Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Admin

attachicon.gifPoster Grace of Monaco (2014).jpg

Un film care mi-a placut mai ales ca printul este jucat de Tim Roth..De altfel si Nicole Kidman si el au fost la inaltime..

M-am uitat narabdator la film, eram curios despre istoria printesei si a familiei Grimaldi, dar finalul m-a lasat..neterminat. Filmul se incheie brusc in coada de peste si senzatia de 'va urma' pluteste peste el.

Ma asteptam la o dezvoltare mai larga a povestii, regizorul si producatorii aveau ce dezvolta, dar au avut alta preferinta, lasand impresia ca lucreaza la norma, sub presiunea orelor de program, compresand o istorie lunga intr-o poveste care da senzatia ca se desfasoara intr-o saptamana!

Paradoxul este ca Nicole Kidman, desi are rol principal, a fost putin pusa in valoare..

Tim Roth este un actor colosal, din pacate prea putin bagat in seama de catre regizori..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu riscul de a ma repeta.... m-ar putea ajuta careva cu niste idei/invitatii de torrente? pe la mine pe aici s-au inchis cam toate.

 

Ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, alt film interesant a fost Grand Hotel Budapest. Tot asa mai non-conformist si cu ceva umor.

 

http://www.imdb.com/title/tt2278388/?ref_=nv_sr_1

 

WOW, l-am vazut aseara.. epic, in top 3 filme pe 2014 (adica sper sa mai apara inca 2 comparabile )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca aveti cit de cit pretentii ca stiti ce inseamna SF sa nu va pacaleasca notele mari primite de stupizenia asta de film care dureaza doua ceasuri jumate' .. Divergent :nono:

Am tot asteptat sa se intample ceva, si stau/si stau..mi s-au lungit urechile pina la final!


cu riscul de a ma repeta.... m-ar putea ajuta careva cu niste idei/invitatii de torrente? pe la mine pe aici s-au inchis cam toate.

 

Ms anticipat

Cind spui la tine ce inseamna?

La mine in Crangasi Golfu'Piratilor merge excelent.. :D

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am crezut ca este scris la misto sub avatar :-))

Hehe, nu din pacate/fericire e adevarat. De aici nu mai "prind" nimic in afara de piratebay.... kickass, bittorent, torrentz, etc... sint blocati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, nu din pacate/fericire e adevarat. De aici nu mai "prind" nimic in afara de piratebay.... kickass, bittorent, torrentz, etc... sint blocati.

ia baga o adresa de email pe pm, mai am o invitatie pe sceneFZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti cit de cit pretentii ca stiti ce inseamna SF sa nu va pacaleasca notele mari primite de stupizenia asta de film care dureaza doua ceasuri jumate' .. Divergent :nono:

Am tot asteptat sa se intample ceva, si stau/si stau..mi s-au lungit urechile pina la final!

E un fel de Harry Potter mai SF.

A fost foarte interesant ce-i drept...am adormit dupa prima ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam sec umorul, dar filmul a fost bunicel, mi-a plăcut (spre deosebire de ăla cu Zissou care mi s-a părut incredibil de prost - probabil că Bill Murray a avut un cuvânt greu de spus). (G.H.B.) Are un ușor aer de labă intelectuală dar e foarte frumos realizat, iar actorii te-ar putea face să te uiți, chiar dacă nu ți-ar plăcea filmul :D

+1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"egi af tumorou", l-am vazut ieri, e misto. am gasit un CAM-HD. :D incredibil de bine se vede pentru un CAM


» Post actualizat in 28 Jul 2014 18:40

Si NOAH la fel, misto film, asta l-am gasit full HD, blue-ray-rip. :)


» Post actualizat in 28 Jul 2014 18:42

cu riscul de a ma repeta.... m-ar putea ajuta careva cu niste idei/invitatii de torrente? pe la mine pe aici s-au inchis cam toate.

 

Ms anticipat

 

http://www.thepiratebay.se/ - nu merge la tine?


» Post actualizat in 28 Jul 2014 18:44

Hehe, nu din pacate/fericire e adevarat. De aici nu mai "prind" nimic in afara de piratebay.... kickass, bittorent, torrentz, etc... sint blocati.

 

pai tot ce e pe bittorent si alte kakaturi de site-uri(ca sa fiu politicos cand ma refer la besinile pline de reclame) sunt si pe golfu' piratilor. eu n-am intalnit inca film pe care sa-l gasesc in alta parte si nu si pe piratebay.


» Post actualizat in 28 Jul 2014 18:46

Ma, e ceva vreme de cind vreau sa comentez treaba asta...
Ce PLM e cu The Usual...? Nu inteleg ce-i cu filmul ala. L-am vazut recent pt. a doua sau a treia oara si mi-am confirmat ca pur si simplu nu pricep. Incilcit inutil, un amalgam fara noima, l-am adaugat la lista mea de filme foarte overrated.

In alta ordine de idei, am chef de ceva vreme de un SF chior da' decent si nu reusesc sa gasesc nimic. Vreo idee?

 

mai baga o fisa, pana si eu am priceput filmul ala

 

la mine altul e problema: "fight club" - l-am "vazut" de vreo 4 ori si de fiecare data am adormit si nici nu stiu despre ce e vorba, ci doar ca joaca eduard norton. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...