Sari la conținut

Suzuki Dr 250/350 Probleme Amortizor Spate


Postări Recomandate

am un suzuki DR 250/350 la care amortizorul pe spate nu mai lucreaza cum trebuie.

 

este cineva specializat in reparatii de asa ceva?

 

sau poate sa-mi gaseasca cineva un echivalent?

 

mersi,

bogdan.

 

Vasile 0765500588

Bucuresti, zona Giulesti, Fabrica de tigarete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti, te rog, sa detaliezi: "amortizorul pe spate nu mai lucreaza cum trebuie"? Doar pentru cunostintile mele generale :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vasile se pare ca nu mai are chef sa lucreze de calitate . Amortizorul spate reparat de el dupa 2 luni a pierdut gazul . Furca fata la fel , a pierdut uleiul pe la simmeringurile puse de el (cica noi) . I l-am dus inapoi unde a stat 3 saptamini fara sa il atinga . M-a dus cu vorba de pe o saptamina pe alta pina m-am scirbit de atita neseriozitate . Si nu sunt singurul care am patit asta . Mai am un prieten care a avut aceleasi probleme . Daca stiti pe altcineva sunt interesat si eu !

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPECIALIZATI in asa-ceva sunt baietii lui Fazekas Zoltan(sper sa fi scris bine, daca nu, ii dau un miel) din Miercurea Ciuc...altundeva nu stiu unde...e fho 50 euro reparatia daca nu e belita tija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cata_m - mersi de raspuns. am motoreata de la rebelu, si vreau sa o fac sa mearga putin mai bine.

 

@ trx - am roti de enduro

 

 

boieru,

 

am vazut mobra la garaj, i-am dat si o carja(a luat-o din prima), raspunde bine la gaz si suna super cu toba chiuretata.

mie-mi pare ca functioneaza bine amortizorul spate, dar probabil ca se poate si mai bine.

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Stiti cumva daca se poate pune un rezervor de la un DR 650 pe un Dr 350 ? Ca sa nu ma opresc de nu stiu cate ori la drumuri lungi.

 

 

buna intrebare!

si pe mine ma intereseaza subiectul. daca stie cineva rugam sa ne raspundeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare!

si pe mine ma intereseaza subiectul. daca stie cineva rugam sa ne raspundeti.

@crazyro habar nu am cum se schimba rezervoarele.

dupa parerea mea consuma foarte putin DR-ul.

 

@ rebelul - i-am scos butoiul cu gaz pt ca nu mai avea nic-un efect si as fi vrut sa-l repar.

 

am gasit pe net niste kituri de reparat amortizoare dar habar nu am cum se folosesc

(si arata ciudat pt un novice ca mine)....

 

Uite linkul cu kiturile de reparat amortizoare spate:

 

http://www.allballsracing.com/Suspension.asp?page=SK_R

 

arata interesant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acerbis produce un rezervor de 16l pentru dr 350

se gasesc si pe ebay, e din plastic!!!

revin cu intrebarea: are cineva jante de super moto, am 2 seturi de roti pentru dr 350 si unul vreau sa-l transform in sm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazyro habar nu am cum se schimba rezervoarele.

dupa parerea mea consuma foarte putin DR-ul.

 

@ rebelul - i-am scos butoiul cu gaz pt ca nu mai avea nic-un efect si as fi vrut sa-l repar.

 

am gasit pe net niste kituri de reparat amortizoare dar habar nu am cum se folosesc

(si arata ciudat pt un novice ca mine)....

 

Uite linkul cu kiturile de reparat amortizoare spate:

 

http://www.allballsracing.com/Suspension.asp?page=SK_R

 

arata interesant...

 

 

iin linkul tau ai articulatiile sferice inferioare si superioare ale amortizorului. Alea isi fac joc in timp. Daca amortizorul pierde ulei si ai tija ok, inseamna ca s-a belit un simering. Amortizorul e relativ simplu de desfacut si din cate imi amintesc ai un simering si 2 o-ring-uri in el...

 

Am mai demontat si reparat amortizor spate de dr 250/350. Ideea e sa gasesti simering....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...