Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Nefiind nicio cursa, etapa, premii, challange-ul ( indiferent cine cu ce intra in pista ) este unul la nivel personal. In contextul asta eficienta are alte caracteristici, probabil de aici si neintelegerea.

 

De incapatatinat, nu cred ca o face nimeni, fiecare intra cu ce are, motoretele care le folosesc zi de zi.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu cand ai fost mic ai fost la scoala de dobitoci ? sau ai facut meditati. Noi am iesit la o plimbarica nu am iesit la timp nu am venit cu incalzitoare cu setari facute pentru amkart . Iar pentru cunostinta ta generala cu s1000rr de curse sa cobotar pana la 1.05 acolo . Nu are relevanta ce motor ai pentru ca nu e un loc de power . Aici trebuie o calcatura buna si cauciucuri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat cu R1 ? a franat cam mult pentru inclinatia respectiva ?

greseala mea, am agatat mansonul acceleratiei cu manusa. Nu am avut emotii, eram convins ca iau curba, m-am trezit pe jos. Partea proasta e ca am o clavicula rupta, care doare tare. In afara de clavicula, nu am nici cea mai mica vinataie, mai mult de-asta ma oftic. Am luat doar o lovitura in umar(care acum nu doare) si a pocnit clavicula.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am platit hungaro, deci mergeam . ai o relatie la Barcelona?

Hah buna asta.....imi pare rau man...insanatosire grabnica....vezi ca sunt altii cu pile pe acolo...intreaba-l pe 9fingers sau pe nu stiu care expert ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greseala mea, am agatat mansonul acceleratiei cu manusa. Nu am avut emotii, eram convins ca iau curba, m-am trezit pe jos. Partea proasta e ca am o clavicula rupta, care doare tare. In afara de clavicula, nu am nici cea mai mica vinataie, mai mult de-asta ma oftic. Am luat doar o lovitura in umar(care acum nu doare) si a pocnit clavicula.

 

pfoa... nasol ! nu m-am gandit ca ai patit ceva. intr-adevar, clavicula cedeaza foarte usor :(

recuperare usoara si rapida !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@anonymous

A pierdut fata si a cazut direct in umar. Cazatura asa este fix perfecta pentru rupt clavicula. Nu exista protectie impotriva fracturii de clavicula. Tine de conformatia osoara a fiecaruia, de starea sistemului muscular, de GREUTATE. Daca esti mai osos, conditie fizica buna/foarte buna si este la greutatea normala, ai o sansa in plus sa scapi fara vreo fractura, dar tine mai mult de sansa.

 

@jagi

Chiar imi pare rau, mi-am dat seama ca esti tu cand am vazut filmuletul. Pana la urma nu putem sa prevedem tot nici macar pe circuit. Noi reprezentam extremele. Eu am luat cea mai usoara cazatura posibila si tu una din cele mai nasoale. Vezi daca o operezi sau o lasi sa se sudeze singura. Capul sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram pe frinare, mai urmariti filmul, cum scade uratia motorului. pe frinare ai energia cinetica mare, daca cedeaza anvelopa fatza, te trezesti aruncat. nu uitati ca Amckartul, la cit de mic il vedeti, a rupt , de departe, cel mai mare numar de clavicule, si la 1,24, si la 1.10. Nu mai vorbesc de upper-cut-uri, cu somn de citeva minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si cu un prieten ajungem vineri dupa ce ii schimb uleiul si imi pun eu alt filtru de aer. Probabil ca o sa ma dau la plimbareala, ma dau in ritmul prietenului. Nu cred ca a ajuns sub 1.14 ca sa ma alerge. Vedem si cum e cu soarele asta. Nu stiu sa zic o ora la care o sa ajungem, dar sigur ajungem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...