Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai... mie inafara ca e scient-olog la cap Cruise mi se pare in continuare un actor foarte bun. Ar foarte fain daca odata si odata se va trezi din farsa cu religia aia si sa o dea pe bune in git... mai ales ca acu e un fel de semi-papa la ei. Dar in filme nu am avut ce sa ii reprosez cam niciodata.

 

Rautati de astea ca e mic si frustrat de asta... rautati, vorba Iuliei.

 

 

Surprinzator poate cel mai prost film al lui e Top Gun... si asta o zice cineva care ar da multi bani pe un simulator de F14...

 

Apropo... "Les Chevaliers du Ciel" l-ati vazut? Top Gun european dar simpatic ca imagine si cantitate de scene filmate pe bune cu avioane. http://www.imdb.com/title/tt0421974/



adica:

 

pe giagiki

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohhh, da, mie imi place de pisi, arata intr-un mare fel in posterul ala, o Jim Raynor varianta feminina. Cat despre cruise.....astia au facut o strigare dupa adolescentele din noi si l-au urcat iar pe un motor, vorbesc in numele femeilor, of course :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru emigratul neonazist vrajitorul din oz, regizorul A Clockwork Orange e un adevarat zeu ce nu trebuie criticat.

 

Tu niciodata nu reusesti sa prinzi mesajul, este? Ma refeream la critica DIN PARTEA TA nu critica in general.

 

PS: sint anticomunist nu neonazist ceea ce e aproape contrariul :) iar de statutul de emigrant sint foarte mindru, dar avem topic separat.

 

Bai... mie inafara ca e scient-olog la cap Cruise mi se pare in continuare un actor foarte bun.

 

Sint partial de acord dar cred ca exagerezi. Foarte bun e Kevin Spacey care joaca si teatru si e genial pe scena (de altfel e cam greu sa-ti dai seama care e cu adevarat bun pina nu-i vezi in sala). Tom Cruise e poate un actor ok care nu a facut nimic penibil (desi asta e discutabil). De ce ar fi bun? in ce film arata el vreun registru emotional fantastic sau vreun joc exceptional? mission impossible cacamaca? Eyes wide shut care a fost facut acum 15 ani? majoritatea filmelor lui nu necesita vreo performanta de actor fantastic.

 

Apropo, multe din filmele astea SF ale lui vin tocmai din faptul ca e scientolog, Adica el chiar crede treaba aia :).

A, si nu-i asa pitic. Are 1.70. Fara tocuri :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint partial de acord dar cred ca exagerezi.

 

Poate folosim diferit sintagma "actor foarte bun". Doar bun la mine a ala care nu deranjeaza iar asta mi-a placut cum a jucat in citeva filme. Eyes Wide Shut am refuzat sa il vad pe motiv ca ma enerveaza o tema din el... la fel cum am refuzat sa vad unul a lu' Kevin Spacey, de care ai adus vorba, pe tema asemanatoare.

 

Evident e de gustibus dar in "Born on 4th of July" sau "War of the Worlds",mi-a placut cum a jucat. Si nu numai astea doua... sint multe mergi la el pe profil la imdb si vezi care filme au fost OK si a jucat bine/f bine in ele. De exemplu un film in care a avut un rol extrem de mic dar in care a jucat foarte bine a fost "Tropic Thunder". Ah... nu am vazut Valkirye... fuck it :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu asa o nebunie, daca un film imi place il revad, il revad si-l tot revad in timp!

Lord of War este unul dintre ele, superb, facut in vremurile cind Nicholas Cage inca era actor..

 

nu esti singurul :) il revad cam de 1-2 ori / an.

La fel si Idiocracy... care totusi, de la an la an, parca devine documentar :))

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... Oameni vorbind limbi straine fara sa isi dea seama... :P

adica? serios ca nu stiu despre ce zici. chiar il am planuit pt. revizionare de citeva zile. bine, de revazut il revat indiferent ce scriu unii sau altii :))

La fel si Idiocracy... care totusi, de la an la an, parca devine documentar :))

si eu ma uit periodic la filmul ala. stiu ca pt. intelectuali sclifositi e comedie ieftina, da' mi se rupe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai De Niro e cel mai stas exemplu de type casting, dupa mine. nu ca n-ar fi bun, dar cam joaca la fel in ultima vreme. fiind carismatic e totusi iertat usor.

cert e ca multe din filmele care l-au consacrat eu nu le-am vazut. sint pe lista.

de exemplu in The King of Comedy mi se pare de coma. si ala e categoric in top 10 pt. mine.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...