Sari la conținut

Intrebari Despre Carburatie


Zoster
 Share

Postări Recomandate

1. Care este diferenta intre K68 si K65?

2. Daca inlocuiesc filtrul clasic cu unul conic, afecteaza cu ceva?

 

Sa inteleg ca nu imi poate raspunde nimeni, sau ca am spus prostii si ar trebui sa imi fie rusine?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Care este diferenta intre K68 si K65?

2. Daca inlocuiesc filtrul clasic cu unul conic, afecteaza cu ceva?

 

Sa inteleg ca nu imi poate raspunde nimeni, sau ca am spus prostii si ar trebui sa imi fie rusine?!

daca e vb de minsk, lasa acelasi tip de filtru...e calculat, asa cum toba e calculata pt motoru ala :bigstar:

 

de carburile respective nu ma exprim, pt ca nu le cunosc inca...

 

apropo, de ce n-ai up-uit topicul vechi? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Care este diferenta intre K68 si K65?

2. Daca inlocuiesc filtrul clasic cu unul conic, afecteaza cu ceva?

ambele carburatoare au plutitoare de plastic, diferentele intre ele nu cred ca merita mentionate iar parerile sunt impartite.

filtrul conic este mai eficient dar in anumite conditii. e drept ca trage mai mult aer dar trebuie tinut departe de caldura motorului iar asta e cam greu ca trage aer pe toate partile. un filtru care se incalzeste duce la o scadere de putere, in loc de crestere. daca nu poti sa-i asiguri un montaj care sa-i permita sa traga aer rece, mai bine nu-l montezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta este ca K65 s-a fabricat pentru Minsk pe cand K68 cu jicloare de Minsk mai greu aici.

Ce probleme iti face filtrul ala bun de Minsk?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta este ca K65 s-a fabricat pentru Minsk pe cand K68 cu jicloare de Minsk mai greu aici.

Ce probleme iti face filtrul ala bun de Minsk?

burduful de legatura intre cutia filtrului si carburator este "ciuruit"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

burduful de legatura intre cutia filtrului si carburator este "ciuruit"

ma nebune...sa nu spui ca n-are gabi asa ceva in stare buna, in tona lui de fiare :kiss: la tunaru ai incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Louis , Cod : 10050104 , asta e ce iti trebuie , o sa iti fac o poza cu fittingu care trebuie sa il pui pe carburator ca la 2 timpi iti da benzina inapoi si se imbacseste filtru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dimensiune are difuzorul la carbul de minsk? Dar gaura de pe cilindru? Poate cineva sa imi faca o poza cu partea unde se moneaza carb-ul pe cilindru...m-ar ajuta mult.

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cred ca faci sau fac o confuzie intre difuzor si gura de la cilindru(flansa). eu ii zic difuzor la partea prin care intra aerul

 

 

 

Eu zic difuzor la partea pe unde intra amestecul carburant din carburator. De aici diferentele am folosit la simson si m-a interesat in mod special.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca faci sau fac o confuzie intre difuzor si gura de la cilindru(flansa). eu ii zic difuzor la partea prin care intra aerul

 

 

difuzorul este ceva care difuzeaza. dex. nu admisia este difuzorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...