Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Internship (2013): isi merita scorul IMDB, o comedie slabuta si siripoasa, 2-3 glume mai reusite concentrate si in trailer. Scenariu a la Vince Vaughn.

A aparut la noi in cinema sau ai luat un cam?


Cinema. N-am vazut niciodata un CAM, nu rezist. Minim R5.

PS: a intrat haliudu in greva de nu mai au astia la noi ce sa lanseze? In Iunie 2013 ei lanseaza Byzantium (2012)? Starbuck (2011)? WTF?

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rasfoit topicul asta si nu mai gasesc filmul despre care era vorba.

 

Vazusem pe sarite un film Corean despre unul care era in scoala/adolescent si tatal lui isi castiga existenta cu un job de clovn.

 

Il stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "Mars et Avril"

 

http://www.imdb.com/title/tt1638277/

 

Interesant... Film ciudatel "frantuzesc". Pentru cine gusta. Se putea mai bine dar e ok si asa. Nu am citit cartea dar iti lasa o puternica senzatie de nuvela SF. Subtitrare nu am gasit in romana... dar e una in engleza si cine rupe nitel amindoua limbile tre sa fie OK ca se vorbeste rar si corect (de citeva ori niste americani vorbesc un amestec de engleza cu franceza... ceea ce e...funny).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văzut Trance aseară, e un mindfuck pe cinste. Dacă ați văzut Side Effects și v-a plăcut, ăsta cred eu c-o să vă placă și mai mult.

Ca întotdeauna, vă recomand să-l consumați fără a vă uita la trailer. Dacă totuși nu sunteți convinși, here it is:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "Mars et Avril"

 

http://www.imdb.com/title/tt1638277/

 

Interesant... Film ciudatel "frantuzesc". Pentru cine gusta. Se putea mai bine dar e ok si asa. Nu am citit cartea dar iti lasa o puternica senzatie de nuvela SF. Subtitrare nu am gasit in romana... dar e una in engleza si cine rupe nitel amindoua limbile tre sa fie OK ca se vorbeste rar si corect (de citeva ori niste americani vorbesc un amestec de engleza cu franceza... ceea ce e...funny).

vazut aseara. in sfarsit o tema originala nerefolosita a n-spea mia oara. placut, recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Stay" din 2005

 

http://www.imdb.com/title/tt0371257/?ref_=fn_al_tt_1

 

Fain. De vazut fara trailere sau pre multe reviewuri... sa nu fie cu spoilere.

 

 

L-am văzut și eu în sfârșit în seara asta. Destul de fucked up, unele informații din film chiar nu știam unde să le plasez, dar acum că am citit și IMDB Board-ul am înțeles tot. Bună recomandare :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut (dupa 10 de la aparitie la recomandarea lu Rogerica... Roger Moore aci. ) "Old Boy"...

 

Oleaca naucitor cred... pentru ai mai slabi de inger. Cine nu l-a vazut... recomand (iar) fara trailere/spoilere. Filmu e pentru rabdatori... deci lean back and relax... :D


http://www.imdb.com/title/tt0364569/

Faza funny e ca e in post productie o varianta americansky, actori buni (Samuel L Jackson, Elizabeth Olsen, etc) si chiar aceeasi scenaristi. Nu as fi crezut. Cu toate astea recomand varianta asta (ca e originala si oleaca mai viscerala... cred) si o recomand cu sonor in coreana (exista si in engleza dar e scabros... am schimbat streamul audio in 2 secunde.

 



Am vazut "Stoker". http://www.imdb.com/title/tt1682180/

 

In generelar nu imi plac "filmele cu criminali" pentru ca nu consider ca exista criminali ca personajele din filme... inteligenti, eventual si cu "șarm" . Criminalii sint cazuri de ospiciu in cvasitotalitatea lor. De aia seriale ca "OMG Dexter" pentru mine intra in categoria... asta e cel mai bun citat din alt film care s epotriveste:

 

Zvab9.png

 

Fanii "filme cu criminali" (imi pare rau daca va numarati printre ei vreunu... e o expresie... nu imi pare) de regula se excita, de cele mai multe ori pe ascuns in culmea scenelor singeroase. Nu este o boala... toti putem simti chestia asta doar ca depinde de fiecare sa isi priveasca fantasma in ochi si sa nu se ia prea in serios. Apoi... dupa ce se excita la vizionare... vorbesc la superlative despre filmul sau filmele respective ca sa isi zgindare iar sistemul limbic impreuna cu alti "pasionati" care le impartasesc aceleasi "emotii" (da, daaa ce misto ce alea alea) dar niciodata privindu-se in ochi si spunind: "Fata imi venea sa imi bag 4 didouri in 3.14zda cind o decapita pe aia" sau "Coae mi s-a sculat p... cind o spinzura pe aia"... nuu... e pe ocolite treaba... Si e funny de observat din exterior. Odata, demult am fost la "Brave Heart" la Patria... si la scena la care ii taie beregata lu nevasta lu "Brave Heart" in spatele meu in intuneric o tipa a suspinat: "moama ce misto..." :D

 

Ei bine filmu lu Coreanu asta... acelasi zdruncinat, usor pedofil care a regizat si Old Boy... nu prea se sfieste si surprinde exact micile emotii secrete ale fanilor genului si le transpune in mod "subversiv" in scene si mai dihai.

 

Spunea de curind "Chianu" Reeves ca personajele negative din filme nu presupun prea multa dezvoltare... ca sint deja "cristalizate" cumva si ca par mai simplu de jucat.... fata de personajele pozitive care necesita dezvoltare si sint complexe tocmai pentru ca lor le este permis sa evolueze in film chiar pendulind intre bine si rau.

 

Filmu asta incalca putin "regula" lu Keanu si nici nu deranjeaza cu "fantasmele de criminali inteligenti"

 

Uh -oh ah... :lool:



Vazut "Europa Report"... http://www.imdb.com/title/tt2051879/ ...ce de-a laude ce dea emotiili... meh... Film cu buget de 100 de lei cu o poveste care se reduce la un mic fis (deja mirosit de miliarde de nasuri pina acum) dar care e impopotonata cu mult "camera shake", intreruperi si "necunoscute fortate" pentru a face loc unor muieri care incep sa isi tipe emotiile... ca deh... tre sa umpli glul cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Wolverine (2013): daca treci peste faptul ca-si face singur o operatie pe cord si apoi motocicleste la bustul gol 500Km pe zapada, e un film decent. Bun in lipsa de altceva. 3D-ul se justifica, chiar l-au folosit.

The Heat (I) (2013):

 

Asa arata creierul tau INAINTE sa vezi filmul:

 

 

 

Asa arata creierul tau DUPA ce vezi filmul:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...