Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu as vrea sa merg, tot pt prima data. M-am uitat pe site’ul lor si nu era trecut nimic legat de moto, dar o sa merg si o sa intreb peste o sapt-doua. Au ceva limita de timp/sezon(in limita iernii, banuiesc)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Din octombrie am inteles ca au facut un soi de reparatie la circuit si citez  "Turnata o solutie pentru crapaturi si nu este safe pentru motociclisti 30 zile" am revenit acum cateva zile la telefon (dupa 30 zile) si am intrebat daca pot sa vin si eu sa fac 2 intrari... mi s-a zis ca e rece asfaltul chiar daca sunt 24 grade afara. Nu s-a raspuns nici ca da nici ca nu :) 

 

Deci concluzie ...nu stiu daca mai avem voie sau nu pe amckart cu motoreta ...vedem in primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am fost astăzi la Amkart, am ajuns pe la 4 fără ceva după amiaza, lejer, câțiva pakistanezi care plătiseră ceva sesiuni și 3 puști cu karturi de competiție prezenți. 

Am mai fost cu 2 persoane. Ne-am dus la recepție, ne-am exprimat dorința, ni s-a verificat echipamentul, protecții umeri-coate-spate-genunchi, mănuși, ghete peste gleznă și căști (a mers si flip-up).

Am completat hârtia, am făcut plata (25 lei 10 minute) și ne am aștept randul (20 minute mai exact).

Azi a fost o zi plăcută, suficient de cald afară, suprafața circuitului mulțumitoare, nu denivelat, nu aluneca. 

Am participat cu un cbr 600 rr '07 încălțat cu Michelin Power RS.🤷🏻‍♂️

Mie mi-a plăcut. Atașez și urmările zilei de azi aici.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, hypnotech24 a spus:

Inca sunt serpisorii aia de smoala? 

Se mai vedeau pe ici pe colo, dar destul de subțiri și nederanjanți. Mai mult mă îngrijorau unele umbre care-mi păreau alunecoase.

Am testat fiecare porțiune în parte și nu am simțit diferențe semnificative. Rămâne de văzut cum se prezintă la +30°. 

Un coleg a dat cu motorul de pământ cu o zi înainte încă din turul 2. Probabil a forțat ieșirea din viraj sau i-a fugit fața. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pt ca nu s cine stie ce maestru si nu aleg intotdeauna trasele cele mai bune, de multe ori treceam peste serpisorii aia de smoala care imi dadeau emoții, poate era doar psihic, dar am mers si inainte sa i puna si n aveam emotii deloc. 

La ATA din ce stiam de pe site se poate inchiria doar tot circuitul pt o sesiune, daca mergi in mai multi banuiesc ca se merita. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, hypnotech24 a spus:

daca mergi in mai multi banuiesc ca se merita. 

Într-adevăr, așa am auzit și eu de la prieteni. ~150lei 10 minute parca? Cred că în 3 persoane e ok, hai un maxim de 5 "ca să te poți da" fara griji prea mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, prafrau said:

singura problema pe amckart mi se pare denivelarea de la iesirea din penultima curba, pe aia o iei inclinat si e fix pe trasa

cata vreme nu fortezi acolo e ok

nu a fost nimeni cu cauciucuri cel putin decente care sa fi fost incurcat de denivelarea aia. In prezent problemele sunt altele.  Sunt mai periculosi alti serpisori de pe alte curbe care vin cumva pe trasa doar pentru cei care arcuiesc prea mult trasele. Am vazut ceva cazaturi pe serpisorii aia chiar si dupa ce se aplatizasera.
Problema cu AMC e ca s-a degradat asfaltul. Are deja f multi ani de cand nu s-a mai ingrijit nimeni de strat, iar faptul ca au turnat beton langa vibratoare e o gluma proasta. Daca ar truna un strat nou atunci ar deveni din nou interesant pentru mai multa lume, momentan proprietarilor nu le pasta pentru ca daca e vorba de karturi, alea au echilibru stabil, deci neprofitabil efortul pentru alti participanti gen moto :)
 

Nu mai e treaba ca acum ceva ani. Sub 1:10 deja devine riscant rau. In rest, a mai ramas doar de plimbat la balet asa, mai mult te amagesti. E bun pentru dezmorteala, dar daca iei in calcul si frecusul cat trebuie sa astepti dupa karturi, ca sa intri pe un asfalt slabut, iti taie din entuziasm. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea serpisorilor aceia umpluti cu smoala nu sunt pe trasele ideale, iar peste cei care sunt se cam trece perpendicular.

Dar cum zicea colegul mai sus cu timpul de 1:10, eu as tinde sa zic ca sub 1:14/13 devine riscant.

Oricum, pe amckart pe timpul verii e de dus in timpul saptamanii ca sa poti intra des, altfel in weekend stai si cate 2 ore pt 10-15 minute.

Cu toate astea, AMC inca este o optiune foarte buna pentru toti cei care vor sa invete, exerseze si sa-si imbunatateasca abilitatile.

Editat de unaetnumitsirc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
Vizitator goe 75

Ce se mai aude , ce se mai stie despre intratul cu motoreta la Amkart? 

 

In toamna am prins pe un post de radio-santz ,o intreaga poveste sf despre ce i s-a intamplat unuia care a luat niste smoala de la serpisori pe discurile de frana ...si yata yata yata , nu mai lasa sa intri cu motoreta.

 

 

Are careva info sigure? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pai dau si telefon , dar scopul eram sa mai resuscitam si topicul... sau poate imi salveaza careva  0.1 centi  , pentru ca e varu lui cumnatu care lucreaza acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 11.03.2021 la 11:22, goe 75 a spus:

Pai dau si telefon , dar scopul eram sa mai resuscitam si topicul... sau poate imi salveaza careva  0.1 centi  , pentru ca e varu lui cumnatu care lucreaza acolo.

Care mai e situatia, mai primesc cu moto pe circuit sau venim cu trotinete? Dau si eu lui varu’lui cumnatu un cent daca ne pune o vorba buna la doamna de la ghiseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu inca nu am sunat pentru ca a fost vremea prea ciudata . O sa ne lamurim curand.

14 hours ago, Raisa_c said:

Care mai e situatia, mai primesc cu moto pe circuit sau venim cu trotinete? Dau si eu lui varu’lui cumnatu un cent daca ne pune o vorba buna la doamna de la ghiseu.

 

Am sunat azi . 

 

Ne primesc in continuare cu motoretele .

 

Tariful este 25 ron / sesiune de 10 min.

 

Doamna mi-a repetat de cateva ori ca ne recomanda sa mergem in cursul saptamanii , ca este mai liber . Si recomanda sa sunam inainte pentru ca si in cursul saptamanii mai sunt zile cand au rezervari...

 

Se cere echipament complet , cu protectii ( nu conteaza materialul dar sa fie complet).

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...