Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma gata, e prea de tot. Nu avea nici o legatura cu faptul ca mie-mi place aia sau ailalta. Are legatura cu faptul ca se strecoara mentiuni irelevante despre nationalitate. Si eu am zis ca sint o gramada de femei promovate agresiv ca dive si nu-s evreice. E ceva ce face Hollywoodul, e masina de produs dive si divi. Daca unii au vazut contre infantile inseamna ca cine zice ala este ca magaru' din poveste. Si cu asta v-am dat-o matur :)) Gata, deci e topic despre filme, nu dive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gata, e prea de tot. Nu avea nici o legatura cu faptul ca mie-mi place aia sau ailalta. Are legatura cu faptul ca se strecoara mentiuni irelevante despre nationalitate. Si eu am zis ca sint o gramada de femei promovate agresiv ca dive si nu-s evreice. E ceva ce face Hollywoodul, e masina de produs dive si divi. Daca unii au vazut contre infantile inseamna ca cine zice ala este ca magaru' din poveste. Si cu asta v-am dat-o matur :)) Gata, deci e topic despre filme, nu dive.

da , chiar asa si este, o industrie de entertainment, sunt sigur ca scarleta nu ar castiga nici miss kazakstan fara impresarul din spatele ei, nu zic ca e urata, doar ca sunt foarte multe femei incomparabil mai frumoase pe lumea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, nu intelegeti o chestie banala. SJ nu e frumoasa ca miss, si exact asta e farmecul ei si marele ei atu. E doar dragutza/comuna, vecina de la 2. Nu e foarte frumoasa, ci are farmec, cu totul alta treaba.

Dar vocea o are sexy, aia e parte din farmecul ei.

Voi vreti filme cu bimbo? e plina televiziunea frate...



Nu-i adevarat. Carisma (fabricata sau nu) + fizicul sint esentiale la actori.

 

Dar fizicul nu inseamn frumusete neaparat, ci altceva.

 

Uita-te la filmele romanesti, cit de sinistru de articifiala e intonatia multor actori si cit de usor percepi treaba asta.

 

 

Si la teatru e asa, urla unii la altii, nenatural, prea multa "drama"... totul e prea jucat si prea putin natural. Asa era teatrul romanesc clasic, se mai schimba lucrurile.

Probabil ideea era ca sa vada si ala din fundul salii ca plinge personajul.

Dupa aia problema e la regizori, nu neaparat la actori... regizori buni fac filme bune uneori cu actori obscuri sau chiar cu oameni de pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor... ma terminati de ris.

 

Uite aci ceva frumos pentru voi

 

https://www.google.ro/search?q=pora+andreea&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=GergUpaCG6b0ygOC44DIAQ&ved=0CC4QsAQ&biw=1280&bih=699

 

Anyways... beauty is in the eye of the beholder.

 

Pora andreea asta e sora cu Cameron Diaz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The secret life of Walter Mitty. Porcarie made in "Ben Stiller" (actor si regizor). Interpretarea lui nu imi place deloc, dar fiind asa de laudat filmul am zis sa il vad. Probabil iesea un film bun daca era interpretat de un alt actor, viziunea filmului nu a fost rea deloc. 5/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0359950/?ref_=nv_sr_1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara cateauaaaa! Zici ca se comenteaza un trofeu de film in sparlamentu' romaniei. Moarte pocilitienilor! La dezapezit cu voi ca v-ati plictisit tare! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam ca o sa revad Raging Bull ca sa-l reabilitez pe Scorsese. Ca sa folosesc cliseul, nota de pe IMDB mi se pare meritata. Bun, dar nu colosal. Nu stiu cit de fericita a fost ideea sa-l faca alb-negru. DeNiro e tare si mi-a placut si cum joaca Cathy Moriarty, a intrat in rolul de diva foarte bine.

Foarte ciudat mi s-a parut ca a trecut foarte repede, cu toate ca e lung. Parca e ceva oleaca ruginit la ritm, dar poate daca-l vad peste un an iar o sa-l percept altfel.

 

A, si o treaba amuzanta, in film apare tatal lui Scorsese, in prima scena am crezut ca e Martin, se observa ca seamana.

 

A se identifica Robert De Niro in fotografie:

 

00255922_medium.jpeg

 

Si cu 4 ani inainte in Taxi Driver, cu Harvey Keitel:

taxi-driver-movie-still-2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fanii primei parti , iata ca a sosit si continuarea :D

 

Ein! Zwei! Die!

buei.. asta e o porcarie sinistra, ce naiba ti o fi placut la ea de mai astepti si urmatoarea parte?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carrie - 2013. Am fost dezamagit de scenariu si de actori, i-am dat nota 6/10. Versiunea cu Sissy Spacek din 1976 e mult mai buna, iar cartea in sine e o capodopera a genului. Slabut.

 

http://www.imdb.com/title/tt1939659/?ref_=fn_al_tt_1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A văzut cineva Domnişoara Christina, filmul adaptat după cartea lui Eliade? E la cinemateca Union mâine de la 17:30, pentru cei interesaţi. Am să revin cu o părere.

 

Am fost de l-am văzut.

 

E macabru de prost făcut. Nicio noimă, actorie forţată, probabil cartea are o logică până la sfârşit, însă scenariul adaptat după aceasta e varză. Ca idee, filmul începe cu o imagine a unei case pe deplin arse şi cu actorul principal stând neajutorat în ea, iar finalul acestuia aduce un happy-end în care casa este puţin avariată de foc şi actorul principal e eroul din basme. NO GO.

 

Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la atata sex facut de catre cinefili dupa prima parte, CNC ul interzice vizionarea partii a 2a a filmului regizat de catre Lars von Trier.

Partea si mai interesanta este persoana ce a dat acest aviz.

 

Dupa masini inmatriculate in alte tari o sa ajungem sa vedem filmele prin cinematografele bulgaresti sau maghiare.. ca in Ucraina nu va calca vreun roman in urmatoarea perioada. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la atata sex facut de catre cinefili dupa prima parte, CNC ul interzice vizionarea partii a 2a a filmului regizat de catre Lars von Trier.

Partea si mai interesanta este persoana ce a dat acest aviz.

 

Dupa masini inmatriculate in alte tari o sa ajungem sa vedem filmele prin cinematografele bulgaresti sau maghiare.. ca in Ucraina nu va calca vreun roman in urmatoarea perioada. :)

Zice intr-unul din linkuri "Doar in Romania"

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_banned_films

 

Bruno interzis in Ukraina pt. teme homosexuale

Portocala Mecanica, Coreea de Sud, Irlanda pt. violenta si scene de viol

Last Tango in Paris, Italia pt. continut sexual

The Last Temptation of Christ, Israel (si multe altele, doar ca nu scrie acolo), blasfemiator

Borat in Rusia, ofensator

Monty Python's Life of Brian, Monty Python's The Meaning of Life - Irlanda, blasfiemiator

Lista lui Schindler, Indonezia, simpatizeaza cu evreii

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Captain Phillips cu Tom Hanks, se incadreaza si asta aici dupa o poveste adevarata cu pirati din 2009, machiata si dressed up ca sa dea bine la publicul american in special in aceste vremuri grele cand patriotismul mai astampara un pic foamea.

 

 

Am vazut si eu Cpt Phillips si nu mi s-a parut deloc asa.

 

Evident are abureala evidenta cu armata super ultra meseriasa care stie totul despre aia si tovarasii lor dintr-un sat oarecare care probabil nici n-au acte pe hirtie... si niste dialoguri greu credibile. Aia pe de o parte face parte din sponsorizari (aia au venit cu navele, trebuiau sa iasa superb) pe de alta parte din motivul ca tre sa mai sperie pe aia care vor sa faca d-astea si din faptul ca nu pot sa spuna chestiile reale ca n-ar mai fi eficiente.

Dar oricum asta e o chestie minora, de forma nu de fond.

Chestia de fond in filmul asta, dincolo de aventura principala, e exact aia care-l contazice pe Adam: aia sint niste pustani care s-au nascut intr-o tara naspa si n-au nici o sansa in viata. Si care la sfisrit au murit sau au ajuns la bulau pe treij de ani. Treaba asta n-au zaharisit-o deloc si nici nu i-au demonizat sau arata caricatural ca-ntr-o multime de filme bine/rau, americani/restul lumii etc

 

Un film bun, dar parca nu exceptional. Tom hanks si piratii aia care mi se pare ca au jucat foarte bine. Habar n-am cit de fidel in detalii, evident cu mici romanatari si sughituri pe ici pe colo. Probabil ca fiind pe o cale de mijloc fiecare vede ce vrea in filmul asta.

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...