Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

Lemony Snicket`s - merita pentru interpretarile cameleonice impecabile ale lui Jim Carrey (alt termen nu imi vine in minte pentru multitudinea de roluri ciudate jucate fara cusur) si pentru decoruri/imagine.

Ca poveste devine deja deprimant la un moment dat. Muult prea apasator. Asta mi-a taiat tot entuziasmul.

 

Am mai servit ieri :

* Hitman - un fel de The Saint cu Val Kilmer mai nou. Film de duminica, cand o arzi aiurea la un popcorn. Fainut, din punctul asta de vedere.

* The X-Files - I want to believe. Mai mult un thriller politist, dar care un subiect f. ciudat (nu S.F. 100% ) si care mi-a cam facut pielea gaina (nu sunt fan al filmelor de gen). Interesant. Asa, de genul sa nu adormi prost si ceva peste. Nu va spun despre ce era vb. fiindca as strica tot farmecul. Uitati-va la el, daca sunteti fani thriller.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crescut cu JCVD. Imi voi face timpul sa il vad. M-as mai uita la filme cu vD, la varsta asta ? Da :o. La misto, la o betie cu prietenii.

 

 

filmul asta nu seamna cu nimic din ce a facut pana acum ... e povestea "omului" spusa intr-un mod care te lasa cu gura cascata (cel putin pentru fanii "van dam")

 

un review care m-a facut sa il vad :( link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

The Curious Case of Benjamin Button, trebuie sa recunosc, mi-a smuls o lacrima. Un film frumos, pur si simplu frumos, Pitt isi joaca rolul cu maiestrie iar povestea in sine este faina rau, ideea este originala si chiar consider ca a trebuit mult tupeu scenaristului ca sa o transforme din povestire abstracta intr-un film atat de credibil. Merita vazut, nota zece din partea mea.

 

Yes Man, e cute, e amuzant, are niste faze dementiale prin el. Nu e cel mai stralucit film al lui Carrey, dar il duce pana la capat in stilul caracteristic, e misto, merita vazut.

 

The Day the Earth Stood Still, daca nu esti rabid fan de-al lui Keanu, nu te chinui sa-l vezi. Ideea este super fumata, facuta si ras-facuta. Nothing special.

 

Acu', din ciclul oldies but goldies, pt cine le gusta. Must see-uri:

 

My Fair Lady

Charade

Breakfast at Tiffany's

Adam's Rib

All about Eve

Mr and Mrs Smith (varianta cu Carole Lombard, nu cu mirificul cuplu Pitt-Jolie)

Blood and Sand

The Son of the Sheik

Beyond the Rocks

A streetcar named desire

Gone by the wind

My man Godfrey

Paris when it sizzles

 

si stati sa mai scot, ca n-am terminat cu Carole Lombard, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Katharine Hepburn si Vivien Leigh :D Dupa cum se poate observa, zilele astea am timp berechet sa manc filme pe paine :) toate sunt filme superbe, capodopere ale perioadei lor. Je una sunt fan al golden age-ului hollywoodian, prefer pometii originali ai lui Hepburn decat pometii cu masele scoase ale vreunei actrite disperate sa semene cu Hepburn :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru filme recente dragute se poate merge pe mana juriului de la Globurile de Aur, decernate acum cateva zile.

"Slumdog Millionaire", care a luat 4 globulete, le merita, parerea mea, pe toate. Filmul e tare frumos si, desi actiunea se petrece in Mumbay, India, filmul nu e deloc bollywoodian(nu ca as fi vazut vreunul de gen vreodata)

Si la categoria comedie merita vazute cateva: "Burn After Reading", "Happy-Go-Lucky" (simplu, colorat si vesel:) sau "Vicky Cristina Barcelona"(de'a lui nea' Woody Allen)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2009 Movies with Trailers | Part 1

 

 

2009 Movies with Trailers | Part 2

 

 

2009 Movies with Trailers | Part 3

 

 

2009 Movies with Trailers | Part 4

 

 

 

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs Movie Trailer

 

Movies on 2009 Part 1

 

Movies on 2009 Part 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca nu cumva a mai fost mentionat, pentru ca nu e foarte foarte nou filmul, dar eu abia aseara l-am vazut si mi-a placut. "The life of David Gale". Foarte interesant...mai ales ca joaca Kevin Spacey si Kate Winslet..plus ca e si bine facut, iar intriga e..criminala. Oricum e genul de film care te lasa paf la sfarsit, pentru ca desi pe parcurs te tot uimeste, a mai mare uimire vine in ultimele 10 secunde.

Il recomand celor interesati in genul thriller psihologic/crime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:

 

Max Payne - not bad, really not bad.

 

Death Race - misto, e si mai misto daca esti fan al lui Jason Statham, in rest multa violenta gratuita, gagici bune si masini tunate brut in parnaie. E... diferit, dar tot "hollywood action typology".

 

Rock'n'Rolla - pai... :D lasand deoparte ca sunt fan al regizorului si ca imi plac la nebunie filmele de gen, e foarte fain filmul, astept si continuarea, "The Real Rock'n'Rolla". Nu il pot compara cu Snatch, desi seamana ca si concept, personajele sunt iarasi foarte fain conturate si oarecum unice. L-am savurat secventa cu secventa :P

 

Subscriu la "Slumdog Millionaire", e diferit, dar foarte fain. Ah, si "The Duchess" merita vazut, slabatura de Keira face un rol foarte frumos aici. Urmeaza "The Other Boleyn Girl", am auzit lucruri bune despre el. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Major chix.

 

Australia. ar fi bine sa aveti baterie la mobil si internetul activ. SI in plus, cand aveti impresia ca s-a terminat nu va imbracati. Chiar are 3 ore si 3 semi-finaluri.

 

Changeling. Daca il ratati sigur o sa fie pe Hallmark mai prin Iunie deci nu-i bai. Daca si acolo il ratati ajunge sigur pe TVR 2 la filmele de noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revolutionary Road - un film despre viata, visuri neimplinite, despre colivia in care te trezesti inchis la un momentdat si din care nu mai poti sa iesi, despre nefericirea ascunsa sub masca fericirii si despre cum cred ceilalti ca ar trebui sa ti traiesti viata.

Editat de amitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a mai fost recomandat acest film (nu am avut rabdarea sa citesc 75 de pagini, mea culpa), dar incercati sa vedeti "The world fastest indian" - un Hopkins genial despre povestea unui om si a puterii acestuia de a-si urmarii visul. Un film ca iti da speranta ca poti face orice la orice varsta daca iti doresti cu adevarat.

 

PS: povestea este adevarata si poate fi verificata pe internet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua documentare extraordinare de 3 ore durata fiecare, despre doua genii:

 

Leonardo da Vinci:

http://www.youtube.com/watch?v=pp5435BYE3M...feature=related

 

Beethoven:

http://www.youtube.com/watch?v=67pKZrxgv4Y

 

Realizate superb, cu actori profesionisti, si cu date exacte.Merita vazute, asa ca enjoy :scratch:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...