Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Soylent green.

Sint 2 tipuri de insi care ma seaca aici:

1. aia care tin neaparat sa-ti spuna cum se termina filmul desi tot filmul uneori se bazeaza pe faptul ca nu stii si e neasteptat.

2. aia care baga un titlu si pleaca, fara sa zica macar daca i-a placut sau nu. Ca si cum ideea e sa faci o lista de filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Soylent green.

Sint 2 tipuri de insi care ma seaca aici:

1. aia care tin neaparat sa-ti spuna cum se termina filmul desi tot filmul uneori se bazeaza pe faptul ca nu stii si e neasteptat.

2. aia care baga un titlu si pleaca, fara sa zica macar daca i-a placut sau nu. Ca si cum ideea e sa faci o lista de filme.

Si a treia categorie nemultumitii..

Daca iti dau prea multe detalii, ca ti-am zis finalul daca iti dau doar titlul ca nu ti-am dat detalii.

Da report sa-mi sterga postul ala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite vezi cum se face?

 

Daca iti dau prea multe detalii, ca ti-am zis finalul daca iti dau doar titlul ca nu ti-am dat detalii.

 

"Detaliile" se refera la daca ti-a placut sau nu, evebtual de ce, chestii d-astea. Doar sa spui cum se termina nu aduce nici o valoare, in schimb distruge filmul pentru multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghicitoare: ce poate fi mai idiot decat un film cu Adam Sandler?

 

Un film facut de Adam Sandler!

 

Am vazut aseara la digi-film o ceva comedie penibila. Film mai penibil nu am vazut in viata mea, si culmea ca in distributie erau: Don Johnson, Christina Ricci... :mellow: si inca altii ale caror nume imi scapa acum.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Dallas Buyers mi se pare un documentar romantat corect politic cu pretentii de film. Scena din magazin cind il ia la bataie pe redneck pt. ca se leaga de amicu' lui homalau... vai, am lacrimat putin.

Ala cu trenu' mi-o placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat acum de vazut True Detective, episodul 8, e genial. Azi noapte am vazut vreo 6 episoade pana am adormit, cand m-am trezit azi am finalizat. Sunt praf, ma simt ca in studentie :alcy:

The walking dead - e in pauza pana incepe un nou sezon, dar asta ultimul cred ca a fost de departe cel mai slab, doar ultimul sau ultimele 2 episoade putin mai rasarite.

Ma uit acum la Ripper Street. Are niste decoruri foarte credibile, Londra anilor 1880, undeva in vremea lui tata Jack, imi place.

Vreau sa vad Hannibal si Bates Motes, sunt curios daca e ceva de ele.

Vreau sa revad si OZ, The Sopranos,

Mai sunt pe lista de poate: House of Cards, Ravenswood, Bordwalk Empire, Justified si poate Game of Thrones.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True Detective a fost fain, se vorbeste deja de sezonul 2.

The Walking Dead e OK, dar a scazut din intensitate .. sa vedem ce ne rezerva sezonul viitor.

Game of the Thrones e de departe cel mai bun serial tv fantasy facut vreodata, eu am citit toate cartile iesite, cu toate acestea serialul ma surprinde episod dupa episod.

The Wire ... am vazut primul episod, dar nu m-a prins deloc ... ce e asa de bun la el ?

Sherlock Holmes cica e fain, o sa ma apuc sa vad un episod - doua ca sa imi fac o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True Detective: - din ce am citit o sa fie in fiecare sezon alti actori principali deci Matthew McConaughey si Woody Harrelson nu o sa mai revina. Au aparut multe speculatii ca Brad Pitt ar putea fi unul dintre caracterele principale ale sezonului 2 si se pare ca serialul o sa mearga pe linia asta - cate un sezon cu actori de top.

 

Sherlock - m-am apucat si eu de vreo saptamana de el, interesant si ca impartire pe episoade, 3 sezoane, cate 3 episoade/sezon, fiecare ep. cate o ora jumate. Mai mult un fel de serie de filme dar merita vazut, pe mine m-a prins. Fun fact: Benedict Cumberbatch(Sherlock) e vocea lui Smaug din The Hobbit 2, unde Bilbo Baggins e jucat de Martin Freeman(dr. John Watson din Sherlock)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Wire ... am vazut primul episod, dar nu m-a prins deloc ... ce e asa de bun la el ?

Poate ca nu e evident din primele secvente, desi sunt scene reusite ca fotografie si atmosfera fara sa se urmareasca asta cu fiecare cadru. Cere si ceva rabdare dar se dezvolta ca o tesatura, de la colt de strada pana la jocurile politice din birouri de judecatori, primari si senatori. Intr-un serial mai putin liniar decat ne-am obisnuit. E destul de dens populat cu mai multe personaje in stare sa tina prim-planul, si centrul atentiei se plimba de la unul la altul.
Actorii sunt distribuiti perfect si cativa dintre ei si-au atins maximul carierei. Chiar fara DiCaprio, Johnny Depp, Pacino ori Gene Hackman, caracterele reusesc sa se contureze si sa-ti ramana in memorie ca intr-o tragedie greceasca, cu replici si scene in care capriciile zeilor olimpieni sunt inlocuite de institutiile postmoderne si coruptia si birocratia care le alimenteaza. Cam astea erau cuvintele lui David Simon intr-un interviu despre sursele de inspiratie. Plagiarizing from the greeks, dar e creat de un fost jurnalist de investigatii care face echipa cu un fost politist, amandoi bastinasi in Baltimore (orasul in care se desfasoara tot filmul). Asa se explica si nivelul de detaliu dezorientant si obositor uneori. Dar firesc de la cineva care dupa ce a relatat fara succes viciile sistemului intr-o gazeta, s-a gandit sa consemneze tot jocul intr=un scenariu de televiziune. Cu tot cu frustrarile, ranchiuna si lipsa de finalitate din realitate. Dar nu lipsit de umor.
De aia si pare asa imprastiat la inceput, fara sa se straduiasca sa explice tot ce vezi. Se coaguleaza lent sau poate nici nu mai apuca, ca baltoaca de sange care deschide prima scena.

 

(no spoilers)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True Detective: - din ce am citit o sa fie in fiecare sezon alti actori principali deci Matthew McConaughey si Woody Harrelson nu o sa mai revina. Au aparut multe speculatii ca Brad Pitt ar putea fi unul dintre caracterele principale ale sezonului 2 si se pare ca serialul o sa mearga pe linia asta - cate un sezon cu actori de top.

 

Sherlock - m-am apucat si eu de vreo saptamana de el, interesant si ca impartire pe episoade, 3 sezoane, cate 3 episoade/sezon, fiecare ep. cate o ora jumate. Mai mult un fel de serie de filme dar merita vazut, pe mine m-a prins. Fun fact: Benedict Cumberbatch(Sherlock) e vocea lui Smaug din The Hobbit 2, unde Bilbo Baggins e jucat de Martin Freeman(dr. John Watson din Sherlock)

Nasol, speram sa nu fie asa cu True Detectives...dar sezonul 2 e inca departe si nici actorii nu sunt stabiliti, da e cum ai zis nu mai revin cei din Sezonul 1, as fi curios de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, speram sa nu fie asa cu True Detectives...dar sezonul 2 e inca departe si nici actorii nu sunt stabiliti, da e cum ai zis nu mai revin cei din Sezonul 1, as fi curios de ce.

 

Asta e conceptul, se vorbea de doua cucoane politiste la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e conceptul, se vorbea de doua cucoane politiste la un moment dat.

:-L Cagney and Lacey next?

Intamplator am vazut si eu primul si ultimul episod de doua ori. True Detective e o dezamagire, si e pacat pt ca scenariul era inspirat pe alocuri. Dar prea insista pe atmosfera fara sa aiba si ceva continut acolo.

Woody si-a facut rolul impecabil ca de obicei, dar McConaughey a fost lamentabil. E straniu cum il lauda toti pt asa un rol, a jucat ca un amator, excesiv de afectat in cea mai mare parte a timpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, speram sa nu fie asa cu True Detectives...dar sezonul 2 e inca departe si nici actorii nu sunt stabiliti, da e cum ai zis nu mai revin cei din Sezonul 1, as fi curios de ce.

Nu-i pot folosi tot pe astia 2 pentru ca pe movie starurile astea de top nu le poti convinge sa semneze pentru 5-6 sezoane.. si cred ca asta a fost conceptul serialului de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva din serialele pe care le urmaresc acum ar fi:

 

Black Sails - este cu pirati si cum se pregatesc ei pentru cea mai mare captura din viata lor.

Grimm - cam greu de clasificat serialul asta. E un fel de serial politist cu monstri care se ascund printre noi.

The Blacklist - o echipa FBI care prinde tot felul de maestri criminali

The Originals - cam singurul film cu vampiri pe care imi face placere sa-l privesc .... pana cand se intoarce True Blood :D

Crisis - unii rapesc copiii celor mai influenti oameni din america si de acolo povestea se complica

Bitten - e despre o familie de varcolaci care se lupta pentru putere cu alti varcolaci. Recunosc ca motivul pt. care am decis sa vad serialul asta e actrita principala :)))

Continuum - niste teroristi se intorc in trecut ca sa incerce sa schimbe viitorul dupa cum vor ei. Contine multe tehnologii futuriste deci e destul de interesant.

Almost human - despre politisti (oameni si roboti) in viitorul apropiat si lupta lor cu criminali care au acces la tot felul de tehnologii.

 

Daca va plac filmele cu adolescenti si ceva probleme majore de script care dau dureri de cap, atunci ar fi si serialele astea, tot SF:

Star Crossed

The 100

The Tomorrow people

Editat de Costi97
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Friends, grozav, usor, comic, destul de realist

Everybody loves Raymond, destul de aproape de friends

Colombo, no comment

Married with Children, parodie grozava la adresa americanilor

Ice Pilots

 

Am toate episoadele (mai putin Ice Pilots, dar "lucrez" la ele).

Avem un portable player si le punem la masa, cate 1-2 episoade cel putin o data pe zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...