Sari la conținut

Lichidul Care Scade Temperatura Motorului Cu 20 C


Postări Recomandate

Daca ar fi sa dau search dupa cuvintul "prost" pe forumul asta, mi s-ar bloca Pi Si-u'. :P

Editat de SSSS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasa cardeala, ca nu ar bifa nimeni bisexual daca de fapt cauta bisexuala, mai bine nu mai bifezi asa ca n-o mai aburi si accepta-l asa cum e adica popo, eventual fa-i cadou un dildo sa si-l monteze pe sa :makeout: :makeout: :unsure:

Doaaamne de cand n-am mai ras asa.

 

 

 

 

 

Nu multumesc, nu ma bag, te las pe tine sa o sugi in continuare. Bai lache, eu nu te judec, fiecare face ce vrea dar macar recunoaste.

 

[/b]

io stiu ca tu vrei sa ti-o dau la supt, dar, stii ceva, poti spune ca sunt neserios, gata, nu mai vreau, nu ti-o mai dau la supt.

asta e!

traieste cu deceptia de acum inainte!

:laugh:

 

Daca ar fi sa dau search dupa cuvintul "prost" pe forumul asta, mi s-ar bloca Pi Si-u'. :crack:

hai ma, ca nu are putnicu atatea posturi, de ce esti rau? (iz=miros urat=put)

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imposibil sa existe ceva care sa scada tmp cu 20grade ... stai linistit. Ventilatorul isi face treaba. La mine sub 105 grade nu scade niciodata in aglomeratie.

 

da ma, dar tu apesi pe gabibuton si gata... :P

nicule, ti-ar capu al dreacu de pezevenghi ce faci tu pe risarciaru de ghei pe gugal.. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa cardeala, ca nu ar bifa nimeni bisexual daca de fapt cauta bisexuala, mai bine nu mai bifezi asa ca n-o mai aburi si accepta-l asa cum e adica popo, eventual fa-i cadou un dildo sa si-l monteze pe sa :P :makeout: :makeout:

Doaaamne de cand n-am mai ras asa.

auzi, ba, io chiar te credeam cel mai prost om posibil, dar, acum ca vad ca mai si razi singur de tine, baaaaaaa, e de rau, sa mor io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imposibil sa existe ceva care sa scada tmp cu 20grade ... stai linistit. Ventilatorul isi face treaba. La mine sub 105 grade nu scade niciodata in aglomeratie.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bay iznicu acum nusht ce ai u cu chetia asta pe care tot sustii ca awo e popo dar pana al urma nu conteaza face ce doreste ci degeaba tot incerci cu linkuri ca nu iti merge fiecare e cu alegerea lui!!cel ce a initiat topicul a vrut sa afle un raspuns si de la o ambitie prosteasca care ai avut-o ti-ai pus tot forumul in cap si a iesit altceva din topicul asta!!!oricum e ceva de speriat!!ma mir ca nu ati primit nici o sanctiune pana acum pt limbaj!!!dar in fine io ma distrez pe cinste aici!!!si cred ca toti fac la fel ca mine!!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bay iznicu acum nusht ce ai u cu chetia asta pe care tot sustii ca awo e popo dar pana al urma nu conteaza face ce doreste ci degeaba tot incerci cu linkuri ca nu iti merge fiecare e cu alegerea lui!!cel ce a initiat topicul a vrut sa afle un raspuns si de la o ambitie prosteasca care ai avut-o ti-ai pus tot forumul in cap si a iesit altceva din topicul asta!!!oricum e ceva de speriat!!ma mir ca nu ati primit nici o sanctiune pana acum pt limbaj!!!dar in fine io ma distrez pe cinste aici!!!si cred ca toti fac la fel ca mine!!!! :P

cam asa ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca nu ati primit nici o sanctiune pana acum pt limbaj!!!dar in fine io ma distrez pe cinste aici!!!si cred ca toti fac la fel ca mine!!!! :makeout:

pai de ce, "prost" si "homosexual" nu-s cuvinte deplasate, e limbaj de zi cu zi. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
bay iznicu acum nusht ce ai u cu chetia asta pe care tot sustii ca awo e popo dar pana al urma nu conteaza face ce doreste ci degeaba tot incerci cu linkuri ca nu iti merge fiecare e cu alegerea lui!!cel ce a initiat topicul a vrut sa afle un raspuns si de la o ambitie prosteasca care ai avut-o ti-ai pus tot forumul in cap si a iesit altceva din topicul asta!!!oricum e ceva de speriat!!ma mir ca nu ati primit nici o sanctiune pana acum pt limbaj!!!dar in fine io ma distrez pe cinste aici!!!si cred ca toti fac la fel ca mine!!!! :P

 

Nu stiu daca ai citit topicul cu atentie dar de la pagina 6 bogdanawo a inceput sa fie badaran, de acolo a degenerat discutia. Neavand argumente a inceput sa debiteze prostii, cum ca as fi zis eu ca pompa de apa e actionata de cardan (nu am scris nicaieri asa ceva si se poate verifica).

Citeste cele sase pagini si ai sa vezi ca am fost cel putin elegant in exprimare in timp bogdanawo deja se certase cu doi useri si m-a acuzat ca sunt in cardasie cu @andreigin si ca-l ajut sa-si vanda produsele in conditiile in care am spus de la inceput ca nu cred in solutiile lui.

 

De fapt problema lui e ca tine mortis sa fie el cel mai destept pe sectiunea asta si sustinut de lacheii lui (Belbody care nu stie sa masoare cota unui cilindru si Ionut Thunderbyte care si-a desfacut motorul din cauza unor rateuri date de aprindere :makeout: ) deturneaza discutiile cum ii convine lui.

Dand cautare cu google l-am gasit pe bogdanawo pe un forum, metalhead.ro, bineinteles ca s-a certat pe acolo, moderatorul i-a dat warn si cine crezi ca se-nscrie din senin pe forum ca sa-l sustina...@marinesku72 care e prezent si aici fiind prieten cu el.

 

Deci stimate domn asta e stilul lui, oricum eu nu dau doi bani pe el, pt mine e clar ca mai mult decat sa schimbe o bujie sau ulei adica chestii de intretinere nu prea stie altceva. El e cu teoria (manuale & stuff) dar cu practica sta mai prost.

 

PS: Chestia cu poponeala a fost sa fac misto de el, el s-a tinut tare dar lacheii s-au pierdut repede cu firea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt problema lui e ca tine mortis sa fie el cel mai destept pe sectiunea asta si sustinut de lacheii lui (Belbody care nu stie sa masoare cota unui cilindru si Ionut Thunderbyte care si-a desfacut motorul din cauza unor rateuri date de aprindere :P ) deturneaza discutiile cum ii convine lui.
Deci pin ala urma cine se pricepe la mecanica io tot nu-nteleg?

Tu sau aia?

Daca te pricepi tu da niste argumente ca sa inteleaga si unu ca mine care nu se pricepe la mecanica.

Io din cite citisem mi se parea ca tu nu prea ai treaba cu mecanica. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Deci pin ala urma cine se pricepe la mecanica io tot nu-nteleg?

Tu sau aia?

Daca te pricepi tu da niste argumente ca sa inteleaga si unu ca mine care nu se pricepe la mecanica.

Io din cite citisem mi se parea ca tu nu prea ai treaba cu mecanica. :P

 

Intra aici, userul meu este lazar. N-o lua ca pe o lauda de sine dar cred ca asta arata ca am mai desfacut si eu cateva suruburi la viata mea.

 

PS: Ce anume vrei sa-ti explic?

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra aici, userul meu este lazar. N-o lua ca pe o lauda de sine dar cred ca asta arata ca am mai desfacut si eu cateva suruburi la viata mea.

 

PS: Ce anume vrei sa-ti explic?

 

 

Am citit cu interes tot topicul, daca vreti fac un test, imi pun eu in moto lichid de racire minune si facem testul....pe cheltuiala mea:) iar daca nu imi sare apa de 100 grd ma declar multumit :P - asta daca gasesc sa il cumpar ....

Ce nu pricep eu....cum reiese din mormanul acela de fiare ca te pricepi la mecanica? sau poate nu am citit eu cu atentie, caz in care poti sa ma corectezi. In rest, chestia cu gramatica, jignirile si alte alea mi se par de prost gust din partea tuturor aici am venit sa ne dam macar cu parerea daca nu suntem priceputi si la obiect pe subiect, nu sa vedem ce inclinatii sexuale are un user, daca si cu cine se intalneste .....:makeout:

 

PS : nu stiu daca am user pe sentimente, dar daca e cineva curios poate verifica sa imi aduca si mie aminte:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt problema lui e ca tine mortis sa fie el cel mai destept pe sectiunea asta si sustinut de lacheii lui (Belbody care nu stie sa masoare cota unui cilindru si Ionut Thunderbyte care si-a desfacut motorul din cauza unor rateuri date de aprindere :P ) deturneaza discutiile cum ii convine lui.

Hai sa iti explic eu cum sta treaba mah labarule ... @Bogdanawo si @Belbody au desfacut si reparat mai multe motoare la viata lor decat ai vazut, desfacut si stricat tu la viata ta de caine maidanez ce esti, iar eu, eu ce sa ma cac pe mine, is mai mic ca ei, dar am avut de la cine invatza, si cred ca ma descurc cu orice chestie, si apropo de desfacutul motorului din cauza aprinderii, tocmai pentru ca am desfacut motorul ala si l-am pus si la loc, si mai si functioneaza pe deasuprea, cred ca nu-s chiar asa de b ou(nu ca tine in nici un caz, tu esti un b ou mare, da MARE rau).

 

Dupa cum bine ai observat @bogdanawo se pune in gura cu lumea, dar cum si cu cine nu cred ca ai observat ... sunt persoane aici pe forum ce poseaza de dragul de a posta ( uite un bun exemplu

In 14-15 ani de mecanica n-am auzit de un astfel de lichid, incearca sa bagi antigel concentrat 100% ca eu asa am facut la o masina dar n-as zice ca se simtea ceva.

Problema la mobre e ca pompa de apa e angrenata de cutie si pana nu misti mobra de pe loc nu circula apa decat in sistem "sifon" si de aia se incinge, eu am rezolvat problema altfel, nu ma bag in zonele unde se merge bara la bara de nici cu moto nu te poti strecura.

) el se pune in gura cu toti retarzii, ce debiteazxa tot felul de prostii si vorbesc de dragul de a face posturi cat mai multe, dar iviti sa pomenesti de alte raspunsuri, pentru ca "nu le vezi", sau te faci ca nu le vezi
kato, ti-am zis si sustin, ma inclin respectuos!

imi cer scuze daca si eu prin stilul meu mai agresiv te-am lezat cumva.

referitor la uleiuri...

unde kato este @kato arad pe forum,dar nu, tu vezi numa ce vrei, imbecilul pulii mele ... si acum pentru ca @bogdanawo are ban(ca s-a pus in gura cu un imbecil, retard, handicapat, si pitic pe drasuprea aceast imbecil, retard, handicapat se pisa pe acele persoane cu diploma, pe functionarii la stat, pe ingineri si alte categorii de oameni, nu am stati sa mai dau exemplu, ca deja e prea mare deranju pentru un imbecil ca iznocu) tu incepi sa il mananci de poponeata, da problema e ca ti se cam umple gura de rahat si s-ar putea sa te ineci ...

 

Am citit cu interes tot topicul, daca vreti fac un test, imi pun eu in moto lichid de racire minune si facem testul....pe cheltuiala mea:) iar daca nu imi sare apa de 100 grd ma declar multumit :makeout: - asta daca gasesc sa il cumpar ....

Ce nu pricep eu....cum reiese din mormanul acela de fiare ca te pricepi la mecanica? sau poate nu am citit eu cu atentie, caz in care poti sa ma corectezi. In rest, chestia cu gramatica, jignirile si alte alea mi se par de prost gust din partea tuturor aici am venit sa ne dam macar cu parerea daca nu suntem priceputi si la obiect pe subiect, nu sa vedem ce inclinatii sexuale are un user, daca si cu cine se intalneste .....:makeout:

 

PS : nu stiu daca am user pe sentimente, dar daca e cineva curios poate verifica sa imi aduca si mie aminte:)

Simplu mah, pentru ca el defapt habar nu are, in capul lui e doar vid si nimic altceva ... a recunoscut cu gura lui ca el face harti pentru GPS de pe google( copy-paste ), deja vrei prea multe de la un biet om cu 10 sau 12 clase cate o avea, ca facultate nu are ....

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra aici, userul meu este lazar. N-o lua ca pe o lauda de sine dar cred ca asta arata ca am mai desfacut si eu cateva suruburi la viata mea.

 

PS: Ce anume vrei sa-ti explic?

Mai ai tupeul sa zici si "N-o lua ca pe o lauda de sine", da te lauzi de nu mai poti, te-ai manjit de rahat la gura cu pompa de apa angrenata de cutie si acum vrei sa le linga altii ... si in final ca sa pari tu mai greu si mai jmegher si mai cunoscator bagi ca PS "Ce anume vrei sa-ti explic?" ca si cum tu le-ai sti pe toate ...

Mars de aici ma ogarule, ce draq cauti tu la Service mah obositule, vezi-ti de hartile tale luate de pe google earth si lasa-ne pe noi in pace, nu de alta dar vad ca incerci sa prostesti si pe altii

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Am citit cu interes tot topicul, daca vreti fac un test, imi pun eu in moto lichid de racire minune si facem testul....pe cheltuiala mea:) iar daca nu imi sare apa de 100 grd ma declar multumit :P - asta daca gasesc sa il cumpar ....

Ce nu pricep eu....cum reiese din mormanul acela de fiare ca te pricepi la mecanica? sau poate nu am citit eu cu atentie, caz in care poti sa ma corectezi. In rest, chestia cu gramatica, jignirile si alte alea mi se par de prost gust din partea tuturor aici am venit sa ne dam macar cu parerea daca nu suntem priceputi si la obiect pe subiect, nu sa vedem ce inclinatii sexuale are un user, daca si cu cine se intalneste .....:makeout:

 

PS : nu stiu daca am user pe sentimente, dar daca e cineva curios poate verifica sa imi aduca si mie aminte:)

 

 

Arata ca un morman de fiare deoarece masina a fost construita "just for fun", nu e greu de facut dar totusi trebuie sa ai ceva cunostinte (mecanica si sudura). Ca performante, suta in 5 secunde cred ca nu e de lepadat sau 20 de metri dara de cauciuc pe asfalt.

Cat priveste cearta...am mentionat mai sus ca aceasta a inceput de la pagina 6 si nu am inceput eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata ca un morman de fiare deoarece masina a fost construita "just for fun", nu e greu de facut dar totusi trebuie sa ai ceva cunostinte (mecanica si sudura). Ca performante, suta in 5 secunde cred ca nu e de lepadat sau 20 de metri dara de cauciuc pe asfalt.

Cat priveste cearta...am mentionat mai sus ca aceasta a inceput de la pagina 6 si nu am inceput eu.

Tre sa stii sa sudezi mah imbecile, invata sa te exprmi sa inteleaga omu, auzi la el "trebuie sa ai ceva cunostinte (mecanica si sudura)" :P

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata ca un morman de fiare deoarece masina a fost construita "just for fun", nu e greu de facut dar totusi trebuie sa ai ceva cunostinte (mecanica si sudura). Ca performante, suta in 5 secunde cred ca nu e de lepadat sau 20 de metri dara de cauciuc pe asfalt.

Cat priveste cearta...am mentionat mai sus ca aceasta a inceput de la pagina 6 si nu am inceput eu.

 

 

decat atata cearta mai bine ne intalnim la o bere care scade temperatura corpului cu ceva grade si vedem si eventual probam daca se poate masina care prinde suta in 5 secunde :P .....cred ca e mai frumos decat sa vedem cearta si mascareala :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Mai ai tupeul sa zici si "N-o lua ca pe o lauda de sine", da te lauzi de nu mai poti, te-ai manjit de rahat la gura cu pompa de apa angrenata de cutie si acum vrei sa le linga altii ... si in final ca sa pari tu mai greu si mai jmegher si mai cunoscator bagi ca PS "Ce anume vrei sa-ti explic?" ca si cum tu le-ai sti pe toate ...

Mars de aici ma ogarule, ce draq cauti tu la Service mah obositule, vezi-ti de hartile tale luate de pe google earth si lasa-ne pe noi in pace, nu de alta dar vad ca incerci sa prostesti si pe altii

 

Ionute, incearca sa nu mai scrii cand esti nervos ca stalcesti limba romana. Ia zi-mi, unde am scris eu ca pompa e actionata de cardan sau ai inceput sa folosesti aceleasi metode de deturnare a discutiilor ca ale idolului tau?

 

Cu google earth doar imi verific munca desteptule, e cea mai ieftina sursa de informatie ca nu am bani sa zbor cu elicopterul ca sa vad terenul.

 

Daca bogdanawo are ban inseamna ca l-a capatat in urma unei analize obiective ale comportamentului lui pe forum.

 

 

 

 

decat atata cearta mai bine ne intalnim la o bere care scade temperatura corpului cu ceva grade si vedem si eventual probam daca se poate masina care prinde suta in 5 secunde :P .....cred ca e mai frumos decat sa vedem cearta si mascareala :makeout:

 

Masina lua in 5 secunde suta nu pt ca ar fi fost vreo capodopera de inginerie ci din cauza raportului greutate/putere. Oricum daca voi avea timp la anul voi face alta dar vreau sa bag un V8 pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionute, incearca sa nu mai scrii cand esti nervos ca stalcesti limba romana. Ia zi-mi, unde am scris eu ca pompa e actionata de cardan sau ai inceput sa folosesti aceleasi metode de deturnare a discutiilor ca ale idolului tau?

 

Cu google earth doar imi verific munca desteptule, e cea mai ieftina sursa de informatie ca nu am bani sa zbor cu elicopterul ca sa vad terenul.

 

Daca bogdanawo are ban inseamna ca l-a capatat in urma unei analize obiective ale comportamentului lui pe forum.

 

 

 

 

 

 

Masina lua in 5 secunde suta nu pt ca ar fi fost vreo capodopera de inginerie ci din cauza raportului greutate/putere. Oricum daca voi avea timp la anul voi face alta dar vreau sa bag un V8 pe ea.

 

Am zis ca e actionata de cutia de viteze

si am dat si citat din postu prin care te-ai manjit tu la gura de rahat, si mai dau o data, daca insisti ...

In 14-15 ani de mecanica n-am auzit de un astfel de lichid, incearca sa bagi antigel concentrat 100% ca eu asa am facut la o masina dar n-as zice ca se simtea ceva.

Problema la mobre e ca pompa de apa e angrenata de cutie si pana nu misti mobra de pe loc nu circula apa decat in sistem "sifon" si de aia se incinge, eu am rezolvat problema altfel, nu ma bag in zonele unde se merge bara la bara de nici cu moto nu te poti strecura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer,nu imi plac cand forumistii se jignesc..si eu l-am injurat pe unu din Galati de mamă, pt ca fara sa ma cunoasca m-a jignit... sunt incepator, vreau sa stiu mai mult si unde ma pricep dau sfaturi si ii inteleg pe altii.

Adevărata valoare a unui om sta in puterea de a ajuta pe altii sa il inteleaga si sa stie sa explice. Trebuie si putina pedagogie aici.... si asta tine de educatie.

un invatator spunea adata ceva... Nu stii, e drept ca esti prost... dar daca nu Âştii Âşi nici nu intrebi esti de 2 ori prost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionute, incearca sa nu mai scrii cand esti nervos ca stalcesti limba romana. Ia zi-mi, unde am scris eu ca pompa e actionata de cardan sau ai inceput sa folosesti aceleasi metode de deturnare a discutiilor ca ale idolului tau?

 

Cu google earth doar imi verific munca desteptule, e cea mai ieftina sursa de informatie ca nu am bani sa zbor cu elicopterul ca sa vad terenul.

 

Daca bogdanawo are ban inseamna ca l-a capatat in urma unei analize obiective ale comportamentului lui pe forum.

 

Nu domnule, nu umblu cu elicopteru' caci exista google earth, problemele legate de realizarea unei astfel de harti sunt multe si nu sunt deloc simple.

Legat de facultati, nu sunt deloc complexat, aveti voi impresia asta sau va place sa aveti impresia asta, in felul asta va credeti si voi mai dihai. Am intalnit prea multi dobitoci cu diploma ca sa simt complexat fata de unul care are asa ceva.

 

Am mai spus mai sus, cei cu diploma si creier nu prea mai sunt in tara pe la noi.

Deci recunoaste si ca foloseste google earth, si ca are ceva cu cei cu diploma ...

Aropo, da multe probleme ai tu mah, cred ca ai defapt ceva cu problemele la scufitza, acolo la vid :P

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra aici, userul meu este lazar. N-o lua ca pe o lauda de sine dar cred ca asta arata ca am mai desfacut si eu cateva suruburi la viata mea.

 

PS: Ce anume vrei sa-ti explic?

Am pus si eu o intrebare mai sus. Adevarul este ca am gasit un Opel Commodore la un batran in curte si tare m-ar interesa sa vad tot ce poate motorul ala de 2500cmc. Din pacate, nu am reusit sa obtin mai multe detalii incat mosul este destul de greu de contactat. M-ar interesa daca are carburatoare, cate si cum ai reusit sa adaptezi turbo pe el si de la ce masina este turbina.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stii, e drept ca esti prost... dar daca nu Âştii Âşi nici nu intrebi esti de 2 ori prost!

si cand intrebi de ce ti se aprinde becul de ulei cum esti? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...