Sari la conținut

Intalnire Fz-risti


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 793
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ia uite, si Nadia isi anunta prezenta :moto: (nu te-am mai vazut demult nici pe tine).

 

Sorry, azi am treburi casnice (oare cum dreaq de se aduna numai cand e de mers ba la Arc, ba la Fazeristi :D ). Saptamana viitoare imi fac si eu simtita prezenta. Poate ne adunam mai multi si vedem ce facem cu intalnirea anuala Fazeristilor.

 

Ceapa, long time no see!

 

Oricum, saptamana trecuta am fost putini rau. Se poate mai bine.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta ploaie, si mi-a fost de-ajuns anul asta sa merg de 3 ori pe furtuna...si asta numai intr-o luna. :D

 

Deci decat, eu spun pas sapt asta.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Nici la calul meu nu prea ai place ploaia, i-am facut revizia azi dupa amiaza, ca de.... a implinit 7000km , dar spun si eu pas joia asta (i-e frica de ploaie domne :D ),......poate iesim pe undeva in weekend daca avem vreme buna.

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Nici la calul meu nu prea ai place ploaia, i-am facut revizia azi dupa amiaza, ca de.... a implinit 7000km , dar spun si eu pas joia asta (i-e frica de ploaie domne :D ),......poate iesim pe undeva in weekend daca avem vreme buna.

 

 

subscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma duc la tzara in weekendul asta, undeva pe langa Turnu Magurele, in comuna Islaz (cand am fost de Pasti la tzara, m-am intalnit cu un Fazerist pe drum, era bucurestean si consatean... nu l-am mai vazut dup'aia, nici pe forum, nici pe acolo si nici prin oras - avea un FZS600 negru cu toba Arrow si suporti de top-case si coburi) - daca aveti chef de plimbare, va astept la o baie-n Dunare. Drumul e bun, lejer, viraje de viteza mare si nici nu e aglomerat. Daca veniti, dati-mi un telefon (0727.577.261) sau mai bine un sms, ca nu prea am semnal la Connex cat sa pot vorbi si sa port o discutie coerenta.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7 si 20 am trecut pe la academie sa vad daca din intamplare mai este cineva,n-am avut noroc...se pare ca toti ati fost speriati de ploaie :moto: ...

Sper data viitoare sa va mai vad si eu k aproape ne-am uitat unii pe ceilalti :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7 si 20 am trecut pe la academie sa vad daca din intamplare mai este cineva...

 

Mda ! :D

 

La 18:00 a venit un Fazerist, omul stia mai de mult ca asta e ora intalnirii.

 

Pe undeva pe la 18:30 a mai aparut un Suzuki, cateva Honde etc.

 

La 18:59 Fazeristul a plecat, fix de sub nasul meu; nu-l condamn, veneam pe 4 roti, cu 2 mai mult decat prevad regulile.

 

Am parcat si eu mai de-o parte, sa nu-mi atrag critici prea mari si am intrat in vorba cu ceilalti despre ... reparat motorul cu banda adeziva si alte subiecte la ordinea zilei. Asa am aflat si detaliile de mai sus ...

 

La 19:10 un fulger a inviorat brusc atmosfera; de frica ploii ce parea ca vine in pas alergator, toata lumea a luat-o la fuga.

 

La 19:20 ... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, saptamana viitoare facem una mare, cu finalizare pe undeva, la o bere, la o pizza, niste mici ceva in afara Bucurestiului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, saptamana viitoare facem una mare, cu finalizare pe undeva, la o bere, la o pizza, niste mici ceva in afara Bucurestiului?

 

why not...doar sa nu ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, saptamana viitoare facem una mare, cu finalizare pe undeva, la o bere, la o pizza, niste mici ceva in afara Bucurestiului?

Intalnirea tot la Academie sau la Arc si fuga la Bikers Club or something ?

 

Or something ... else ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea tot la Academie sau la Arc si fuga la Bikers Club or something ?

 

Or something ... else ? :D

 

tot la Academie, ca acolo e locul intalnirii de Fz-risti. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare FZ-risti

 

La o plimbare de weekend nu se baga nimeni?

 

Avem mai multe variante:

1. sambata cu grupul pentru mare

2. duminica cu grupul pentru transfagarasan

3. sau alta bazaconie de traseu

 

Ziceti ceva, cumva, undeva :bounce:

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, nu stiu ce se intampla cu FZ-risti, dar am inceput sa ne stangem din ce in ce mai """multi""":cheers: , ....suntem cumva o specie pe cale de disparitie??? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ma. Dar na, am revazut-o pe Nadia cu ocazia asta si pe Cojo care inca nu mi-a aratat "tiganca" pe anul asta. Merge tot cu tentativa aia de tartareatza. :cheers:

 

Vane, man, fusesi la intalnire si n-ai dat cu buna ziua?!?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, nu stiu ce se intampla cu FZ-risti, dar am inceput sa ne stangem din ce in ce mai """multi""":cheers: , ....suntem cumva o specie pe cale de disparitie??? :banana:

 

 

Eu am spus ca ar fi frumos din partea mea ,daca tot ma duceam spre casa, sa opresc si sa salut lumea...Cand am vazut ca este prezent numai un FZ-rist ,trebuie sa recunosc,am ramas un pic dezamagita.Eram mai organizati anul trecut :lol:

Editat de Nadia_YC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ma. Dar na, am revazut-o pe Nadia cu ocazia asta si pe Cojo care inca nu mi-a aratat "tiganca" pe anul asta. Merge tot cu tentativa aia de tartareatza. :banana:

 

Vane, man, fusesi la intalnire si n-ai dat cu buna ziua?!?!?!?

 

Am stat pana la 8 cu SDS si Marco !!!! Voi unde va aflati ???? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aveam motorul parcat sub pancarda aia nenorocita, un Fazer rosu, si stateam cu Alex Ripper si Cojo de vorba cu tartitza pe bordura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare asa de rau, cat nici nu cred ca ma crezi ! Incredibil ca nu v-am vazut sau n-am stiut cum si unde sa ma uit :cheers:

 

Eu nu venisem cu tot dragonul ci doar cu ... coama lui (carenele car'v'a's'zica) asa ca am stat pe langa bijuteria lui SDS ca era mai vizibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...