Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cine isi aduce aminte de cinematografele de pe timpul comunismului si de filmele care rulau in acea perioada...?! Ne asezam la coada la primele ore ale diminetii sa cumparam bilete cand sosea in oras un film "bun". Am prins doua perioade, una in care veneau toate filmele bune de pe mapamond, de la studiourile hollywoodiene pana la filmele de nisa din tarile estice, inainte de prima jumatate a anilor 1970, si a doua in care a urmat o perioada de seceta cumplita in care rulau doar filme din blocul sovietic. Cinematografia era unul dintre putinele mijloace de divertisment ale romanilor.............Ehhhh, amintiri...traim sa adunam amintiri!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi aduce aminte de cinematografele de pe timpul comunismului si de filmele care rulau in acea perioada...?! Ne asezam la coada la primele ore ale diminetii sa cumparam bilete cand sosea in oras un film "bun". Am prins doua perioade, una in care veneau toate filmele bune de pe mapamond, de la studiourile hollywoodiene pana la filmele de nisa din tarile estice, inainte de prima jumatate a anilor 1970, si a doua in care a urmat o perioada de seceta cumplita in care rulau doar filme din blocul sovietic. Cinematografia era unul dintre putinele mijloace de divertisment ale romanilor.............Ehhhh, amintiri...traim sa adunam amintiri!

 

 

 

 

Da, asa este ...

In decembrie 1989 rula "Rochia alba de mireasa". Am intrat la film cu prietena mea (actuala nevasta) si cand am iesit, armata era pe strazi si incercau sa disperseze grupurile. Incepuse "Revolutia".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca maqi vreti din astea care trebuie decodate, am vazut The Killing of a Sacred Deer.

Am vazut aseara filmul asta..si mi s-a parut slabut rau. Pacat de actori dar nu erau convingatori deloc, plus ca ideea nici macar nu e originala doar mai trasa de par asa.

Seamana foarte mult cu Thinner al lui Steven King. Bine nici ce s-a ecranizat dupa cartea lui n-a fost extraordinar...dar mi s-a parut mai acceptabil la vremea aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Pentru ca filelist nu servesc (am pierdut primul tren) si fiindca pe torrenti intarziau sa apara, mi-am calcat ieri pe suflet si am revenit la online, desi nu sunt mare fan al spamului si lag-urilor aferente. Trebuie sa recunosc ca am fost surprins de calitatea imaginii (mult peste ce am abandonat eu acum x ani). Probabil voi mai ramane cel putin cateva luni bune pe filmeonline.biz daca nu cumva imi recomandați ceva mai bun.

 

Asa ca ieri am servit

www://www.youtube.com/watch?v=89OP78l9oF0

 

iar astazi

 

 

Primul f fain, cu teme de gandire clasice dar redate într-un film de actiune si fara a derapa in ermetisme si filme pentru doctorat la Unatc.

Al doilea, deși putin cam siropos,un fel de combinație de Monte Cristos cu Al 13lea războinic și clișee americane mediocre, a fost digerabil si pe atat de interesant cat sa zic fara dubii ca nu am regretat deloc cele 2 ore cat a durat.

» Post actualizat in 15 Mar 2018 21:54

» Post actualizat in 15 Mar 2018 21:55

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Așteptam cu sufletul în vine Red Sparrow și Sicario 2. Acum mai aștept doar Sicario 2. La RS mi s-a-nmuiat bine de tot (sufletul).

Intriga slaba, jucat execrabil, fir rosu fără noima...

Scurt pe 2 - un fel de Idiocracy in categoria asta de filme în care te aștepți sa îți joace mintea șah la fiecare sfert de ora măcar.

Personajul principal masculin și combinațiile tactice au mai salvat din căderea libera.

Popcorn movie, de impresionat gagici cu licență în drept la Univ Drăgan din Lugoj.

Aaa... și sa nu uit - scene și discuții despre secx (în condițiile în care secxul este unul, poate chiar singurul element important al filmului) la nivel de trupa Bambi.


» Post actualizat in 26 Mar 2018 11:58

https://www.youtube.com/PmUL6wMpMWw


» Post actualizat in 26 Mar 2018 12:10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Eu am vazut doua filme interesante weekendul asta:

Moscova nu crede in lacrimi, stiam de el dar nu am apucat sa-l vad pina acum, nu cred ca are nevoie de nici o introducere.

https://www.imdb.com/title/tt0079579/?ref_=nv_sr_7

 

si al doilea

Un pas in urma serafimilor, vreau sa-l vad de cand a aparut dar la fel nu am avut cand, este un film foarte original si in pas cu timpurile, desi actiunea se desfasoara cumva in anii 90.

Directorul filmului a facut scenariul dupa ce a trait el intr-un seminar teologic, parca in Focsani. Partea amuzanta e ca le-a cerut voie sa filmeze acolo, dar cand au citit scenariul preotii nu i-au mai raspuns la telefon :))

https://www.imdb.com/title/tt5335314/?ref_=login

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Vrancea nu e seminar teologic.

Oricum, filmul e mai mult sau mai putin o satira. Mi-a placut. A starnit el niste controverse...

L-am recomandat si eu. Nu e o capodopera, dar pt un film romanesc din noua generatie e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Vrancea nu e seminar teologic.

Oricum, filmul e mai mult sau mai putin o satira. Mi-a placut. A starnit el niste controverse...

L-am recomandat si eu. Nu e o capodopera, dar pt un film romanesc din noua generatie e bun.

Ai dreptate le-am incurcat eu, a facut la Roman, dar filmul s-a filmat intr-un liceu din Focsani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...