Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

te lasa, te lasa. s-a mai scris pe thread-ul asta de cateva ori de ce anume ai nevoie: de casca, de combinezon (sau protectii), manusi si cizme. nu-ti trebuie a-ul, iti trebuie motoreta si 20 ron pentru 10 minute (daca nu s-a marit intre timp).

inainte de a te duce verifici aici: http://amckart.ro/pagini_ro/home.php?s=1 , in stanga jos, calendarul, sa vezi daca, in principiu, e libera pista.

si nu uita:

fara sex inainte de ture pe circuit! te dai in doru lenii. Stai tu o saptamana fara sex, sa vezi ce rupi asfaltu'

:drink:

dar poate nu e recomandat sa rupi asfaltul din prima runda.

 

saptamana viitoare, daca e soare, ma voi da din nou cu kartul, iupeeeeeeeeeee. voi ati intrat in vacanta de toamna-iarna-primavara? bibi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E cam inchisa vremea de dimineata :scratch: daca se indreapta pe la 12 sunt acolo .

 

Vii cu Rizla? Moama!

 

Hai sa-ti dau un capac de protectie de stinga. 50euro. No sa-ti para rau.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Daca nu ploua, eu ma bag cu autobuzul, dar dupa ce apuc sa trec si pe la SMAEB. Undeva pe seara deci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in WE treaba e cam nasoala cu aglomeratia carturilor din pacate, ca si voi.. toata lumea scapa de job si vine la distractie.

sansa este in timpul saptamanii.. liniste, fara lume. Numai sa dati telefon inainte ca va treziti cu surprize.. zile inchiriate pentru evenimente de exemplu. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si eu astazi pentru prima data.Suuuper, cred ca o sa dau la Amckart toate economiile mele :P

 

Am scos 1:28 cel mai bun timp, sper sa ma fi uitat bine pe transponder.La inceput am scos 1:30-1:35.

 

Pentru un incepator ca mine si pentru o motoreta de 15 cp e binisor nu?

 

Si poze!!!

:huh:

post-20885-1239294368_thumb.jpg

post-20885-1239294406_thumb.jpg

post-20885-1239294437_thumb.jpg

post-20885-1239294470_thumb.jpg

post-20885-1239294490_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca cei mai multi pe care ii cunosc sunt dintre cei care frecventeaza AMCKart-ul, va prezint.. uhm.. oferta mea , cauzata de un eveniment nu tocmai fericit: /index.php?showtopic=343644

 

Am auzit pe la voi destule povesti despre reparatii cat sa ma gandesc ca poate ii e de folos cuiva.

 

 

Va salut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UP ! Cine s-a dat vineri dupa amiaza cu un GSX-R albastru si a filmat ? Vroiam si eu filmul, mii de multumiri ! :D

 

 

posibil eu sa ma fi dat dar nu imi amintesc ziua f bine

 

M-am dat si eu astazi pentru prima data.Suuuper, cred ca o sa dau la Amckart toate economiile mele :)

 

Am scos 1:28 cel mai bun timp, sper sa ma fi uitat bine pe transponder.La inceput am scos 1:30-1:35.

 

Pentru un incepator ca mine si pentru o motoreta de 15 cp e binisor nu?

 

Si poze!!!

:)

 

 

esti sigur de ceea ce ai scris mai sus ? inca nu am vazut pe nimeni care merge prima data pe circuit si pune genuchiul jos...de obicei asta o inveti in timp...oricum bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si eu astazi pentru prima data.Suuuper, cred ca o sa dau la Amckart toate economiile mele :)

 

Am scos 1:28 cel mai bun timp, sper sa ma fi uitat bine pe transponder.La inceput am scos 1:30-1:35.

 

Pentru un incepator ca mine si pentru o motoreta de 15 cp e binisor nu?

 

Si poze!!!

:D

Cineva care trage putin mai tare iti ia un tur pe intrarea de 10 min, cu 1:28. Ma rog la 15 cai nu ai ce sa ceri.

Editat de dani31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur de ceea ce ai scris mai sus ? inca nu am vazut pe nimeni care merge prima data pe circuit si pune genuchiul jos...de obicei asta o inveti in timp...oricum bravo

 

 

La a doua intrare am pus genunchiul jos.

Am fost cateva zile la rand si m-am dat cu un baiat care are acolo un gixer de 750, ala negru care e in parcare.

Am scos cel mai bine 1:27 insa nu am tras de motoreta...daca trag de ea probabil ca scot 1:25 sau poate mai putin.

Mai am de exersat in zilele urmatoare.

Editat de CoSSmiN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La a doua intrare am pus genunchiul jos.

Am fost cateva zile la rand si m-am dat cu un baiat care are acolo un gixer de 750, ala negru care e in parcare.

Am scos cel mai bine 1:27 insa nu am tras de motoreta...daca trag de ea probabil ca scot 1:25 sau poate mai putin.

Mai am de exersat in zilele urmatoare.

Vezi ca de la un punct anume o sa te "lase" gumele ... pe opincile alea , eu zic ca esti la limita ca timp ...oricand poate sa-ti scape fata sau spatele daca mai fortezi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca de la un punct anume o sa te "lase" gumele ... pe opincile alea , eu zic ca esti la limita ca timp ...oricand poate sa-ti scape fata sau spatele daca mai fortezi .

 

 

Inteleg, ideea e ca gumele se comporta excelent odata incalzite, pana acum nu mi-a fugit deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scrie mai exact pe gumele tale?

pentru un 125 nu stiu exact care sunt timpii, dar pentru >600 un timp mediu foarte ok este 1 14

 

si inca ceva, nu incerca sa mergi tare, incearca sa inveti sa mergi, invata trasele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scrie mai exact pe gumele tale?

pentru un 125 nu stiu exact care sunt timpii, dar pentru >600 un timp mediu foarte ok este 1 14

 

si inca ceva, nu incerca sa mergi tare, incearca sa inveti sa mergi, invata trasele.

 

Gumele sunt Michelin Pilot Sporty...

compozitia nu o stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmine de unde ai avut transponder ?

 

Zice bine sinner intai sa invatam sa mergem, trasee etc ... prostia asta am facut-o eu sa merg tare si ai vazut ca am cazut. De vina si gumele mele super touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmine de unde ai avut transponder ?

 

Zice bine sinner intai sa invatam sa mergem, trasee etc ... prostia asta am facut-o eu sa merg tare si ai vazut ca am cazut. De vina si gumele mele super touring.

 

 

cum ai cazut tinere gladiator...vezi daca nu ai vrut sa te dai cu mine si cu petre atunci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai cazut tinere gladiator...vezi daca nu ai vrut sa te dai cu mine si cu petre atunci :D

Numai aveam bani la mine, ma dadusem inainte de 2 ori , de fapt eu venisem sa ma dau cu petre odata 10 min si dupa aia sa plec repede la scoala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...