Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Mor pe voi astia care pun un trailer si atat, de parca eu nu-s in stare sa caut si sa vad trailere. Exprimati-va parerea despre film, la naiba! :nono:

"Interstellar" e un film de vazut, marca Nolan. Merita un 9, dupa parerea mea. Uite si un trailer, daca nu reusiti voi sa-l gasiti:)))

bine ca esti tu desteapta....cand am scris despre un film tu sau o colega a sarit ca s-a mai scris despre el...asa ca ciocu mic...la postarile tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Am vazut si eu Interstellar..au fost multe momente in care mi-a amintit de Gravity, doar ca la ala te uiti ca la o femeie care te excita vizual si la asta mai ai si ceva de discutat cu dama respectiva..

Senzatia pe care mi-a lasat-o este descrisa perfect de catre John Malkovich intr-un alt film genial, Rounders, unde dupa ce pierduse o mare suma de bani la poker a avut o replica superba... I feel unsatisfied!!

Imi amintesc ca am mers cu aceleasi sperante si la Gravity..oricum fata de ala distanta este..interstelara!

Filmul pacatuieste in primul rand prin lungime, inteleg ca au fost cadre care insotite de muzica vroiau sa redea imensitatea spatiului, dar o poveste totusi simpla putea fi condensata in doua ore si ceva..

Ideea si inceputul interesant, dar sfarsitul mi s-a parut penibil..Nu am idee de ce regizorii, producatorii si scenaristii vor in in majoritatea cazurilor sa inchida cercul!

Mai lasa frate sa moara si personajul principal, sa nu-si gaseasca perechea intodeauna sau sa nu-i omoare el pe toti!

Stiu ca un film este un film, dar nu pot trece cu vederea niste aspecte:

-Imbratisarea, lacrimile si emotia aia penibila a lui Matt Damon la zece secunde dupa ce se trezeste din criogenie , apoi faza cind asta ii pacaleste pe aia ademenindu-i pe planeta aia, vezi Doamne i se facuse frica de moarte :rusinica:

-Personajul principal luat din fermier si transformat cit ai spune peste in astronaut care salveaza viitorul umanitatii :crack:

Faza imi aminteste de Armageddon, insa daca acolo filmul ala-superb dealtfel-avea o doza mare de parodie, aici faza este jenanta!

Inca ceva referitor la personaje, daca Matthew McConaughey joaca foarte bine, Matt Damon reuseste sa se prostitueze de-a dreptul intr-un rol atat de penibil si mic!

Bine, nu ca ar fi primul si nici ultimul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am vazut si eu Interstellar..au fost multe momente in care mi-a amintit de Gravity, doar ca la ala te uiti ca la o femeie care te excita vizual si la asta mai ai si ceva de discutat cu dama respectiva..

Senzatia pe care mi-a lasat-o este descrisa perfect de catre John Malkovich intr-un alt film genial, Rounders, care dupa ce pierduse o mare suma de bani la poker a avut o replica superba... I feel unsatisfied!!

Imi amintesc ca am mers cu aceleasi sperante si la Gravity..oricum fata de ala distanta este..interstelara!

Filmul pacatuieste in primul rand prin lungime, inteleg ca au fost cadre care insotite de muzica vroiau sa redea imensitatea spatiului, dar o poveste totusi simpla putea fi condensata in doua ore si ceva..

Ideea si inceputul interesant, dar sfarsitul mi s-a parut penibil..Nu am idee de ce regizorii, producatorii si scenaristii vor in in majoritatea cazurilor sa inchida cercul!

Mai lasa frate sa moara si personajul principal, sa nu-si gaseasca perechea intodeauna sau sa nu-i omoare el pe toti!

Stiu ca un film este un film, dar nu pot trece cu vederea niste aspecte:

-Imbratisarea, lacrimile si emotia aia penibila a lui Matt Damon la zece secunde dupa ce se trezeste din criogenie , apoi faza cind asta ii pacaleste pe aia ademenindu-i pe planeta aia, vezi Doamne i se facuse frica de moarte :rusinica:

-Personajul principal luat din fermier si transformat cit ai spune peste in astronaut care salveaza viitorul umanitatii :crack:

Faza imi aminteste de Armageddon, insa daca acolo filmul ala-superb dealtfel-avea o doza mare de parodie, aici faza este jenanta!

Inca ceva referitor la personaje, daca Matthew McConaughey joaca foarte bine, Matt Damon reuseste sa se prostitueze de-a dreptul intr-un rol atat de penibil si mic!

Bine, nu ca ar fi primul si nici ultimul!

 

Corect, dar recunoaste ca ti-a placut in Rounders :),chiar daca Malkovich e piesa acolo

 

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmul pacatuieste in primul rand prin lungime, inteleg ca au fost cadre care insotite de muzica vroiau sa redea imensitatea spatiului

Odiseea Spatiala 2001? Zi merci macar ca n-au fost cu dubstep scenele, sa intelege si publicul mai tinar :crack: Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca unu tare de tot

 

http://www.zfilmeonline.org/water-and-fire-2013-filme-online-subtitrat/


» Post actualizat in 15 Nov 2014 12:08

Nu stiu cine si daca au vazut filmu asta , e mai vechi dar e super.

 

http://www.zfilmeonline.org/hidalgo-2004-online-subtitrat/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut niste vechituri (unele revazut).

...And Justice for All (1979, Al Pacino) - bombastic, exagerat

In the Heat of the Night (1967, Sydney Poitier) - merge

Kramer vs Kramer (nu mai are nevoie de detalii) - ok

 

La Kramer vs Kramer in special as comenta ca m-a facut sa-mi dau seama ca a ajuns anormala normalitatea, in sensul ca azi e rar sa vezi un film cu oameni care nu par scosi din benzi desenate (dinti perfecti, piele perfecta, umor perfect, par sa traiasca la gym, stil de viata neverosimil, raportat la cantitatea de timp liber pe care o au etc).

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Predestination. Un film care mi-a placut si m-a tinut captivat. Filmul este destul de alambicat, trebuie vazut cu atentie si eventual revazut pentru a-l intelege mai bine. In genul Inception..

Zi si mie care era concluzia? Mi-e lene sa-l reiau..Ethan Hawke era fi-su lu' hermafrodita?

 

Lucy.. Subtirel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Zi si mie care era concluzia? Mi-e lene sa-l reiau..Ethan Hawke era fi-su lu' hermafrodita?

L-am vazuit la servici unde nu pot fi atent tot timpul si sincer sa fiu nu l-am inteles intrutotul! De aia am zis ca trebuie vazut cu atentie si revazut pt. a fi inteles..o sa-mi fac timp sa-l reiau, mi-a placut ideea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi si mie care era concluzia? Mi-e lene sa-l reiau..Ethan Hawke era fi-su lu' hermafrodita?

 

O prostie (previzibilă) de film ... Ethan era fi-su și hermafrodita în același timp (s-a conceput singur). Și s-a și omorât după ce s-a răpit din maternitate :P Noroc că se poate derula

Editat de Trolek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie (previzibilă) de film ... Ethan era fi-su și hermafrodita în același timp (s-a conceput singur). Și s-a și omorât după ce s-a răpit din maternitate :P Noroc că se poate derula

Haha, multam. Am vazut aseara o ora din el si m-am plictisit, am ramas azi cu un sentiment de vina si era cit pe ce sa-l vad pina la sfirsit. Filmul e slab.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie (previzibilă) de film ... Ethan era fi-su și hermafrodita în același timp (s-a conceput singur). Și s-a și omorât după ce s-a răpit din maternitate :P Noroc că se poate derula

Un nonsens....cand am vazut finalul :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...