Sari la conținut

Muzica La Intruniri


alex
 Share

Ce gen de muzica ati dori sa se cante la intruniri?  

174 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu m-am ocupat de muzica de la Bucuresti anul trecut si nu pot sa zic ca a fost prea mare succes. Se pare ca nu tuturora le place ce-mi place mie. Eu am incercat sa alternez de la heavy metal la death metal dar multi nu au reusit sa faca diferenta si li s-a parut aceiasi muzica.

 

Din aceasta cauza, va intreb pe voi, ce v-ar place sa ascultati la ProBiker's Party Bucuresti 2003. Va rog sa scrieti fiecare ce formatie v-ar place sa cante si sa specificati si ce gen ati votat.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De votat am votat rock clasic, da' putine trupe mai cinta asa ceva. Iris a fost la Brasov si a fost fain, zic eu, .............. Bitman am inteles ca sia luat motor...... nu il puteti convinge?.......... da sa cinte rock .. nu siropul din ultima vreme. Ar mai fi Voltaj care stiu sa faca spectacol. Am sperat sa vad la Cluj Desperados-ul care au de asemenea un repertoriu care garanteaza distractia dar se pare ca.......$$$$$$???????!!!!!!! Personal ascult cu placere si HEAVY METAL si chiar si metalul mai dur, dar vedeti si voi ca mai nou la intilniri vine lume de toate virstele si categoriile sociale (ceea ce este foarte bine) care doar in mica proportie digereaza rockul extrem. Asa ca .....parerea mea..... nu terorizati "copii, fetitele si batrineii" cu multe trupe DEth/Gotic/Black....... pt 10 max 20 de oameni care chiar gusta asa ceva......;.. parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor nu cred ca ar trebui sa lipseasca VAMA VECHE, IRIS, HOLOGRAF(nu tot) se poate face o invitatie lui DAN BITMAN sa faca o tura cu BMV -ul pana la Sibiu, VOLTAJ, ANTRACT si s-ar mai putea enumera. EU SUNT DE PARERE CA NU TOTDEAUNA MUZICA FACE TOTUL CI ORGANIZAREA EVENIMENTULUI IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI.

SA NE VEDEM CU BINE LA SIBIU. ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm greu de spus ce trupe ,in romania nu prea mai sunt trupe calumea de metale sau nu mai stiu eu...cred ca mai bine canta manowar la casetofon....mie mi-a placut muzica de anu trecut cu exceptia vama veche pe cre nu pot sa-i suport,dar asta e o parere personala.....din ce am obdervat eu desperado prinde foarte bine la public

...am votat heavy/trash.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cit is io de metalist , parerea mea este ca metalele grele sunt un gust care se invatza. Pt o ureche neantrenata este intradevar doar zgomot enervant

Deci la intilniri moto prefer sa cinte careva gen Phoenix sau Cargo sincer sa fiu.

Daca apar manele , vin de aicea numa sa dau foc la scena cu totzi "cintaretzi" legatzi pe scaune unu de altu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagati manele fratilor ca este de bine daca vine unul si da foc la scena... ii mai rarim... :)

eu prefer rock, clasic sau nu, blues si ar mai fi si altceva. din romanesti, ca sa fim realisti, iris, holograf, celelalte cuvinte, compact, vama veche, plus inca vreo cativa, dar nu mai conteaza

dar manele, musai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, un ACMinune, un Costi Ionita, un Vali Vijelie .... mai vedem si noi un BMW, un Mertan, un R6 cu furtunul in rezervor si cu sticle pregatite de Molotoave .. ce sa mai ce n-a fost la nici o intalnire! + pompieri, salvari - FEERIC

 

Andrei, promiti ca vi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate (si este foarte trist), majoritatea con-cetatzenilor nostrii apreciaza acest gen de muzica, si deci va datzi seama cam printre ce fel de lume traim...

Personal as da cu napalm la fiecare concert oferit de acele "talente", dar cred ca mi-ar sari o juma de romanie in cap... Acum vin si eu cu o intrebare: ce pretentzii mai avetzi la oamenii din jur sa fie "oameni de omenie" si sa nu se ia de tine ca de ce esti mai nonconformist, ca de ce ai plete, sau de ce mergi pe motor, sau sa se ia de prietena/sotzia ta cit e cu tine de mina, etc.. (exemplele sint mii), daca "baiatu" asculta manele si se crede cel mai "greu"? Nu stiu cum dracu de le place unora astfel de muzica tziganeasca? Cum dracu vrem noi sa intram in europa daca defilam cu astfel de tzigani. Pai nu au dreptate totzi strainii cind ne trateaza ca pe niste jegosi? Nu stiu daca atzi avut ocazia sa iesitzi in Europa si sa vedetzi cum sintetzi tratatzi cind spunetzi ca sintetzi roman; si sa vedetzi cum va verifica motoarele daca nu sint furate s.a.m.d.... Hai ca deja m-am enervat... Scuze....

Oricum concluzia e ca ar trebui sa vina Raul sa dea foc la scena aia ca poate mai reduce din "fala" romanului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, un ACMinune, un Costi Ionita, un Vali Vijelie .... mai vedem si noi un BMW, un Mertan, un R6 cu furtunul in rezervor si cu sticle pregatite de Molotoave .. ce sa mai ce n-a fost la nici o intalnire! + pompieri, salvari - FEERIC

 

Andrei, promiti ca vi?

 

"R6 cu furtunu in rezervor" :) Daca vin in tara si imi permit sa am si motor o sa fiie mai mult ca sigur un enduro. Nu mi-ar trebui R6 ca mi-ar place sa calatoresc sa vad tara si mi-ar place sa ma dau pe toate coclaurile care le gasesc. Se poate si cu Yamaha mea , dar as prefera ceva mai specializat :angry:

 

Cit despre manele , am incercat deja sa il sinucid pi copchilu minune cind o fost in Bay Area dar o scapat al dracu . Mai trimitetzil odata aicea ca nu fac aceeasi greseala de doua ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat pentru heavy,doom si alte muzici grele. Pentru intrunirile pe doua roti as vrea sa vad Iris, Trooper,CASH,God, Taine.

Eu te sustin in totalitate .... dar adaug si Acvila. Cel putin CASH imi place la nebunie. Pacat ca nu le mediatizeaza nimeni. Pacat nr.2 ca s-au despartit cei de la Interitus Dei. A plecat gagica am intzeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

merg pe Phoenix, Iris, Celelalte Cuvinte, Antract, Desperado, Quo Vadis, etc

 

muzica inteligibila, ascultabila, sa te imbie la buna dispozitie si la un pahar-doua de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasand la o parte concertele (pentru ca e destul de greu, imi inchipui, sa aduci trupe bune) ati mai putea incerca si altceva. sunt convinsa ca foarte multora dintre motociclisti le-ar place billy idol de exemplu. asta pentru muzica de fundal din timpul zilei.

eu cam asta as sugera: sa mai cautati ca doar exista muzica foarte misto, nu trebuie sa fie neaparat heavy metal sau mai stiu io cum ii mai zice.

thin lizzy au o melodie super misto "de motor" (cel putin eu asta as asculta daca as avea casti). se cheama "whisky in the jar".

ehh....putina variatie nu ar strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto sa invitati Sod'acustica si sa mai puneti Iron Maiden, Nirvana, Metallica, Uriah Heep si AC/DC. "Wiskey in the Jar" e mai misto varianta cantata de Metallica decat cea de Thin Lizzy. SI LASATI NAIBII TIGANELILE MACAR LA FESTIVALELE MOTO. Ultima parte o adresez celor care vor astfel de muzica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
dupa cum arata voturile ma mir ca nu a placut muzica de anu trecut  :)

voturile din pacate sunt oarecum irelevante pentru a organiza o intalnire.

 

la o intrunire nu vin doar cei 35 de oameni care au votat si care reprezinta doar segmentul oamenilor mai informati, cu acces la internet.

 

dintre cei de la o intrunire putini sunt cei care au auzit de internet si forum :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fost la sibiu si timisoara?.....antract si vita de vie sunt basini. (din punct de vedere al intrunirilor ma refer) iar vama veche e si mai si, labe triste care plang. Parerea mea ca intrunirile trebuie sa fie active, muzica rock dansanta, antrenanta....deci un desperado. nightlosers obligatoriu....ati vazut cum dansa lumea la ele?.....si daca pupitru tehnic nu baga cel putin doua trei buc de rammstein, e nasol rau de tot. Tuturor ne place rockul, dar la intrunire trebuie urmarit modul in care muzica nu agreseaza, ci antreneaza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fost la sibiu si timisoara?.....antract si vita de vie sunt basini. (din punct de vedere al intrunirilor ma refer) iar vama veche e si mai si, labe triste care plang. Parerea mea ca intrunirile trebuie sa fie active, muzica rock dansanta, antrenanta....deci un desperado. nightlosers obligatoriu....ati vazut cum dansa lumea la ele?.....si daca pupitru tehnic nu baga cel putin doua trei buc de rammstein, e nasol rau de tot. Tuturor ne place rockul, dar la intrunire trebuie urmarit modul in care muzica nu agreseaza, ci antreneaza....

Opinia ta este pertinenta.

Ca organizatori, noi dorim sa aducem muzica ce va multiumi majoritatea, dar va rog sa va ganditi la urmatoarele aspecte:

 

Sponsorii sunt cei care fac aceste intalniri pozibile, deci de multe ori trebuie sa le ascultam parerile, cel putin din respect.

 

Anumite formatii au cerinte financiare peste posibilitatile noastre.

 

Alte formatii au alte angajamente in aceeasi perioada, si de obicei mai bine platite.

 

Unele formatii sunt fluierate de catre o parte din public, ceea ce le face sa nu doreasca sa cante la festivaluri rock.

 

Peste toate astea, incercam sa facem doua seri cu muzica buna, de la piese proprii pana la preluari...

 

Mai mult, am sa creez un poz cu cateva formatii, sa vedem cam ce va doriti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...