Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Vazut Ratatouille - absolut delicios, din toate punctele de vedere. Ca animatie, Pixar s-au intrecut din nou... ca poveste, e "cute" rau de tot, am ras cu lacrimi in mod repetat. Il recomand cu caldura :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fight Club - un film foarte inteligent conceput.

A Beautiful Mind - drama unui geniu al matematicii.

Great Expectations - dupa parerea mea, cel mai frumos film de dragoste.

Braveheart - Every man dies but not every man really lives!

Godfather, A Bronx Tale, The Untouchables, plus toate filmele ce poarta semnatura lui Sergiu Nicolaiescu :rusinica:

..si ar mai fi cateva zeci de filme de amintit.

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut si Die Hard 4.0.........ce sa zic, mentine aerul de "John McLance cannot die and he might have saved the Titanic", ca efecte speciale, montaj si sunet e intr-adevar o experienta deosebita, insa a cam apus epoca lui Bruce Willis. Filmul e ok, merita vazut, papa Bruce e intr-o conditie fizica surprinzator de buna :rusinica: E faza aia cu avionul care-mi da mie cu virgula, da-n rest e chiar ok filmul :cheers:

 

p.s. m-a pus dreq cat am fost la mare, plictisita pe plaja sa frunzaresc bravo. mi-am adus aminte de ce e bine sa nu o mai citesti dupa o anumita varsta, cronica despre die hard din numarul cu pricina este execrabila si stupid argumentata. era sa nu mai vad filmul, pana mi-am adus aminte ca primul "die hard" a fost numit "cel mai bun film de actiune al tuturor timpurilor". Al patrulea n-avea cum sa fie chiar atat de prost. Si...surprise! It wasn't... :cheers:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa amintesc Eternal Sunshine of the spotless mind, Enemy at the gates, Legends of the fall si Pulp Fiction, unul din favoritele mele...

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comedii mai vechi Monty Pyton and The LIfe of Brian, Monty Pyton and The Holy Grail si tot genul asta History of the World (cu Mel Brooks) am ras cu lacrimi...merita vazute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e s-o dam in comedii clasice, nu trebuie uitat de "Robin Hood: Barbati in izmene"... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iete aici un filmulet care m-a dat pe spate, traiasca Pixar :rusinica:

 

http://www.haioase.net/umor/lifted-6119.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Scuze dar nu prea am stat sa citesc mult pe aici si nici de filme nu prea mai am avut timp insa am vazut de curand Wlid Hogs(Gasca nebuna)cu John Travolta...a fost "panarama" cat d cat.Ce filme mi-au mai placut mie au fost asa:Blow,seria Alien...si Formidabilul(1,2).Oricum sunt o gramade de filme super,timp sa ai sa te uiti la ele :rusinica: .Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
@ralucone,mai recomanda-ne ceva,te rog, ca nu stiu la ce film sa ma uit.

 

 

:hurt: pai sa va spun ce-am revazut eu zilele astea si ce recomand in continuare:

 

Snatch

Lock Stock and Two Smoking Barrels, din gama Guy Ritchie

 

Crash

Babel

 

Mirror Mask, unul dintre filmele care efectiv cuceresc prin jocul de arta grafica, animatie si fantezie, bazat pe un roman de-al lui Neil Gaiman

 

Betty Blue, al lui Jean Jacques Beneix, Beatrice Dalle face un rol monumental in filmul asta...

 

No Country for Old Men, al fratilor Coen....super film :burnout:

 

Si 1408 iarasi este un film foarte tare, merita vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOGVILLE de Lars von Trier. Un decor desenat cu creta, o mana de actori de exceptie, un scenariu incarcat de politica insa cu o poveste bine inchegata, un final pe gustul meu, un film absolut delicios. A trebuit sa-l vad de 2 ori ca sa inteleg unele chestii si sa descopar un mic simbol foarte politic (o chestie adresata americanilor in mod special), dar trebuie sa recunosc ca von Trier a scos ce-a fost mai bun din Nicole Kidman. Joaca tanti aici cum n-a jucat in nic un alt film. O exploateaza von Trier la maxim, probabil a exploatat-o atat de rau incat nu s-a mai simtit capabila sa joace si in Manderlay :lol:

 

Oricum, un film pe care il recomand si chiar insist sa fie vazut. Tocmai mi-am facut plinul cu filme, revin cu amanunte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

napola,ENEMY AT THE GATES,Cross of Iron,Run silent, run deep-1958 , das boot, Wheels of Terror, The Night of the Generals 1967 :D asa mai de raszboiii :lol:

si aku ' finetzuri :nono: easy rider , Zorba The Greek :D Big Lebowski, :rock: Hair, :) Trainspotting (1996) :moto: Grease :moto: Coffee and Cigarettes

happy??? joy??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Year of the Horse, documentar f fain realizat de jim Jarmush

 

Love Actually, o comedie romantica de nota 10, cel mai bun film de Craciun dupa "Grinch" cu Jim Carrey :moto:

 

--- Mesaj completat în 15 Aug 2007 11:47 -------------
O serie de filmulete BMW, intitulate "The Hire", cu Clive Owen pe post de sofer super-erou cu look intunecat :lol: . Splendide, absolut splendide. Veti recunoaste regizori si actori de marca. :moto:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1zCrpzpV2e0...ted&search= (regizat de Guy Ritchie)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rf8lnYCZYEs...ted&search= )regizat de John Frankenheimer)

 

http://www.youtube.com/watch?v=AKJyehKtQZQ...ted&search= (regizat de Ang Lee)

 

http://www.youtube.com/watch?v=jNYSEUOnbPs...ted&search= (regizat de Tony Scott)

 

(regizat de Alejandro Gonzalez Inarritu)

 

(regizat de Joe Carnahan)

 

(regizat de WKW)

 

(regizat de John Woo)

 

Imi plac la nebunie ideile de genul asta: da aceeasi idee mai multor regizori si vezi ce stie fiecare sa faca cu ea. In cazul de fata, ideea a fost BMW. In alte cazuri au fost "All the invisible children", "Paris Je T'Aime" si altele... super! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator _Raul_

Venisem de la lucru, plictisit de moarte, mobra e la mecanic care de-abea se misca si de 4 ore cautam pe net ceva...

Incepusem sa cred ca nu mai stie nimeni sa conceapa ceva in genul L4yer Cake, Syriana, SpyGame, Munich, 36 Quai des Orfevres sau Zivod Je Cudo, nu stiu, ceva sa simt ca dau cu WD40 pe rotitele din mintea mea.

Am gasit dupa care de nervi, L`Homme du train - intr-o statie de tren pustie, un infractor - Johnny Halliday se intalneste cu un profesor de la tara in pragul pensionarii; in timp ce isi povestesc unul altuia vietile realizeaza ca poate ar fi fost mai bine ca fiecare sa fi avut viata celuilalt. Suna bine ce citesc despre el, trailer-ul imi da de inteles ca va fi cat de cat ok, dar cum pentru U-torrent nu a mai ramas WD40 zic hai sa intru pe motomobrizm sa vad daca a mai scris cineva ceva.

Vad postul lui Ralucone si ajung in cele din urma sa dau click. Primul interesant, al doilea idem, al treile ibidem si ajung la al patrulea. Reactie de genul :

Oauuuuuuuuuuuu :D :what: !!!!! F... :) !

Ralucone, thank you, thank you, thank you :scratch: :what: :-L !!!!

You made my day :P !

 

Filmuletul lui Tony Scott m-a terminat. E genialllll ! Imaginile, locatiile, replicile, dialogurile, ruperile de ritm, Gary Oldman (no comment - cine a vazut Leon stie, fiindca asta mi-a venit prima data in minte) Marilyn M. care are nevoie de "liniste" ca sa poata citi Biblia :baldy: dar mai ales ideea in sine sunt ceva de soc.

 

P.s. 1- La al doilea si al treilea (desi mai slabute) am vazut doar o versiune "remixata" ca sa zic asa.

Mi-a placut mult de tot coloana sonora de la un film cu mafioti rusi. Ii zice "Bumer 2"si ca orice film cu mafioti rusi trebuie sa aiba geci de piele si Bmw X 5. Cautand soundtrack-ul pe video.google am gasit asta

- este una din melodiile din soundtrack remixata de Mr. Ivan la care a atasat "remixuri" dupa filmuletele 2 si 3. Enjoy, boys and girls :wave: !

 

P.s. 2 - Inca nu am terminat filmuletele din postul de mai sus. Revin cu un edit daca o fi, desi ma indoiesc amarnic.

 

P.s. 3 - Si daca tot e vorba de recomandari, fiindca vorbeam de Gary Oldman, nu stiu care ati vazut seria "Reality Movies" de acum cativa ani buni de pe Discovery. Unul din episoade (daca imi aduc bine aminte filmat integral de Gary Oldman, cu o camera de amator) era despre viata unui cuplu de homosexuali dintre care unul era bolnav de Sida, filmul relatind ultimele zile din viata acestuia. Va recomand. Pe mine m-a pus rau de tot pe ganduri.

 

"Senc iu" inca o data, Ralucone ! In seara asta voi dormi mai bine :P !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh, cu placere :) Tot din gama "hai sa adunam regizorii la treaba" va recomand inca o data "All the Invisible Children", al celor de la UNICEF. Filmul asta a fost proba de examen pentru mine, la admitere, a fost o placere sa-i fac analiza, mi-a atins o coarda sensibila.

 

Thomas Vinterberg a facut la un moment dat "It's All About Love". Acum doua seri l-am vazut si m-a lasat masca. Cine a citit Boris Vian va gasi niste tente foarte faine in filmul asta. Claire Danes si Joaquin Phoenix joaca un cuplu de polonezi despartiti si reuniti de o serie de evenimente dure. Poate o sa vi se para "mushy" titlul, filmul insa e foarte tare, foarte sensibil, prezinta un viitor foarte interesant si trist, deopotriva. Un must-see :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Quiet American, o ecranizare laser, l-am redescoperit recent, e foarte fain filmul.

 

Paris, Texas al lui Wim Wenders... it's the sh*t!

 

Si am descoperit un nou serial (sar'na saphira :) ) intitulat Kyle XY, mai family asa, da-i tare fain, experimente genetice, super oameni, stuff like that. Cool :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Braveheart e clasic, cine-l poate uita pe Mel Gibson in fusta, fara chiloti pe el, vopsit cu albastru si ducand scotienii la razboi?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...