Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

1.Cand bag 1 de pe N se simte o scadere a turatiei(ambreiaj apasat)...ca si cum ar veni un spiridus mic, negru si urat care tine de arborele motorului :huh:

Editat de voodoo_is
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau si eu un ghidon original de Virago(535)


» Post actualizat in 27 Jul 2014 12:12

Releul de incarcare de la Viroga mea incarca numai la relanti,cu ce îl pot înlocui (unul ieftin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu un ghidon original de Virago(535)

» Post actualizat in 27 Jul 2014 12:12

Releul de incarcare de la Viroga mea incarca numai la relanti,cu ce îl pot înlocui (unul ieftin)

Ghidon origiginal 535 stare foarte buna am eu da un tel cand esti decis ...discutam

0753080789

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

As cumpara o pompa de frana de Virago 250, second, completa si buna (A nu se intelege ieftina si defecta, ci buna. Pretul e negociabil intotdeauna). Aveti idee unde as putea gasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu un ghidon original de Virago(535)

» Post actualizat in 27 Jul 2014 12:12

Releul de incarcare de la Viroga mea incarca numai la relanti,cu ce îl pot înlocui (unul ieftin)

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Brand-New-Motorcycle-Regulator-Rectifier-for-Yamaha-XV400-XV535I-FJ600-XJ600-Diversion-XV1000SE-48/1198580230.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu recomand China. Eu am luat unul nou de pe ebay si incarca 15v+. Unele maruntisuri merita luate de la tovarasii chinezi, dar releul asta nu cred ca se numara printre ele.

Mai bine unul sh bun, probat. Eu am pus de CBR + mufa China de pe ebay pt el. 100 lei releul + vreo 2-3 dolari mufa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Releul de incarcare de la Viroga mea incarca numai la relanti,cu ce îl pot înlocui (unul ieftin)

Nu cheltui bani inutil pe alt releu, mergi la un electrician sa-ti verifice conectica... (s-au scris zeci de pagini pe aceasta tema, citeste in urma)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In legatura cu releu de incarcare.

Dl.Cristi bine zice, mergi in primul rind la electrician!

Daca tot trebe releu,eu am pus tot o chinezarie 90 lei este tot tri fazat numai ca se incalzeste cam tare dar se poate monta unde primeste mai multa racire.

Pina gasest una originala te scote din necaz.

 

post-68231-0-48906400-1406617587_thumb.jpg

post-68231-0-86123900-1406617588_thumb.jpg

post-68231-0-89661100-1406617589_thumb.jpg

post-68231-0-91288200-1406617590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am avut viroaga 535 am pus unu de zr 400 kawasaki .... a mers bine mersii :)

Asa este, in final poti pune orice(si de scuter - asta am eu acum)... trebuie respectata valoarea de putere a alternatorului pentru care a fost proiectat regulatorul. Necazul este ca pe regulatoare nu este marcata aceasta valoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu momentan am unul de atv de 400cc pret 70lei, care merge impecabil, dar am cumparat si unul cu mosfet, cu care trebuie sa ajung la donul cristi57 sa il montam, ca vreau sa ii schimb si pozitia, dar nu am ajuns. cred ca dupa august. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o carcasa de far de Virago? 125, 250... cred ca merge si de 535, cred, nu sunt sigur. E destul de urgent, nu pot sa circul fara far.

In urma unei altercatii in trafic, a aparut o a 3a persoana din senin, fara nici o treaba cu discutia, si mi-a spart cu piciorul carcasa farului... plus daramat mobra, dar n-are nimic altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nevoie de o carcasa pentru vitezometru. A mea e indoita de parca ar fi dat cineva cu toporul in ea. Asa am luat-o, insa daca stau mai bine sa ma gandesc, asta ii confera personalitate - un fel de urma de batalie sau ce naiba o fi fost atunci :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Am ramas fara o siguranta de la placutele de frina.

De unde as putea face rost de asa ceva, sau are cineva ?

 

Multzam fain !

 

Asfalt fara gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se pot comanda, separat de placute (la auto sigur sunt). Vorbeste cu cineva care aduce piese, mexykanu, metricmotion...

 

p.s: am reusit sa fac rost de un far de imprumut, pana imi face zdriki o carcasa nou din metal. multe multumiri lui Darian, care s-a oferit sa ma ajute :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In legatura cu releu de incarcare.

Dl.Cristi bine zice, mergi in primul rind la electrician!

Daca tot trebe releu,eu am pus tot o chinezarie 90 lei este tot tri fazat numai ca se incalzeste cam tare dar se poate monta unde primeste mai multa racire.

Pina gasest una originala te scote din necaz.

nu degaja caldura mare unde l-ai pus tu?? pt ca este teoretic deasupra galeriei si la un semafor mai lung.......eu l-am pus in locul celui vechi doar ca am pus pe post de suport o tabla de aluminium de 4 mm pe care l-am atasat si crede-ma ca este caldut spre rece pot spune ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Vind regulator Virago XV 535.

Nou, testat doar, merge ok.

Relanti: 13.6-13.9V

Turat: 14.0-14.4V

 

Vreau sa-mi recuperez banii.

Am avut probleme cu regulatorul, si m-am trezit cu doua noi noute, unul l-am pus pe mobra.

 

260 lei, atit a costat, atit cer.

 

Asfalt fara gropi !

post-1477-0-60206800-1407217943_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

cine ma poate scuti de o plata de platforma?

Am nevoie de o baterie de Virago sa pot duce motorul la Service sa ma lamuresc sa vad daca este de la baterie sau nu.

Imi trebuie practic doar pt cateva ore. Stau in Drumul Taberei

merci mult

 

M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...