Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Ce-ai fumat cand ai vazut filmul asta?

 

Tocmai am pierdut 90min.

Mai bine dormeam... sau taiam frunze la caini.. ar fi fost mai interesant.

 

Fratica si tu? :D Mai ramine sa imi zici ca nici tu nu gasesti nimic interesant la filmele lu Tarantino ca sint nerealiste. Chiar n-ai mai vazut pina acum filme cu Simon Pegg si Nick Frost? Cit despre ce am fumat... doar beau si nu mai stiu ce am baut atunci ca sint la regim... nici odata aceasi marca de bere de doua ori consecutiv. E posibil sa fi fost la rind chiar un litru de din aia ceheasca... Staropramaciuci... deci... nici de la bautura nu cred ca e. Faza funny la mine fu ca desi ii vedeam pe amindoi in acelasi timp pe ecran nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca o sa fie un film cu acelasi stil (cuvant urat) de intors situatia drept in cap... iar la faza la care filmul o ia la vala m-am stricat de ris. Stii senzatia aia cind o faza dintr-un film reuseste sa nu fie "spoiled" de anticipare sau de cite un comentator?

 

 

Apropo de filme romanesti... asa va trebuie! Eu dupa revolutie nu am mai vazut decit Senatorul Melcilor... si ala o hahalera de film... dar incet... neducindu-ma la nici un alt film mi-am creat un soi de promisiune mie insumi... niciodata sa nu mai vad o porcarie romaneasca cu pretentii basito-constipate de capodopera ruseasca... Toti cretinii astia de asa zisi regizori si scentaristi romani isi imagineaza ca fac un rahat de Battleship Potemkin sau se cred niste Tarkovski occidentalizati...

 

Mai bine mai uit la cinci filme imbecile nemtesti decit la ceva romanesc "premiat". Sau boliud stuff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma uitam in urma la filmele lui Christian Bale si am dat peste asta:

http://www.imdb.com/title/tt0433387/?ref_=nm_flmg_act_18

 

E cu doi prieteni care tot isi cauta de lucru dar in fiecare zi ajung sa dea cateva beri pe gat si sa se drogheze, apoi a doua zi se imbraca la costume si iar o iau pe aratura..cu fel de fel de intamplari unele amuzante altele nu. Bale vrea sa intre in LAPD desi e un fost soldat de elita putin cam psihopat iar prietenul lui e trimis de prietena sa-si gaseasca job ca daca nu il paraseste.

L-am vazut aseara si culmea am stat pana la final, ba mi-a si placut.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratica si tu? :D Mai ramine sa imi zici ca nici tu nu gasesti nimic interesant la filmele lu Tarantino ca sint nerealiste. Chiar n-ai mai vazut pina acum filme cu Simon Pegg si Nick Frost? Cit despre ce am fumat... doar beau si nu mai stiu ce am baut atunci ca sint la regim... nici odata aceasi marca de bere de doua ori consecutiv. E posibil sa fi fost la rind chiar un litru de din aia ceheasca... Staropramaciuci... deci... nici de la bautura nu cred ca e. Faza funny la mine fu ca desi ii vedeam pe amindoi in acelasi timp pe ecran nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca o sa fie un film cu acelasi stil (cuvant urat) de intors situatia drept in cap... iar la faza la care filmul o ia la vala m-am stricat de ris. Stii senzatia aia cind o faza dintr-un film reuseste sa nu fie "spoiled" de anticipare sau de cite un comentator?

 

Tocmai, ca am mai vazut filme cu Simon Pegg si toate mi-au placut.

Exact asta a fost decizia, am vazut Simon pegg, recomandat de tine, moaaaaaaa, gata, asta e. Download direct!

 

Cand colo.. plm, e aberant. Bine faza cu felul cum ajung toti roboti si el rebelul pare interesanta, dar filmul e o mare tampenie plin de clisee de (cuvant urat). Iar Pegg joaca extrem de fortat.

Am schitat un zambet,asa de-ala cand de fapt te inneci nu razi, cred ca de 2 ori, si asta de la replici nu de la ce se intampla in film. :mellow:

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Marele Gatsby cu Leonardo di Caprio, si acum mi-am cumparat cartea ca sa fac o comparatie mai aprofundata. Dar filmul nu m-a satisfacut complet, mi se pare ca ceva-ceva lipsea ... citesc cartea si apoi va spun http://www.imdb.com/title/tt1343092/ . In schimb mi-au placut actorii, Leonardo di Caprio e un actor din ce in ce mai complet, iar Carey Mulligan m-a impresionat inca din filmul Driver.

In alta ordine de idei, am inceput sa ma uit la Breaking Bad, era atat de laudat pe net ... dar am o mica problema. Pe site - ul noua noua zero punct ro (sic) lipseste ultimul episod din sezonul 1 (Sezonul 01, Episodul 07 A No-Rough-Stuff-Type Deal). Unde as putea sa il vad in streaming, sau sa il downloadez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat Breaking Bad, nu inteleg care-i faza, m-am lasat dupa vreo citeva episoade.

bine, e posibil sa fie problema mea, in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". si le percep ca pe circul din "piine si circ", mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat Breaking Bad, nu inteleg care-i faza, m-am lasat dupa vreo citeva episoade.

bine, e posibil sa fie problema mea, in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". si le percep ca pe circul din "piine si circ", mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

 

Ce nu ți-a plăcut la el? Te lămuresc eu. Destul de multe episoade sunt plictisitoare, da, și spun asta ca UMIL fan al serialului. DAR, Dumnezeule mare și atotputernic, e gândit atât de REALIST încât ajungi să crezi că și tu ai putea să te apuci de „gătit” meth.Sau cel puțin asta am ajuns eu să cred. Hmm, nu-i bine.

 

Și stai să vezi sezoanele următoare (btw, ce mai îmi place la el e că SE ÎNCHEIE; toate socotelile se închid în sezonul 5, chiar dacă mai puteau să tragă mâța de coadă alte câteva sezoane bune pt rating/bani :D)

 

Tocmai, ca am mai vazut filme cu Simon Pegg si toate mi-au placut.

Exact asta a fost decizia, am vazut Simon pegg, recomandat de tine, moaaaaaaa, gata, asta e. Download direct!

 

Cand colo.. plm, e aberant. Bine faza cu felul cum ajung toti roboti si el rebelul pare interesanta, dar filmul e o mare tampenie plin de clisee de (cuvant urat). Iar Pegg joaca extrem de fortat.

Am schitat un zambet,asa de-ala cand de fapt te inneci nu razi, cred ca de 2 ori, si asta de la replici nu de la ce se intampla in film. :mellow:

 

Mă bag și eu în discuția asta vizavi de Simon Pegg. Fraților, filmul ăsta e istorie. Presupun că știați sau realizați că deși e total diferit ca idee de celălalte filme cu Simon Pegg și Nick Frost, toate celălalte aspecte sunt exact aceleași. E o trilogie demențială, oameni buni, au revoluționat ideea de „trilogie”. Și are și un nume - Cornetto Trilogy. Nimic nu e întâmplător la filmul ăsta :D. Lectură plăcută - http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Flavours_Cornetto_trilogy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Hot Fuzz da nu mi-a placut deloc. Adica ok, dar nu mare lucru.

 

Am vazut Marele Gatsby

 

In acelasi timp cu mine dar mi-a fost lene sa scriu ceva.

Pe de o parte cred ca inteleg ideea filmului, nenea ala de l-a facut a vrut sa arate cultura excesului din anii 20... problema este cum arati ce era perceput in anii 20 ca exces in anul 2013. Prin perceptia actuala Marele Gatsby e o chestie nostalgica, "clasica", departe de ce a vrut sa spuna Fitzgerlad la vremea cartii.

Pe de alta parte nu mi-a placut deloc... Nu-mi place putzoiul ala naspa care e actor princpal, nu-mi place femeia lui Gatsby si, desi Leo joaca bine, nu cred ca e potrivit in rol (cind a zis ca are 32 de ani m-a pufinit si risul, dar numai asta).

Nu mi-a placut nici reinterpretarea moderna a ideii de exces samd.

Dar e o chestie de gust, filmul are meritele lui prespun, nu mi s-a parut ca am pierdut timpul.

 

si acum mi-am cumparat cartea ca sa fac o comparatie mai aprofundata.

 

Cartea trebuie citita la virsta la care citesti Camil Petrescu ca sa ai "trairile". Adica prin liceu.

Stiu asta ca am recitit Patul lui Procust si n-am mai inteles nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai vedea si tu vreun mare critic. Cam nasol o arzi cu criticile la filme,tinere.

 

Si tu te-ai inscris doar ca sa imi zici asta, nu? Clona ta @zaelule? Ce tratament iei omule? Pentru personalitati multiple? Ca nu prea functioneaza... :crack:

 

in general nu suport sa ma uit la seriale, cere "commitment". [..] mi se pare ca sint un drog mult mai greu decit filmele.

 

Indubitabil. Poti in schimb sa te uiti la Married with children, nu necesita prea multa concentrare sau "commitment", episoadele nu au legatura intre ele.

 

In alta ordine de idei, am inceput sa ma uit la Breaking Bad, era atat de laudat pe net ... dar am o mica problema. Pe site - ul noua noua zero punct ro (sic) lipseste ultimul episod din sezonul 1 (Sezonul 01, Episodul 07 A No-Rough-Stuff-Type Deal). Unde as putea sa il vad in streaming, sau sa il downloadez?

 

Mui3ţi-s posmagii? Dura mai putin downloadul decat sa astepti raspuns aici.

 

PS: pentru seriale ar trebui un thread dedicat, e alta mancare de peste, e ca si cum discuti despre tenis de picior si EA SPORTS FIFA 13, pe principiul ca sunt tot jocuri cu mingea. Va propun sa discutam in continure despre seriale, aici.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breaking bad e totusi decent. Daca tot ii auzeam pe toti am zis sa incerc si eu. E ok.

 

Mai urmaresc:

 

person of interest care imi place, desi primul episod din sez 3 mi s-a parut slab.

 

davinci's demons: decent, nu e cine stie ce.

 

low winter sun: imi place. gen politist asa. vreo 2 actori mai cunoscuti. un chel si un negru.

 

anger management: cu charlie sheen. slabut, dar cand mananc seara, merge.

 

two and a half men: slabut de cand a venit ashton k...er, dar nici inainte nuera cine stie ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ray Donovan

Promitator intr-adevar.

 

 

Recomandarile mele:

 

House of cards: Politica americana, al naibii de bun.

Game of Thrones: nu mai necesita descriere.

Breaking Bad: m-a prins, bun.

Caprica: SF, din pacate abandonat (efecte speciale prea scumpe).

Battlestar Galactica: SF, putine efecte speciale, centrat pe scenariu. Deja clasic.

Dexter: bun, cam lungit, sfarsit dezastruos.

House: Medical, fara comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mai adauga :

Rome- are doar 2 sezoane, dar unul din cele mai bune seriale http://www.imdb.com/title/tt0384766/?ref_=fn_al_tt_1

The wire - http://www.imdb.com/title/tt0306414/?ref_=nv_sr_1

Sons o anarchy - dupa parerea mea e doar o telenovela fara sfarsit.

Six feet under : http://www.imdb.com/title/tt0248654/?ref_=nm_knf_i2

Editat de Cucciolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MASH - cea mai buna comedie ever made! Persoaneje foarte bine conturate plus ceva dramatism. Urmaresc de fiecare data cu placere.

24 - actiune politist

My Name Is Earl - o comedie bunicica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strike Back - f bun, mai putin cunoscut

House of Lies - la fel

Strike Back e bun intr-adevar. La fel ca si The Unit, Last Resort - toate militare

 

Western - Deadwood, Hell on Wheels

Sci-fi: V, Falling Skies, Under the Dome, Jericho, Flash Forward

Altele: Supernatural, Arrow, Criminal Minds (mai ales primele 3 sezoane), Dexter, ER, House, MASH, Sarah Connor Chronicles, Lie to Me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

American Horror Story - un serial bestial, din pct meu de vedere. Cum spune si numele, e horror... deosebit. Momentan are 2 sezoane, fara legatura unul cu celalalt, actiuni si idei total diferite, luna asta incepe si sezonul 3. Pt fanii filmelor/serialelor horror, merita 100% vazut. Sincer, e cam singurul care m-a impresionat...

 

The walking dead - nu e stralucit, o mai da in telenovele uneori, mai are scapari... dar bunicel. Tot luna asta incepe si noul sezon.

MASH - no comment, f misto

Familia Bundy - iar no comment, satira la maxim.

La Sons of Anarchy am renuntat pe la jumatatea sezonului 4, ma plictisea ingrozitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti insir si eu aici cateva din serialele pe care le-am vazut/urmaresc si merita (dupa gustul meu):

 

Californication, Entourage, Game of Thrones, Supernatural, Vikings (doar 1 sezon), OZ inchisoare federala, Prison Break, The Sopranos, Spartacus, True Blood, Suits, White Collar, The Mentalist, House MD

The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Friends, Seinfeld

 

Mentalist si House nu le-am vazut complet ca deja ma plictisisem



edit: daca imi mai amintesc ceva revin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand un film horror bun: Mama, un alt film de-al lui Guillermo del Toro. Desi e cam slab cotat pe imdb (posibil ca fanii Rambo sa nu-l aprecieze), mie mi-a placut, a avut o idee buna, efecte bune si un final interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...