Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Si uite cum i-ati luat ,total,placerea Vrajitorului de a viziona filmul..De parca ar fi pierdut vreo masterpiece..

 

eu zic că i-am făcut un bine ...

» Post actualizat in 27 Nov 2014 10:40

On topic:Eu astept acest film

 

http://www.imdb.com/title/tt2170593/?ref_=nv_sr_1

 

Nici eu nu mă omor după Bill Murray ( mai ales după ce am văzut Zissou )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa zicem doar ca Zissou este un film mai ciudat.Mi-a placut la nebunie The Grand Budapest Hotel sau Fantastic Mr.Fox dar nu toate creatiile lui Wes Anderson sunt atinse de geniu.Cat despre Bill Murray,nu pot uita prestatiile lui din Kingpin sau Zombieland.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem doar ca Zissou este un film mai ciudat.Mi-a placut la nebunie The Grand Budapest Hotel sau Fantastic Mr.Fox dar nu toate creatiile lui Wes Anderson sunt atinse de geniu.

 

IMHO - Mai bine hai să zicem că Zissou este un film prost. GBH e bun și mi-a plăcut pe alocuri deși este și el ușor atins de o tentă de masturbare intelectuală (abundentă în cazul Zissou). Dar este excelent vizual și are câteva momente extrem de reușite.

 

Pentru mine Murray se aseamănă cumva cu Woody Allen (care are câteva filme foarte reușite - cu condiția să nu joace în ele)

Editat de Trolek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine Murray se aseamănă cumva cu Woody Allen (care are câteva filme foarte reușite - cu condiția să nu joace în ele)

Hm, mie Murray mi se pare acelasi de la Caddyshack pina in ziua de azi. E love it or hate it. Tin minte ca ala cu zombies mi-a placut da' nu mai stiu daca datorita lui.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, mie Murray mi se pare acelasi de la Caddyshack pina in ziua de azi. E love it or hate it. Tin minte ca ala cu zombies mi-a placut da' nu mai stiu daca datorita lui.

pai a jucat 5 minute in zombieland

 

Grand Budapest Hotel mi-a placut foarte mult .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie (previzibilă) de film ... Ethan era fi-su și hermafrodita în același timp (s-a conceput singur). Și s-a și omorât după ce s-a răpit din maternitate :P Noroc că se poate derula

 

Vazut si eu filmul, e chiar misto. Insa toate filmele care implica time travel contin acest paradox de care nu pot scapa, ce se intampla cand te intilnesti cu tu din trecut sau din viitor, adica un nonsens.

Un nonsens e si toate seria Terminator, in care el din viitor il trimite pe terminator sa se ajute pe el copil, ca daca nu trimitea nu se mai intampla... dar daca nu era terminatorul trimis el oricum ar fi murit deci nu ar mai fi ajuns in viitor ca sa-l trimita pe terminatorul care sa-l apere... e o imbecilitate fara cap si fara coada.

Dar ideea filmului e tocmai acest paradox, citez din film: sarpele care isi mananca propria coada si ce-a fost mai intai, oul sau gaina. E misto facut, merita vazut.

 

Vrajitorule, poti sa te uiti linistit, ideea e clara dar e misto cum e ilustrata in film. :)

 

Am revazut aseara dupa cativa ani, MR NOBODY, imi pare o capodopera de film, foooarte misto realizat, misto actori, misto ideea, misto scenele.. misto tot. Chiar daca ideea e tot fucked-up, nu asta conteaza ci filmul in sine.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revazut in week end , cateva filme mai vechi : Platoon , Apocalypse now si Hamburger Hill . Sunt destul de vechi dar banuiesc ca cei care apreciaza genul acesta le apreciaza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Maze Runner ... slabut. Primele 30 de minute sunt chiar captivante, apoi se pierd in stiinta, comploturi si alte abureli. Pana la sfarsitul filmului nu mai intelegi aproape nimic, asta daca nu ai citit cartile (pare ca sunt vreo 6). 6/10 http://www.imdb.com/title/tt1790864/

 

Vazut de asemenea si Fury, cu Brad Pitt. Din nou, ceea ce putea sa fie un film bun s-a transformat intr-o propaganda de genul americanii buni vs nazistii rai .Eroismul lui Wardaddy (lol) e atat de evident incat iti sare in ochi prin ecran. Nefiind un cunoscator al tancurilor si manevrelor militare, m-am mai interesat pe net si am citit comentariile de pe imdb. Se pare ca sunt lacune grave de tot ... cititi si voi sa va lamuriti. 7/10 http://www.imdb.com/title/tt2713180/?ref_=fn_al_tt_1

 

Vreti un film de razboi bun ? Apocalypse Now, extended version. Genial.

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adormit cu succes la November Man.

Mai bagati filme, ce se intampla? Topicul asta e singura mea sursa de inspiratie...

Uitate pe un link unde am postat eu si daca intri acolo o sa gasesti mule filme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robot and Frank, e unul dintre filmele alea simple, dar pe care poti sa le revezi fara sa te gandesti la ce urmeaza si sa urmaresti pur si simplu scena.

Si e de mirare ca a iesit asa bine cu niste actori pe care ai avea mai multe sanse sa-i intalnesti pe Hallmark, Susan Sarandon si Liv Tyler sunt exceptate. Pana si Frank Langella, care era un actor de toata jena prin Wrath of God si tot felul de seriale prafuite din anii '70-'80, dar care si-a intrat in rol la batranete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut cum omul l-a facut pana si pe robot sa-l ajute cu furaciunile..In alta ordine de idei Interstelarul nu m-a lasat masca.Ce naiba au producatorii de in ultimul timp au mania filmelor cu subiecte care trateaza atemporalul? Nu mai retin cate am vazut in ultima perioada..Incercati 'Before i go to sleep' ca nu-i rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut cum omul l-a facut pana si pe robot sa-l ajute cu furaciunile..In alta ordine de idei Interstelarul nu m-a lasat masca.Ce naiba au producatorii de in ultimul timp au mania filmelor cu subiecte care trateaza atemporalul? Nu mai retin cate am vazut in ultima perioada..Incercati 'Before i go to sleep' ca nu-i rau.

Vezi ca iar face criza vrajitoru ca i-ai dezvaluit toata actiunea :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba au producatorii de in ultimul timp au mania filmelor cu subiecte care trateaza atemporalul?

Tot felul de notiuni de fizica avansata vazute la documentare si transpuse in aiureli flower power.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca iar face criza vrajitoru ca i-ai dezvaluit toata actiunea :))

 

Nu ca asta e si in traler. Sint filme unde sfirsitul e important si filme unde nu e.

De exemplu Oldboy (original)... nu mai tin minte excat toate detaliile, dar acolo e pacat sa stii sfirsitul. Oricum n-ai crede :)

» Post actualizat in 05 Dec 2014 06:49

Tot felul de notiuni de fizica avansata vazute la documentare si transpuse in aiureli flower power.

 

 

Mia putin de fizica, mai mult de pseudofilozofie SF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...