Sari la conținut

Intalnire Fz-risti


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Azi ati cam sarit intalnirea... Au fost 3 new entry-uri, un FZS, un FZ6 N si un FZ6 Fazer si eu, bineinteles. FZ6 N-ul a plecat cum am venit eu, dar tot am avut cu cine palavragi. Ramane sa ne vedem saptamana viitoare.

 

:unsure: :cheers: Nu am putut sa ajung, ieri am avut ceva treaba si am fost cu conserva, dar recuperez de joi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ne vedem diseara, da?

 

Evident. Mai ales ca te lauzi ca pleci in concediu si nu te mai vede nimeni timp de-o saptamana....

Ma primiti cu motoreta murdara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti!

Nu stiam ca exista un astfel de topic, dar, avand in vedere ca, din varii motive, nu prea-mi mai bag nasu' prin acest site, nici nu aveam de unde sa stiu. Oricum, FELICITARI, celui care a deschis acest topic, ca si tuturor celorlati care au scris pe el!

Nu am avut timp si nici rabdare sa citesc toate "post'-urile, dar ma simt bine sa stiu ca sunt destui cei care apreciaza acest motor ( nu am sa inteleg niciodata de ce in jargonul "meseriasilor" se spune motoreta! ... ). Personal am fost cu el pe toate drumurile posibile si nu m-a lasat niciodata. Vroiam neaparat un Adventure; acum nici nu ma mai gandesc! Sa nu fiu ipocrit, nu face nicicum ceea ce face un Adventure, dar nici nu vad cine sta 14-15 ore in saua unui Adventure, non-stop, fara sa simta nici cea mai mica oboseala; si nici n-am "tunat-o" in vreun fel.

Din pacate eu sunt din Pitesti ( sunt primul care a avut asa ceva in oras si, de ce sa nu recunosc, datorita mie s-au inmultit destul de mult proprietarii unui astfel de model, iar eu nu sunt chiar incantat de asta ... ) si nu cred ca voi putea veni la intalnirile voastre, decat accidental.

Toate cele bune si tuturor drumuri dupa dorinta!

:D

post-21614-1244106888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti!

Nu stiam ca exista un astfel de topic, dar, avand in vedere ca, din varii motive, nu prea-mi mai bag nasu' prin acest site, nici nu aveam de unde sa stiu. Oricum, FELICITARI, celui care a deschis acest topic, ca si tuturor celorlati care au scris pe el!

Nu am avut timp si nici rabdare sa citesc toate "post'-urile, dar ma simt bine sa stiu ca sunt destui cei care apreciaza acest motor ( nu am sa inteleg niciodata de ce in jargonul "meseriasilor" se spune motoreta! ... ). Personal am fost cu el pe toate drumurile posibile si nu m-a lasat niciodata. Vroiam neaparat un Adventure; acum nici nu ma mai gandesc! Sa nu fiu ipocrit, nu face nicicum ceea ce face un Adventure, dar nici nu vad cine sta 14-15 ore in saua unui Adventure, non-stop, fara sa simta nici cea mai mica oboseala; si nici n-am "tunat-o" in vreun fel.

Din pacate eu sunt din Pitesti ( sunt primul care a avut asa ceva in oras si, de ce sa nu recunosc, datorita mie s-au inmultit destul de mult proprietarii unui astfel de model, iar eu nu sunt chiar incantat de asta ... ) si nu cred ca voi putea veni la intalnirile voastre, decat accidental.

Toate cele bune si tuturor drumuri dupa dorinta!

:D

 

Bine ai venit printre noi!

 

Chiar daca nu reusesti sa ajungi in Bucuresti la intalnirile noastre saptamanale vezi ca incercam sa planificam o intalnire de Fazeristi pe undeva prin tara. Arunca un ochi pe topicul dedicat.

 

/index.php?...357667&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, azi ai tras chiulul!

 

Ntz, ntz, ntz! :D

 

Ca sa te iert, imi aduci un breloc de chei cu Yamaha de pe acolo de pe unde te duci tu :blink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nefiind asa cunoscut ca maestrul Florin, probabil ca absenta mea a trecut neobservata. Daca totusi cineva se intreaba cine e mincinosul care zicea ca vine si n-a venit, imi cer scuze; m-am dat de-a berbeleacul cu motorul si la ora intalnirii asteptam o duba sa duca fierul troznit, acasa ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nefiind asa cunoscut ca maestrul Florin, probabil ca absenta mea a trecut neobservata. Daca totusi cineva se intreaba cine e mincinosul care zicea ca vine si n-a venit, imi cer scuze; m-am dat de-a berbeleacul cu motorul si la ora intalnirii asteptam o duba sa duca fierul troznit, acasa ! :D

 

Cum ai reusit?!?!?! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti!

 

am recunoscut locul din poza ta :D.

anul trecut am fost si eu in zona Resita si am facut o poza exact acolo. pe langa parca era si o cascada foarte spectaculoasa.

sper ca dupa aia tu n-ai patit ca mine sa te ratacesti pe un drum forestier si sa faci enduro cu fazeru pt vreo 4 ore :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit?!?!?! :D

Curba de la Herastrau, cum vii de la Ambasada Chinei spre Aviatorilor, chiar inaite de intrarea in linie dreapta.

Mi s-a parut ca masina din stanga o sa intre peste mine pe banda, am iesit in lateral pe spatiu interzis unde am piscat frana fata cu roata usor virata. Proasta decizie: locul e plin de praf/nisip, crengutze uscate si denivelari. Nici nu mi-am dat seama cand m-am pus pe o parte ... Experienta capatata "the hard way" :blink:

Acum, in loc sa va intreb de accesorii, o sa va cer sfaturi cu privire la service-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curba de la Herastrau, cum vii de la Ambasada Chinei spre Aviatorilor, chiar inaite de intrarea in linie dreapta.

Mi s-a parut ca masina din stanga o sa intre peste mine pe banda, am iesit in lateral pe spatiu interzis unde am piscat frana fata cu roata usor virata. Proasta decizie: locul e plin de praf/nisip, crengutze uscate si denivelari. Nici nu mi-am dat seama cand m-am pus pe o parte ... Experienta capatata "the hard way" :D

Acum, in loc sa va intreb de accesorii, o sa va cer sfaturi cu privire la service-uri.

 

Pai, intra pe topicul dedicat Fazerelor si povesteste acolo ce damageuri ai, si vedem noi unde te trimitem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curba de la Herastrau, cum vii de la Ambasada Chinei spre Aviatorilor, chiar inaite de intrarea in linie dreapta.

Mi s-a parut ca masina din stanga o sa intre peste mine pe banda, am iesit in lateral pe spatiu interzis unde am piscat frana fata cu roata usor virata. Proasta decizie: locul e plin de praf/nisip, crengutze uscate si denivelari. Nici nu mi-am dat seama cand m-am pus pe o parte ... Experienta capatata "the hard way" :D

Acum, in loc sa va intreb de accesorii, o sa va cer sfaturi cu privire la service-uri.

 

 

Of, of piatra aia cubica este o adevarata capcana !!!! Bine ca esti intreg.Si cat ti am zis sa iti iei echipament si nu ai vrut sa ascuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, of piatra aia cubica este o adevarata capcana !!!! Bine ca esti intreg.Si cat ti am zis sa iti iei echipament si nu ai vrut sa ascuti.

Pe soseaua propriu zisa piatra cubica e cat de cat OK, mai ales pe uscat, cum era ieri.

Alaturi, pe aproape stersul marcaj de interzis, insa, e un dezastru: denivelari, praf, crengute, pietricele ... cat am asteptat sa vina duba am vazut si cateva masini fuging de spate. Zona e de mare risc: separatoarele de pe mijloc te obliga sa iei curba in larg; cei de pe contrasens nu beneficiaza in nici un fel, ca ei taie curba in partea lor.

 

din cauza cozilor ce se formeaza si pe Aviatorilor si pe breteaua laterala, masinile se hoatarasc in ultima clipa pe unde s-o ia, de cele mai multe ori "taind-o" prin interzis printre masinile parcate acolo !

 

Iar pista de biciclete de pe trotuarul dintre bulevard si bretea si care incepe chiar acolo si m-ar fi putut salva in cazul de fatza are o mica problema: ca sa intri pe ea trebuie sa urci o bordura de 30-35 cm !!!!

 

Lasand la o parte factorul drum, factorul operator, adica eu, era nepregatit. Am fost foarte atent pe drum umed, pe sine de tramvai, pe drumuri de tzara etc. Piatra cubica uscata mi-a iesit din cap si ... iata ce-a iesit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...