Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In sfarsit a aparut Samsara (varianta hd).

Recomand maxim. Dincolo de orice scenariu.....viata bate filmu....

 

Dupa vizionare..ramai cu o senzatie ca esti doar un pestisor care-si petrece viata intr-o 'balta', raportat la oceanul care exista .....

 

 

 

Filmed over nearly five years in twenty-five countries on five continents, and shot on seventy-millimetre film, Samsara transports us to the varied worlds of sacred grounds, disaster zones, industrial complexes, and natural wonders.

 

 

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Upside down : 9/10, un SF dragut.

 

Seven Psychopaths : 3/10, sange, impuscaturi, scenariu de rahat.

 

Cloud Atlas : 2/10, o atrocitate, cu greu am rezistat pana la final, am regretat ca nu am plecat ma devreme.

 

Holy Motors: ?/10, greu sa-i dai o nota, iti place in timp ce te socheaza si te dezgusta, nu e chiar film ci o "alegorie viata-moarte".

 

Editat de Diego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a aparut Samsara (varianta hd).

 

Recomand maxim. Dincolo de orice scenariu.....viata bate filmu....

 

Dupa vizionare..ramai cu o senzatie ca esti doar un pestisor care-si petrece viata intr-o 'balta', raportat la oceanul care exista .....

 

 

 

Filmed over nearly five years in twenty-five countries on five continents, and shot on seventy-millimetre film, Samsara transports us to the varied worlds of sacred grounds, disaster zones, industrial complexes, and natural wonders.

 

 

 

ce penal suna titlul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc o subtitrare la Samsara din 2011? in romana. merci.

 

asta e chiar tare :lool:

 

 

PS e adevarat ca Baraka a avut o "subtitrare" la un moment dat dar mai mult strica din experienta intrucit locurile erau usor de ghicit sau daca nu... oarecum neinteresanta locatia exacta.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e in plan :D

 

Bai nu te rade....ca de n-am cautat-o si eu (subtitrarea) si pana la urma m-am lasat pagubasa. Nu toti "ie" culti asa ca noi :laugh:

Ia-o in engleza, sigur intelegi mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vor mai multi sa vada samsara si nu stiu toti engleza. e asa complicat?

....Nu stiu decat sa faca misto....

Uite, ti-am facut eu o subtitrare: http://www.filedropper.com/samsara2011brripxvidac3-hdsi Acum poti sa te uiti linistit la film, in loc sa cauti aiurea...

 

 

 

 

 

1

00:04:57,20 --> 00:05:06,20

Samsara

:-L

 

 

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

 

asta e chiar tare

 

 

PS e adevarat ca Baraka a avut o "subtitrare" la un moment dat dar mai mult strica din experienta intrucit locurile erau usor de ghicit sau daca nu... oarecum neinteresanta locatia exacta.

Ba foarte interesanta si importanta locatia ca nu te uiti la Road Runner ci la un documentar. La Baraka de exemplu pun pariu ca nu exista nimeni pe forum care sa recunoasca toate locatiile. Si daca te uiti ca mâţa-n calendar la Shah-e-Cheragh, nestiind nici macar in ce tara e, atunci degeaba te mai uiti la documentar. In cazul asta iti recomand sa te uiti Discovery BG, macar nu te mai streseaza reclamele in romana. Eventual cu televizorul inchis. :lool:

 

PS: si eu astept un sub pentru Samsara dar e putin probabil sa apara curand deci l-am pus pe lista "de vazut in viitor". Pana atunci bag un BBC, Planet Earth 2006, http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_Earth_(TV_series) .

Editat de Diego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ce aveti????... voi vorbiti de alt film???...

 

SAMSARA NU ARE NICI UN CUVINT... Ce subtitrare???

 

Cind e filmat un vulcan vreti sa scrie dedesubt ca e un vulcan? sau cind e filmat un templu... ca e templu? O fi si greu de ghicit de pe unde sint... sau si critic pentru mesajul filmului. Serios.... daca voi nu va uitati la Samsara ca nu aveti "subtitrare" (ma umfla risu numa cind ma gindesc cum suna subtitrare la un film cu sonor dar fara cuvinte) probabil ca daca va uitati oricum e degeaba. Ca si Baraka ideea filmului nu e sa iti zica... "ete frate cum e la chineji"... ca daca era asa... ERA SUBTITRARE DIRECT PE FILM PENTRU IDIOTII DE AMERICANSKI. Stiti voi... cind e Superman la Paris... si zboara in jurul turnului Eiffel si scrie jos: "Paris - France"...

 

De la Baraka imi aduc aminte ca la fo a 3 vizionare am pus subtitrarea aia... si ma deranja ca era ca si cum ma uitam la felicitari/post carduri... se ducea dreq ideea filmului.

 

 

 

 

 

....Nu stiu decat sa faca misto....

Uite, ti-am facut eu o subtitrare: http://www.filedropper.com/samsara2011brripxvidac3-hdsi Acum poti sa te uiti linistit la film, in loc sa cauti aiurea...

 

 

 

 

 

1
00:04:57,20 --> 00:05:06,20
Samsara

:-L

 

 

 

 

 

 

:crack: :crack:

 

gen

 

 

 

 

 

 

==================================

 

 

 

 

Ano... ete aci fata:

 

http://subtitrari.regielive.ro/holy-motors-20504/

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...