Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut "A star is born" cu Lady Gaga si Bradley Cooper.

https://www.imdb.com/title/tt1517451/

 

Mi-a placut. Finalul e foarte OK, nu bullshit d-ala de stereotip Hollywood-ian siropos. Si coloana sonora mi-a placut. Copper canta intr-un mare fel pentru un actor si Lady Gaga are un stil complet diferit de p-p-poker face si ce canta ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The intern . De niro epic.

 

Filmul de seara si raceala.

 

Ex machina. Super tare ideea cu AI

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

The magic of belle isle (2012)

 

Foarte misto!

Vazut,foarte bun!

 

 

Recomand filmul 1922 din 2017:

 

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand filmul 1922 din 2017

 

E bun, multam' fain pentru recomandare. Mi-a placut faza cu soarecele de misuna prin gura ei, dar ahh, putea fi dus mult mai mult spre sfera horror.

 

Recomand: The danish girl (2015)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bun, multam' fain pentru recomandare...

Cu placere.

 

Altul care mi-a placut:

 

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 26.09.2018 la 22:41, gn77b a spus:

Pe 28 o sa apara pe Netflix Hold the Dark, de la regizorul Blue Ruin si Green Room. Poate, poate...

 

La 30.09.2018 la 23:40, gn77b a spus:

Da, l-am vazut. Eu n-am inteles nimic din el.

 

La 01.10.2018 la 22:01, adidas a spus:

Erau frati gemeni, iar copilul era din incest. L-au ucis pentru a "supravietui" ( dupa modelul haitei care-si devorau puii). Mai in profunzime nu am inteles.

 

Vazut si eu aseara Hold the Dark. Super. Incredibil pentru un film american.

Pai mai in profunzime - dualitatea ratiune/instinct in relatiile interumane (dragostea fata de partener, dragostea fata de copil, aspectele sexualitatii, procreerii), dar mai ales dualitatea paganism/religie si conflictul dintre lumile pe care le guverneaza fiecare, adoptarea/readaptarea de catre religie a valorilor primei (vezi crucea + alte simboluri de pe sicriu), societatea arhaica guvernata de mituri si morala vs cea actuala guvernata de legi, conflictul dintre oamenii care au imbratisat fara echivoc valorile primei sau ultimei (eroul principal si amicul lui nu au nici o problema de constiinta cu a lasa in urma lor munti de cadavre, indiferent de locatie), interactiunea / respectul reciproc dintre reprezentantii celor doua lumi (sau lipsa lui - pentru localnic politistul este doar "guy" desi se cunosc de o viata sau faptul ca pe vanator, desi negru si decrepit, total atipic pentru mediul in care opereaza, nimeni nu il omoara) plus alte idei de baza din mitologie/literatura universala - transcendenta, simbolistica mastilor, apa si caldura ca izvoare ale vietii.

Cine a consumat ceva black metal la viata lui este familiar cu ideile.

Faine subtilitatile pentru cine le prinde - fotografia cu cei doi cand erau copii, mama lui Vernon (blonda ce traia cu tribul de indieni), faptul ca animalele nu sunt nici pe atat de demonice comparativ cu regnul uman si nicidecum responsabile de ce se intampla in el, omorarea puiului de lup (probabil rezultat tot al unui incest + separarea capului de trup), faptul ca izolarea totala nu este motiv pentru alienare (vezi proprietara motelului sau indianul cu copilul si sania lor), faptul ca fiica vanatorului este profesor de antropologie, faptul ca natura influenteaza substantial psihicul uman, traditiile, mentailtatile (si asta cumva in legatura cu antropologia, multe caractere isi doresc sa plece in alte locuri), etc.

Copilul a fost ucis pentru ca este rezultatul unei relatii imorale chiar si pentru lumea ancestrala.

Eroul principal nu se poate impaca nici macar cu ideile primei lumi, are o morala a lui, nenaturala si nu are nici un respect sau empatie pentru cine ii sta in cale. 

 

 

Ca sa si contribui la topic - vazut recent Mile 22. Fain ca film de actiune. 

https://www.youtube.com/watch?v=eJU6S5KOsNI

 

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Netflix, serialul Krieger sau Razboinicul. Nu am vazut decat doua episoade, asa ca nu e o recomandare propriu-zisa, mai mult o informare catre voi. 

E in daneza, e (si) cu motociclisti, si e mai adaptat realitatii moto de la noi, fara sf-uri gen FBI, DEA, ATF, CIA, amestecate intr-o ciorba americaneasca. Eu il voi urmari in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...