Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce naiba au producatorii de in ultimul timp au mania filmelor cu subiecte care trateaza atemporalul?

Tot felul de notiuni de fizica avansata vazute la documentare si transpuse in aiureli flower power.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca iar face criza vrajitoru ca i-ai dezvaluit toata actiunea :))

 

Nu ca asta e si in traler. Sint filme unde sfirsitul e important si filme unde nu e.

De exemplu Oldboy (original)... nu mai tin minte excat toate detaliile, dar acolo e pacat sa stii sfirsitul. Oricum n-ai crede :)

» Post actualizat in 05 Dec 2014 06:49

Tot felul de notiuni de fizica avansata vazute la documentare si transpuse in aiureli flower power.

 

 

Mia putin de fizica, mai mult de pseudofilozofie SF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......

-Imbratisarea, lacrimile si emotia aia penibila a lui Matt Damon la zece secunde dupa ce se trezeste din criogenie , apoi faza cind asta ii pacaleste pe aia ademenindu-i pe planeta aia, vezi Doamne i se facuse frica de moarte :rusinica:

-Personajul principal luat din fermier si transformat cit ai spune peste in astronaut care salveaza viitorul umanitatii :crack:

Faza imi aminteste de Armageddon, insa daca acolo filmul ala-superb dealtfel-avea o doza mare de parodie, aici faza este jenanta!

Inca ceva referitor la personaje, daca Matthew McConaughey joaca foarte bine, Matt Damon reuseste sa se prostitueze de-a dreptul intr-un rol atat de penibil si mic!

Bine, nu ca ar fi primul si nici ultimul!

E un film despre iubire.

 

Matt Damon ala era "cel mai bun dintre toti" dar nu avea pe nimeni. Nu cunoscuse iubirea niciodata. De unde si incapacitatea de sacrificiu de sine. De aia a falsificat datele ca sa fie salvat,el, dintr-un egoism al fiintei care nu stie decat dragostea de sine.

 

Celalalt care nici nu apare in film, iubitul tipei, nu ar fi umflat aparentele ca apoi sa-si dezamageasca fiinta iubita punand in pericol viitorul umanitatii.

 

Momentul alegerii planetei pe care o mai pot vizita este, zic eu, un moment cheie al filmului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva filme, care sa ne scoata cu gandul din oras ?

Gen: Calatorii, peripetii, natura, Primul si al doilea razboi mondial, ceva de genul ?

Katin forest daca nu la-i vazut sau Fortress sau Red Tails sau Save private Ryan daca ai timp toata seria Band of Brothers toate sant inspirate dupa fapte reale , zic eu prea reale din pacate.

 

ultimul ar fi Sniper Legacy din genu sniper

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi noapte Cold in July.

http://www.imdb.com/title/tt1179031/?ref_=fn_al_tt_1

Ciudat

Misto filmat, are o atmosfera, coloana sonora stil Nightmare on Elm Street, dar nu te face sa-ti pese de personaje si ce se petrece si-ti lasa senzatia aia ca ceva e defect dar nu stii exact ce. Ceva gen impresie tehnica 10, impresie artistica 5. Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtubevideo.ro/the-brest-fortress-2010/

 

intrucat nu e un film facut la sablon,(ca multe altele ..) nu e o pierdere de timp,vezi de incearca-l :ok:

Cred ca am vazut de doua ori filmul asta, mi-a placut foarte mult..

 

Katin forest daca nu la-i vazut sau Fortress sau Red Tails sau Save private Ryan daca ai timp toata seria Band of Brothers toate sant inspirate dupa fapte reale , zic eu prea reale din pacate.

 

ultimul ar fi Sniper Legacy din genu sniper

Mersi, o sa le iau pe toate..din trailer-e arata bine..

 

-Daca mai stiti filme de genul: Lawrence of arabia, The way back, Samurai Miyamoto Musashi..

nu conteaza anul, numai sa nu fie cu nemti/japonezi care vorbesc engleza :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Katin, a fost ok, in schimb, Band of Brothers, e genial, am vazut deja doua episoade :)

As putea sa va mai recomand si eu un film pe care l-am vazut si mi-a placut, se numeste "As far as my feet will carry me"

Dupa ce termin seria Band of Brothers, o sa mai citesc recomandarile voastre, multumesc mult..

 

ps, Geo_ZGA, tu mai bine imi trimiti mesaj pe facebook, daca tot ma ai in lista, e mai simplu :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Katin, a fost ok, in schimb, Band of Brothers, e genial, am vazut deja doua episoade :)

As putea sa va mai recomand si eu un film pe care l-am vazut si mi-a placut, se numeste "As far as my feet will carry me"

Dupa ce termin seria Band of Brothers, o sa mai citesc recomandarile voastre, multumesc mult..

 

ps, Geo_ZGA, tu mai bine imi trimiti mesaj pe facebook, daca tot ma ai in lista, e mai simplu :))

 

Pai nu stiu cine esti :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Katin, a fost ok, in schimb, Band of Brothers, e genial, am vazut deja doua episoade :)

As putea sa va mai recomand si eu un film pe care l-am vazut si mi-a placut, se numeste "As far as my feet will carry me"

Dupa ce termin seria Band of Brothers, o sa mai citesc recomandarile voastre, multumesc mult..

 

ps, Geo_ZGA, tu mai bine imi trimiti mesaj pe facebook, daca tot ma ai in lista, e mai simplu :))

 

A iesit in 2010 si un fel de continuare, The Pacific. Nu e la acelasi nivel ca si Band of Brothers dar e buna.

 

http://www.imdb.com/title/tt0374463/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Katin, a fost ok, in schimb, Band of Brothers, e genial, am vazut deja doua episoade :)

As putea sa va mai recomand si eu un film pe care l-am vazut si mi-a placut, se numeste "As far as my feet will carry me"

Dupa ce termin seria Band of Brothers, o sa mai citesc recomandarile voastre, multumesc mult..

 

ps, Geo_ZGA, tu mai bine imi trimiti mesaj pe facebook, daca tot ma ai in lista, e mai simplu :))

Enemy of the Gate . the schindler list , si mai sant, astea le consider filme de colectie si apropo de Katin chiar vreau sa trec pe acolo cu motoru si roata prin polonia pe la lagare si barlogu lupului .

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unsere mutter unsere vater , de exceptie si The pianist, absolut fascinant tot la colectie merg si astea .


» Post actualizat in 10 Dec 2014 21:31

Tot de razboi, daca ai rabdare iti recomand varianta "uncut", are vreo 3 ore... http://www.imdb.com/title/tt0082096/?ref_=ttmd_md_nm

Da subscriu l-am vazut demult tot cu submarin la fel

http://www.imdb.com/title/tt0141926/ meserie si asta cu masina de scris enigma superrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...