Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Relatos salvajes"...sau " Wild Tales" - Six short stories regarding distressed men. Nu merge sa atasez linkul asa ca ramane sa-l gasiti voi.

vazut, recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Relatos salvajes"...sau " Wild Tales" - Six short stories regarding distressed men. Nu merge sa atasez linkul asa ca ramane sa-l gasiti voi.

» Post actualizat in 16 Dec 2015 20:00

Daca ti-a placut, iti recomand si

Burning Palms

The Ten

Movie 43

 

une nuit 2012

http://www.imdb.com/title/tt2122518/

interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut o gramads de chestii recent dar ce simt ca merita mentionat

The Grand Budapest Hotel - cam singurul care mi-a placut

The Martian - meh, fix ce ma asteptam

Straight Outta Compton - aaaaaaahahaahahahahahahahaha, un film in care joaca Dr. Dre si Ice Cube si e despre ei si in care (ATENTIE, SPOILER!!) ne povestesc cit de tari au fost si sint ei si cum Dr. Dre n-a batut in nici un caz o reporterita ci e un panselut romantic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

N-am mai scris demult pe aici.. :)

 

Cele slabe:

The Hateful Eight, desi sunt fan Tarantino am ramas dezamagit de filmul asta, un nonsens de vorbarie idioata de la un capat la altul, in care am tot asteptat vreme de trei ceasuri sa se intample ceva!

De fapt la fel au fost si Inglorious Basterds si Django Unchained, doar ca acolo Leonardo Di Caprio si Christopher Waltz sunt monumentali si tin porcariile alea in picioare cu prestatiile lor! Probabil ultimul film cu adevarat bun al lui Tarantino a fost Sin City, in ordine descrescatoare dupa anul aparitiei..

The Revenant, vad ca toata lumea il lauda, dupa mine doar o poveste interesanta si cam atat, filmul este lungit fara masura si fara mesaj deosebit.

The Intern, comedioara slaba de duminica.

Burnt, de vazut doar pentru rafinamentul gastronomic si moaca lui Bradley Cooper..

 

Cele bune si foarte bune:

In the hearth of the sea, nu ma asteptam la nimic bun, dar chiar mi-a placut!

Bridge of spies, foarte bun, ca sa va faceti o idee despre absurdul si orgoliul marilor puteri din timpul Razboiului rece.

Legend, un alt actor care imi place foarte mult, Tom Hardy, joaca foarte bine in dublu rol, film foarte misto!

Good bye Lenin, film german foarte bun, nu stiu unde am dormit de nu l-am vazut pana acum desi este un film vechi, mi-a placut tare mult, are tot ce vrei, ironie amara, drama si comedie, mixate atat cat trebuie!

Das leben der anderen, un alt film german mai vechi care m-a lasat mut, o prestatie imperiala a actorilor si o poveste tulburatoare, superb!

 

Las la urma perla coroanei, The Danish girl, un film colosal, cu un joc demential al ambilor actori, dar mai ales al celui principal. Totul la superlativ in filmul asta, muzica, decorurile, povestea si trairile! Nu am vazut demult asa ceva, dupa parerea mea candidat sigur la mai multe Oscaruri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las la urma perla coroanei, The Danish girl, un film colosal, cu un joc demential al ambilor actori, dar mai ales al celui principal. Totul la superlativ in filmul asta, muzica, decorurile, povestea si trairile! Nu am vazut demult asa ceva, dupa parerea mea candidat sigur la mai multe Oscaruri!

 

 

Oricat de mult mi-as dori sa ia Leo oscarul, Eddie e magnific...In jocul lui actoricesc, am simtit ca e mai "femeie" decat multe dintre "noi".

 

"Sufragette" mi-a mai placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai scris demult pe aici.. :)

 

...

Cele bune si foarte bune:

....

Das leben der anderen, un alt film german mai vechi care m-a lasat mut, o prestatie imperiala a actorilor si o poveste tulburatoare, superb!

 

....

Das leben der anderen, este dupa parerea mea cel mai puternic film pe care l-am vazut, film ce are de toate: Actori care joaca impecabil, poveste (povesti) extraordinare, tensiune, final remarcabil. Recomand si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...