Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin
La 25.10.2021 la 13:50, SenorPink a spus:

astia i-au dat 5.3 pe imdb

ImdB este un site unde votează în general striviții mintal. În general eua iau după Cinemagia, dar și acolo sunt mulți tembeli. 

Eu am avut surpriza să descopăr filme bune notate prost, dar mai ales invers. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, l.u.v a spus:

ImdB este un site unde votează în general striviții mintal. În general eua iau după Cinemagia, dar și acolo sunt mulți tembeli. 

Eu am avut surpriza să descopăr filme bune notate prost, dar mai ales invers. 

cel mai mare risc este sa cauti un film dupa nota....

 

este ca si scorul booking pentru o locatie scumpa - cine cheltuie mult are asteptari mai mari si implicit mai usor de dezamagit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.11.2021 la 23:19, frigider a spus:

stie cineva unde pot vedea filmul Tricked 2012?

e olandez.

evident cu subtitrare in rromulana sau hai, engleza?

 

vazut, cretinel , amuzant. si scurt. 1 ora cred.

 

si eu care nu ma mai uit la comedii :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 21.10.2021 la 0:40, arcgotic a spus:

Am fost la Dune. E cat se poate de ce trebuie, avand in vedere complexitatea cartilor.

E clar mult mai bun decat cel facut de David Lynch, cel putin pe partea de efecte e superb: ornitoperele, viermii, scuturile personale, costumele cu sistemul de reciclare, desertul toata tehnologia e cum mi-o imaginez eu din carte, in schimb  povestea chiar daca respecta prima carte mi se pare anchilozata rau, lipsesc o gramada de chestii introductive si esti aruncat direct in actiune fara sa intelegi care sunt legaturile intre personaje, cine sunt surorile de ce ii baga mana lu ala in cutia aia, ce treaba are Paul cu fremenii practic a trebuit sa-i povestesc eu diverse chestii nevestimii ca sa inteleaga de ce se alearga aia pe acolo. In concluzie un film foarte frumos de privit dar cu lipsuri la cum e spusa povestea. M-a facut sa iau din nou cartile la citit de ciuda.

 

Sa pun si un film care mi-a placut, nu stiu daca s-a mai postat ma duce cumva cu gandul la True Detectives.

https://www.imdb.com/title/tt10155688/?ref_=nm_flmg_act_5

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, l.u.v a spus:

Pai și și înțeles ceva dacă te-ai uitat la toate odată? 🤣

De obicei nu bag mai mult de un episod seara dar asta m-a captivat si am vrut sa vad cum se termina. Cum ziceam inceputul e mai greu de digerat dar apoi devine tot mai interesant.

Joaca si Tommy din Snatch, tura asta nu e gangster e un gardian si mi-a placut cum joaca.

Acum ma uit la Foundation, sa vad ce parere imi fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Ultimul film ce a meritat timpul meu (deși sa fie cel puțin 1 an de când l-am văzut) 

 

 

Pentru cei care nu știu despre el (fair enough, nici eu nu știam pana sa vad filmul cu cineva) - copilul prodigios al designului vestimentar, omul care a depășit, în joaca, standarde de neatins pana atunci. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.11.2021 la 12:22, danny_nt a spus:

E clar mult mai bun decat cel facut de David Lynch, cel putin pe partea de efecte e superb: ornitoperele, viermii, scuturile personale, costumele cu sistemul de reciclare, desertul toata tehnologia e cum mi-o imaginez eu din carte, in schimb  povestea chiar daca respecta prima carte mi se pare anchilozata rau, lipsesc o gramada de chestii introductive si esti aruncat direct in actiune fara sa intelegi care sunt legaturile intre personaje, cine sunt surorile de ce ii baga mana lu ala in cutia aia, ce treaba are Paul cu fremenii practic a trebuit sa-i povestesc eu diverse chestii nevestimii ca sa inteleaga de ce se alearga aia pe acolo. In concluzie un film foarte frumos de privit dar cu lipsuri la cum e spusa povestea. M-a facut sa iau din nou cartile la citit de ciuda.

 

Sa pun si un film care mi-a placut, nu stiu daca s-a mai postat ma duce cumva cu gandul la True Detectives.

https://www.imdb.com/title/tt10155688/?ref_=nm_flmg_act_5

 

 

Nu cred ca aveau cum sa il faca atat de in detaliu fara sa faca o trilogie doar din prima carte.  Adica e greu sa comprimi intr-un singur film toata prima carte. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...