Sari la conținut

Accident Mortal


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

... parca erati motociclistii aia uniti care plm :burnout: se pare ca la prima greseala a unui motociclist gata .. era cocalar era prost era nush ce ...

De unde atat?

Niciodata nu i-am considerat motociclisti pe astia...

Dumnezeu sa-l ierte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca te insheala pe tine memoria iti zic eu sigur ca nu e restrictie de 30 iar pt toti care mancati cacao ... parca erati motociclistii aia uniti care plm :burnout: se pare ca la prima greseala a unui motociclist gata .. era cocalar era prost era nush ce ... vedeti-va de treaba voastra si abtinetiva de la asemenea comentarii ... daca vrei sa invatzatzi din greselile lui bine daca nu la fel de bine nu va mai dati voi atat de mari ca nu sunteti :blbl: cand o sa vad rip pt voi atunci sa intru si eu si sa vb cum vb voi ... si apropo bai asta cu prevetinvu ... tu marele motociclist ia spunemi si mie de curiozitate cat de preventiv conduci tu ? cu maxim 100 la ora nu ? ca sa fii preventiv .. prietene sa fim seriosi :D abtinete de la "esti dobitoc" si din astea ca singuru dobitoc de aicia esti tu ... Daca aveti de gand sa va mai bateti mult joc cu mistouri si din astea mai bine sa stearga cineva topicu si tot :unsure: voi motociclisti pwwlii .... m-am convins si cu voi ...

 

Bai pretene ... in primul rand omu` nu era motociclist si punct. Nu stiu daca mai are rost sa continuam. Motociclist devii dupa 1 an dupa ce iti iei A-ul. Pana atunci esti doar o tentativa de ... acelasi lucru valabil si la celelalte categorii. Nu intereseaza pe nimeni aici ca omu mergea pe motor din burta lu` ma-sa si ca avea 600-le rezervat cand inca nici nu era conceput. Mai las-o ... a platit cu viata prostia din capu` lui. Si nu e nici primul si nici ultimul. Faptul ca acum e mort e singurul lucru pentru care il respect, pentru ca mortii trebuiesc respectati indiferent de ce au fost in viata. Poti sa intelegi tu? Iar daca incepi cu intrebari de genu cat de preventiv conduce careva de aici atunci du-te la gara si lasa-ne deoarece cu cat conduci mai preventiv cu atat ai mai multe sanse sa ajungi sa mai bagi un post pe forumul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai pretene ... in primul rand omu` nu era motociclist si punct. Nu stiu daca mai are rost sa continuam. Motociclist devii dupa 1 an dupa ce iti iei A-ul. Pana atunci esti doar o tentativa de ... acelasi lucru valabil si la celelalte categorii. Nu intereseaza pe nimeni aici ca omu mergea pe motor din burta lu` ma-sa si ca avea 600-le rezervat cand inca nici nu era conceput. Mai las-o ... a platit cu viata prostia din capu` lui. Si nu e nici primul si nici ultimul. Faptul ca acum e mort e singurul lucru pentru care il respect, pentru ca mortii trebuiesc respectati indiferent de ce au fost in viata. Poti sa intelegi tu? Iar daca incepi cu intrebari de genu cat de preventiv conduce careva de aici atunci du-te la gara si lasa-ne deoarece cu cat conduci mai preventiv cu atat ai mai multe sanse sa ajungi sa mai bagi un post pe forumul asta ...

 

:burnout:

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea nr roshii pt ca motocicleta nu avea acte ... si alea erau puse la oha .. :D si nu era noua era model vechi "honda de 900" chiar nu stiu numele .. ce fel de honda .. Si calculele alea .. nu stiu cat reflecta realitatea ... dar viteza iti zic eu ca era sigur mai mare .. pt ca incepuse cu vreo 400 metri mai in spate sa accelereze la blana ... dupa ce a trecut de un damb .. la viteza aia fara casca nush ce mai vedea el .. :kiss: si nenorociti aia de la spital il duceau cu targa la morga prin mijlocu strazii si curgea sange din el :lol: :hug:(

 

deci a mai mierlit un prost.. :blbl:

 

Daca te insheala pe tine memoria iti zic eu sigur ca nu e restrictie de 30 iar pt toti care mancati cacao ... parca erati motociclistii aia uniti care plm :unsure: se pare ca la prima greseala a unui motociclist gata .. era cocalar era prost era nush ce ... vedeti-va de treaba voastra si abtinetiva de la asemenea comentarii ... daca vrei sa invatzatzi din greselile lui bine daca nu la fel de bine nu va mai dati voi atat de mari ca nu sunteti :cheers: cand o sa vad rip pt voi atunci sa intru si eu si sa vb cum vb voi ... si apropo bai asta cu prevetinvu ... tu marele motociclist ia spunemi si mie de curiozitate cat de preventiv conduci tu ? cu maxim 100 la ora nu ? ca sa fii preventiv .. prietene sa fim seriosi :blbl: abtinete de la "esti dobitoc" si din astea ca singuru dobitoc de aicia esti tu ... Daca aveti de gand sa va mai bateti mult joc cu mistouri si din astea mai bine sa stearga cineva topicu si tot :rose: voi motociclisti pwwlii .... m-am convins si cu voi ...

 

ciciciolino, prostanac mic si distrus care esti si agramat sau aNagramat in cazul tau, amicul tau a fost un dobitoc si a mierlit, tu se pare ca esti pe calea cea buna, succes(dar nu cred) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vreti sa faceti ceva stergeti topicu :burnout: ca altceva in afara de sa va credeti cei mai tari nu stiti :blbl: Daca era prieten cu vreunu dintre voi va zic eu ca nu il mai faceati in toate felurile ! ce rost are sa ma cert cu voi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cococlino? Tu chiar o faci moale si pufoasa? Netrebnicule...

Fugi pe eva.ro, da sfaturi si/sau ordine ACOLO... gud bai!

 

bah daniele vezi ca prietenii tai sunt hoti si ti se baga pe sub maneca...daca stii cumva la cine si ce ma refer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocolino daca mi se confirma ca este el,am niste prieteni pe care a vrut sa-i impresioneze intr-o seara la neptun cu "uilii" si era sa se faca bucati.La plecarea grupului,s-a "tinut" dupa ei si se ruga cu cerul si pamantul sa il invete si pe el cineva sa se dea intr-o roata.L-au intrebat oamenii de alte treburi,echipament,casca,dar el nu domle' uilii si gata.Te rog sa imi confirmi daca se potriveste sablonul cu prietenul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci a mai mierlit un prost.. :blbl:

 

Aceeasi replica i-am dat-o si surorii mele, tipul care a decedat era ccolegul ei de clasa. Saraca plangea de mama focului....se pare ca i-a trecut dupa ce am zgaltait-o un pic. Unde mai pui ca fraiera se mai urca cateodata pe motoarele lor. :burnout:

Editat de Katy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi replica i-am dat-o si surorii mele, tipul care a decedat era ccolegul ei de clasa. Saraca plangea de mama focului....se pare ca i-a trecut dupa ce am zgaltait-o un pic. Unde mai pui ca fraiera se mai urca cateodata pe motoarele lor. :burnout:

 

asta e chiar infricosator din pacate

 

 

in rest el e un idiot care NU ESTE MOTOCICLIST ! daca vreti sa-i urati de bine in viata de apoi, puteti sa incercati oricare dintre variantele RIP idiotului, RIP distrusului, sau mai cu cocolino - RIP baiatului, RIP tinarului, dar nu mai folositi varianta RIP motociclistului, e fundamental gresit. e ca si cum iau o carte in mana si devin literat, sau imi cumpar PC si devin programator - este o imbecilitate patenta.

in ziua in care o sa deosebim motociclistii de restul nu dupa posesia unei motociclete ci dupa comportament, o sa putem discuta si de motociclism

pana atunci e o adunatura in care se balacesc toti idiotii alaturi de cei ce au ceva in cap si motive temeinice sa ajunga vii acasa

 

de curiozitate, bagati un ochi pe forumuri de afara, sa vedeti cum sunt priviti astfel de idioti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie sincer imi pare rau ,pt ca inainte de toate era om ...insa am auzit pe cineva p aici ,ca domne dak nu ai 1 an de permis nu esti motociclist ,eu sincer am vreo 3 luni ,ce ar trebui sa las motocicleta in parcare pana fac 12 luni si 1 secunda??sau ar trebui sa merg incet si prudent pana invat cum sta treaba cu 2 roti si asa mai departe...:-?? pt ca dak nu mergi si nu circuli prin trafic poti sa ai 10 ani pe permis, ca tot 0 esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocolino daca mi se confirma ca este el,am niste prieteni pe care a vrut sa-i impresioneze intr-o seara la neptun cu "uilii" si era sa se faca bucati.La plecarea grupului,s-a "tinut" dupa ei si se ruga cu cerul si pamantul sa il invete si pe el cineva sa se dea intr-o roata.L-au intrebat oamenii de alte treburi,echipament,casca,dar el nu domle' uilii si gata.Te rog sa imi confirmi daca se potriveste sablonul cu prietenul tau!

a nu nu este el .. nu era motoru lui si nu venea in statiuni cu el ca nu avea acte .. e prima oara cand venea in statiuni .. isi vanduse de dimineatza masina in cta ... si trebuia sa vina la neptun cu treaba si a venit cu motoru cu baiatu a cui era motoru dar ala nu conducea ca nu avea permis ... eu am recunoscut si stiu ca el are cea mai mare parte din vina :burnout: a fost inconstient nu a stiut ... cum sa procedeze ... putea sa cada intro parte nu sa puna frana de spate si sa il arunce asa violent ... dar nah vad ca unele persoane tin mortis sa il jigneasca ... asta e ... traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul :blbl: in rest ... azi la inmormantarea lui au fost creca 1000 de persoane .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

63 de metrii de frana?!?! Motocicleta noua?? Ia sa vedem ce zice ORIENTATIV un anumit tabel:

 

80 km/h 22.22 m 66.26 m

 

unde prima este viteza, a doua este spatiul parcurs intr-o secunda si a treia este distanta totala de franare.

 

Tabelul este orientativ si facut in situatii ideale: placute noi, carosabil aderent din acel compozit specific, cauciucuri uzate pana la 5000km, drum in aliniament etc.

 

Cum el a avut impact dupa acea distanta de 63m...

 

Si cu asta v-am lamurit si cu viteza!

 

P.S.: calculul este valabil la masini unde franeaza ambele roti in tandem wink.gif Are pur rol informativ. In general la moto distantele sunt 150%-175% fata de cele auto

 

 

 

poti sa ai si la 200 frana de 5m daca franezi la 5 metri de masina.........de asta vreau sa spun ca putea fi orice viteza trecuta de 80km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis eram in spatele lui cu moto ... 180 pe putin avea .... intrase in depasire si ii dadea blana .... viteza era oricum foarte mare ... isi depasise un unchi care era cu masina si radea la el .... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist devii dupa 1 an dupa ce iti iei A-ul. Pana atunci esti doar o tentativa de ... acelasi lucru valabil si la celelalte categorii.

 

Cum asa???? adica daca ai permis de 3 ani si nu ai condus mai mult de 100 de km tot motociclist esti??? Nu experienta si responsabilitatea e cea care face diferenta??? De acord, baiatul nu era motociclist asta e clar, nu detinea motor si nici permis, a fost un teribilist care a prins o motocicleta pe mana si i-a dat blana, pacat de el, o viata de om e nepretuita... RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce atata zarva?Nu v-ati obisnuit cu ideea de cocalar pe motor?

 

Ba sa stii ca aproximativ da. Defapt am observat ca pana acum doi ani motocicletele erau conduse de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e chiar infricosator din pacate

 

 

in rest el e un idiot care NU ESTE MOTOCICLIST ! daca vreti sa-i urati de bine in viata de apoi, puteti sa incercati oricare dintre variantele RIP idiotului, RIP distrusului, sau mai cu cocolino - RIP baiatului, RIP tinarului, dar nu mai folositi varianta RIP motociclistului, e fundamental gresit. e ca si cum iau o carte in mana si devin literat, sau imi cumpar PC si devin programator - este o imbecilitate patenta.

in ziua in care o sa deosebim motociclistii de restul nu dupa posesia unei motociclete ci dupa comportament, o sa putem discuta si de motociclism

pana atunci e o adunatura in care se balacesc toti idiotii alaturi de cei ce au ceva in cap si motive temeinice sa ajunga vii acasa

 

de curiozitate, bagati un ochi pe forumuri de afara, sa vedeti cum sunt priviti astfel de idioti

a fost totusi OM ,acum e mort.daca prin ceeace spui tu se caracterizeaza comunitatea motociclistilor din romania,mi-e rusine sa fac parte din ea.nici nu e de mirare dece sunt astfel judecati motociclistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost totusi OM ,acum e mort.daca prin ceeace spui tu se caracterizeaza comunitatea motociclistilor din romania,mi-e rusine sa fac parte din ea.nici nu e de mirare dece sunt astfel judecati motociclistii.

in sfarsit un baiat cu capu pe umeri :burnout: care intelege ce am zis si eu .. baiatu a murit pe motocicleta ce este ? :D carutzas ? pieton ? ... nu cred :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu a murit pe motocicleta! Crezi tu ca ASTA il face motociclist? Ma amuzi Cocolingo! Daca a fi motociclist inseaamna A MURI pe motor din prostia proprie si personala... atunci noi toti de aici, respectiv cateva mii... suntem ce? Biscuiti? Iti spun eu... 75% suntem Lenor-useri... anti-cocolingo!

Si acum fugi! Inaopi la rufele tale....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu a murit pe motocicleta! Crezi tu ca ASTA il face motociclist? Ma amuzi Cocolingo! Daca a fi motociclist inseaamna A MURI pe motor din prostia proprie si personala... atunci noi toti de aici, respectiv cateva mii... suntem ce? Biscuiti? Iti spun eu... 75% suntem Lenor-useri... anti-cocolingo!

Si acum fugi! Inaopi la rufele tale....

 

 

:burnout: :blbl: asta a fost adanca!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea este ca venisera vreo 3-4 masini de politie si in timpul asta au trecut pe acolo si motociclisti si unu cu atv fara nici un fel de echipament. Au fost intrebati de sanatate ? de casca ? NU !!! Poate ar ajuta la ceva daca macar in statiuni ar aplica legea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu a murit pe motocicleta! Crezi tu ca ASTA il face motociclist? Ma amuzi Cocolingo! Daca a fi motociclist inseaamna A MURI pe motor din prostia proprie si personala... atunci noi toti de aici, respectiv cateva mii... suntem ce? Biscuiti? Iti spun eu... 75% suntem Lenor-useri... anti-cocolingo!

Si acum fugi! Inaopi la rufele tale....

Tu vad ca mai mult te intereseaza nickname`u meu si cum sa ma iei la misto .. dai dovada de multa prostie baietzas ... si eu nu am zis ca era un motociclist. dar odata ce a murit pe motocicleta inseamna ca are legatura cu motocicletele :burnout: de aia am zis ca nu era nici carutas nici pieton :blbl: si daca vrei sa stii a avut mai multe scutere si motociclete decat tine de 100 de ori .. dar nu le tinea le vindea repede ... pt ca se ocupa cu asta ... chiar crezi ca ma intereseaza ce fel de user esti tu ? Tu cam cred ca sigur esti un biscuite :D

 

Culmea este ca venisera vreo 3-4 masini de politie si in timpul asta au trecut pe acolo si motociclisti si unu cu atv fara nici un fel de echipament. Au fost intrebati de sanatate ? de casca ? NU !!! Poate ar ajuta la ceva daca macar in statiuni ar aplica legea...

Eram eu cu moto si cu inca un prieten cu moto si baiatu cu atv`u era tot cu noi, si stai linistit ca aveam casti :unsure: baiatu cu atv`u muta atv`u mai in fatza de aia nu avea casca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vad ca mai mult te intereseaza nickname`u meu si cum sa ma iei la misto .. dai dovada de multa prostie baietzas ... si eu nu am zis ca era un motociclist. dar odata ce a murit pe motocicleta inseamna ca are legatura cu motocicletele :burnout: de aia am zis ca nu era nici carutas nici pieton :blbl: si daca vrei sa stii a avut mai multe scutere si motociclete decat tine de 100 de ori .. dar nu le tinea le vindea repede ... pt ca se ocupa cu asta ... chiar crezi ca ma intereseaza ce fel de user esti tu ? Tu cam cred ca sigur esti un biscuite :D

 

 

Eram eu cu moto si cu inca un prieten cu moto si baiatu cu atv`u era tot cu noi, si stai linistit ca aveam casti :unsure: baiatu cu atv`u muta atv`u mai in fatza de aia nu avea casca ...

Amice... esti un idiot! Imi dai voie sa constat asta, da? Multumesc...

Ma leg de numele tau pentru ca intr-o masura sau alta, te reprezinta aici, in fata oamenilor care te citesc (razand).

Si intre noi fie vorba... daca mori pe motocicleta, inseamna ca legatura dinter tine, ca victima (dobitoaca in cazul in speta) este una de tot c_acatul si ca atare ....

Nu cred ca are sens sa povestim pe tema asta.

Tu sustine-i cauza, e nobil din partea ta, insa lasa-ne pe noi in liniste... pastreaza-ti ineptiile pentru tine si cei asemeni tie, da?

esti un draguta! Acum pa!

 

Dani

Later edit:

Baitas e fiul parintilor tai, cretinul ala mic care scrie abjectii pe forumul motociclistilor. Invata limba romana macar cat stiu eu germana dupa care poate vom povesti.

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curiozitate, bagati un ochi pe forumuri de afara, sa vedeti cum sunt priviti astfel de idioti

se numesc "squids", de la "squirrel kids". cu trimitere la blanitele uscate de veverita de pe sosea. la americani nu trec strada cainii, ci veveritele. omul nostru este cu siguranta un squid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...