Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.weather.com/outlook/travel/busi...topnav_business

 

ploua doar dupa-amiaza se pare. Se schimba norocul nostru :unsure:

ne dam, ne dam. azi ati vazut ca a inceput de cacao iar la pranz era un soareee...

am dat fuga la pista si am bagat 2 serii rapid :)

sorry, nu am apucat sa anunt aici, eram deja in oras.

pe duminica la 10.00, asadar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca la bacau pe circuitul lor de kart costa 1 ora 20ron , si este si putin mai mare .. la noi de ce costa 20 ron 10 min? :unsure:

 

asa e in Bucuresti frate

noi daca tragem o pista in tara asta nenorocita ..o sa coste mai mult ca in italia sa te dai :)

salvarea noastra sunt ungurii si grecii, unde cu 50-90e pe zi te dai pana nu mai poti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce n-as da sa fiu aproape de unguri ca voi...... :) ....dar din bucuresti, pana ies din tara innebunesc, ma las pagubas! :baldy:in alta ordine de idei, nu mi se pare chiar asa scump pe amckart...totusi clienti sunt oameni care au dat niste mii de euro pe motoare SS si SBK si alte sute bune de euro pe echipamente.....

E drept si ca afara, de banii platiti te dai pe super-circuite........... :unsure:

ata ete...........

 

Later edit:

Pe weather.com zice ca maine va fi soare la Bucuresti.

Aviz amatorilor de ture!

Eu duminica dimineata la 10 sunt la pista.

:)

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, simbata, nu a plouat pe Amck. Doar citeva picaturi, s-au uscat in 15min.Plus ca i-a alungat pe amatorii de kart si pista a ramas la dispozitia motoarelor,destul de putine. Care vii azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha.. ce topic ciudat pentru forumul asta.. credeam ca e pierdut forever.. ha ha.

nah ca mai e si soare dinc and in cand.

 

Dragilor.. dupa mult amar si chin, si dat pe motoarele altora, ca al meu era in piuneze.. iacata.. DUCATI IS BACK IN BUSINESS.

Asadar.. daca am timp de terminat treburile de finete pana sambata (din motive de job) ne vedem acolo.

Oricum is pilaf.. dupa o iesire ies pe farash..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit

si mie imi lipseste conditia fizica am observat ieri

tre sa ma pregatesc putin ca sa rezist la ziua intreaga :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha.. ce topic ciudat pentru forumul asta.. credeam ca e pierdut forever.. ha ha.

nah ca mai e si soare dinc and in cand.

 

Dragilor.. dupa mult amar si chin, si dat pe motoarele altora, ca al meu era in piuneze.. iacata.. DUCATI IS BACK IN BUSINESS.

Asadar.. daca am timp de terminat treburile de finete pana sambata (din motive de job) ne vedem acolo.

Oricum is pilaf.. dupa o iesire ies pe farash..

 

Heheee, domnu' Sinner, asa te vreau! :blbl:

Tre sa ne dam amandoi, sa-ti arat cum am mai progresat si sa-mi mai arati si mie una-alta...

 

 

P.S. Ducati Rulz! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a placut alergatura de duminica dupa cate am vazut :ok:

Ce, aveam pupila dilatata?!? was I glowing? :moto:

placut, cum dreak sa nu-mi placa ?!?

Cel mai mult mi-a placut insa ca suntem, parca, tot mai multi de la o zi la alta. Era full pista, la un moment dat cred ca eram 10 intr-o serie.

E de bineeee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu te bronzai la mare pe plaja la ora aia :D

Pe dreq...sambata seara la 7 eram in Bucuresti...asta dupa o ploaie torentiala pe jumatate din A2. DMW-ule, retrag tot ce-am spus rau despre stopul tau ! :ok:

 

 

Mai cunoastem noi niste cazuri,( nu spunem cine, Adi :D ) care mergeau cu 280 pe Soarelui de 1 mai pe grindina, de frica sa franeze :moto:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai cazut azi? Moto cu carene tzipla facuta fata praf, a ratat curba din fata terasei.

Intreb motociclistii cu carene stock care vin sa se dea la Amc: Nu ti-e frica ca ramii fara ele? Raspuns: N-am ce face ,eu merg si pe strada, nu cad ....bla, bla. Dupa ce cadeti si faceti muci carene, far, oglinzi,semnale, ghidoane, scarite, mai puteti a doua zi sa mergeti cu ele pe strada? Aveti noroc daca gasiti piese in 2 saptamini,si dati pt urgentare dublu. Spuneam ca 1.17 cam e timpul la care va ginditi serios sa va protejati investitia,90% cadeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haidi, bai, jagi, cum sa nu stii cine a cazut azi? :ok:

 

am auzit ca la bacau pe circuitul lor de kart costa 1 ora 20ron , si este si putin mai mare .. la noi de ce costa 20 ron 10 min? :moto:

 

de la cine ai auzit? unde scrie? ca din primul salariu dau o fuga pana acolo (reducere la transport :D) si ma dau pana ametesc (am rude in bc). si da-mi si o harta ca sigur vara-mea habarnare unde e pista.

aaaaaaaa, stai, tu vorbeai de o ora de dat cu moto? si o ora de dat cu kartul (daca exista asa plan tarifar :D )? asta ma intereseaza pe mine.

 

De curiozitate, cat costa sa te duci cu propriul motor la Amkart ca la carturi este 80 RON pt 10 min?

 

cu propriul motor (au si motoare de inchiriat? n-am vazut) e 20 de ron 10 minute.

iar la karturi, tot 10 minute, preturile sunt:

cart de 6,5 cp = 45 ron

cart de 13 cp = 80 ron

la karting exista happy hours de luni pana vineri de la 12 la 17 si preturile sunt 35/65 ron.

 

poate de acum nu mai intreaba nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai cazut azi? Moto cu carene tzipla facuta fata praf, a ratat curba din fata terasei.

Intreb motociclistii cu carene stock care vin sa se dea la Amc: Nu ti-e frica ca ramii fara ele? Raspuns: N-am ce face ,eu merg si pe strada, nu cad ....bla, bla. Dupa ce cadeti si faceti muci carene, far, oglinzi,semnale, ghidoane, scarite, mai puteti a doua zi sa mergeti cu ele pe strada? Aveti noroc daca gasiti piese in 2 saptamini,si dati pt urgentare dublu. Spuneam ca 1.17 cam e timpul la care va ginditi serios sa va protejati investitia,90% cadeti.

 

Asa te intreb si eu cum poti sa mergi (daca mai mergi) pe strada fara oglinzi, far, semnale, cu slickuri si scarite race, nu te imcomodeaza ? :moto:

 

Din pacate e greu financiar sa ai o motocicleta numai pt circuit, si de aia vezi 99% mobre carenate de strada pe AMK, iar la faza cu timpul ai dreptate cu cat scoti timp mai bun inseamna ca mergi mai tare si mai devreme sau mai tarziu tot o scapi pe un viraj...

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...