Sari la conținut

Accident Pasaj Universitatii


puya123123
 Share

Postări Recomandate

Injuri ca un birjar, editezi postul si apoi faci pe gentleman-ul. Nu, nu, nuuuuuu, nu m-ai jignit... nu esti barbat nici macar cat sa recunosti ce ai facut cu 5 minute in urma.

 

pisi arata-mi mie negru pe alb o injuratura!!! si dupa aceea mai vorbim

 

pana atunci pace la toata lumea ca duc sa ma intalnesc cu un tip care a avut accident sa -l ajut cum pot...

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa inteleg ca te-ai suparat pe noi si pleci ? :kali: Stai doar sa-mi spui si mie o chestie...

 

Cum fac daca sunt pe Calea Victoriei ,la CAA si vreau sa ajung la P-ta Kogalniceanu ? :kali:

tarka, nu am spus niciodata ca de la Unirea intru in pasaj sa ajung la Tineretului. Sunt sigur ca ai inteles, dar hai sa aruncam cu rahat in continuare, ca doar suntem multi, gluma e buna si spiritul de turma functioneaza perfect. :kali:

 

pisi arata-mi mie negru pe alb o injuratura!!! si dupa aceea mai vorbim

Ti-o arat, ti-am mai zis cand :kali: hai jet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca chiar nu va puteti decide ce si cum p-aici; toti vreti sa aveti "ultimul cuvant" - nu puteti continua discutia in alta parte, (")domnilor(")!? Va rog io frumos (si o zic fara cinisim).

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pachemon, Clodius, TARKA 2, dani31 - mai lasati, fratilor, cearta asta de-a dreptul stupida........ sincer, nu intru sa citesc la sectiunea "Accidente" ca sa invat harta Bucurestiului, sau sa vad care e campion la orientare turistica, ce naiba? :kali: !

Dar de ce intri ? Astepti vreun RIP,ceva ? Sau esti medic legist?

 

ba da` nu va mai certati ma aici...... va purtati de parca ati avea 7 ani ... nu 7 ani de acasa lipsa.... ce dracu' ????

 

faci dreapta si mergi tot inainte... e bine ??!?!??! suna naibii la informatii...

 

Nu se cearta nimeni mai nene...ne mai amuzam si noi putin.A fost accident,omul a s-a tavalit ,a scapat cu bine luand in considerare circumstantele

,as putea spune ca a fost cu happy end de data asta si-i doresc sincer recuparare rapida bikerului.

 

Eu daca, Doamne fereste, o sa am un accident si nu o sa fiti nevoiti sa ma ripuiti as prefera de o mie de ori sa mi se dedice un astfel de topic decat o mie de pagini cu "RIP" sau "insanatosire rapida ca fierul se repara"......

 

A fost si o sa mai fie destula jale pe aici.

 

Merci de hint...eu credeam ca trebuie sa fac stanga, sa intorc la Universitate si dupa aia sa cobor pe Elisabeta ... credeam ca este mai aproape asa...:kali:

 

Numai bine tuturor,over and out. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de hint...eu credeam ca trebuie sa fac stanga, sa intorc la Universitate si dupa aia sa cobor pe Elisabeta ... credeam ca este mai aproape asa...:kali:

Hai sa iti explic asa, pe intelesul tau. Daca ai fi vrut sa ajungi la omul cazut in pasaj, ca despre asta era vorba pana la urma, unde ai fi vrut sa fi? La Unirea sau la Universitate?

La Unirea probabil, ca e pasajul de la Unirea, si ai fi fost la doar 15 metrii distanta de el, nu???

 

Over and out my ass :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai rau , sanatate maxima baiatului si atentie mare la intrarea in pasaje!!!

 

Offtopic :unii chiar se plictisesc Duminica si atunci....

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa stati sa va certati mai bine a-ti iesi la o tura ... pe pachemon il cunosc. E un baiat de nota 10. Nu cred ca are sens sa va certati aiurea ...

 

Insanatosire lui Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, ca sa inteleg si eu, sunt 3 pasaje

 

1. Universitate

2. Uniri

3. Budapesta

 

a intrat pe la universitae sa accidentat in cel de la unirea si a iesit prin pasajul de la budapesta :kali:

 

 

bine ca e sanatos (cu clavicula scapa in 2 luni cu omoplatu probabil al fel) prin septembrie se va plimba iara sanatos :kali:

Editat de grownup.punk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarka, nu am spus niciodata ca de la Unirea intru in pasaj sa ajung la Tineretului. Sunt sigur ca ai inteles, dar hai sa aruncam cu rahat in continuare, ca doar suntem multi, gluma e buna si spiritul de turma functioneaza perfect. :kali:

Si aici ce ai scris? Sau tu daca intri in Pasajul UNIREA ajungi in alta parte decat la Budapesta/Tineretului?

Nu, tu nu pricepi. Daca pleci de la Unirea si vrei sa intrii in pasaj, te duci oricum pana la Universitate ca sa intorci... hai ca m-am saturat!

 

@pachemon, Clodius, TARKA 2, dani31 - mai lasati, fratilor, cearta asta de-a dreptul stupida.

Imi pare rau, dar nu ma pot abtine cand il vad pe om asa neintelegator. Am incercat sa pun punct discutiei, dar el tot continua.

Imi cer scuze pt tot offtopicul de aici si chiar as vrea ca un moderator sa stearga posturile pe langa subiect.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, mai draga, daca vrei sa pui capat discutiei si daca vrei sa pari baiat destept, nu o mai continua, lasa-l pe omul ala sa-si dea duhu cu punctul lui de vedere si ai terminat discutia, dar daca tu o tot intinzi, la ce mai pretinzi sa se termine?

 

On topic,: insanatosire rapida la baiat si sa invete ceva din aceasta patanie urata si nedorita de nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ma rog ... ce rahat de comunitate formam noi din moment ce ne certam ca idiotii ? Sper sa va vad la o terasa cat de curand :kali: Sa va aduc aminte !!! trebuie sa fim uniti!

Bine ca nu a fost mai rau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ t(p)utzii draga(scuze, dar nu m-am putut abtine avand in vedere ca din punctul tau de vedere toti cititorii acestui forum sunt dobitoci) ai un fel de a povesti de te doare din cap pana in picioare si invers. daca esti surescitat(a) in acele momente du-te bea un pahar cu apa numara pana la 10 pune-ti ordine in idei si scrie... sincer nu am inteles clar cum s-a petrecut evenimentul. iata descrierea ta si ce am inteles eu:

 

1 varianta ta porcoasa cu ceva corecturi

abia m`am intors de la spital ... accidentatul este ionut .... ionut a intrat in pasaj un pic mai tare ) ... si era accident in pasaj si se mergea bara la bara... si era coloana fix dupa curba.... n`a mai avut ce sa faca si a optat sa mearga prin dreapta intre parapet si masini ... si a lovit peretele de acolo a ajuns intr-un logan si iar in perete.... ionut are clavicula ( cred ca si omoplatul .. nu am inteles prea bine ce ziceau doctorii pe acolo ) rupta... e un pic "INALT" in momentul de fata dar o sa fie bine... mai naspa e cu un ca*at de cap de creta baga-mi-as degetul in gura care s-a dus la paul sa-l intrebe de ce frati`su nu isi aduce aminte nimic ... paul i-a zis k asa e de mic - cand se loveste la cap mai uita... si ca*atu` ala jegos ... " lasa ca oricum ii anulez permisu' " pis`am`as pe el sa ma pis de jegos... o sa vad poate revin cu detalii cu starea lui .. sau poate chiar intra paul sa zica mai multe ( da` nu prea cred k mai are chef de asa ceva ) ... aveti grija de voi.. asfalt uscat si vorba altuia.. bulan exagerat ( k si mie mi s-a terminat azi ).

 

 

2 varianta mea:

ionut a intrat in pasajul de la piata unirii mergand catre budapesta si fiind un accident dupa prima curba pe care nu a observat-o din timp a intrat pe partea dreapta a coloanei care se formase si a scapat controlul motocicletei lovind peretele, apoi a ricosat intr-un autoturism lovind iar peretele. in urma accidentului a suferit si motociclistul niste avarii. daca paul nu raspundea la misto caterinca sau cu vrei tu sa-i spui, nici politaiul nu facea afirmatii de genul. mi se pare corect sa-i retina permisul pentru fapta savarsita. daca era invers situatia sa moara conservarul!!!!.

 

 

off topic: incearca sa respecti ca sa fi respectat. baitii calmi din clubul din care faci parte ar trebui sa te puna la panou de onoare la "asa nu!" :kali:

 

 

 

Saracii.....toate li se intampla numai lor , care conduc "PREVENTIV".....

 

Sanatate riderului care era calm ,pt ca si-a dat seama de greseala facuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti nelamuriri despre tunele , pasaje , intrati pe topicul cu Tunele pe sub Bucuresti

 

in rest stie cineva cum se simte ionut?

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti nelamuriri despre tunele , pasaje , intrati pe topicul cu Tunele pe sub Bucuresti

 

in rest stie cineva cum se simte ionut?

Ionut este la spital, are clavicula fracturata si omoplatu fisurat (sau invers ca am inceput sa le incurc de) + o coasta fisurata. Lovitura la cap a fost foarte puternica dar a avut noroc cu casca si se pare ca e ok (incepe sa-i revina si memoria de dinainte de accident). In rest asteapta pana maine sa-i spuna doctorul daca il opereaza sau nu....nu s-a hotarat inca...(probabil trebuie sa stie sigur ca isi primeste spaga...). Cam asta este situatia in momentul de fata. Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut este la spital, are clavicula fracturata si omoplatu fisurat (sau invers ca am inceput sa le incurc de) + o coasta fisurata. Lovitura la cap a fost foarte puternica dar a avut noroc cu casca si se pare ca e ok (incepe sa-i revina si memoria de dinainte de accident). In rest asteapta pana maine sa-i spuna doctorul daca il opereaza sau nu....nu s-a hotarat inca...(probabil trebuie sa stie sigur ca isi primeste spaga...). Cam asta este situatia in momentul de fata. Ride safe.

 

Am vb azi cu Ionut....nu e nevoie de operatie.Il bandajeaza si il trimite acasa pe la pranz.

Legat de accident: era blocaj in pasaj(acelasi pasaj pe care se cearta lumea de 1 zi)-de altfel nesemnalizat in urma unui alt accident(politia prezenta la fata locului), el a intrat si a vazut coada abia dupa ce a luat curba si a franat cat a putut.Ca sa nu intre in logan(care era ultima masina),a luat-o prin dreapta dar nu a avut destul loc si s-a lovit de zid si de masina si iar zid....etc.

Rezultat: capatana zguduita ceva,omoplat fracturat,clavicula rupta dar fara deplasare,si coasta putin fisurata...restul julituri pe ici pe colo....

Si cam atat....subiect inchis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nepastrarea distantei de siguranta, nu? Sau reducerea vitezei?

 

E altcineva de vina pentru accident decat el?

Nu conteaza cat de tare sau cat de atent a mers, oricum e vinovat din punct de vedere legal indiferent de viteza.

Dar accidentul in curba ar fi putut fi semnalizat, in alte tari se semnalizeaza si o baltoaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb azi cu Ionut....nu e nevoie de operatie.Il bandajeaza si il trimite acasa pe la pranz.

Legat de accident: era blocaj in pasaj(acelasi pasaj pe care se cearta lumea de 1 zi)-de altfel nesemnalizat in urma unui alt accident(politia prezenta la fata locului), el a intrat si a vazut coada abia dupa ce a luat curba si a franat cat a putut.Ca sa nu intre in logan(care era ultima masina),a luat-o prin dreapta dar nu a avut destul loc si s-a lovit de zid si de masina si iar zid....etc.

Rezultat: capatana zguduita ceva,omoplat fracturat,clavicula rupta dar fara deplasare,si coasta putin fisurata...restul julituri pe ici pe colo....

Si cam atat....subiect inchis.

 

Confirm noutatile. Paul mi-a zis la fel ( fratele lui ). Multa sanatate Ionut...motorul se repara, se indreapta...tu sa fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cat de tare sau cat de atent a mers, oricum e vinovat din punct de vedere legal indiferent de viteza.

Dar accidentul in curba ar fi putut fi semnalizat, in alte tari se semnalizeaza si o baltoaca...

 

nenea, acolo si daca dadeau foc la o cisterna cu kerosen tot nu aveai ce sa faci, se intra de la lumina la semiintuneric si se intra destul de tare, fac pariu ca l-a vazut p'ala cu loganu cand era prea aproape de el, oricum a procedat mai mult decat ok, era mai nasol daca se infigea in spatele lui, in rest, e un simplu accident cu avariere, ce permis anulat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea, acolo si daca dadeau foc la o cisterna cu kerosen tot nu aveai ce sa faci, se intra de la lumina la semiintuneric si se intra destul de tare, fac pariu ca l-a vazut p'ala cu loganu cand era prea aproape de el, oricum a procedat mai mult decat ok, era mai nasol daca se infigea in spatele lui, in rest, e un simplu accident cu avariere, ce permis anulat?

Semnalizarea se face la intrarea in pasaj bai desteptule, ca sa stie omu sa intre cu grija.

 

Cat despre permis, normal ca nu poate sa i-l suspende din cauza accidentului. Dar se adusese in discutie amnezia, si in cazul asta politaiul poate sa il trimita la o examinare pentru a stabili daca e apt sa conduca. Nu poate sa-i suspende permisul direct dar poate sa-i faca probleme... sa speram ca nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnalizarea se face la intrarea in pasaj bai desteptule, ca sa stie omu sa intre cu grija.

 

cate accidente ''semnalizate'' ai vazut tu in tara asta inginerule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate accidente ''semnalizate'' ai vazut tu in tara asta inginerule?

Pai daca erau semnalizate mai scriam? Tocmai ca nu sunt, sau sunt semnalizate 10m inainte si dupa, ce daca sunt in curba, in pasaj, noaptea etc.

 

Hai las-o dreaq de cearta ca nu ajungem nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 saptamani, iesisem la o scurta forja de unu singur pe Siriu.

 

trafic MINIM, adica in 10 de km am depasit 5-6 masini, iar din contrasens nu am vazut mai mult de 10 masini.

 

La un moment dat, dupa 1 curba stransa, vad o masina de Politie trasa pe dreapta, si un politai imi face semn sa incetinesc (nu sa opresc) , mai avea putin si sarea in fata mea... Vazuse ca aveam viteza mare, si era cam impacientat asa, in miscari. Mi se parea cam panicat chiar.

 

Normal, am lasat-o pe la 50-60.

 

Dupa inca 2 curbe, sa zic maxim 200 metri .. era un camion rasturnat EXACT IN CURBA, ocupa un sens de mers, si jumate din sensul meu de mers.. benzina curgea din rezervor pe ambele benzi, 2 masini de pompieri, agitatie mare.

 

Unde se vrea sa se faca treaba, se face frate. Ma refer la cum stateau 2 masini de politie sa anunte accidentul si pe un sens de mers, si pe altul. Eu am avut noroc la faza aia ca era anuntat cum trebuie accidentul, dupa ce am plecat de acolo, ma cam gandeam , oare daca luam curba aia cu 80-90, aveam sanse si reflexe sa ocolesc camionul rasturnat, io fiind destul de inclinat, si sa trec cu bine de benzina aia de pe carosabil ?

 

 

In cazul de fata .. LOGIC ar fi ca un accident din pasaj.. sa fie anuntat la FIECARE INTRARE in acel pasaj.

 

Asta doar daca politia din Bucuresti gandeste.. logic... sau macar.. daca .. gandeste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare daca luam curba aia cu 80-90

 

 

fara suparare dar cum sa intri intr-o curba cu 80 fara sa ai vizibilitate, sau sa intri in pasaj cu viteza nevazand ce ai in fata ta

 

eu nu imi pot explica decat ca:

 

1. ori esti incepator - si nu ai reflexele necesare pentru a "citi" drumu (legea zice sa mergi cu -10 km/h fata de cat indica segmentu de drum) de obicei la punctele "fierbinti" e pus intre 30-50 km/h pai la viteza asta opresti orice ai avea in fata

2. ai "fumat" ceva - cel mai indicat e sa conduci dupa cateva ore de la "actiune"

3. nu ai un instinct de conservare - asta e patologica (o ai sau nu)

4. ai vazut prea multe desene animate - poate ca de la pochemun sau ce mai apare pe la tv "te apuca zboru"

 

deja modul asta de a conduce din "instinct stricat" sau inconstienta sa generalizat fara masura, probabilitatea sa imi intre unu pe banda in curba este de cel putin 70%, si asta doar pentru ca "acela" nu a avut discernamantul necesar de a se adapta cu viteza la "conditiile de drum"

 

daca aveti voi alte explicatii pentru modul asta de a "conduce" va rog sa le expuneti, sunt tare curios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...