Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

In Vrancea nu e seminar teologic.

Oricum, filmul e mai mult sau mai putin o satira. Mi-a placut. A starnit el niste controverse...

L-am recomandat si eu. Nu e o capodopera, dar pt un film romanesc din noua generatie e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In Vrancea nu e seminar teologic.

Oricum, filmul e mai mult sau mai putin o satira. Mi-a placut. A starnit el niste controverse...

L-am recomandat si eu. Nu e o capodopera, dar pt un film romanesc din noua generatie e bun.

Ai dreptate le-am incurcat eu, a facut la Roman, dar filmul s-a filmat intr-un liceu din Focsani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ready player one. https://www.imdb.com/title/tt1677720/

super meserie de popcorn

 

Cartea este super, am devorat-o in cateva zile. Filmul cam dezamagitor, e orientat pe noua generatie, cand accentul cartii este pe generatia anilor 90. Am vazut recent noul Tomb Rider, e decent dar nu m-a incantat in mod deosebit. Alicia Vikander e o actrita buna, dar nu cred ca un rol potrivit pentru ea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca l-am vazut.

Apropo, care e filosofia din spatele coregrafiei?

Acu' nu putem fi toti de acord.Mie mi-a placut.De ce nu l-ai oprit? Momentul coregrafic,zic eu, are legatura cu 'nasterea' tarii Israel si cum supravietuieste ea desi este atacata mereu si cu toate astea isi urmeaza cursul..Este un film proisraelian ,fara discutie,dar faptul ca-i inspirat din caz real si nu doar fantezie m-a facut sa-l recomand.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' nu putem fi toti de acord.Mie mi-a placut.De ce nu l-ai oprit? Momentul coregrafic,zic eu, are legatura cu 'nasterea' tarii Israel si cum supravietuieste ea desi este atacata mereu si cu toate astea isi urmeaza cursul..Este un film proisraelian ,fara discutie,dar faptul ca-i inspirat din caz real si nu doar fantezie m-a facut sa-l recomand.

N-am vazut filmul dar tot ce scrii acolo suna a sloganuri regurgitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut filmul dar tot ce scrii acolo suna a sloganuri regurgitate.

Hai,ca acusi ma faci si jidoavca..Nu c-ar fi ceva neaparat de rau..Da,mai,filmul este ,cum am mai spus, fatis proisraelian dar,sa moara ma-sa,daca eu m-am gandit vreo clipa ca recomandarea asta va duce la discutii politice&shit..Macar Latomeru l-a vazut..Nu i-a placut si f bine..Frumusetea sta in ochii privitorului..

 

Dar ce ne poti spune despre celelalte recomandari? Hai ca asta-i de zmeura dar am mai pus p-acolo vreo cateva..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Macar Latomeru l-a vazut"

 

Eu am inteles ca a inchis dupa putin timp. Treaba e ca eu am cunoscut destui cetateni israelieni incit sa stiu ca ei cred ca roata, gaura in covrig, piinea feliata, surubul, aerul, atomul, molecula si rosiile Cherry sint patente israeliene. A, si ca au cistigat razboiul de 6 zile doar cu poatriotism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ready player one. https://www.imdb.com/title/tt1677720/

super meserie de popcorn

Misto ideea dar filmul m-a dus cu gandul la Avatar. Nu stiu cartea cum e, dar ceva de genul exista oarecum, e jocul second life care chiar daca nu e la fel de bombastic e despre o identitate virtuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...