Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Pana la urma nu ia nimeni initiativa unei intruniri pentru toti posesorii de virago??? Suntem destul de multi si vad ca altii fac intruniri si sunt mai putini decat cei cu virago......

Loc este vreau oameni care ar vrea sa se implice !! Nu pentru acest An . Pentru la anu .

Va place sibiul ?

Eu propun sa facem in fiecare An in alt loc cei care vor sa se implice facem pe Facebook Un Grup Virago zone !

Hai vreau sa vad oameni care vor si care se implica

Eu ma gandesc doar la ciolanul cu Fasole :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu ce spun acum, spun din proprie experienta... trebuie anuntata macar cu 2-3 luni inainte, ca sa fie cat mai mult timp la dispozitie ca oamenii sa-si faca planuri; trebuie o locatie cat mai centrala si cu drumuri de acces bune; trebuie cazare decenta (in cazul corturilor o locatie fara grataragii, manele, gunoaie etc). Si pana sa se intample efectiv intalnirea, tot o sa apara oameni care o sa se razgandesca, tot o sa apara nemultumiti... normal, sunt oameni si oameni, poate viragistii sunt mai uniti, mai normali decat cei pt care am organizat eu.

Eu ori invat cainele cu motorul, ori ma cert cu prietena ca plec singur :))

 

edit la postarea lui WildRider: bun ciolanul cu fasole la ceaun, deasupra focului... o tuica inainte, o bere dupa... :D niste pui la rotisor (improvizat, evident), o slana cu ceapa...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimii trei ani am batut tara asta in lung si lat.

sincer n-am prea vazut pe sosele viroage.

macar una daramite trei patru.

cam greu de facut intruniri, vorba cuiva de pe aici: se propune, se agita, toata lumea vrea, si la final vin 10% din cei ce se agita.

 

asfalt fara gropi !

te contrazic !!! si iti spun si de ce :)

Viroaga care am dezmembrato , nu vreau sa exagerez dar am avut peste 100 de clienti si garantez ca doar 50 sunt aici pe forum

Daca vrei sa faci ceva sincer pentru inceput e deajuns doar 10 sa fim !! dar sa ne simtim bine !! si iti garantez ca dupa ce punem poze si povestim pe Forum sau pe retelele de socializare la anu vor fii Triplu

» Post actualizat in 30 Jun 2014 17:13

https://www.facebook.com/pages/Comunitatea-Motociclistilor-din-Sibiu/258024967567564?sk=photos_stream

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te contrazic !!! si iti spun si de ce :)

Viroaga care am dezmembrato , nu vreau sa exagerez dar am avut peste 100 de clienti si garantez ca doar 50 sunt aici pe forum

Daca vrei sa faci ceva sincer pentru inceput e deajuns doar 10 sa fim !! dar sa ne simtim bine !! si iti garantez ca dupa ce punem poze si povestim pe Forum sau pe retelele de socializare la anu vor fii Triplu

» Post actualizat in 30 Jun 2014 17:13

https://www.facebook.com/pages/Comunitatea-Motociclistilor-din-Sibiu/258024967567564?sk=photos_stream

am sa-ti zic o vorba a unui batrin mobrist:

"is multi care iubesc motoarele, da' putini care iubesc drumurile"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wildrider tu esti din sibiu eu sunt din brasov acum nu vreau sa tin nici cu tine si nici cu mine dar trebui sa organizam undeva unde este destul de aproape si pentru cei de la bucuresti si pt cei de la cluj mie imi este egal unde este atata timp cat este un loc frumos si cred eu preferabil pe marginea unui lac este si mai frumos in limita a 300 km dus mai departe gratarul il dau eu in limita a 15-20 persoane ca nu pot sa car mai mult pe motor........ sunt liber in orice weekend deci eu sunt disponibil oricand iar daca Doamne fereste se intampla ceva cu mobra, atunci vin cu masina si tot particip.... deci puteti conta pe mine.

@geo_zga cainele poti sa il inveti daca ii pui ochelari speciali pana se invata il tine prietena ta in brate sau intr-un loc special creeat pt el pe motor .... mai am si un bidon de tuica de 2,5 litri si atunci nu ma ating de el pana la intrunire dar cu conditia sa fie anul acesta teoretic si 5-6 daca facem o iesire si apoi punem pe site atunci la anul avem mai multi care vor si ei la intrunire...

Editat de tmdmitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca se misca ceva. Si dupa cum spuneam, incep sa se arate si adresele de campare. Io zic sa o tinem in limita unei "haiducesti" de 20-30 de persoane din care probabil ne vom aduna cam 10... si daca ne simtem bine si ne laudam destul, peste un an ne vom aduna mai multi. Mie mi-e egal Hunedoara, Sibiu sau Brasov, la fel cum mi-e egal ciolan cu fasole, gratare, o slana din brisca sau "Meniul Zilei" la pensiunea X sau popasul Y.

De asta zic sa nu ne intindem la intruniri si sa mergem doar un w/e cu cortul undeva unde riscam sa gasim in locul gratargiilor manelelor si gunoaielor, colegi viragisti.

Toate bune, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, incep eu. Teoretic NU sunt liber in nici un w/e pana dupa jumatatea lui august. Astept propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wildrider tu esti din sibiu eu sunt din brasov acum nu vreau sa tin nici cu tine si nici cu mine dar trebui sa organizam undeva unde este destul de aproape si pentru cei de la bucuresti si pt cei de la cluj mie imi este egal unde este atata timp cat este un loc frumos si cred eu preferabil pe marginea unui lac este si mai frumos in limita a 300 km dus mai departe gratarul il dau eu in limita a 15-20 persoane ca nu pot sa car mai mult pe motor........ sunt liber in orice weekend deci eu sunt disponibil oricand iar daca Doamne fereste se intampla ceva cu mobra, atunci vin cu masina si tot particip.... deci puteti conta pe mine.

@geo_zga cainele poti sa il inveti daca ii pui ochelari speciali pana se invata il tine prietena ta in brate sau intr-un loc special creeat pt el pe motor .... mai am si un bidon de tuica de 2,5 litri si atunci nu ma ating de el pana la intrunire dar cu conditia sa fie anul acesta teoretic si 5-6 daca facem o iesire si apoi punem pe site atunci la anul avem mai multi care vor si ei la intrunire...

total de acord cu tine

trebuie gandita bine treaba

: propun sa votam unde am putea face prima intrunire ! accesibil si pentru cei din Orasele mai indepartate sa nu bata multi km , e obositor

aproape anual ma duc la Zalau ...stiu cum e

Odata gasita locatia trebuie sa contactam persoana din apropiere sa gaseasca un propietar care e dispus sa puna un teren la dipozitie pentru campare si tot o data o Pensiune in apropiere

Avem femei care au nevoie de baie si sunt mai friguroase

 

Mie imi comvine Brasovul e frumos imi place e aproape si pentru cei din Bucalesti si pentru cei din kolozsvar

Ideea e ca nu mai pot da ciolanul Ciaunul e imens si greu

Oricum eu Propun sa se stabileasca O suma de cotizare din care sa luam de toate

daca aveti idei sunt bine venite !!!

Eu sunt de acord cu August !!!

» Post actualizat in 30 Jun 2014 18:31

am creeat Grupul pe Facebook si pentru cei ce nu detin cont pe Motociclism

dati cerere si se aproba

https://www.facebook.com/groups/570964219691871/photos/

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul este destul de frumos dar sunt preturile cam scumpe referitoare la cazare....eu am un teren pe care pot sa il pun la dispozitie(8000 mp) dar este langa o campie si doar o parte este langa padure in rest terenul este perfect drept ca si un teren de fotbal dar singura problema este ca nu prea ai panorama....eu prefer tot pe undeva pe la sibiu ca sa poti sa aduci Ciaunul.......:D Celor care vin din partea bucurestiului se pot opri la mine la brasov pentru un moment de odihna cafea din partea casei........apoi iarasi la drum spre sibiu daca stii un loc frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul este destul de frumos dar sunt preturile cam scumpe referitoare la cazare....eu am un teren pe care pot sa il pun la dispozitie(8000 mp) dar este langa o campie si doar o parte este langa padure in rest terenul este perfect drept ca si un teren de fotbal dar singura problema este ca nu prea ai panorama....eu prefer tot pe undeva pe la sibiu ca sa poti sa aduci Ciaunul....... :D Celor care vin din partea bucurestiului se pot opri la mine la brasov pentru un moment de odihna cafea din partea casei........apoi iarasi la drum spre sibiu daca stii un loc frumos...

ok in cazul asta Rugamintea mea ca pana la sfarsitul Lunii Iulie sa am o comfirmare celor care vor participa

Aici sunt mai multe Locuri cu a fost Man-ul de exemplu la Rau sadului ! o sa caut cateva locuri si cu poze la care sa puteti si opta Pensiune + pret si loc de campare . La noi pentru un grup mai mare se face un pret foarte Bun Revin cu poze si locatii . am de munca amu !

» Post actualizat in 30 Jun 2014 18:57

Atasez numarul de tel 0753080789

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul as participa la adunare.

 

Dar pentru mine trebuie sa se alinieze niste planete. Trebuie sa-mi pun la punct motorul (carburator, cauciucuri, consumabile) si trebuie sa fac rost de bani pentru asta. Anul asta nu cred ca o sa se intample(am avut alte cheltuieli), dar sper sa reusesc in primavara.2015 si atunci sa vin si eu sa ma vad cu voi. Ca distanta, Bucuresti-Sibiu ar fi ok pentru mine si destul pentru o zi de mers. Poate informatia asta va ajuta cu alegerea locatiei.

 

Off topic: E bine cu masina, dar in nici un caz un umple golul lasat de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wildrider rugamintea mea este sa deschizi un nou topic la sectiunea intruniri moto poate se mai aduna lumea...

@elmann poate pana stabilim data iti faci si tu motorul si vii si tu...

Editat de tmdmitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wildrider rugamintea mea este sa deschizi un nou topic la sectiunea intruniri moto poate se mai aduna lumea...

@elmann poate pana stabilim data iti faci si tu motorul si vii si tu...

Pe acelas Gand

Prima data vreau sa gasesc Locatia .

Sa vad daca va comvin preturile si peisajul

apoi dam sfara in tara !!!

 

Eu unul as participa la adunare.

 

Dar pentru mine trebuie sa se alinieze niste planete. Trebuie sa-mi pun la punct motorul (carburator, cauciucuri, consumabile) si trebuie sa fac rost de bani pentru asta. Anul asta nu cred ca o sa se intample(am avut alte cheltuieli), dar sper sa reusesc in primavara.2015 si atunci sa vin si eu sa ma vad cu voi. Ca distanta, Bucuresti-Sibiu ar fi ok pentru mine si destul pentru o zi de mers. Poate informatia asta va ajuta cu alegerea locatiei.

 

Off topic: E bine cu masina, dar in nici un caz un umple golul lasat de motor.

Importanta e prezenta sa stii !!! asa ca gandeste bine alineaza-ti planetele si fa cumva !!!! :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Noi (eu sotia si un virago 535:) ) venim prin zona Brasov, Sibiu in ptima saptamana din august si putem sa ne vedem sa discutam si in persoana. E bine sa lasam si cate un nr de tel sa ne gasim prin tara cand mergem, ca de, nu luam si net-ul dupa noi. Ne vedem si pe grupul de facebook.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa va propun o locatie PADINA,lac(Bolboci),izvor(Ialomita) cabane,pestera,munte,campare gratis,manastire,telecabina pentru Babele ,vf Omu .sper sa va placa locatia.

Editat de buldozer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa va propun o locatie PADINA,lac(Bolboci),izvor(Ialomita) cabane,pestera,munte,campare gratis,manastire,telecabina pentru Babele ,vf Omu .sper sa va placa locatia.

am cautat putin pe Goagle !! da frumoasa locatia dar ar fii o problema

noi vrem undeva ferit sa fim doar noi de noi !! sa nu fim deranjati de Burtosu cu lant gros la gat ce ii canta Salam si gutza , vrem sa facem un foc sa cantam si sa ne ''Imbatam''

in felul nostru !

As prefera sa fie asfalt pana la Locatie !

Viroagele au Garda joasa stiti destul de bine si nu vreau evenimente neplacute.. Vreau ca daca veniti sa va placa

Ganditi-va bine !!!

 

Exemplu ''nu dau nume'' Intrunire in tara Parcurgem 200 de km asfalt ca in palma de la asfalt drumul catre intrunire ducea pe un macadam de 8 km , sincer am obosit mai tare in cei 8 decat in cei 200

Incarcati cu bagaje nu iti doresc

As prefera in cazul in care va Hotarati la sibiu Cabana !!! Priciuri loc de foc de tabara . ciaun si gratar fara sa imi fie frica , ca plec la 3 dimineata la somn si vineunu si altu si imi umbla pe la Mobra sau imi taie coburile

@buldozer nu mi-o lua in nume de rau daca crezi ca poti gasii o locatie ingradita unde sa stim ca nu suntem deranjat de fel si fel de cocalari sunt de acord cu tine

Dar bate-ti fierul cat e cald !!! interesati-va de locatii poze , preturi si postati aici !

sau aici https://www.facebook.com/groups/570964219691871/571021833019443/?notif_t=like

» Post actualizat in 01 Jul 2014 05:22

www.cabananora.ro La grup este alt pret !

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

burta am si eu,lant la gat nu, dar la pantalon da,(si la viroaga)ca este de 250,tu nu ai lant ai "cardan" :))))),cum asculta "Burtosul" guta ,si eu pot sa ascult SLAYER,si nu in ultimul rand ...............exista chiar si post de politie.nu vreau sa fac reclama dar asfalt a facut tanti NUTI(Udrea).poti ajunge cu mobra pina la Piatra Arsa.cu multi ani in urma am vazut chiar si trabant la babele.asta asa ca o sugestie nu tin mortis la locatia asta.de ce trebuie sa-mi fie frica de manelisti? tot 2 maini 2 picioare au si ei.de umblat la mobra poate doar ursul sa umble sau un caine de la stana.in fine.............amuzanta discutie,sau va recomand la Baile Siriului in judetul Buzau.tara asta este pline de locuri faine.locatii sunt multe.............trebuie doar sa alegeti si sa va puneti de acord.

Editat de buldozer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal as prefera sa fie in august evenimentul.

Acu for my 2 cents

Drumul pe valea ialomitei este asfaltat pana la baraj la Bolboci, de acolo la padina/pestera sunt 2..3km de drum ok chiar daca neasfaltat, oricum pe viroage se sta in fund nu in maini :P deci nu ar fi bai

Acestea fiind zise eu nu tin neaaparat la zona asta, e frumoasa, sunt si cabane ce au curti ingradite dar am fost de multe ori pe acolo e drept cu auto sau cu piciorul

Ma gandesc la cabana de la poiana neamtului (langa avrig) dar din nou e ceva drumeag nashpa pe cativa km, nu am mai trecut pe acolo de 4 ani au ingradire au cazare si restaurant decent, dezavantaj-ul e locatia... in mijlocul pustietatii nu prea ai ce face in zona

Imi suna bine propunerea cu Baile Siriu, dar ne indepartam de colegii din Ardeal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok Si eu astept cu ne rabdare Sfarsitul lui August ar cam vrea toata Lumea ! atunci sunt mai liberi se iau concedii

Poiana Neamt m-am gandit si eu dar acolo macadam prost deoarece trec Racoantele ''Masinile cu lemne''

Postati Linkuri cu, Cabane ,Pensiuni ,preturi etc Baile Siriu mie imi comvine mai ales ca suntem in mijlocul pustietatii !!! :)

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viroagelor le plac serpentinele si asfaltul, acolo se simt in elementul lor. In fiecare an fac un traseu prin munti. Niciodata nu sa intamplat ca in grup sa mai fie o viroaga in afara de a mea, ba mai mult in afara unor intruniri moto, pe sosele nu le-am prea vazut.

Hoinareala aceasta o fac oricum, insa sunt doua intalniri de “comuniste”, in peroada 25 – 27 iulie(la Cuca – cabana Viona) si 15 – 17 august(la Siriu) la care doresc sa fiu prezent. In restul week-urilor pot merge cu voi, daca ve-ti anunta din timp.

Alegeti voi traseul in asa fel sa nu depaseasca 900 – 1000km si 3/4 zile ca durata. Am tot echipamentul necesar pentru camparile cu cortul, evit cazarile la cabane pastrand banii pentru benzina.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...