Sari la conținut

Accident Satu Mare


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

Ciplea Dan posesor al unei motociclete KAWASAKI NINJA 600 verde din SATU MARE a murit azi la ora 16:22 in apropierea orasului depasind o mashina pe partea dreapta cu viteza foarte mare !

 

venea de la tara , si inainte de a intra in oras a vrut sa depaseasca o mashina si pe partea stanga venea un autoturism si a depasit pe dreapta , in acel loc este un pod cu margini de fier , din cate am inteles a alunecat si a zburat vreo 50 m dupa care a DECEDAT!

 

revin cu detalii.... rip :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RIP! trist sa mori dintr-o asa o prostie...asa tanar...Dumnezeu sa-l ierte!

 

e pacat ca daca nu ne omoara altii...ne omoram noi singuri... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP! trist sa mori dintr-o asa o prostie...asa tanar...Dumnezeu sa-l ierte!

 

e pacat ca daca nu ne omoara altii...ne omoram noi singuri... :)

 

exact.

 

din asemenea accidente... nici nu ai ce sa inveti. Daca ai luat carnetu si nu ai retinut ca pe partea dreapta nu se depaseste... aia e ... ti-o faci cu mana ta.

 

Mai ales pe 2 roti e destul de nasol cand faci schema cu depasirea pe partea dreapta , pt. ca risti sa gasesti nisip, pietris, mult praf, care poate provoca neplaceri, iar peste asta, mai adauga faptul ca nici un sofer nu sta cu ochii pe oglinda din partea dreapta, si nici nu il condamn ca nu face asta, cat timp depasirea pe partea dreapta este interzisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact.

 

din asemenea accidente... nici nu ai ce sa inveti. Daca ai luat carnetu si nu ai retinut ca pe partea dreapta nu se depaseste... aia e ... ti-o faci cu mana ta.

 

Mai ales pe 2 roti e destul de nasol cand faci schema cu depasirea pe partea dreapta , pt. ca risti sa gasesti nisip, pietris, mult praf, care poate provoca neplaceri, iar peste asta, mai adauga faptul ca nici un sofer nu sta cu ochii pe oglinda din partea dreapta, si nici nu il condamn ca nu face asta, cat timp depasirea pe partea dreapta este interzisa.

 

mah ca nu o depasit pe partea dreapta ,,,,,,,,,, a fost nevoit sa intre pe freapta ca sa nu se isbeasca de masina de pe contra sens ce venea asa ca sa bagat pe dreapta nevoit fiind iara cine nu stie unde a avut loc accidentul sa nu vorbeasca aberati

 

Ciplea Dan posesor al unei motociclete KAWASAKI NINJA 600 verde din SATU MARE a murit azi la ora 16:22 in apropierea orasului depasind o mashina pe partea dreapta cu viteza foarte mare !

 

venea de la tara , si inainte de a intra in oras a vrut sa depaseasca o mashina si pe partea stanga venea un autoturism si a depasit pe dreapta , in acel loc este un pod cu margini de fier , din cate am inteles a alunecat si a zburat vreo 50 m dupa care a DECEDAT!

 

revin cu detalii.... rip :)

nu vb daca nu stii ca nu asa sa intamplat si nu acolo unde zici tu,,,,nui un pod cu margii de fier si nu a depasit pe dreapta ca a fo nevoit sa intre acolo,,,,,asta sa intamlpat la veo 20 de km de oras nu la intrare......il chema tiplea dan..........CINE NU STIE SA NU VB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciplea Dan posesor al unei motociclete KAWASAKI NINJA 600 verde din SATU MARE a murit azi la ora 16:22 in apropierea orasului depasind o mashina pe partea dreapta cu viteza foarte mare !

 

venea de la tara , si inainte de a intra in oras a vrut sa depaseasca o mashina si pe partea stanga venea un autoturism si a depasit pe dreapta , in acel loc este un pod cu margini de fier , din cate am inteles a alunecat si a zburat vreo 50 m dupa care a DECEDAT!

 

revin cu detalii.... rip :)

 

Ce detalii mai vrei ? A murit, cum si de ce, nu mai conteaza. Mai bine-ti vedeai de treaba, nici macar numele nu l-ai scris corect. Familia, prietenii, apropiatii, si cunoscutii stiu ca murit, restul, nu conteaza.

 

Poison, deschide-ti alt topic unde sa predai legislatie rutiera, si lasa mortii sa se odihneasca.

 

Odihneste-te in pace Dani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce detalii mai vrei ? A murit, cum si de ce, nu mai conteaza. Mai bine-ti vedeai de treaba, nici macar numele nu l-ai scris corect. Familia, prietenii, apropiatii, si cunoscutii stiu ca murit, restul, nu conteaza.

 

Poison, deschide-ti alt topic unde sa predai legislatie rutiera, si lasa mortii sa se odihneasca.

 

Odihneste-te in pace Dani !

 

E pacat sa reactionezi in felu asta.cu toate ca suna aiurea,detaliile ar fi putut ajuta pe altii,care ar fi invatat din greselile lui.faptul ca nu a scris numele corect nu mi se pare o greseala atat de mare,se poate datora emotiilor sau informatiilor primite gresit...ma rog,n-are rost sa mai zic nimic,mai bine taceam si eu la randul meu si nu te mai deranjam cu acest reply... :|

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah ca nu o depasit pe partea dreapta ,,,,,,,,,, a fost nevoit sa intre pe freapta ca sa nu se isbeasca de masina de pe contra sens ce venea asa ca sa bagat pe dreapta nevoit fiind iara cine nu stie unde a avut loc accidentul sa nu vorbeasca aberati

 

Nu inteleg ... s-a bagat in depasire pe dreapta conservei ca sa nu se izbeasca de alta conserva pe contrasens ? Dar daca statea in spatele ei ce-avea ? Nu are logica ... RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce detalii mai vrei ? A murit, cum si de ce, nu mai conteaza. Mai bine-ti vedeai de treaba, nici macar numele nu l-ai scris corect. Familia, prietenii, apropiatii, si cunoscutii stiu ca murit, restul, nu conteaza.

 

Poison, deschide-ti alt topic unde sa predai legislatie rutiera, si lasa mortii sa se odihneasca.

 

Odihneste-te in pace Dani !

 

Sunt de acord cu tine, conteaza ca a trait cum a vrut ................mai putin cum a murit.

Odihneste-te in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rest in peace Dani!

 

Imi pare rau ca trebuie sa descriu cum a avut loc accidentul, dar consider ca va fi o lectie pentru toti "eroii" de pe lumea asta.

 

Pentru cei foarte curiosi de modul in care a decedat Dani, 23 ani, aici aveti detaliile:

 

Venea dinspre Ratesti spre Satu Mare, iar in Ardud, intr-o curba rapida, a vrut sa depaseasca o conserva Mercedes. Nu a avut vizibilitate sa vada ca de pe contrasens venea un tir care a franat violent in momentul in care l-a vazut. El nu incapea printre tir si masina asa ca a depasit pe dreapta. A mers prin nisip, iar spatele i-a alunecat pe marginea santului. Acolo a lovit un cap de pod cu roata spate. Saracul s-a oprit la aproximativ 25-30 de metri de unde a lovit capul de pod (de fapt era o reclama in beton). S-a lovit la cap si la picior. A decedat in urmatoarele 5 minute din momentul impactului. Nu a fost constient dupa accident.

 

Morala: Nu risca niciodata! Nu depasi pe dreapta!

 

SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!

 

PS: Nu atasez poze pentru ca nu sunt placute. Nu mi le cereti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce detalii mai vrei ? A murit, cum si de ce, nu mai conteaza. Mai bine-ti vedeai de treaba, nici macar numele nu l-ai scris corect. Familia, prietenii, apropiatii, si cunoscutii stiu ca murit, restul, nu conteaza.

 

Poison, deschide-ti alt topic unde sa predai legislatie rutiera, si lasa mortii sa se odihneasca.

 

Odihneste-te in pace Dani !

 

Iara tu ? tu esti cel care stie tot care intotdeauna are ceva de comentat ,inafara de comentari sti si altceva?

 

Odihnestete in pace :) :P :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venea dinspre Ratesti spre Satu Mare, iar in Ardud, intr-o curba rapida, a vrut sa depaseasca o conserva Mercedes. Nu a avut vizibilitate sa vada ca de pe contrasens venea un tir care a franat violent in momentul in care l-a vazut. El nu incapea printre tir si masina asa ca a depasit pe dreapta. A mers prin nisip, iar spatele i-a alunecat pe marginea santului.

Dacă nu avea loc să depăÂşească prin stânga de ce a vrut neapărat să depăÂşească prin dreapta? Nu putea să aÂştepte să treacă tirul Âşi să depăÂşească după aceea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...