Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Il am in lista de veer 8 ani dar nu m-am invrednicit

» Post actualizat in 18 Jan 2015 09:48

Boyhood... are note excelente. Sa mor daca am inteles care e ideea... ok, e o "felie de viata", filmul a fost facut in "timp real", da totusi. Chiar cind nu mai poti fi atent se termina, prin surprindere. A trebuit sa au inapoi ca dupa aproape 3h ore de film era frustrant sa ierzi ultimul minut. S-a dovedit ca nu a contat deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Il am in lista de veer 8 ani dar nu m-am invrednicit

Parca ziceai la un moment dat ca Odiseea ti se pare pera lent. Si asta e, iar ca poveste si joc actoricesc nu m-as mira sa para subtirel, dar cinematografia propriu-zisa mi se pare de departe cam in top 3 din ce-am vazit eu pina acum, de fapt m-as arunca sa zic ca e cea mai buna imagine pe care am vazut-o intr-un film (si nu ma refer la scenele alea celebre filmate cu Carl Zeiss f0,7).

 

In caz ca-i interesat careva :)) http://www.dpreview.com/articles/9811242514/kubrick-s-f-0-7-lenses-now-available-for-rent-but-start-saving-up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut aseara "The Theory of Everything" - placut, e Ok. exista o copie decenta pe kickass torrents, e copie dupa screener dar au scos watermarku de pe el. almost dvdrip.

Ma asteptam sa fie mai orientat pe partea stiintifica, dar la sfarsit am vazut ca a fost facut bazat pe o nuvela scrisa de nevasta-sa, "viata alaturi de Stephen Hawking".

Merita vazut, e emotionant. Cel care joaca in rolul lui Hawking o face la modul de arta, chair nu stiu cum a reusit.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat sa ma uit la Magnolia, tot de ala cu There Will Be Blood, dar n-am reusit sa-l termin intr-o tura (are 3+ ore). E ok.

 

Nu mai stiu daca am zis, dar am (re?)vazut Blue Velvet de Lynch. Nu prea am priceput. Zic asa, ca fals cinefil sau hipster sau...

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filme intresante fazute in ultima perioada: the equalizer, the imitation game.... a da si the theory of everything. Iar la capitolul comedie mi-a placut Babysitting :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazui si io American Sniper,ca ma facurati curioasa,si dincolo de orice comentariu cel mai de rahat aspect este ala de a te intoarce viu de pe front,dupa 4 misiuni,si sa mori impuscat de un conational diliu..

Spune-mi ca n-ai povestit sfarsitul filmului. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti o pauza de la stilul comercial:

Spring, Summer, Fall, Winter...and Spring (2003)

3-Iron (2004)

 

...si ceva rusesc - Ya ostayus (2007)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai ce sa-ti placa?

Mi-a parut mai putin un film despre razboi si mai mult un mesaj subliminal despre dragostea marii majoritati a infantililor de americani pentru arme si impuscaturi in civilie..

Au televiziunile lor de unde sa traiasca pe seama imberbilor care intra cu un gun si impusca o scoala intreaga! Sa fie de capul lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand naiba apare Interstellar pe torenti in format DVDrip? De ce naiba le ia asa mult "hackerilor de filme" sa-l faca pe asta? Ce are asa special?

Altele apar pe torenti inainte sa fie difuzate in cinema pt ca cineva chiar din staff-ul lor ciordeste o copie a screener-ului... sau imediat dupa si asta cred ca are 6 luni de la lansare si inca nu e disponibil pt noi, publicul larg si amarit. :D

Sa nu credeti ca sunt chitros, ma duc la filme, insa chiar nu am chef sa le vad dublate intr-o limba pe care nu o cunosc bine, mai bine nu mai vad nici un film ever decat sa-l vad dublat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te excita, asa am fost eu cu Prometheus. Am stat cu sufletul la gura asteptindu-l, cu toate ca mi s-a spus ca nu-i chiar 11/10, siiiiiii... fisssss.

Privind mai la rece spre Interstellar, e un film slab. Cred ca am fost sub impresia momentului. E siropos si Matthew Conanustiuce incepe sa mi se para un baietel rasfatat al Hollywoodului care cam joaca acelasi rol in toate filmele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu am spus de la inceput ca este slab, bine ca are note mari pe Cinemagia si alte siteuri unde nu auzi decit woow, capodopera, nemaivazut de la toti handicapatii!

Matthew pare un actor slab, dar rolul pe care l-a facut in Dallas Buyers Club este de senzatie! Mi-a pacut de asemenea in The Lincoln Lawyer..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa' unii oameni aleg sa nu se uite la teveu ...ai dreaq devoratori de stiri :)))


» Post actualizat in 24 Jan 2015 20:38

Eu am spus de la inceput ca este slab, bine ca are note mari pe Cinemagia si alte siteuri unde nu auzi decit woow, capodopera, nemaivazut de la toti handicapatii!

Matthew pare un actor slab, dar rolul pe care l-a facut in Dallas Buyers Club este de senzatie! Mi-a pacut de asemenea in The Lincoln Lawyer..


Mie mi s-a parut fantastic in True detective

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...