Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vaut zilele trecute un film din 1996 la protv, dar am adormit, apoi a doua zi l-am descarcat si vizionat pana la capat.

 

Courage Under Fire, cu Denzel Washington si Meg Ryan. (cu razbel)

 

Merita

Editat de Mikulas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vaut zilele trecute un film din 1996 la protv, dar am adormit, apoi a doua zi l-am descarcat si vizionat pana la capat.

 

Courage Under Fire, cu Denzel Washington si Meg Ryan. (cu razbel)

 

Merita

Asta e din seria filmelor de razboi tipic americane ce promoveaza in randul lor mandria de a participa in razboi, ca ulterior sa ajungi un martir psihologic carand in spate un handicap si in fata pe costum 1kg de fier donat de catre statul american. Sa ma c.ac in ele de salve si in mandria creata artificial de catre un popor ce si-a construit o economie stabila pe umerii razboaielor conduse de ei si a crizelor induse artificial de catre aceleasi persoane.

 

Deci.. da, filmul ca si tara sunt de cac.at.

 

Recomandare. http://www.imdb.com/title/tt1152836/

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Secret Life of Walter Mitty: slab, plictisitor, de vazut acasa in cel mai fericit caz.

 

Asta e din seria filmelor de razboi tipic americane ce promoveaza in randul lor mandria de a participa in razboi, ca ulterior sa ajungi un martir psihologic carand in spate un handicap si in fata pe costum 1kg de fier donat de catre statul american. Sa ma c.ac in ele de salve si in mandria creata artificial de catre un popor ce si-a construit o economie stabila pe umerii razboaielor conduse de ei si a crizelor induse artificial de catre aceleasi persoane.

Deci.. da, filmul ca si tara sunt de cac.at.

 

Vaiii, ce-o sa te mai dojeneasca vrajitorul din sualezia pentru adevarul ăsta... Fuuuugi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e din seria filmelor de razboi tipic americane ce promoveaza in randul lor mandria de a participa in razboi, ca ulterior sa ajungi un martir psihologic carand in spate un handicap si in fata pe costum 1kg de fier donat de catre statul american. Sa ma c.ac in ele de salve si in mandria creata artificial de catre un popor ce si-a construit o economie stabila pe umerii razboaielor conduse de ei si a crizelor induse artificial de catre aceleasi persoane.

 

Deci.. da, filmul ca si tara sunt de cac.at.

 

Recomandare. http://www.imdb.com/title/tt1152836/

 

adevarat zici matale aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti un film nemaipomenit, cred ca cel mai bun care la-m vazut in ultimii ani:

http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=nv_sr_1

 

superb din toate punctele de vedere. abia am terminat de vazut si m-am reapucat de vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaiii, ce-o sa te mai dojeneasca vrajitorul din sualezia pentru adevarul ăsta... Fuuuugi!!!

nu. nu.. raman pe pozitie. :tomato:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

N-am observat asta, insa am remarcat asemanarea extraordinara a actorilor cu personajele reale. Foarte bine alesi actorii din punctul acesta de vedere, inclusiv romanca din film care seamana izbitor cu nevasta lui Lauda!



attachicon.gifPoster Closed Circuit (2013).jpg

Un fel de James Bond c-o regie destul de buna.

L-am vazut aseara, foarte interesant filmul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 years a slave : http://www.imdb.com/title/tt2024544/?ref_=nv_sr_1 e un film bine facut despre o pagina neagra a istoriei americane. Pentru noi europenii nu inseamna prea mult, dar pentru americani e foarte important acest film. Coincidenta sau nu , au facut acest film pe vremea unui presedinte american de culoare ... recomand. Brad Pitt are un rol mic, atata l-au tot promovat dar de fapt apare numai cateva minute pe ecran.

 

Desolation of Smaug (The Hobbit part 2) e mai palpitant decat primul, dar pe linia deja clasica a filmelor precedente din The Lord of the rings http://www.imdb.com/title/tt1170358/?ref_=nv_sr_3 .

 

Anul acesta sunt multe filme care se anunta palpitante, IMDB-ul are o lista pregatita : http://www.imdb.com/list/O1hvW3yWF6o/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lone Survivor mi-a dat un sentiment tembel de dejavu ca o misiune pierduta jucand Delta Force (ultimele versiuni).

Poate doar grafica e superioara ca-n rest si Sergiu Nicolaescu facea cascadorii mai realistice. Consider ca este un film slab iar despre subiect.. e repetitiv.

Singurul lucru "interesant" ca de data asta "binili invinge" e cu susu-n jos. Si-or fi dat si ei seama ca ca pute scenariul cu "miezu care rupe tot" si le afecteaza audienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lone Survivor este inca un film de propaganda americana.

Foarte putine filme din US sunt lipsite de "propaganda". Aceasta e de multe feluri pentru ca tinteste diverse aspecte.

Si cel mai misto sunt lucrurile scrise la sfarsit despre gazda cu obligatia morala de a apara oaspetele .... bla.bla,bla dar cu toate astea filmul merita vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...