Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LOTR e in top 3 ptr mine, impreuna cu seria Alien si Star Wars. Mi se pare o capodopera.

 

 

Sunt gusturi si gusturi, nu te poti cacao in gusturile oamenilor dar cui nu-i place LOTR ori nu l-a vazut cap coada ori mai bine se lasa de filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinerete fara batrinete e mult prea filozofica si metafica ca sa fie un film de succes :) plus ca de fapt nu e o poveste pentru copii deloc.

tru tru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut (de fapt incercat sa vad) aseara descarcat de pe torente (thx god ca n-am dat bani pe asa ceva, ca era sa)

3 cuvinte pot sa zic despre el:

- nasol, boring

- predictible

- amalgam de personaje

 

bah n-am mai vazut om ca tine(liber pe internet) ... cum adica mah predictable.. pai e povestea de dinaintea LOTR adica in pm normal ca e predictable

Tolkien a inventat o intreaga mitologie in pm bine ca ti se pare tie previzibil .

Amalgam de personaje.. da prea definiti toti dwarfii aia si prea multe scene la ala in vagauna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tolkien a inventat o intreaga mitologie in pm bine ca ti se pare tie previzibil .

A inventat o p*la. E cantitate nu calitate. Si inca un personaj si inca o aventura si inca o limba si inca o magie sau ce naiba fac aia.

 

Ca veni vorba de rabelu stelelor... ca toti copiii am fost si eu mare fan la virsta 10-14 ani. Mai ales ca era comusism, asta era film scula.

L-am revazut mai tirziu, aveam vreo 20 de ani... abia m-am tinut sa nu ies din cinema. O timpenie... machetutze, lozinci, dialoguri de 2 lei, personaje cu coarne si fara coarne dar un film gol... o poveste lunga si lalaita fara nimic in ea. Sa spui ca e unul din cele mai bune filme ale tuturor timpurilor insemna sa dispretuiesti complet arta asta a cinematografului. Dar in mare sint de acord, LOTR, Razboiul stelelor si alien sint cam in aceeasi categorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah n-am mai vazut om ca tine(liber pe internet) ... cum adica mah predictable.. pai e povestea de dinaintea LOTR adica in pm normal ca e predictable

Tolkien a inventat o intreaga mitologie in pm bine ca ti se pare tie previzibil .

Amalgam de personaje.. da prea definiti toti dwarfii aia si prea multe scene la ala in vagauna...

bah, predictable adica poti imediat sa intuiesti ce urmeaza la faze marunte coa, nu intreaga istorie, am scris ca n-am vazut LOTR (adica l-oi fi vazut dar nu tin minte decat o faza cand mergeau copacii si cand tipa smeagol "my precious" in rest HABAR nu AM ce se intampla in filmul ala si care e cursul povestirii)

si nici hobbit nu l-am vazut, am ajuns la faza cu trollii...ex de predictibilitate: inainte sa dea trollii peste ei (sau ei peste trolli) unu din dwarfi a zis "aaa, astia sunt trolli de munte/padure si sunt mari dar prosti" dupa aia era EVIDENT ca in faza imediat urmatoare dwarfii cei smart o sa-i prosteasca pe trolli, EXACT ceea ce s-a si intamplat, ori eu la varsta mea nu pot sa urmaresc 3 ore de amalgam in care pot intui cu 5-10 min inainte fiecare faza care urmeaza, pricepi?

 

(doar pt ca e colorat si s-au chinuit aia sa faca efecte speciale)

 

Sunt gusturi si gusturi, nu te poti cacao in gusturile oamenilor dar cui nu-i place LOTR ori nu l-a vazut cap coada ori mai bine se lasa de filme.

 

merci de sfat, de maine nu ma mai uit la filme, de fapt de azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inventat o p*la. E cantitate nu calitate. Si inca un personaj si inca o aventura si inca o limba si inca o magie sau ce naiba fac aia.

 

bine ca s-a inventat internetul, poti sa-l citesti pe xxxx, e clar mai interesant decat Tolkien, prea multe personaje, prea multe aventuri, un intreg univers nou in care poti petrece cateva ore citind cartile... de cacao

 

Zaelu, vezi pe PM :)

 

 

...................

Editat de bec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint multi mai interesanti ca Tolkien, practic toata literatura serioasa (am vrut sa scriu pentru adulti dar n-am vrut sa se intelegeaga xxx :D).

Tolkien e un scriitor pentru copii, aproape in gama Harry Potter. Sincer eu m-am uitat la toate filmele HP asa ca ma pot uita si la LOTR cu placere, dar nu vad de ce trebuie sa le pompam in ce nu sint.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint multi mai interesanti ca Tolkien, practic toata literatura serioasa (am vrut sa scriu pentru adulti dar n-am vrut sa se intelegeaga xxx :D).

Tolkien e un scriitor pentru copii, aproape in gama Harry Potter. Sincer eu m-am uitat la toate filmele HP asa ca ma pot uita si la LOTR cu placere, dar nu vad de ce trebuie sa le pompam in ce nu sint.

Si care ar fi mai interesanti? La Lord of the Rings ma pot uita la nesfarsit, pe cand la Harry Potter nu ma pot uita deloc. Nu umbla nimeni cu pompa, doar ca tu nu esti in stare sa faci nici o deosebire intre cele doua. Superficialule!:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care ar fi mai interesanti? La Lord of the Rings ma pot uita la nesfarsit, pe cand la Harry Potter nu ma pot uita deloc. Nu umbla nimeni cu pompa, doar ca tu nu esti in stare sa faci nici o deosebire intre cele doua. Superficialule! :)))

Diferenta in tre LOTR si HP este ca la HP si cartile si filmul sunt digerabile.

In schimb la LOTR ori sunt eu prost ori cartea aia e imposibil de urmarit.

Daca LOTR este carte pentru copii inseamna ca la ei acolo toti copii sunt genii.

In viata mea nu am citit o carte cu atatea personaje imprastiate prin atatea tari cu tot atatia regi si regine si slujitori si......

 

Parerea mea este ca ala care a reusti sa scota un film cat de cat ok din catile alea e un geniu. A fost singura carte la care daca nu vedeam filmul nu as fi inteles nimic din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus dracu si topicul de filme.Chiar urmaream cu interes recomandarile de filme de aici dar de o perioada multa lume a luat-o pe aratura:mistouri ieftine,aceleasi poante expirate,Lord of the rings si Harry Potter capodopere :eek: .

On topic va recomand:

 

Django Unchained
Zero Dark Thirty

Flight

Seven Psychopaths

 

Castigatorul Globului de Aur 2013,ARGO este supraevaluat.Nu recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Eu nu vad lucrurile chiar asa. E unul din putinele topicuri care nu a murit, inca :peace:

S-a dus dracu si topicul de filme.Chiar urmaream cu interes recomandarile de filme de aici dar de o perioada multa lume a luat-o pe aratura:mistouri ieftine,aceleasi poante expirate,Lord of the rings si Harry Potter capodopere :eek: .



Savages - o porcarie...Cred ca Oliver Stone a bagat prea multa iarba in el, cand a facut filmul asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus dracu si topicul de filme.Chiar urmaream cu interes recomandarile de filme de aici dar de o perioada multa lume a luat-o pe aratura:mistouri ieftine,aceleasi poante expirate,Lord of the rings si Harry Potter capodopere :eek: .

On topic va recomand:

 

Django Unchained

Zero Dark Thirty

Flight

Seven Psychopaths

 

Castigatorul Globului de Aur 2013,ARGO este supraevaluat.Nu recomand.

 

nu mi s-a parut asa rau, plus ca e dupa fapt real, la sfarsit parca te simti mai altfel stiind ca ce ai vazut s-a si intamplat (poate nu asa de "la limita")

 

da, cam tras de par..nu zic ce anume ca poate se mai uita oamenii la el.

 

inainte sa umpleti x pagini cu "contre" tineti minte: gusturile nu se discuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tineti minte: gusturile nu se discuta.

 

Asta e una dintre vorbele absurde care s-au impamintenit iurea in cultura. Nu numai ca se discuta dar te poti si cacao in ele... cu conditia ca apoi sa te stergi la... :D Daca nu s-ar discuta gusturile nu ai afla de ele sau nu ai afla detalii inainte sa te trezesti in cine stie ce situatie nashpa. Gen... te invita cineva la masa si abia dupa ce ai minacat iti zice ca la ei in familie se maninca ciorba de matze de furnica... si te intreaba... daca ti-a placut.

 

Asta si cu "nu se compara"...

 

Revenind.

 

@Ana... bai si am vrut sa iti dau PM sa nu te uiti la Savages ca e pilaf... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

Castigatorul Globului de Aur 2013,ARGO este supraevaluat.

Nu recomand.

 

Ai dreptate intrutotul, desi ecranizeaza o poveste care atunci a fost tragica.

Nu am vazut nimic special in filmul asta, in masura sa-l propuna la atatea premii..nici macar Ben Affleck nu mi-a placut, a jucat plat, parca avea gandurile in alta parte.

Fata de rolul din The Town este distanta mare.

Dar daca o idiotenie ca LOTR a luat Oscar, Argo de ce nu ar avea pretentiile astea?

Despre recomandarile tale, mi-au placut Django, bunut, The Aviator bun prin idee si jocul lui Denzel Washinton, celelalte nu le-am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...