Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Asta pt ca-s dementi toti cu slabitul,cred ca-s toti spalati pe creieri in sensul asta,si ajung sa arate ca niste zombie..Am vazut o drama cu Minnie Driver,Return to Zero,unde ziceai ca-i moarta da' neingropata..Toni Collette m-a socat cu schimbarea ei estetica..A slabit de zici ca-i moartea-n vacanta..In Al 6-lea Simt era o frumusica si acu' te sperie..Nu mai au naturalete,stralucire cum spuneam sunt zombie incartiruiti in sabloanele lor tampite de la haliud..


» Post actualizat in 06 Aug 2014 16:25

post-64618-0-71971300-1407342301_thumb.jpg

Thriller bunut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Diego

Guardians of the Galaxy (2014) - IMDb

www.imdb.com/title/tt2015381/

Rating: 8.8/10 - ‎78,572 votes

Metascore: 76/100

 

Ce rahat de "film"! Data viitoare cand mi se face pofta de SF, mai bine revad un Star Trek din 66.

 

Buget nesimtit, actori slabi, regie stufoasa si un scenariu de tot rahatul. Oribila directia in care merge haliudul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mai demult un documentar despre nu stiu ce comic englez din anii 60, cica era extrem de depresiv. Acuma chiar fara sentimentalisme, da' avea o privire cam pierduta de felul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot suntem la capitolul asta, mie unul mi-a placut filmul asta: What Dreams May Come

 

Tot legat de el, cica la 11.55 a fost dat telefon la 911, la 12.02 a fost pronuntat mort. Se misca repede ai lor... la noi si azi ambulanta era inca pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti s-a parut,gn77b, ca-n Face of Love,dincolo de rolul jucat,avea acea privire pierduta de care spui? parca era un rol jucat fara prea mare chef..


» Post actualizat in 12 Aug 2014 07:19


Daca tot suntem la capitolul asta, mie unul mi-a placut filmul asta: What Dreams May Come

 

Tot legat de el, cica la 11.55 a fost dat telefon la 911, la 12.02 a fost pronuntat mort. Se misca repede ai lor... la noi si azi ambulanta era inca pe drum...

Probabil a vrut sa se convinga ca-i asa lumea de dincolo..Sunt fan al filmului asta..

Culmea-i ca-n Angriest Man in Brooklyn chiar voia sa se sinucida..Desi nimic nu-i intamplator in viata..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti s-a parut,gn77b, ca-n Face of Love,dincolo de rolul jucat,avea acea privire pierduta de care spui? parca era un rol jucat fara prea mare chef..

Na, a fost si rol de "prietenul gay", e normal sa fii deprimat intr-asa o situatie :) Mie mi s-a parut asa cam in toate rolurile. De exemplu e filmul ala One Hour Photo in care parea foarte natural.

Tot legat de el, cica la 11.55 a fost dat telefon la 911, la 12.02 a fost pronuntat mort. Se misca repede ai lor... la noi si azi ambulanta era inca pe drum...

Ca sa fac o poanta de prost gust... si inca-ti dai seama ce dificil a fost "alo, veniti repede! l-am gasit pe Robin Williams mort! / domnule, lasa glumele..."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea-i ca-n Angriest Man in Brooklyn chiar voia sa se sinucida..Desi nimic nu-i intamplator in viata..

Nu am avut rabdare sa il vad pana la sfarsit, Mi s-a parut slab cu tot cu Robin, Mila aia si cu piticu.

 

Nu da numele, numai adresa... beverly hills bla bla.

Destul de funny :)

 

 

Bun. Si Bicentennial Man (1999): http://www.imdb.com/title/tt0182789/

Nu m-a impresionat nici asta, dar a fost decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John Doe: Vigilante

 

mie unu mi-a placut mult:

 

http://www.imdb.com/title/tt1418754/?ref_=nv_sr_1

 

Foarte misto, recomand. :)

Am vazut mai demult un documentar despre nu stiu ce comic englez din anii 60, cica era extrem de depresiv. Acuma chiar fara sentimentalisme, da' avea o privire cam pierduta de felul lui.

RW nu mi-a placut niciodata ca actor, intodeauna a parut a fi parintele adoptiv al lui Jim Carrey care in afara de atuul comic de maimutareala nu detine prea multe skilluri actoricesti.

A avut unul sau doua roluri ok, dar cand depresia iti intra in oase, nu te mai scapa nimic pe aceasta lume. Pur si simplu ajungi un zombie care nu mai gaseste nicio placere in privinta vietii.

 

Odihneasca-se in hohote de ras. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad nici o asemanare cu JC. Poate a fost cam unidimensional (na, avea si fata aia de babuta, numa bun de Mrs. Doubtfire & Co) dar asemanarea cu JC chiar imi scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mai demult un documentar despre nu stiu ce comic englez din anii 60, cica era extrem de depresiv. Acuma chiar fara sentimentalisme, da' avea o privire cam pierduta de felul lui.

 

Oarecum pe tema asta este "The King Of Comedy" cu DeNiro și Jerry Lewis :)

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o tampenie moda asta cu tratarea depresiei si referirea la ea ca la o boala. Sunt un milion de motive diferite, si valide, pt a fi deprimat (ori chiar suicidal), si si mai multe feluri de oameni deprimati.

Sa-i arunci pe toti la un loc si sa le spui ca sufera de depresie e o prostie. Mai degraba intri la banuieli cand vezi pe cineva ca da pe dinafara de bucurie, indiferent ce prostii scoate pe gura.

 

Nu l-am prea apreciat in mod deosebit, dar e aiurea sa spui ca nu avea talente actoricesti. Mie mi se pare ca era cam slabut in sketch uri pe scena, dar isi folosea mult mai bine talentul in film. Avea o naturalete in a trece de la starea aia grava si absolut serioasa, la batshit crazy sau scene de looney toones si asta il facea mai imprezvizibil (in filmele bune). E greu pt un actor sa le lege intr-un mod credibil (Jim Carey nu reuseste deloc, ca tot il invoca cineva).

The Fisher King, Awakenings, Insomnia si altele mai cunoscute, a jucat in destule filme memorabile dar si in foarte multe porcarii, iar What Dreams May Come e printre cele mai penibile.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depresia cred ca e in mare parte un cash cow american.

 

Un articol mai vechi pe tema din ziarul imperialisto-mosieresc Hotnews:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-14094592-suntem-din-mai-nebuni-biblia-psihiatrilor-tot-mai-groasa-iar-stiinta-din-dosul-cam-subtire.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...