Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Am vazutara

 

The Family"

http://www.imdb.com/title/tt2404311/

 

6.4 pe imdb de la constipati si fani ai "star trek 2013".

 

Film cinstit de weekend. Funny. De Niro si Pfeiffer joaca foarte OK... chiar si "puradeii". Tommy Lee, OK... regie OK (Luc Besson)... like wtf? Dupa reviewuri ma asteptam la un rahat monumental... ce sa iti spun vere... e batrini De Niro si Pfeiffer... eh uite ma fuck pe astia care vor pe nushce hermafrodit in loc de De Niro si si o gisca (literally) in loc de Pfeiffer.

 

Era sa ratez un film decent din cauza unor sugaci care scriu reviewuri pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mno, exeptand seriile SF mentionate (si) de Kosh, Married With Children, MASH si primul sezon din Prison Break, singurul serial pe care regret ca s-a terminat (de ceva vreme) este The IT Crowd.... in rest nimic nu prea mai pare sa merite timpul investit (parerea mea... hac!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazutara

 

The Family"

http://www.imdb.com/title/tt2404311/

 

6.4 pe imdb de la constipati si fani ai "star trek 2013".

 

Film cinstit de weekend. Funny. De Niro si Pfeiffer joaca foarte OK... chiar si "puradeii". Tommy Lee, OK... regie OK (Luc Besson)... like wtf? Dupa reviewuri ma asteptam la un rahat monumental... ce sa iti spun vere... e batrini De Niro si Pfeiffer... eh uite ma fuck pe astia care vor pe nushce hermafrodit in loc de De Niro si si o gisca (literally) in loc de Pfeiffer.

 

Era sa ratez un film decent din cauza unor sugaci care scriu reviewuri pe net.

E un film cu + 1 de la nota imdb, merita privit.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am vazut pana acum si merita recomandat pe mai departe:

 

24 - serial american despre o divizie antitero fiecare episod prezinta evenimentele intamplate in cursul unei ore, e captivant.

Prison Break - interesant mai ales in primele 2 sezoane.

OZ - merita urmarit.

Flashpoint - despre o echipa de interventie rapida a politiei.

Dexter - un serial politist preferat.

Scandal - avocati, consilieri, administratie prezidentiala.

Homeland - actiune, politist, un serial reusit si creste de la episod la episod.

Person of Interest - foarte bun.

Breaking Bad - parerea mea personala: genial!

The Unit - actiune interesanta.

Alcatraz - putin SF dar povestea mie unul mi-a placut.

The Chicago Code - serial politist interesant, o incercare frumoasa ce putea fi dezvoltata dar au renuntat la el.

Breakout Kings - interesant si cam atat.

Hawaii Five-0 - politist amestecat cu momente amuzante.

FlashForward - o alta incercare interesanta dar la care s-a renuntat.

Fringe - se numara printre preferatele mele, e SF dar merita.

White Collar - este captivant de asemenea.

Two and a Half Men - amuzant si bun de timp liber.

Anger Management - Charlie Sheen m-a facut sa-l urmaresc si nu e rau deloc.

 

 

Mai urmeaza caci am vazut postate de voi sugestii noi :D

 

O seara placuta tuturor!

Editat de dan.ct
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu Elysium in sfirsit.

3 pareri:

1 nota de pe IMDB e perfecta

2 imi place ca efectele nu urla a CGI, still District 9. asa ar trebui facute toate SF-urile

3 moama ce craci lucrati are d-na Foster

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut careva Escape Plan?

Nu mai am incredere in notele de pe imdb nici pt filmele din BO, dar sa stiu daca sa ma tarasc pana la cinema sau stau acasa cu picioarele pe pereti cand ma uit la el, sunt in dubii de vreo saptamana. Pe Stallone oricum nu il ratez ever :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut eu... parca am zis de el... Nu merita chiar de mers la cinema... E cam predictibil si simplutz... Poate decit cu mai multi friends ca sa faci glume nostalgice despre actori... :D Daca te duci cu 3 gagici mai bine alegi alceva. Acasa in schimb, gratis de pe torenti... merge de plictiseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut eu... parca am zis de el... Nu merita chiar de mers la cinema... E cam predictibil si simplutz... Poate decit cu mai multi friends ca sa faci glume nostalgice despre actori... :D Daca te duci cu 3 gagici mai bine alegi alceva. Acasa in schimb, gratis de pe torenti... merge de plictiseala.

Daca ai zis, n-am vazut :P

Chestia cu friends e cu dus si intors, la Gravity mi-a fost ca-mi pun sala in cap, nu ma mai puteam opri din ras si na, e film serios (oficial). Despre gagici ai dreptate , probabil ar veni daca le-as pacali ca joaca Hemsworth.

 

In dimineata asta mi-am adus aminte ca incepe sa ruleze hobitul, deci am ce vedea la cinema vreo 3 saptamani la rand :mexicanwave:

 

poate doar*

p.s. voi bucurestenii nu respectati dex.ul chiar niciodata?!

chiar asa.....cata nesimtire..../bitchslap zaelu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e si mai grav cand suntem ironici vis.a.vis de analfabetism..

Sa te iau in serios, sa nu te iau? Ce dilema! Nu e topicul potrivit.

 

'Gravity' un mare fas..

Pe mine nu m-a prins pentru ca nu pot s-o iau in serios pe Sandra nici sa-mi stergi din cap filmele cu ea si cum sunt in limba dupa filme cu space and shit, mi-a stricat tot. M-am dus si pe un val din ala, vai ce misto e. Poate e dar eu am lesinat de ras cand trebuia sa am inima crescuta de cat s-a zbatut si a invins saraca oama, cine stie, daca as vedea pe altcineva in rol principal....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo... pe linga i din a :P astia de la academie au mai bagat si . in loc de - ?



Pe mine nu m-a prins pentru ca nu pot s-o iau in serios pe Sandra nici sa-mi stergi din cap filmele cu ea si cum sunt in limba dupa filme cu space and shit, mi-a stricat tot. M-am dus si pe un val din ala, vai ce misto e. Poate e dar eu am lesinat de ras cand trebuia sa am inima crescuta de cat s-a zbatut si a invins saraca oama, cine stie, daca as vedea pe altcineva in rol principal....

 

Mie filmul ala mi-a lasat continuu senzatia de scurt metraj... low budget... care nu se mai termina din glume :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot esti tu mai catolic decat Papa, de ce ma-sa pe gheata nu incepi propozitia cu litera mare?

 

Ontopic: Angel Heart -http://www.imdb.com/title/tt0092563/?ref_=nv_sr_1

ieeei. unul din filmele mele preferate, de cind Mickey Rourke nu arata ca nu proxenet. mi se pare f reusita atmosfera si nu numai.

Sa te iau in serios, sa nu te iau? Ce dilema! Nu e topicul potrivit.

 

Pe mine nu m-a prins pentru ca nu pot s-o iau in serios pe Sandra nici sa-mi stergi din cap filmele cu ea si cum sunt in limba dupa filme cu space and shit, mi-a stricat tot. M-am dus si pe un val din ala, vai ce misto e. Poate e dar eu am lesinat de ras cand trebuia sa am inima crescuta de cat s-a zbatut si a invins saraca oama, cine stie, daca as vedea pe altcineva in rol principal....

ce-ai mah cu Sandra? mie-mi place.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieeei. unul din filmele mele preferate, de cind Mickey Rourke nu arata ca nu proxenet. mi se pare f reusita atmosfera si nu numai.

ce-ai mah cu Sandra? mie-mi place.

N-am mah nimic cu ea, mi-e simpatica, dar in combinatie cu Hugh Grant, intr-o comedie romantica. As fi vazut in rolul asta pe cineva mai "strong", mai expresiv. Pe undeva pot sa inteleg si de ce au ales-o pe ea. In fine, nu ma dau eu vreun expert, just my 2 cents.

Pune virgula inainte si dupa "mah", da????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma omor dupa Sandra Bullock..Da' m-a mirat ce-a fost cu George Clooney de s-a bagat la joaca in filmul asta..Daca e sa aleg dintre fomei care-s bine alese pt astfel de roluri desigur Sigourney Weaver este the best.Poate si unde Aliens a fost o serie care mi-a ramas in memorie.Alta ar fi Tilda Swinton si cate or mai fi ca acu' n-am mintea prea limpede..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...