Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 29 minute, xt600 a spus:

Nu ai de unde sa tragi tot sezonul, pentru ca acum se difuzeaza. Saptamana asta a fost episodul 2. 

 

Acum 29 minute, xt600 a spus:

Nu ai de unde sa tragi tot sezonul, pentru ca acum se difuzeaza. Saptamana asta a fost episodul 2. 

am intales. acu sa intaleaga si ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, gn77b a spus:

Cold Pursuit

 

L-am vazut acum cateva zile, nu-i rau dar nici foarte bun, merita vazut.

Green Book (2018), un film destul de bun.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta ziceam si eu. I-as da nota 7. Adaug ceva: mi se pare similar cu Mandy, cu Nicolas Cage. 1 ca intriga, 2 coloana sonora (incepe o moda?)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, gn77b a spus:

Cold Pursuit merita vazut, e distractiv. Un fel de Pulp Fiction in mizerie.

Filmul este o reecranizare fidela a lui asta https://www.imdb.com/title/tt2675914/?ref_=nm_flmg_act_21.

Originalul clar mai bun decat asta nou.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Acum 5 ore, Latomeru a spus:

Nu inteleg de unde isteria cu Cernobyl. 

Eu am vazut 4 episoade. Nu zic ca e rau, dar mai mult nici nu am ce spune.

 

 

Pai ai vazut  4 episoade din 5. "Isteria" e ca-i realist. Probabil l=au vazut multi mileniali care doar au auzit povesti de la parinti.

 

 

Acum 6 ore, _Raul_ a spus:

Kraftidioten este un film superb. 

Cel cu Liam Neeson pare, judecând strict după trailer, ca o nuca în perete. 

Am zis ca mi s-a parut un film amuzant, atit. Dupa ultimele evenimente, cred ca ar trebui creat un comitet de motociclisti cinefili care sa dezbata opinia mea si daca e necesar sa ma padepseasca. Dar trebuie neaparat sa aiba motociclete BMW de minim 800cc, altfel opinia lor e irelevanta.

 

Legat de filme, am vazut multe mizerii recent dar cit de cit OK a fost Before The Devil Knows You're Dead de Sidney Lumet (12 Angry Men, Dog Day Afternoon, Serpico, The Verdict etc). Cu mentiunea ca Marisa Tomei e o actrita de umplutura care are tite misto.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.06.2019 la 17:17, Latomeru a spus:

Nu inteleg de unde isteria cu Cernobyl. 

Eu am vazut 4 episoade. Nu zic ca e rau, dar mai mult nici nu am ce spune.

 

E facut foarte bine si foarte realist, actorii sunt aproape perfecti in rolurile lor. Nici eu nu am inteles asa de mult euforia asta, insa admit ca am fost placut impresionat de rezultatul final.
In alta ordine de idei, au iesit 3 noi episoade din Black Mirror, am vazut 2 deocamdata dar sunt cam .. meh. 7/10

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Mario MT 03 a spus:

Nici eu nu am inteles asa de mult euforia asta,

 

Euforia vine de la persoanele care nu stiau mare lucru despre Cernobil, de regula tineret dar nu numai. Am fost oarecum surprins sa vad cu ocazia asta persoane de varsta mea sau foarte apropiate ca varsta care nu stiau mai nimic despre Cernobil, practic stiau doar ca a fost un accident nuclear si atat, desi pe canalele de televiziune gen Discovery au fost destule emisiuni pe aceasta tema. Ca sa nu mai vorbim de accesul facil la internet pe care il avem deja de multi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Mario MT 03 a spus:

 

E facut foarte bine si foarte realist, actorii sunt aproape perfecti in rolurile lor. Nici eu nu am inteles asa de mult euforia asta, insa admit ca am fost placut impresionat de rezultatul final.
In alta ordine de idei, au iesit 3 noi episoade din Black Mirror, am vazut 2 deocamdata dar sunt cam .. meh. 7/10

 

Episodul cu Miley Cyrus e detestabil. Primul chiar mi se pare simpatic.

 

Problema pe care o am eu cu Black Mirror e mai mult filozofica: e facut de un gigant media care ne avertizeaza despre problemele pe care le creeaza tehnologia. E ca si cum Apple ne-ar povesti cit de nasol e sa exploatezi chinezii in fabrici.

Acum 11 minute, Silver Arrow a spus:

Te asteptam cu interes cu o prezentare documentata.

Ai cugetat mult la replica asta?

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, gn77b a spus:

 

Ai cugetat mult la replica asta?

 

N-a cugetat, pt ca nu are cu ce, la el nu se poate aplica "cuget, deci exist". Nu-i dati apa la moara, e doar un troll obosit care ma urmareste pe fiecare topic pe care postez.

La ‎30‎.‎05‎.‎2019 la 15:24, danytm a spus:

 

Un serial destul de bun cu Jared Harris (actorul care l-a jucat pe Legasov in Cernobyl) este The Terror: https://www.imdb.com/title/tt2708480/videoplayer/vi2281355289?ref_=tt_ov_vi

 

Este inspirat din fapte reale iar daca treci cu vederea numite chestii SF este un serial chiar bun, bine jucat. Eu l-am vazut pe tot, sfarsitul dezamageste un pic ca scenariu dar per total mi-a placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.06.2019 la 19:33, Christian 1 a spus:

 

Mi-aduc aminte de Andrei Gheorghe care povestea ca fiind in Brasov,in receptia unui hotel,este intampinat de receptioner cu laude si maguliri in timp ce in spatele lui era Tim Roth.Replica lui catre receptioner a fost ceva de genul'vezi ca vedeta nu-s eu ci cel din spatele meu'..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...