Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Salutare, doresc sa cobor spatele viroagei mele 535 si voiam sa intreb daca exista si pe aici cineva care are amortizoare spate de Honda Rebel 250 (stiu ca acestea se potrivesc)? Sau ce alte amortizoare s-ar potrivi pentru a o putea cobori? Si daca aveti disponibile amortizoare potrivite. O zi frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut si eu pt scurt timp o pereche de amortizoare mai scurte... Nu stiu cum mergeti voi, dar pt mine au fost imposibil de suportat, prea rigide, cursa prea scurta. Le-am dat jos in momentul in care am luat o groapa si am facut pe Eviel Knievel, ca m-a aruncat in sus. Pe drum bun, plat, or fi ok... dar noi nu prea avem asa ceva, mai ales in orase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am făcut testul de compresie la 535ul meu și în față are 12 și în cilindrul din spate are 9 și un pic. În carte scrie ca ar trebui să fie 9. Ați mai întâlnit asa ceva sau știți ce ar putea fi? Uleiul a fost schimbat la 4000 de km și a fost tot timpul la nivel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor cald, accelerație la maxim, nu știu dacă e cu sau fără ulei... Încă nu ma pricep asa bine. Probabil te referi la ulei băgat în cilindru ca să vad dacă e de la segmenți... Manometru cu filet din câte am observat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! scarite virago ai cumva?

 

doar de spate

» Post actualizat in 11 Oct 2017 14:01

Salut caut si eu niste piese pentru motocicletele mele, Are cineva ceasurile de bord de la o Yamaha Virago 1100 din 1993? Si blocul motor pentru o Virago 535 din 1994? Multumesc anticipat!

 

bloc motor am eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor ! Sunt posesorul unei virago 535 din 1996 si caut un parbriz si crushbar , deasemenea coburi daca are careva ???

» Post actualizat in 12 Oct 2017 13:15

Buna tuturor ! Sunt posesorul unei virago 535 din 1996 si caut un parbriz si crushbar , deasemenea coburi daca are careva ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vand arcuri fata noi Wirth 91079-6025 compatibile pentru Yamaha, Kawasaki , Triumph si Suzuki. Ca si dimensiuni (luate de pe fisa tehnica):


- diametru spirei 4.25mm


- diametrul exterior 27.05 mm


- lungime 485 mm


Motivul vanzarii : le-am comandat pentru EN-ul meu insa sunt mici in diametrul exterior si cel al spirei......


Pret 350 ron - negociabil, fara transport . Contact la tel . 0744971442 - adrian


In attach foile tehnice scanate, acolo se vede pentru ce modele sunt compatibile.


SKM_4050170516163500.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Istorie regasita

 

Am remarcat ca Yamaha mea nu are placuta de identificare originala asa ca am cautat pe net firma care a montat-o CPO Cycle - Products GmbH. Dupa ce i-am gasit le-am scris un email sa-i intreb daca cunosc ceva despre motocicleta.

Mi-au raspuns si mi-au trimis fotografia.

 

post-12587-0-37687000-1508231424_thumb.jpg

 

placuta de identificare post-12587-0-44748200-1508230629_thumb.jpg

 

asa am cumparat-o post-12587-0-71016800-1508230688_thumb.jpg

 

asa arata acum post-12587-0-21537700-1508230749_thumb.jpg

 

asa a plecat de la ei in '84 post-12587-0-12177500-1508230780_thumb.jpg

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ahoi!

 

Va salut pe toti, sunt fost posesor de Virago 535 (intre anii 2007-2011 si 35.000 km pe ea).

 

Vin aici in cautarea unui Virago de 535 mai nou de 1997-98 pentru prietena mea, ea e curioasa sa incerce unul si suntem dispusi sa mergem sa vedem si sa testam.

 

In principiu cautam ceva care are urmatoarele:

1. Comenzi stock (normale, orginale);

2. Crashbar;

3. Ghidon dragbar sau classic (fara ape sau mini ape);

4. Coburi de piele;

5. Parbriz (optional).

6. Culoare: rosu, visiniu (optional)

Desigur sa fie in stare buna de functionare (electric si mecanic), fara accidente, anvelope bune si cu DOT decent.

 

Buget limitat la 2000-2100 euro maxim.

 

Astept ofertele pe PM, ICELORDHELLFIRE@yahoo.com, sau pe Facebook - Mandru Petru Dan !

 

Cu stima va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...