Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

L-am vazut acum cateva seri. Ciudatel, porcarioara..

 

Am vazut si "Dallas Buyers Club" - asta merita Oscarul.

 

Am vazut si "12years a slave" - puteau sa-l faca documentar - f trist, oribil de trist si incrancenat.

 

A vazut cineva un film bun care sa contina motoare/motociclisti in ultima vreme? Poate sa fie documentar, fictiune, serios, comedie, tutoriale, ghost rider... orice :) numai sa aiba motoare. Ah, parca era topic separat de asa ceva... o sa sap un pic sa vad ce mai e pe acolo

 

Am vazut eu unul cu ceva spargere si fugeau aia cu 3 mini-uri printr-un tunel si ii fugareau unii cu moto BMW. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ieri seara noul Robocop. E la fel ca si Total Recall-ul refacut ... plin de actiune, explozii, roboti dar ... ii lipseste ceva. Nu are acelasi spirit ca si primul, oricat au incercat ei. Nota 7/10 .

 

http://www.imdb.com/title/tt1234721/?ref_=nv_sr_1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ieri seara noul Robocop. E la fel ca si Total Recall-ul refacut ... plin de actiune, explozii, roboti dar ... ii lipseste ceva. Nu are acelasi spirit ca si primul, oricat au incercat ei. Nota 7/10 .

 

http://www.imdb.com/title/tt1234721/?ref_=nv_sr_1

pentru ca pe primul l-ai vazut la cinema cand erai copil, nimic nu se mai poate compara cu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru cine nu l-a vazut la vremea lui un film foarte bun as zice.

http://www.cinemagia.ro/filme/the-jacket-camasa-de-forta-11610/

Ideea destul de originala si actorii joaca bine. Mai ales Keira :rusinica:

Da, bun filmul, nu stiu cum l-am scapat..

 

Interesant filmul, dar mi s-a parut prea intins si fad..

Oricum, vad ca in ultima perioada nu a mai aparut nimic notabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicel, vazut aseara, multumesc.

Si pe mine m-a facut curios, ca n-am mai dat peste vreun SF interesant de mult.

Nu e rau deloc filmul dar nici partea de SF nu e de bagat in seama. Ce m-a surprins a fost sa-l vad pe actorul din 4 luni, 3 saptamani si 2 zile, in rol de "terminator". Habar nu aveam ca e in distributie si nu a aparut deplasat pe langa actori de calibru.

Chiar i-a iesit bine rolul, desi nu ar fi parut deloc indicat ca fizic.

 

Ca o coincidenta, SF-ul asta recomandat mi-a adus aminte de alt film in care apar cativa actori romani in jurul aceluias Ed Harris.

Mi-a placut The Way Back dar nu imi dau seama ce cauta Dragos Bucur acolo, mi se pare din alt film.

Tot intreba cineva mai inainte de filme cu evadari...

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost la gigifilm acum cateva zile? Ca parca am dat pe un program si abia se termina, era faza cand erau ei pe un camp in china si plangeau.

Tre sa-l vad, merci pt titlu!!

 

:cheers:

 

Si mie mi-a placut snowbreaker, interesant, altfel decat majoritatea filmelor catastrofa americane. Aduce un pic cu "District 9", modul cum e filmat, actorii necunoscti, nu stiu ce anume mi-a lasat senzatia asta.. desi subiectele nu prea au legatura..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a placut snowbreaker, interesant, altfel decat majoritatea filmelor catastrofa americane. Aduce un pic cu "District 9", modul cum e filmat, actorii necunoscti, nu stiu ce anume mi-a lasat senzatia asta.. desi subiectele nu prea au legatura..

Cand am vazut faza aia cu batoanele nutritive m-a dus imediat cu gandul la alt film in care oamenii mancau ceva numit produsul verde, numai ca ala era facut din oamenii care mureau. http://www.imdb.com/title/tt0070723/?ref_=ttmd_md_nm

Ideea e preluata si in matrix, doar ca e putin mai rafinata cu un lichid nutritiv :)

Totusi finalul mi se pare de alt film, parca nu se potriveste.

A si nu arata ca filmele americane pentru ca e facut de Coreeni. Iar ca actor mi-a placut foarte mult Kang-ho Song

Acum am luat filmul ala vechi Produsul Verde sa vad cum e dupa 20 de ani :)

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soylent green.

Sint 2 tipuri de insi care ma seaca aici:

1. aia care tin neaparat sa-ti spuna cum se termina filmul desi tot filmul uneori se bazeaza pe faptul ca nu stii si e neasteptat.

2. aia care baga un titlu si pleaca, fara sa zica macar daca i-a placut sau nu. Ca si cum ideea e sa faci o lista de filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soylent green.

Sint 2 tipuri de insi care ma seaca aici:

1. aia care tin neaparat sa-ti spuna cum se termina filmul desi tot filmul uneori se bazeaza pe faptul ca nu stii si e neasteptat.

2. aia care baga un titlu si pleaca, fara sa zica macar daca i-a placut sau nu. Ca si cum ideea e sa faci o lista de filme.

Si a treia categorie nemultumitii..

Daca iti dau prea multe detalii, ca ti-am zis finalul daca iti dau doar titlul ca nu ti-am dat detalii.

Da report sa-mi sterga postul ala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...