Sari la conținut

Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008


Cataaa
 Share

Postări Recomandate

Pacat de ce s-a intamplat, dar cate fatuci nu am vazut fara casca pe motor cu cate un flacau... Varsta asta critica a adolescentei care duce pana la vreo douazeci si ceva de ani la unii e foarte periculoasa, daca nu sunt droguri, sunt masini, motoare sau cine stie ce alte chestii care te pot omori. Greu cred ca e sa fii parinte de adolescent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi cer scuze pt detalile eronate, fata avea casca si nu obisnuia sa mearga pe motor. am inteles ca aveau viteza f mare. Cine stie mai multe sa dea detalii.

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cind parintii vor raspunde la tel... sper sa va pot oferi detalii.

sa fii in cunostiinta de cauza, nu? echipament la 16 ani.. casca.. educatie...

totusi se intimpla, va mai aduceti aminte de fata lui dan pe aviatorilor? cunostea masina, motorul, atv-ul.... si a platit inconstienta.

la acest gen de anunturi, eu daca as fi nastratin o zi, as pune poza motocicletei si poza motociclistului care ia in deridere viata cuiva sau satirizeaza o situatie de acest gen. astfel inciit, sa se simta iubit la fiecare triunghi, la fiecare verde.. poate trece asu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ora 12...mai multi forumisti isi dau cu parerea despre un dobitoc.Daca un forumist zice ca baiatul era de treaba, restul in urma r.i.p si pacat de el saracu...Eu le doresc la toti care fac ce a facut DOBITOCUL, sa se duca dupa fata asta, care a murit nevinovata.Cum mortzii matii te urci ma pe motor fara permis si alergi ca glontul?Pe deasupra nu o belesti numai tu, mai curmi si o alta viata...Pentru ce?Sa ii arati "gagicii" ca ai sange in beculete si esti ciumeg si mergi pe motor?Am vazut nu unul, zeci de cazuri cu cocalari inconstienti si dobitoci si cretini si nu mai am cuvinte sa le spun...care merg fara permis, motoare puternice( vitezane, evident) si viteza cat cuprinde nene...Aici ii condamn nu numai pe ei, ci mai mult pe parinti, care la randul lor la fel de dobitoci ca odraslele si le cumpara motoare!Zeci de topicuri cu "motociclistul" care i-a sarit o lalea in fata, nu a mai putut frana...altul a plecat la 500metri de casa dar fara casca ca nah...erau numai 500metri,aluneca si se duce pwlii...si veniti sa dati repede cu r.i.p-uri si vai, pacat de el ca era de treaba...Nu pot injura, dar banuiti ce le pot spune la astfel de oameni..oricum cred ca warn imi iau dar asta e.

Asa ca, cine e motociclist, are permis, merge cu casca, respecta regulile, nu merge cu 120 in localitate, nu dribleaza conservele in trafic ca broasca morcovii si etc.Majoritatea accidentelor pot fii evitate NUMAI DACA respecti viteza maxima legala, cu toate ca tu nu esti vinovat dar macar scapi viu si nu mort, pe urma iti poti cere drepturile si il poti fwte pe idiotul care te-a accidentat, dar daca mergi ca racheta si iti iese un prost in fata...pa puiu!Deces si ura la groapa....Cand vad ca selectia naturala isi face treaba, chiar nu ma intristez deloc, dimpotriva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pandur, intr-un fel ai dreptate. dar vina o are si fata. cum sa se urce nene cu ala pe motor...? eu nu am curaj sa ma urc pe motor nici cu unii amici pe care ii stiu de ceva vreme si merg pe moto de mai mult de un an. pur si simplu, nu imi place sa imi incredintez viata nimanui. pentru ca pe moto asta faci. iti pui viata in reflexele pilotului. la vitez, si o matza care traverseaza aiurea te poate omori! ca sa nu zic cat de inconstient trebuie sa fi ca sa te urci pe moto cu unu' care nu are nici macar permis de conducere. oricum permisul categoria A nu demonstreaza in nici un caz aptitudinile, dar totusi, nu e degeaba categorie speciala pt moto. oricum, baiatul trebuie sa sufere acum consecintele inconstientei proprii. eu unul l-as baga la bulau si i-as aminti in fiecare zi ca din vina lui a murit un om (aproape) nevinovat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pandur, intr-un fel ai dreptate. dar vina o are si fata. cum sa se urce nene cu ala pe motor...? eu nu am curaj sa ma urc pe motor nici cu unii amici pe care ii stiu de ceva vreme si merg pe moto de mai mult de un an. pur si simplu, nu imi place sa imi incredintez viata nimanui. pentru ca pe moto asta faci. iti pui viata in reflexele pilotului. la vitez, si o matza care traverseaza aiurea te poate omori! ca sa nu zic cat de inconstient trebuie sa fi ca sa te urci pe moto cu unu' care nu are nici macar permis de conducere. oricum permisul categoria A nu demonstreaza in nici un caz aptitudinile, dar totusi, nu e degeaba categorie speciala pt moto. oricum, baiatul trebuie sa sufere acum consecintele inconstientei proprii. eu unul l-as baga la bulau si i-as aminti in fiecare zi ca din vina lui a murit un om (aproape) nevinovat...

 

tu chiar crezi ca fata a stat sa-l intrebe de permis, de cat timp are permisul si cate mii de km are cu mobra?

 

am carat multa lume, de diferite varste si sexe. intrebarea cea mai frecventa e "cat prinde?" sau la cei carora le e frica, nu e intrebare, e un fel de rugaminte "ma urc, dar sa mergi incet". nimeni pana acum nu m-a intrebat daca am permis si de cand...

 

si daca stau sa ma gandesc, in cazul meu... daca m-ar incanta un motor atat de tare incat sa vreau sa ma plimbe proprietarul cu el, cred ultimul lucru pe care l-as intreba ar fi "ai permis?"/"mi-l arati si mie?"

 

intr-o lume perfecta nimeni n-ar conduce fara permis, insa sunt si vor fi foarte multi care ne dovedesc ca lumea noastra nu e perfecta; sau aplicarea legilor nu e perfecta?

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I am with Pandur on this one. . .fetele (fara experienta moto) nu stiu tot ce stim noi. .deci nu e vina ei (lor) decat pana acolo ca a (au) avut incredere in dobitoc. care trebuia sa le asigure casca, si geaca macar, . ...si dobitocul a bagat-o in mormant. .si pe chestia asta eu nu-l iert pe dobitoc (si parintii fetei) cate zile o mai avea de trait in mortzii lui de prostalau hormonizat. vedeateash cu flori saptamanal la mormantul ei. .dar nu faci tu chestia asta. .ca mortzii cu mortzii si vii cu vii, ,nu-i asa, motherfucker?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I am with Pandur on this one. . .fetele (fara experienta moto) nu stiu tot ce stim noi. .deci nu e vina ei (lor) decat pana acolo ca a (au) avut incredere in dobitoc. care trebuia sa le asigure casca, si geaca macar, . ...si dobitocul a bagat-o in mormant. .si pe chestia asta eu nu-l iert pe dobitoc (si parintii fetei) cate zile o mai avea de trait in mortzii lui de prostalau hormonizat. vedeateash cu flori saptamanal la mormantul ei. .dar nu faci tu chestia asta. .ca mortzii cu mortzii si vii cu vii, ,nu-i asa, motherfucker?!?!?

 

 

unele fete se urca pe moto fara nici un stres ( echipament, casca bla bla ) ... e ca si cum ar intra intr`un Q7 dar fara sa le pese daca are motor mare/mic

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar crezi ca fata a stat sa-l intrebe de permis, de cat timp are permisul si cate mii de km are cu mobra?

 

Ce dreaq tot o frecam atit cu scuze si cautam vinovati in alta parte ?

Fata a vrut sa dea bine pe motorul unui cocalar local, ca doar Tuareg are tot melteanul, motor nu prea, iar rezultatul gindirii deficitare tip blonda a aparut imediat.

Viata e dura iar mersul pe motor fara carnet, fara casca, fara minte si pe coclauri desfundate e ruleta ruseasca cu incarcatorul plin.

Idiotul care a luat-o pe motor nu numai ca nu va infunda puscaria dar va apuca sa mai dea si alte zdrente proaste pe motor.

Daca nici asta nu e selectie naturala atunci ce pm e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata a vrut sa dea bine pe motorul unui cocalar local, ca doar Tuareg are tot melteanul, motor nu prea, iar rezultatul gindirii deficitare tip blonda a aparut imediat.

Esti sigur? Sau poate ca scoala, parintii, prietenii, televiziunea si in cele din urma asa zisul rider nu au ajutat-o in nici un fel sa intelega riscurile la care se expune pe motocicleta? Pentru ca motocicleta nu exista inca in cultura romaneasca? Dupa cum nu exista nici spiritul de responsabilitate, respect pentru integritatea altuia si in primul rand pentru propria persoana?

 

Cum poti vorbi asa despre o persoana pe care nu o cunosti? A MURIT bai viteazule si nici macar nu-ti poate raspunde la insulte... daca simti nevoia de a insulta, concentreaza-te pe rider, care de trei ori vinovat dovedit si care in plus si traieste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar crezi ca fata a stat sa-l intrebe de permis, de cat timp are permisul si cate mii de km are cu mobra?

Nu a stat, dar crezi ca acum daca ar mai fi putut, nu ar fi intrebat ? IN plus chiar, ar fi cerut sa i-l si arate !!!

Asa e cand iti pui viatza in mainile hazardului !!!

Trist, f trist !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu o condamn pe fata. in necunstiinta de cauza, te urci si pe motor fara casca. daca nu cunosti motorul ca un intreg, nu poti sa realizezi ce periculos poate fi. baiatul e un dobitoc imputit caruia ii doresc multa bataie, p00la in poponeata si cancer! un motociclist are carnet, are echipament si le face pasagerilor instructaj. asta e cocalar din ala imputit cu branza la p00la care vroia sa f00ta si el ceva si ce s-a gandit, hai s-o dau pe pizdeh' pe spate, ca diseara i-o trag in poponeata si-n pizdeh'! ei bine, i-a tras-o de tot...

 

mance-l lepra. pai asta merita batut zilnic dupa ce iese din spital!

 

 

aoleuuu sa ma bata vecinii ce post criminal... :P :jump: :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur? Sau poate ca scoala, parintii, prietenii, televiziunea si in cele din urma asa zisul rider nu au ajutat-o in nici un fel sa intelega riscurile la care se expune pe motocicleta? Pentru ca motocicleta nu exista inca in cultura romaneasca? Dupa cum nu exista nici spiritul de responsabilitate, respect pentru integritatea altuia si in primul rand pentru propria persoana?

 

Cum poti vorbi asa despre o persoana pe care nu o cunosti? A MURIT bai viteazule si nici macar nu-ti poate raspunde la insulte... daca simti nevoia de a insulta, concentreaza-te pe rider, care de trei ori vinovat dovedit si care in plus si traieste!

 

E culmea sa dai vina pe scoala, parinti, prieteni, televiziune ca s-a suit pe motor fara casca si a dat coltul.

Crezi ca era asa de neted creierul ei incit sa nu stie ca se moare pe motor macar si pt ca mai murise un pusti in zona acum 1 luna?

Nu insultam pe nimeni dar daca esti prost si nu ai tu grija de tine altul nu o sa aiba. Instinct de conservare. Sau selectie naturala.

Editat de Gath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu o condamn pe fata. in necunstiinta de cauza, te urci si pe motor fara casca. daca nu cunosti motorul ca un intreg, nu poti sa realizezi ce periculos poate fi. baiatul e un dobitoc imputit caruia ii doresc multa bataie, p00la in poponeata si cancer! un motociclist are carnet, are echipament si le face pasagerilor instructaj. asta e cocalar din ala imputit cu branza la p00la care vroia sa f00ta si el ceva si ce s-a gandit, hai s-o dau pe pizdeh' pe spate, ca diseara i-o trag in poponeata si-n pizdeh'! ei bine, i-a tras-o de tot...

 

mance-l lepra. pai asta merita batut zilnic dupa ce iese din spital!

 

 

 

SUPERB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai lasati balivernele, va invit Miercuri la Arc sa vedeti cum vin ele echipate la pielea goala si cocotate pe saua din spatele baicarului care da p'aici cu caaacat in ventilator despre echipament si conduita preventiva

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva ca se duc nu stiu cati dintre noi,pe saptamana..sincer, pt mine, astia cu tricou,slapi si gel nu-s motociclisti si mai ales..NU-S 'de-ai nostri'. sa-i f*t de cocalari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E culmea sa dai vina pe scoala, parinti, prieteni, televiziune ca s-a suit pe motor fara casca si a dat coltul.

Crezi ca era asa de neted creierul ei incit sa nu stie ca se moare pe motor macar si pt ca mai murise un pusti in zona acum 1 luna?

Nu insultam pe nimeni dar daca esti prost si nu ai tu grija de tine altul nu o sa aiba. Instinct de conservare. Sau selectie naturala.

Cand esti tanar risti mai mult, subestimezi gravitatea consecintelor si faci nefacute. Poate nu se mai suise pe motor, poate a inghetat de spaima cand a vazut ce inseamna viteza pe motor, poate nu s-ar fi suit daca ar fi stiut. Nimeni nu se naste invatat, si motociclismul inca o fila alba pentru majoritatea romanilor.

 

Copilul tau sa nu invete la scoala despre legislatie si riscuri, nici la televizor sa nu vada ce tragedii se intampla si cum puteau fi evitate. Si nici prieteni motociclisti sa nu aiba care sa-i mai spuna cate ceva.

Iar tu sa nu-i spui nimic despre riscurile motociclismului, daca are creierul neted sa moara, selectie naturala. OK?

 

Edit: evitam esentialul si anume ca riderul este responsabil si pentru el si pentru pasager. Poti lua in spate o fata la fel cum poti lua un copil de 6 ani, nu e vina lor e vina ta daca ii omori!!!

Editat de dani31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totally off topic:Maine o sa pun si io o poza cu o Busa (TR-xx-xxx)cu tocuri...ce-i drept mandra (pasager) avea casca...si atat...dar si tocuri de 12 cm

 

 

poate aveau si tocurile alea rostul lor, erau pe post de frana de urgenta . se opintea in ele si...gata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu am mai intrat si eu de 2 zile pe forum ...si aku cand intru si dau la accidente ce vad , cel putin 20 de topicuri noi..

oare cati trebuie sa mai moara sa bagam si noi ceva la cap ?

viteza , canci costumatie , poate si fara experienta...inconstienta totala si nepasare...

pacat ca cei care ar avea ceva de invatat de pe forumul asta sunt prea ocupati sa se sparga in figuri prin orase si nu numai

 

akum eu am citit topicul cap coada , si poate am omis , dar cati ani aveau tentativa de motociclist si fata respectiva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akum eu am citit topicul cap coada , si poate am omis , dar cati ani aveau tentativa de motociclist si fata respectiva?

Evident, el, nu destui, sa fie copt, iar ea, din pacate, mult prea putini ca sa isi incheie socotelile pe lumea asta !

Oricum o dai, mult prea putini amandoi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Fetei :jump: Cat despre Dan (Buza) il cunosc de foarte mult timp... :P si nu vreau sa spun nimik..... v-a las pe voi sa continuati...

ca alceva decat cearta nu stitii......

 

un video cu buza pe motor undeva mai departe de locul accidentului dar nu in aceasi zi

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

 

 

am fost si eu acolo cu niste prieteni la scaldat.....

Editat de pateutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Smecher omuu.... :jump: :jump: Cate stie sa faca , si fara carnet...

 

On topic: Pacat de fata aia , Dumnezeu sa o ierte , dar unde nu-i cap , nu-i nici casca.... :P :jump: :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un video cu buza pe motor undeva mai departe de locul accidentului dar nu in aceasi zi

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

 

 

am fost si eu acolo cu niste prieteni la scaldat.....

Si ce vrei sa arati cu asta? Ca are nevoie de un pom in fata sa faca un rahat de burn-out? Ca nu stie sa mearga decat tarand picioarele pe jos ca scuteristii?

 

Mai bine ramaneati cu totii "la scaldat" poate nu mai mureau nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce vrei sa arati cu asta? Ca are nevoie de un pom in fata sa faca un rahat de burn-out? Ca nu stie sa mearga decat tarand picioarele pe jos ca scuteristii?

 

Mai bine ramaneati cu totii "la scaldat" poate nu mai mureau nevinovati.

 

nu mai zic nimik... ca iar incep si spun prostii..... :P

 

am zis doar ca eram acolo....

 

si ce legatura avem noi cu ce s-a intamplat.....

Editat de pateutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...