Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu l-ai vedea pe Cumberbatch noul James Bond, sau erou Marvel, sau in comedii romantice , etc??? Nu-l ajuta nici fata si nici fizicul, de aceea il vad perfect in roluri de genul "Sherlock Holmes", sau "Imitation Game".

My 2 cents :D

Asa e, dar de unde stii ca tehnica lui actoriceasca are vreo tangenta cu personalitatea lui Alan Turing? (Nu are, deloc)

Asta e pacatul in care cad filmele care pretind a reda niste oameni care au exista, si nu niste personaje inventate in aceeasi masura de actor cat si de scenariu.

In Imitation Game au facut un fel de Sheldon din the big bang theory, mai sedat. In Creation iti venea sa razi cand vedeai ce hobbit caraghios au facut din Huxley.

N-ai cum sa mai iei filmele astea in serios. Tot la un fel de univers Marvel sunt reduse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Cu greu am rezistat 10 minute la D&D (2014)...

 

Si eu. Primul a fost o comedie decenta cu faze exagerate dar mergea ... partea a 2-a e o porcarie. Sau am mai crescut noi intre timp ...

 

American Sniper. Am mai citit pe net despre tipul ala, Chris, si se pare ca era un ucigas inascut caruia nu prea ii pasa in ce tragea, cat timp era de origine araba. "Ca sa isi apere tara" era motivatia lui, a lui si a celorlalti soldati (dar nu intru in amanunte pentru ca se poate da usor in polemica). Filmul e OK, bine facut, si nu pune accent numai pe razboi ci si pe viata personala a sniperului. Bradley Cooper mi s-a parut cam de "lemn" in acest rol, dar poate asa era tipul original ca si persoana. 7/10

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Incearca,dupa cum am mai spus,The drop..Acolo este alt Tom Hardy..

 

The Drop l-am vazut, a fost mai ok...

» Post actualizat in 14 Jan 2015 09:32

Totusi si in Locke are un rol aparte...

 

Are o evolutie absolut incredibila in ultimii ani... la mai mare

 

evolutia unui actor este pusa in valoare si de catre regizor/scenarist etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Drop l-am vazut, a fost mai ok...

» Post actualizat in 14 Jan 2015 09:32

 

evolutia unui actor este pusa in valoare si de catre regizor/scenarist etc...

 

Absolut.... spre exemplu "November Man" cu Brosnan este catastrofal din multe puncte de vedere.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Absolut.... spre exemplu "November Man" cu Brosnan este catastrofal din multe puncte de vedere.....

 

Da, l-am vazut recent pe ala...

 

O varianta buna a genului ala de film mi s-a parut Spy Game (cu Brad Pitt si Robert Redford)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

American Sniper. Am mai citit pe net despre tipul ala, Chris, si se pare ca era un ucigas inascut caruia nu prea ii pasa in ce tragea, cat timp era de origine araba. "Ca sa isi apere tara" era motivatia lui, a lui si a celorlalti soldati (dar nu intru in amanunte pentru ca se poate da usor in polemica). Filmul e OK, bine facut, si nu pune accent numai pe razboi ci si pe viata personala a sniperului. Bradley Cooper mi s-a parut cam de "lemn" in acest rol, dar poate asa era tipul original ca si persoana. 7/10

 

cred ca fost sponzorizat de armata americana. Un film mai de propaganda americana la greu. Cred ca se pregateste USA de razboi si cauta omuleti noi pt recrutare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Fara suparare matrixx, site-uri de filme sunt destule. Daca tot pui un link la un film, poti sa spui cateva cuvinte despre el, sau daca ti s-a parut interesant sau nu. Eu prefer sa citesc recenzii si opinii despre un film inainte sa il vad (fara spoilere binenteles).

cred ca fost sponzorizat de armata americana. Un film mai de propaganda americana la greu. Cred ca se pregateste USA de razboi si cauta omuleti noi pt recrutare.

 

Nu mi se pare chiar de propaganda, deoarece nu descrie americanii ca pe "good guys" si arabii "bad guys". Mi se pare facut in mod echitabil. Iti spun eu un film care mi s-a parut propaganda pura si nu mi-a placut deloc : Shooter din 2007, cu Mark Whalberg .

 

 

Gresit! Este un film bazat pe fapte reale!

 

E bazat pe autobiografia lui Chris Kyle, cel mai bun sniper din istoria Statelor Unite. Tipul a fost ucis in mod deliberat de un alt veteran de razboi care suferea de PTSD . Detalii pe Wikipedia, dar sunt mult mai multe articole pe internet daca vreti sa intrati in amanunte. http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Kyle

 

Asa cum am zis si mai sus, mie tipul mi se pare un ucigas cu sange rece in slujba USA.

 

Am vazut ieri si John Wick, cu Keanu Reeves. E cel mai sec film de actiune care l-am vazut vreodata, e OK dar parca prea exagerat ... imi place Keanu Reeves, dar omul asta are pe fata o singura expresie. Fara sa intru in detalii prea mult, in filmul asta toti il cunosteau pe John Wick .. politistul, portarul de la hotel, barmanita, bodyguarzii ... numai un prostovan de rus nu. Film sec, 7/10 pentru actiune daca nu era un 5/10.

 

 

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare matrixx, site-uri de filme sunt destule. Daca tot pui un link la un film, poti sa spui cateva cuvinte despre el, sau daca ti s-a parut interesant sau nu. Eu prefer sa citesc recenzii si opinii despre un film inainte sa il vad (fara spoilere binenteles).

 

Parerile sant impartite , degeaba spun eu ca e bun sau nu fiecare cum crede , si pareri gasesti pe net cate vrei suficient sa vezi titlul sau un trailer .

 

un film care mi s-a parut propaganda pura si nu mi-a placut deloc : Shooter din 2007, cu Mark Whalberg .

 

 

Un exemplu cu parerea ta despre Shooter , propaganda sau nu pentru mine a fost un film excelent.

 

 

 

Asa cum am zis si mai sus, mie tipul mi se pare un ucigas cu sange rece in slujba USA.

A avea sange rece sau nu, face diferenta in razboi daca traiesti sau esti omorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fost sponzorizat de armata americana. Un film mai de propaganda americana la greu. Cred ca se pregateste USA de razboi si cauta omuleti noi pt recrutare.

 

 

N-am vazut filmul dar e facut de Clint Eastwood. Acum mie imi place destul Clint Eastwood ca regizor/actor, dar opiniile lui politice sint la dreapta spectrului politic. Adica, in caz ca pare prea patriotci, nu e neaparat din motive de sponsorizari.

» Post actualizat in 14 Jan 2015 19:19

Asa cum am zis si mai sus, mie tipul mi se pare un ucigas cu sange rece in slujba USA.

 

Pai si nu-i asta idealul soldatului?

» Post actualizat in 14 Jan 2015 19:21

 

PS: m-am dus la un chiosc care da dvduri si, din prostie si lene am inchiriat The Equalizer. Am zis si eu, desi titlul si poza vesteau ceva teribil, pe coperta fiind Denzel cit de rau poate fi? Niciodata sa nu subestimezi cit de prost poate fi un film. In cazul asta, foarte.

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Din trailer mi-am dat seama ca-i dezastru (Equalizer)...... de aia mi-a fost si frica sa ma uit (si nici n-am de gand). Risc sa-mi schimb parerea despre Denzel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Fara suparare matrixx, site-uri de filme sunt destule. Daca tot pui un link la un film, poti sa spui cateva cuvinte despre el, sau daca ti s-a parut interesant sau nu. Eu prefer sa citesc recenzii si opinii despre un film inainte sa il vad (fara spoilere binenteles).

 

Nu mi se pare chiar de propaganda, deoarece nu descrie americanii ca pe "good guys" si arabii "bad guys". Mi se pare facut in mod echitabil. Iti spun eu un film care mi s-a parut propaganda pura si nu mi-a placut deloc : Shooter din 2007, cu Mark Whalberg .

 

 

 

 

E bazat pe autobiografia lui Chris Kyle, cel mai bun sniper din istoria Statelor Unite. Tipul a fost ucis in mod deliberat de un alt veteran de razboi care suferea de PTSD . Detalii pe Wikipedia, dar sunt mult mai multe articole pe internet daca vreti sa intrati in amanunte. http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Kyle

 

Asa cum am zis si mai sus, mie tipul mi se pare un ucigas cu sange rece in slujba USA.

 

Am vazut ieri si John Wick, cu Keanu Reeves. E cel mai sec film de actiune care l-am vazut vreodata, e OK dar parca prea exagerat ... imi place Keanu Reeves, dar omul asta are pe fata o singura expresie. Fara sa intru in detalii prea mult, in filmul asta toti il cunosteau pe John Wick .. politistul, portarul de la hotel, barmanita, bodyguarzii ... numai un prostovan de rus nu. Film sec, 7/10 pentru actiune daca nu era un 5/10.

 

 

 

Eu zic nota 5 pentru ca este mult mai slab decat The Equalizer....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: m-am dus la un chiosc care da dvduri si, din prostie si lene am inchiriat The Equalizer. Am zis si eu, desi titlul si poza vesteau ceva teribil, pe coperta fiind Denzel cit de rau poate fi? Niciodata sa nu subestimezi cit de prost poate fi un film. In cazul asta, foarte.

Mie mi se pare cumva superfluu sa critici filme de genul pt. ca (dupa parerea mea) nici nu incearca sa fie mai mult decit sint.

 

eu m-am uitat la el ca la o comedie sau film pt. copii si piesa de la Joy Division de pe genericul final e chiar ok :D

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...