Jump to content

Ajutati-ma Sa Intru In Grupul Vostru

Recommended Posts

e vorba de tipul de munca. mie mi-ar face placere sa scriu 200 de ore pentru un film sau ceva legat de creativitate decat 2 ore pentru orice subiect care se dezbate pe bancile politehnicii. "alege-ti o slujba care iti place si nu vei munci o zi in viata ta" :rock:

(p.s.) mi-am editat si eu post si i-am explicat maestrului ce se poate face.

(p.p.s) iarta-ma, nu ti-am citat semnatura, ti-am citat avatarul :(

mai, recunosc, e misto facultatea pe care am ales-o, fac ceea ce-mi place. insa crede-ma ca am parte de niste subiecte de examen de-mi provoaca gastrita. toti au impresia ca daca intram aici scriem filmele care ne plac noua. nup, la examene slabe sanse, ai teme, ai restrictii, ai subiecte - si o mare parte sunt idiotenii de-a dreptul aberante. hai sa zicem ca partea de scenaristica e cum e, dar nu e singura materie. e una intitulata "teoria filmului", care este putin spus o aberatie absolut inutila...si mai sunt cateva, nu intru in detalii insa iti garantez ca scriu efectiv degeaba, ca tuta, cu orele, cand as putea mai bine sa mai scriu un spot sau un scenariu.

job-ul imi place, dar nu e chiar asa cum zice intre ghilimele. Pentru ca jobul iti poate place, insa temele date/clientii pot sa iti provoace repulsie - iti dau exemple destule tot de la mine :cheers:

e cu dus intors si job-ul asta, si facultatea la fel, insa militez in continuare pentru calea de mijloc, sunt studenti care muncesc O GROAZA, studenti si la film, si la ASE si la poli . :)

cat despre avatar, respecta-l, dammit :P

• Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:)

:( Nu am reusit sa inteleg de ce te chinui atat de mult sa ii faci pe altii sa inteleaga o viziune pe care personal o inteleg, o admir si respect, insa nu ai cui si cum sa o arati... daca omul nu poate/vrea sa inteleaga, lasa-l in pace... nu te pune cu aia odihniti... ai deja destula parte de ai prin alte parti :cheers:

se pare ca in romania saracia este o virtute ,mie nu imi provoaca decat scarba, iti dau un singur sfat tie si celorlalti cersetori de pe la semafoare " La munca".

ti-as scrie mai multe dar mi-e prea scarba.

mai sa fie, ce faci cu,'' echipamentu regulamentar'' (ce-o mai insemnand si asta?) daca nu ai obiectu muncii? stai pe canapea cu casca pe cap si te uiti la happy hours?

"Copiii spun lucruri trasnite" bate mai mult spre adevar

dorinta ta de a uni moto cu fashion nu este o idee revolutionara, dar e absurda. maine poimaine o sa te vad cu geaca moto cu paiete aplicate pe spate in stil Armani asa, nu? vrei echipamente vechi sport? ai niste pretentii de ma doare mintea... deci vrei echipamente sport vechi care sa dea si bine, ca doar nu vrei sa fii papagal, nu? chiar nu sesizezi ridicolul?

Imi pare rau Ralucone dar te inseli, dl Sarac nu a inventat el fashionul pe motor, ideea de fashion "" pe motor exista de mult.. dealtfel si aici pe forum sunt destui care odata cu motorul isi schimba si echipamentul pentru ca sa fie in ton cu noul motor.

Deci se poate Sarac, dar trebuie bani pt asta. Si ca un mic sfat nu te mai lua tu in gura cu toata comunitatea moto.. nu o sa o schimbi tu.. in nici un fel asa (apropos.. motociclisti nu-s prosti sa aiba nevoie de lectii :) ..toti se cred destepti.. si tu te incadrezi binisor in profil :( dar imparti cam generos cu jigniri ). Asa doar iti pierzi vremea in loc sa faci ceva pt visul tau.

respect pt seby_mf & iollele

P.S. Daca iti schimbi atitudinea, dupa ce iti iei motocicleta iti promit ca te ajut eu cu ceva echipament, pana atunci mult spor !

Bafta & asfalt uscat!

Am tot incercat sa transform topicul in ceva mai frumos dar se pare ca nu am reusit.Ralucone daca vrei sa ne scrii povestea ta o poti face in alt topic.Ma puteai jigni pe mine fara sa ne spui pe unde te-ai aplecat tu pentru un motor pasionata lu' peste prajit in ulei ars.Ati putea aprecia dorinta mea de a uni moto cu fashion....se pare ca este o idee revolutionara.Nu inchid topicul desi multi altii asa ar face.SunT curios pana unde merge rautatea umana in ideea in care nimeni nu o contreaza.In final fiecare si le stie pe ale lui.Daca eram in locul vostru dupa ce citeam primul meu topic gandeam logic daca pot sa ajut, nu pot sa ajut, merita sa ajut si dupa ce trageam o concluzie luam masurile logice si normale.Desi nu m-ati ajutat cu nimic si nu am primit nimic m-ati jignit 11 pagini scazand cateva sustineri si impartialitati.Va place sa va apreciati intre voi si nu e nimic rau in asta, dar nu trebuia sa o faceti in contextul asta.Nu mi-e rusine cu ceea ce sunt,nu imi pare rau ca am cerut ajutorul ci ca nu l-am cerut unde trebuie.

In final am invatat un lucru pe care va rog sa nu il uitati nici voi AJUTORUL TREBUIE SA IL PRIMESTI FARA SA IL CERI!!!

Te sfatuiesc sa faci altceva, alege calea usoara: termina facultatea, ia-ti un job bine platit (ca doar pentru asta ai renuntat la motocicleta atatia ani....ca sa termini facultatea cu brio) si iti iei pe urma motor, echipament, etc. Si eu la 17 ani, in liceu fiind, visam la niste chestii/socoteli, dar n-aveam cum. Am zis sa am rabdare pana o sa fac un ban al meu. Stii cu ce geaca ma dau eu acum?? Cu o Segura fara protectii, luata SH. E drept, am si combinezon, dar poarta-l tu vara prin oras sa vezi ce placut e. Apropo, geaca nu se asorteaza cu nimic, nici cu cizmele, nici cu casca, nici cu motorul..e o geaca de roacker (eu ascult manele :) ). Inca nu mi-am luat alta geaca din motive de "alte prioritati". Tu crezi ca cineva de aici se scalda in bani?? Nu omule, toti avem problemele noastre. Da' nu facem drame publice, nu ne milogim si apoi refuzam din motive de "fesan".Apoi, cand lumea iti zice vreo 3, iei foc! Nu unesti moto cu fashion omule. N-are nicio treaba una cu alta. Echipamentul nu e de fitze, e sa te protejeze in caz ca.....Extramorocar...nu ne mai putem ca ca acum, ca ca.ca(scuzati cacofonia :( ) n-are aceeasi culoare cu WC-ul. Au incercat cativa sa te ajute, chiar vroiam sa-ti dau geaca mea cand mi-oi lua alta, dar...cu ce pret??Sa-mi zici ca nu, ca e geaca de chopper si tu ai vitezana??!!! Nu omule, o sa o dau cuiva care nu are si mai presus de orice nu are fitze. Hai bafta!!

P.S. si eu am facultate si lucrez de la 19 ani, imediat dupa ce am terminat liceul si de atunci ma descurc singur-singurel...Deci, se poate!!

Edited by shuvyx
pa.....pa....pa....panterrrrrra! :) si-a mai facut un alt user de mokangeala, celalat a ramas doar sa se laude.

La munca, nu la intins mana!!! :( ceea ce imi aminteste, daca o mai vede cineva, sa-i aminteasca ca inca imi astept o suma considerabila pe care mi-o datoreaza pe casca.

Imi pare rau Ralucone dar te inseli, dl Sarac nu a inventat el fashionul pe motor, ideea de fashion "" pe motor exista de mult.. dealtfel si aici pe forum sunt destui care odata cu motorul isi schimba si echipamentul pentru ca sa fie in ton cu noul motor.

Deci se poate Sarac, dar trebuie bani pt asta. Si ca un mic sfat nu te mai lua tu in gura cu toata comunitatea moto.. nu o sa o schimbi tu.. in nici un fel asa (apropos.. motociclisti nu-s prosti sa aiba nevoie de lectii :( ..toti se cred destepti.. si tu te incadrezi binisor in profil :cheers: dar imparti cam generos cu jigniri ). Asa doar iti pierzi vremea in loc sa faci ceva pt visul tau.

respect pt seby_mf & iollele

P.S. Daca iti schimbi atitudinea, dupa ce iti iei motocicleta iti promit ca te ajut eu cu ceva echipament, pana atunci mult spor !

Bafta & asfalt uscat!

corect pana la un punct. feÂşănu' pe motor e una, sa-ti asortezi echipamentul la motoreta e alta, zic eu... asortatul asta il faci cand stii clar ca-ti vine o anumita motoreta sau cand ai deja motoreta. nu sesizeaza nimeni aberatia in sine? :)

Bai, e normal sa-ti placa sa 'dai bine' din toate punctele de vedere.

Dar nu cand intinzi mana!

Cand dai din banii tai, din partea mea poti sa te uiti si la cusaturile de pe coor sa vezi cum se vad cand stai aplecat. E problema ta. Da nu ceri, primesti, si dupaia zici "Ntz, scuze dar...nu ma prinde culoarea asta."

Ma mir cum de nu a sarit nimeni in legatura cu nickul de pe forum , cel de yahoo sau macar cu cererea tipului !! M-ati impresionat baieti !! Succes omule in a aduna banii pentru motor ... Jos palaria inca odata baieti !!

poate ca asta inseamna ca mai exista si oameni care nu au uitat cat de greu este sa te descurci in ziua de astazi...si ca, din pacate, haina a ajuns sa faca omul :)

tot respectul pt tine pustiule, iti admir curajul :cheers: te-as fi ajutat cu cea mai mare placere, dar din pacate si eu ma chinui inca sa imi iau un motor si echipament... :( bafta.sper sa iti implinesti visul :rock:

@domnu' sarac: vrei sa fii feshan pe moto? e simplu:

- se ia una bucata lama ras, te iei pierdut la spate;

- se ia una bucata tub gel, pe care il deserti in in crestetul capului, pentru un look sauvage;

- se ia una pereche ochelari soare matrix syle;

- se ia una bucata maiou/ maieu cu un numar mai mic, ca sa plezneasca pe pept si care are inscris pe spate: de puta madre;

- se ia una pereche pantaloni scurti;

- se ia una pereche adidasi niche

siiiiiii....gataaaa :) . esti feshan.

in alta ordine de idei, cum spunea cineva, calul de dar nu se cauta la dinti. apoi, ca esti la faculta, nu este o scuza sa nu muncesti, daca ai intr-adevar un vis. si eu am facut o faculta si am muncit in acelasi timp si cam toti pretenii pe care ii cunosc, la fel. acu', mi s-a parut cel putin deplasat sa-i spui lui ralucone sa zica in alta parte pe unde s-a aplecat. daca se apleca, probabil acu iti dona tie echipament vanucci si casca shoei. dar fata a muncit si munceste in continuare si face si faculta si alte chestii pe langa. si n-a facut topic de cerseala.

lipsa nu mere cu feshanul. si din moment ce-ti permiti luxul de a face nazuri si sa refuzi ofertele de echipament, inseamna ca nu esti chiar atat de stramtorat.

cum spunea si dl. b!shop, mai bine iti schimbi user-ul. ai inceput cu stangul. sper sa continui asa cum trebe.

Frate mi se pare de cacao scuza cu facultatea sincer. Nu esti singurul care are de dus la capat niste studii.

Sunt altii poate mai amarati ca tine si nu se plang pe forum ca nu pot munci ca au sesiuni. :) Si eu muncesc, am si facultate si multe altele pe cap dar nu ma plang, sunt ferm convins ca nu sunt singurul in situatia asta.

Stau si ma uit pe forum-ul asta si sunt plin de admiratie fata de pustii care se apuca sa reconditioneze comuniste si nu viseaza la fezere d'ala cu multi cai si la echipamente sport cu bling-bling, ca deh tre' sa fie in trend.

Sfatul meu: du-te la munca si fa ceva pe propriile forte, bazeaza-te intai pe ce poti tu sa faci, nu pe ce pot face altii pentru tine.

Asfalt uscat! :(

faceti mah un club. eventual luati o camera sa va simteti bine. ia zi dark angel, si tu ai un prieten motociclist pe care il iubesti muuuuuult?

:( :)

bai adevarul ca si eu caut fasion pe mobra, am asteptat 2 luni sa imi vina exact costumul pe care l-am dorit si la fel si cu casca, am pandit-o cam un an. Si se asorteaza cu mobra si cu ochelarii de soare. Dar a fost pe malaiul meu si munca mea.

Ai draqu, feshan, ai? Am si eu o geaca pe care am dat ceva bani pe ea de la louis, e noua, am iesit cu ea de 2-3X si nu mi-a placut, eu o donez dar nu cred ca-ti place ca nu este in top cu moda :)

Shuvyxule de ce razi puiule? :)

Am o pufoaica de miner acasa!!! E de un albastru sters : :(. Are protectii full(a "luptat" in ultima mineriada esuata), iar daca nu-i place dlui amarat, poate sa faca tuica din ea, s-o vanda si sa-si ia ceva fesan :cheers: . Detalii pe PM :P

"pff-topic" : Oryoane, intre noi doi e ceva mult mai profund ma. Si tu si eu iubim acelasi "motociclist": adica pe mine :rock:

P.S. cer scuze pt. shto!! Da' eeeeee...happppppppyyyyy fridaaaaayyyyyyyy

Edited by shuvyx
Profund esti tu ma :)

Da' tu ma??ca nu ai venit cu noi in Vama, ai zis ca tragi tare ca sa ajungi mare RECTor!!!! :( :cheers:

Edited by shuvyx

cine-i proFUND si cine-i proRECTor? :)

Gata, tac din gura altfel iar isi aduce Oryonul aminte de... PUI!!! :(

cine-i proFUND si cine-i proRECTor? :)

Gata, tac din gura altfel iar isi aduce Oryonul aminte de... PUI!!! :(

O zi unul, alta zi celalalt..Sa nu-i faci calculul ca se prinde ca l-am TRAS in rect...in piept :rock:))scuze :cheers:

Edited by shuvyx