Sari la conținut

Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008


Cataaa
 Share

Postări Recomandate

vorbiti de suferinta lui kakatu asta?intamplarea a facut sa il aud la telefon pe tatal victimei si in 5 minute a intrebat de sute de ori,,UNDE ESTE FATA MEA? CE CE NU MA LUAT PE MINE?UNDE SA DUS FATA MEA? NU MAI VINE ACASA". nu am copii inca dar mi-a fost rau toata ziua si acum am pielea de ,,gaina" dupa parerea mea nimicul asta a omorat 3 oameni inclusiv parinti fetei si a distrus alti poate 10-15 rudele foarte apropiate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

off topic: da-te-n p_aula mea de cocalar bashit ... da-mi voie sa ma rahatesc pe freza ta de provincial intelept ... ce dreaq vii tu frate sa dai lectii de curatenie??? esti cumva de la RADET??? du-te de te controleaza

numai bine

ce treaba are radet cu , curatenia bre rookie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o dati in diverse....

 

@roockie: n-are rost, nu te chinui, oricum n-or sa priceapa...

@ reverse: RADET, REBU...las' ca ai inteles tu!!

 

pace, si asfalt uscat, si noi sa traim(astia care stim macar cum se poarta o casca si de ce e necesar un permis).... restul vine de la sine

Editat de chopster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pace, si asfalt uscat, si noi sa traim(astia care stim macar cum se poarta o casca si de ce e necesar un permis).... restul vine de la sine

 

Iata cum, in cateva cuvinte, se poate spune esentialul...restul e can-can! :burnout:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut rabdare sa citesc mai mult de pagina 6+ultima pagina.

Am vorbit in urma cu cateva zile, cu cineva din familia fetei.O ruda, nu parinti.Spunea ca a fost la inmormantare si ca parintii

baiatului (vinovatului), incearca sa musamalizeze cazul, declarand ca de fapt, fata ar fi condus.Cei care ii cunoasteti familia fetei, ca am vazut ca sunt printre voi, persoane care cunosc parintii, luati legatura cu ei si ajutati-i macar cu un sfat, faceti-le cunoscut acest topic, ceva care ii poate ajuta in instanta.Am inteles ca pe site-ul de accidente rutiere, cazul ar fi fost sters.Nu pot spune cu certitudine ca asa este, dar asa spunea ruda fetei.

In rest...mare grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care site de accidente rutiere?? Nu exista martori acolo care sa spuna cine conducea? Exista niste bonuri etilo, un dosar de cercetare ... cam multe acte de facut nevazute ... eu unul nu cred, singurul loc unde ar putea sa faca ceva e in instanta. Nu prea ai cum sa musamalizezi un caz d`asta. Si la Pauneasca s-a incercat si reusit musamalizarea dar niciodata prin faptul ca nu a condus ea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama inteligentilor!!!nu am zis ca Buza nu are nici pic de vina dar sigur nu a vrut sa o omoare pe Sandra!

 

Buza e prietenul meu si e normal sa ii iau apararea macar partial....sau sa va transmit sentimentelel lui cat de cat...

el probabil k v-ar injura dar nu am de ce sa fac asta din moment ce nu va cunosc...si pana la urma fiecare cu parerea lui dar nu stiti cine e Buza,cine a fost Sandra nu cunoasteti toate detaliile accidentului si zic sa nu va ambalati prea tare...

 

 

stiti voi...nu judecati sa nu fiti judecati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama inteligentilor!!!nu am zis ca Buza nu are nici pic de vina dar sigur nu a vrut sa o omoare pe Sandra!

 

Buza e prietenul meu si e normal sa ii iau apararea macar partial....sau sa va transmit sentimentelel lui cat de cat...

el probabil k v-ar injura dar nu am de ce sa fac asta din moment ce nu va cunosc...si pana la urma fiecare cu parerea lui dar nu stiti cine e Buza,cine a fost Sandra nu cunoasteti toate detaliile accidentului si zic sa nu va ambalati prea tare...

 

 

stiti voi...nu judecati sa nu fiti judecati...

 

tu ai ma vreun prieten intreg la minte? asta e al doilea diliu de prin zona. Care il cunoasteti pe micutul emo de mai sus... pazea. Pe cine stie asta se imprastie pe sosea (si pe marginea ei).

 

Asta ar fi culmea... tot el sa ne injure pe noi.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama inteligentilor!!!nu am zis ca Buza nu are nici pic de vina dar sigur nu a vrut sa o omoare pe Sandra!

 

Buza e prietenul meu si e normal sa ii iau apararea macar partial....sau sa va transmit sentimentelel lui cat de cat...

el probabil k v-ar injura dar nu am de ce sa fac asta din moment ce nu va cunosc...si pana la urma fiecare cu parerea lui dar nu stiti cine e Buza,cine a fost Sandra nu cunoasteti toate detaliile accidentului si zic sa nu va ambalati prea tare...

 

 

stiti voi...nu judecati sa nu fiti judecati...

 

Dar tu cine mai esti ??

 

LE: Si lasa-ti naibii odata certurile Bucuresti / provincie , nu mai fiti din echipa CSI sa investigati cazul si , pentru numele lui Dumnezeu , lasti-o pe Sandra sa se linisteasca in pace si justitia sa isi faca treaba !!!

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu cine mai esti ??

 

Zevzecul asta e "prieten" cu toti aia de s-au imprasiat pe jos in zona Balotesti-Ciolpani in ultima luna. Dar nu a ratat unu. Mai lipseste sa ne spuna ce prieten bun si drag ii era mexicanu care s-a lipit de duba in Balotesti si si-a turtit gelul si si-a sifonat slapii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zevzecul asta e "prieten" cu toti aia de s-au imprasiat pe jos in zona Balotesti-Ciolpani in ultima luna. Dar nu a ratat unu. Mai lipseste sa ne spuna ce prieten bun si drag ii era mexicanu care s-a lipit de duba in Balotesti si si-a turtit gelul si si-a sifonat slapii

[/qoute]

 

Lasa man faptul ca era prieten cu cei din zona , ca si eu sunt prieten cu Buza , l-am cunoscut si pe Alin .. Dar vad ca tip pe aici si eu nu pot sa il identific dupa nick .. Sa vad daca chiar are vre-o legatura sau doar e prieten imaginar .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce foloseste daca tot discutati si discutati pe pe aceasi problema ... Credeti ca justitia o sa tina cont de vorbele voastre ? Credeti ca pe Sandra o sa o aduca inapoi ? Credeti ca dati timpul inapoi si ii ziceti ei sa aiba grija cu cine umbla ? Sau ce vreti in fond ? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru cei care ii doresc rau lui buza...stati inistiti...omu are poze cu ea in toata casa...

 

mi-ai luat o piatra de pe inima ! m-am linistit :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ia dute tu la Budapesta daca iti place asa mult si ia si frigiderul plin de carne din partea noastra ca poate ti-o fi foame.O gramada de tampiti si frustrati,unii se dau fara permise altii viseaza cai verzi pe pereti.

Poftim cultura....

De unde......

Afla ca tata e roman,il cheama cristi,pe bunicu il chema ilie,pe tata-su il chema ion,iar pe tata lu tata-su vasile.Daca un roman are cuvinte de lauda mentru ungaria si pentru maghiari eu zic ca are si permis,nu viseaza cai verzi pe pereti,si DA e frustrat,fiindca numai voi stitzi,numai voi putetzi,numai voi stitzi totul.....

Ai mancat vreodata in ungaria???dupa 2 ceaune pline de mancare excelenta,bine condimentata,si-a chemat bucataru care stia romana sa ne multzumeasca ca le-am calcat pragul.

In Bucuresti mi-a cerut banii mai intai si dupa aia m-a dat sa mananc.

 

Prinde-var ungurii cand ii "smenuitzi"voi cu ceva cum va e obiceiul(mitica,popescu) si sa va dea cutzit.

Acest post este dedicat in intregime celui care mi-a umplut frigiderul,golil-ar mama-sa de nesimtzit.

Da-tzi-as fum de burnout din mers si miros de slidere polizate in bot sa-tzi dau de magar.

Cum va tolereaza pamantul de parvenitzi??????

 

Iar celui care a zis ca faci 4 ore de la bucuresti la cluj......JURA-te!!!!! Ca numai de la turda la cluj faci aproape o ora ca in fiecare sat e camera cu radar..

 

FORTZA CFR!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pandurule, licitez 150 EUR daca imi trimiti prin curier dintii meseriasului! Promit! Public!

 

 

ma bucur ca mai sunt si oameni ca tine care vor sa se faca dreptate

iti las link-ul celei mai bune prietene a sandrei si vb cu ea poate impreuna puteti rezolva ceva

http://www.hi5.com/friend/61092320--mady--Profile-html

 

nu am cunoscut-o pe sandra,o stiam din vedere din cluburi,dar era si buna prietena cu un amic de-al meu.Sincer imi pare rau pt ea,nu conteaza daca a fost inconstienta sau nu ca s-a urcat cu ala pe motor .Pacat de tineretea ei si de parintii care au ramas singuri .

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on-topic

 

Atunci cînd ai pasager eÂşti responsabil moral, indiferent de circumstanțe. Dacă ție ți se pare că ceva e neînregulă cu pasagerul (e beat, nu are cască, îi e frică sau e prea excitat, etc...), mai bine nu îl iei. În nici un caz nu faci demonstrații de vituozitate sau încerci să-l impresionezi în vreun fel (uili, ia uite cît bagă, etc ...). Nu contează cît de conÂştientă era sau nu cînd s-a urcat, omul de la ghidon putea să-i spună politicos nu. Nu fata a tras de gaz Âşi nici ea n-a acționat schimbătorul de viteze. Îmi pare rău Âşi pentru ea Âşi pentru el (probabil că e un copil), dar, din păcate, pe umerii lui apasă toată problema ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar celui care a zis ca faci 4 ore de la bucuresti la cluj......JURA-te!!!!! Ca numai de la turda la cluj faci aproape o ora ca in fiecare sat e camera cu radar..

 

Ma jur ... in 99% din cazuri conteaza ce sta intre volan si scaun sau ghidon si sa ... :( Iar chestia cu camera radar in fiecare sat este pt oameni care nu citesc ca toate camerele din tara sunt neomologate momentan mai putin cele cu celula fotostatica de pe DN :D Dar iar deviem de la subiect....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma jur ... in 99% din cazuri conteaza ce sta intre volan si scaun sau ghidon si sa ... :( Iar chestia cu camera radar in fiecare sat este pt oameni care nu citesc ca toate camerele din tara sunt neomologate momentan mai putin cele cu celula fotostatica de pe DN :D Dar iar deviem de la subiect....

asa,si in 5 localitatzi dai de 5*2 ori cu 100 -300 km/ora in camera.Deci 10 contestatii,10 procese,si sa vedem ce zice judecatorul cand te vede in sala a 7-a oara in sala de tribunal cand CONTESTI amenda si masura luata prin care se suspenda dreptul de a conduce,si sustii ca acele aparate sunt NEOMOLOGATE...Nu toti avem timp de 10 procese.

Pe motorul meu ca in timpul zilei nu ajungi in 4 ore,ca doar nu te tine fizicul sa bagi 4 ore nu muschii incordati la maxim sa fii atent,sa inclini,sa franezi,si plus de asta nu te mai tine NOROCUL daca ma intelegi...

Face avionul o ora de la cj la bucuresti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar n'shpe pagini cu si despre vinovatia/nevinovatia criminalului? Omu'... daca citesti chestia asta repet: ESTI UN CRIMINAL! Prietenii acestuia daca cititi postul meu repet: ESTE UN CRIMINAL!!! Iar voi sunteti niste idioti ce meritati batuti pentru stilul retard de gandire...

 

In cazul in care nu m-am facut inteles repet: BUZA (sau cum ti se mai spune), ESTI UN CRIMINAL!!! MERITI SA MORI IN PUSCARIE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum decurge ancheta?

 

da-ti-ne si noua detalii

 

Pacat Sandra ca ai plecat mult prea devreme dintre noi.Aveai toata viata inainte si nu meritai sa ti se intample asa ceva.Eu nu pot sa cred ca o fata la 20 de ani poate sa fii facut rau cuiva sau eu mai stiu ce (cum zic tovarasii criminalului).Esta absurd sa vb de rau pe cineva care a sfarsit asa tragic si mai ales din cauza unui inconstient.Poate ca nu a vrut sa o omoare,dar macar nu o mai vb de rau pe ea si il elogiati pe el.Cei care va dati prieteni si cu ea si cu el,mai bine parasiti acest topic.Nu se cade sa va comportati asa........aparatil in fata parintiilor lui,nu si in fata prietenilor si celor care au avut ocazia sa o cunoasca.

Nu este normal sa mergi cu un asa motor fara permis.In locul Sandrei putea fii oricare dintre voi (si aici ma refer la prietenii criinalului).Sunt convinsa k toata viata o sa o aiba in minte.In mom cand o sa aiba el o bucurie sa se gandeasca ca din cauza lui o fiinta frumoasa si mult prea buna,nu se poate bucura de ceva frumos si nici parintii lor.

Dumnezeu sa ii intareasca pe parintii Sandrei si sa lupte pana o sa plateasca acest criminal.

 

R I P Sandrita :( :D :kali: :D :hug: :hug: :hug: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a luat ceva timp dar am citit fiecare pagina a acestui minunat thread....si daca cineva sterge toate posturile off-topic si in mare parte idioate ale unora, am mai ramane cu vreo 8-9 pagini...dar nu 28 oamenilor...sa discuti pe sectiunea accidente, unde a murit o fata tanara si frumoasa (cu casca, fara casca; cu permis, fara permis), e moarta dragilor...dar problema cea mai mare e unde e mai fain, la sibiu sau in china; unde sunt mai smecheri, in bucuresti, snagov sau in provincie; sau ce bere se bea la intalnirea de 1000 de post-uri a lui nenea monster. Adunati-va oameni buni, si ganditi-va ca "gradina Domnului e mare si n-are garduri"...invatati sa ignorati anumite chestii si/sau gandiri, dar mai ales dati dovada de buna-crestere si nu va coborati la anumite niveluri.

Noroc si sanatate tuturor, condoleante familiei fetei si asfalt uscat motociclistilor de pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma jur ... in 99% din cazuri conteaza ce sta intre volan si scaun sau ghidon si sa ... :crack: Iar chestia cu camera radar in fiecare sat este pt oameni care nu citesc ca toate camerele din tara sunt neomologate momentan mai putin cele cu celula fotostatica de pe DN :laugh: Dar iar deviem de la subiect....

 

Putina documentare nu ar strica din partea ta, mai ales ca lucrezi prin domeniu:

 

Iata ce aprobari de model pentru cinemometre s-au dat in decursul timpului:

 

- In 18.11.1994 a fost aprobat "TRAFFIPAX-SPEEDOPHOT-M", probabil cu titlu de test, pentru ca aprobarea de model a expirat la 31.03.1995, cand s-a dat o noua aprobare de model, vezi mai jos;

- In 31.03.1995 a fost aprobat modelul celebru TRAFFIPAX-SPEEDOPHOT-M, spaima detectoarelor slabe, noi pe forum am identificat 5 astfel de radare in toata Romania, aprobarea de model a EXPIRAT la 31.03.2005, in concluzie nu mai pot fi achizionate in perioada imediat urmatoare astfel de modele;

- In 16.07.1999 a fost aprobat modelul "Aparat pentru controlul vitezei de circulatie a autovehiculelor tip JAI Pro Vida 2000/Stalker Dual, utilizat in regim stationar", acest model nefiind vreodata cumparat si folosit de Politia Romana, aprobarea de model a expirat in 16.07.2004;

- In 22.12.1999 a fost aprobat modelul "Aparat pentru controlul vitezei de circulatie a autovehiculelor tip AMVT 01, utilizat in regim stationar", acesta este un model romanesc care nu s-a folosit niciodata, aprobarea de model a expirat in 22.12.2003;

- In 27.07.2001 a fost aprobat modelul "Aparat pentru Controlul Vitezei de Circulatie a Autovehiculelor tip Radar Autovision Compact PYTHON II", acestea fiind radarele obisnuite de pe masinile de politie, dar ATENTIE, APROBAREA DE MODEL A EXPIRAT in 27.07.2006, in concluzie nu mai pot fi achizionate in perioada imediat urmatoare astfel de modele;

- In 22.11.2005 a fost aprobat modelul "Camera Gatso GTC-D" ce masoara viteza radar cu bucla inductiva, deci cele de pe DN1, aprobarea de model expira in 22.11.2010;

- In 21.12.2005 a fost aprobat modelul "Gatso Digital Radar Camera System (DRCS)", acestea fiind cele 2 radare pe trepied din IL, aprobarea de model expira in 21.12.2010;

- In 27.10.2006 a fost aprobat modelul "Aparat pentru masurarea vitezei de circulatie a autovehiculelor MultiRadar S580", acesta va fi folosit poate in viitor in instalatiile fixe de radar, aprobarea de model exprira in 27.10.2011;

- In 18.12.2006 a fost aprobat modelul "Aparat pentru masurarea vitezei de circulatie a autovehiculelor tip CODEC", construit de catre firma romaneasca CODEC S.A. si se pare ca se va instala pe tronsonul Cluj Napoca - Turda conform unor articole din ziare, aprobarea de model expira in 18.12.2011.

 

Nu de alta, dar poate unii de pe aici chiar cred ce spui (pt. ca de obicei esti la obiect si mai si lucrezi in politie) si o musca fara motiv ...

In rest sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...