Sari la conținut

Intersectie Crangasi Cu Ceahlau


Pest
 Share

Postări Recomandate

Duminica seara, pe la ora 22 cum asteptam la primul semafor cum cobori podul Grant spre Crangasi am vazut o salvare plecand destul de repede. Cand am facut dreapta pe str. Ceahlau am observat politia, un taxi si o moto cu parbrizul spart.

Am vrut sa opresc, dar bineinteles ca mi-am luat un sut in fund de la politist ca "nu mai ai ce sa vezi".

Chiar nu mai era, nu mai erau decat cativa oameni care probabil atunci se adunasera si ei ...

 

Am intrebat un vecin si imi spunea ca a fost implicate in accident o moto si un taxi, dar ca mai multe nu stie nici el.

 

Nu stiu despre ce moto este vorba pt ca era pus intr-o zona foarte putin luminata.

 

Cine mai sta prin zona ati auzit/vazut despre ce este vorba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa-i dai si tu un sut in fund politistulu-i si sa-i zici "mumu, nenea ca vad ce vrea p**a mea ca nu sunt la tine in curte si nu ma poti trimite acasa" (mai mult metaforic treburile astea). Chit ca poate nu mai aflai mare branza.

Las' sa se stie ca atunci cand pica unu mai vin inca 10 (sau cel putin asa ar fi "frumos" - teoretic)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

din pacate eu am fost cel cu moto,mi-a intors jegosu d taximetrist in fata am franat ,am incercat sa il evit dar tot l-am atins si am cazut .din pacate nu am avut decat o julitura urata pe picior ,putina durere de cap ,ca de am dat cu capu; de conserva prostului,si astept sa se termine cazu sa imi dea fraieru rca sa imi repar mobra.ms pt acest post

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu am fost cel cu moto,mi-a intors jegosu d taximetrist in fata am franat ,am incercat sa il evit dar tot l-am atins si am cazut .din pacate nu am avut decat o julitura urata pe picior ,putina durere de cap ,ca de am dat cu capu; de conserva prostului,si astept sa se termine cazu sa imi dea fraieru rca sa imi repar mobra.ms pt acest post

Si il lasi asa... sa scape? Jumuleste-l putin sa se invete minte, daca mergeai mai tare mai traiai acum? Nu-l lasa sa scape usor, pentru ca pe viitor v-a omora altii ca noi. A gresit, sa plateasca nota acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si il lasi asa... sa scape? Jumuleste-l putin sa se invete minte, daca mergeai mai tare mai traiai acum? Nu-l lasa sa scape usor, pentru ca pe viitor v-a omora altii ca noi. A gresit, sa plateasca nota acum.

crede-ma ca nu am chef sa stau prin tribunale sa ii cer bani ,vreau sa imi repar moto si cu asta basta .mai grav e ca fraieru nu a vrut sa recunoasca ca e el de vina ,cica domne nu vroia sa intoarca ,ci mergea inainte =))..in prima faza eu nu am vrut sa ma duc la spital ,dar nici nu vroia sa imi dea rca'u ,si am decis sa ma duc la spital ,sa imi iau certificat medico-legal .si uite asa am ajuns la accidente grave la udriste.unde l-au facut politistii sa recunoasca si sa isi dea seama de greseala facuta .astept rezolvarea cazului,mi-au zis in 2 sapt cica e ghata,au trecut aproape 3 si nu am nici un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or fi prea multe si merge greu, intrebati-l pe Nightwolf poate va lamureste el, ce si cum. Deci mai si mintzea spurcaciunea si tu vrei sa il lasi?Trebuie sa le intre bine in cap, ca noi nu ne lasam si-i pedepsim cumva, de fapt legea-i pedepseste nu noi. Asta mincinosu, recidiveaza si omoara alti oameni nevinovati intr-o zi, odata si odata.O.k. mai face fiecare o mica manevra nasoala dar suntem datori sa ne assiguram si sa nu punem viata nimanui in pericol. Astia o fac oricum ca de...masa le-a luat sosea. Unul din asta, dupa mine, s-ar apuca de croitorie sau lacatuserie nu ar mai avea dreptul sa conduca in veci. Amin! Ai dat un om jos, e vina ta, adio permis. Poate pe lumea ailalta sa mai pui botul, pana atunci... pas.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,foarte tare ca la politie se mai lauda si cu alte accidente ,omu e din alexandria ,ce sa ii ceri .o fii mers in orasu ala unde sunt 5 masini si 2 biciclete ,cand a venit in bucuresti i s-a parut las vegas .lui i-a fost retinut permisu pana la elucidarea cazului ,si merge pe dovada.din primele cercetari la fata locului a rezultat ca individu a incalcat prevederile art. 135/f din nush ce data .imi multumesc mie ca nu avea viteza,decat vreo 40 ,ca altfel ma mult mai greu si impactu mai grav.se stransese cativa taximetristii dupa vreo 30min(ce mi-au povestit prietenii) ca cica m-au vazut ,aveam pe putin 100,ca noi suntem numai donatori ca mortii lor ,ca altfel un pot sa le zic.sunt cei mai nenorociti participanti la trafic acesti taximetristi.sunt cu ochii numa' dupa bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma leule! e bine ca n`ai patit ceva grav! ..mergem peste fraier sa`i luam bani sa`ti repari pitbullu`....si o sa fie bine! :kiss:) asfalt uscat baietzi !...si sa nu va manance`n`fund ca mine! :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma leule! e bine ca n`ai patit ceva grav! ..mergem peste fraier sa`i luam bani sa`ti repari pitbullu`....si o sa fie bine! :kiss:) asfalt uscat baietzi !...si sa nu va manance`n`fund ca mine! :lol:)

Mereti geaba ca mere treaba la taxi in sens invers spre mai deloc..,bini ca nu are baicaru nimica..,acolo isi fac veacu cativa taxidraivarsi care nu au nici licenta dar au ochelari de soare, sabufar cu manele incorporate si 3 kg de gel luat din Europa! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin, ma bucur ca esti bine (adica nimic grav).

Am auzit si eu dume cu viteza ta samd (de la copii cartierului), dar spre deosebire de restul copiilor de la mine de la bloc mai stiu sa estimez si eu o viteza sau alta ... mai ales ca nu prea poti sa ajungi in locul unde s-a petrecut accidentul cu 100km/h decat poate daca esti vreun magician ceva :kiss:

Plus de asta stiu cum intorc nesimtitii in intersectie acolo si politia nu a facut niciodata nimic ...

 

Succes cu mobra (si dupa ce o faci ... si mi-o fac si eu ne vedem prin cartier).

 

 

Drum fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin, ma bucur ca esti bine (adica nimic grav).

Am auzit si eu dume cu viteza ta samd (de la copii cartierului), dar spre deosebire de restul copiilor de la mine de la bloc mai stiu sa estimez si eu o viteza sau alta ... mai ales ca nu prea poti sa ajungi in locul unde s-a petrecut accidentul cu 100km/h decat poate daca esti vreun magician ceva :kiss:

Plus de asta stiu cum intorc nesimtitii in intersectie acolo si politia nu a facut niciodata nimic ...

 

Succes cu mobra (si dupa ce o faci ... si mi-o fac si eu ne vedem prin cartier).

 

 

Drum fara incidente!

ms inca odata pt post ,si din fericire mobra merge,circul cu ea,doar ca tre sa ii iau un parbriz si sa ii pun oglinzile ,u stai in zona acolo sau in cartier?ca mi-ar face placere sa iesim la cateva plimbari .t salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...