Sari la conținut

Accident Mortal


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

"Baitas e fiul parintilor tai, cretinul ala mic care scrie abjectii pe forumul motociclistilor. Invata limba romana macar cat stiu eu germana dupa care poate vom povesti."

 

Tovarase...parerea mea e ca esti mult prea increzut pentru secolul asta..ia vezi poti sa traduci asta in germana: "Dani este un terminat" - pun pariu ca nu stii. Ti se putea intampla si tie oricand asa ca nu mai face pe grozavul...sau tu mergi numai cu 30 la ora? hai lasa-na bai asta cu carnet de 30 de ani si 300.000 km pe motor. Eu cred ca nu exista motociclist care sa nu ii fi dat blana motocicletei sale...singura prostie care a facut-o raposatul a fost ca nu a purtat o amarata de casca. Oricum vreau sa te vad si pe tine la 180 la ora daca mai scapi...cu casca sau fara...

N-am vitezana dar imi place sa rulez la o viteza decenta pentru o motocicleta...altfel mi-as fi cumparat un trabant si as fi scos capul pe geam...supersenzatie bai motociclistule.

Parca nu era bine sa vb mortii de rau, nu? Lasa-l sa se odihneasca in pace...

 

R.I.P

Editat de mishumishu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Baitas e fiul parintilor tai, cretinul ala mic care scrie abjectii pe forumul motociclistilor. Invata limba romana macar cat stiu eu germana dupa care poate vom povesti."

 

Tovarase...parerea mea e ca esti mult prea increzut pentru secolul asta..ia vezi poti sa traduci asta in germana: "Dani este un terminat" - pun pariu ca nu stii. Ti se putea intampla si tie oricand asa ca nu mai face pe grozavul...sau tu mergi numai cu 30 la ora? hai lasa-na bai asta cu carnet de 30 de ani si 300.000 km pe motor. Eu cred ca nu exista motociclist care sa nu ii fi dat blana motocicletei sale...singura prostie care a facut-o raposatul a fost ca nu a purtat o amarata de casca. Oricum vreau sa te vad si pe tine la 180 la ora daca mai scapi...cu casca sau fara...

N-am vitezana dar imi place sa rulez la o viteza decenta pentru o motocicleta...altfel mi-as fi cumparat un trabant si as fi scos capul pe geam...supersenzatie bai motociclistule.

Parca nu era bine sa vb mortii de rau, nu? Lasa-l sa se odihneasca in pace...

 

R.I.P

C

Ceri atentie sau mi se pare mie? Nu despre tine era vorba aici....

Cauta-ti o femeie amice!

Si da, as putea traduce asta daca ar fi macar aproape de adevar! Deocamdata sunt in viata, sunt foarte sanatos (exceptand plamanii si fumatul :angryfire:), daca se va schimba situatia in acelasi fel precum cel discutat aici, ai voie sa ma judeci. Si da, prostia aia de a nu purta casca ma diferentiaza de astfel de dobitoci. Pentru ca este un act de dobitocism sa NU constientizezi ca purtarea castii poate face diferenta dintre a te distra multi ani si a-i face pe cei de acasa sa plaga.

Zmeule.... mergi cu viteza decenta inspre iesire... Pa~!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce simpatici sunteti voi astia de pe topicu asta...

 

cainii latra....caravana trece!!

 

"adevaratzii" oricum o sa mearaga fara casca si cu mainile la spate pt. k asa e cool si.... mai simplu ATAT II DUCE CAPU...

 

cu respect,

 

purtati in poolla mea casca si o urma de echipament

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mo Weed... facem ma intr-un final topicu' ala de injuraturi? :angryfire:

Hai, uita, te las sa inviti toti zmeii care merg fara casca sa ma injure acolo, ce zici?

Vorbim cu Admin sa ne lase sa ne facem nitel de cap ... ce zici?

 

On topic... Faza ramane in continuare de rahat... fara casca, insa totusi atat de... expert! ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce simpatici sunteti voi astia de pe topicu asta...

 

cainii latra....caravana trece!!

 

"adevaratzii" oricum o sa mearaga fara casca si cu mainile la spate pt. k asa e cool si.... mai simplu ATAT II DUCE CAPU...

 

cu respect,

 

purtati in poolla mea casca si o urma de echipament

"Ei" poarta doar "urma" , dupa cum bine se vede !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cei care mor nu prea au timp sa citeasca pe forum...si la accidente, si la incepatori.

 

Parerea mea. ..bine punctat.. :P .Dumnezeu sa-l aiba in paza

 

 

 

motociclismul mai nou se invata la taste.... :angryfire:

 

 

PS: conduceti cu prudenta mouseul atentie la viteza megabit-ului

Editat de Kawa82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

63 de metrii de frana?!?! Motocicleta noua?? Ia sa vedem ce zice ORIENTATIV un anumit tabel:

 

80 km/h 22.22 m 66.26 m

 

unde prima este viteza, a doua este spatiul parcurs intr-o secunda si a treia este distanta totala de franare.

 

Tabelul este orientativ si facut in situatii ideale: placute noi, carosabil aderent din acel compozit specific, cauciucuri uzate pana la 5000km, drum in aliniament etc.

 

Cum el a avut impact dupa acea distanta de 63m...

 

Si cu asta v-am lamurit si cu viteza!

 

P.S.: calculul este valabil la masini unde franeaza ambele roti in tandem :angryfire: Are pur rol informativ. In general la moto distantele sunt 150%-175% fata de cele auto

 

Fugi mah de aici ca nu franeaza asa prost o motocicleta. In ultimul numar de UniversMoto se franeaza cu un tourer BMW de 1200 de la 100 km/h in 42 de metri cu o decelerare medie de 9 m/s2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :angryfire: :P pentru bietul amarat sarac cu duhul. Pacat de tineretea lui, dar mai ales pacat de cei pe care ii lasa cu sufletul indurerat in urma. De fiecare data cand citesc asa ceva pe aici ma ingrozesc, mi se face pielea de gaina si ma gandesc cu groaza cum ar fi daca as fi eu in locul sarmanului. Si cand ma gandesc ca mai am si o nevasta si un baiat de 2 ani care ma asteapta acasa...imi vine sa merg cu maxi-taxi. Si din pacate, citesc din ce in ce mai des.

 

P.S. Apropo de casca...si eu am tot felul de prieteni care vor sa-i duc cu motorul ca pasageri, dar fara casca...si raman dezamagiti cand ii refuz CATEGORIC. E lege: la mine pe motor nu urca NIMENI fara sa aiba macar o casca in cap si sa fie LEGATA. Si daca nu am casca pentru pasager la mine, prefer sa o dau pe a mea pasagerului, si sa merg 1-2 km sa-i satisfac curiozitatea, fara casca, dar nu mai tare de 50-60 la ora.

Echipamentul, cat de sumar ar fi el, in limita posibilitatilor fiecaruia, zic eu ca face diferenta mare. HAIDETI SA PURTAM ECHIPAMENT!!! Ne poate scapa de multe belele...sau beliciuni( a se citi julituri :blbl: )

 

P.S.2 : De ce atata rautate pe acest forum? De ce atatia impresari care se cred motociclistii cei mai tari si se cred superiori celorlalti? Ei nu au fost incepatori niciodata? S-au nascut direct pe motor? De ce in loc sa-i injure, sa faca bascalie si sa-i tavaleasca prin noroi pe cei care gresesc, din prostie sau nu, nu le dau un sfat, o povata? De ce atata rautate in comunitatea moto? Ei nu au primit la randul lor sfaturi? Eu cred ca au primit, pentru ca daca nu le primeau, probabil ca acum erau ei subiectul acestui topic, sau a altor topicuri de la rubrica Accidente. De ce PE TOATE topicurile in care este accidentat cineva, sau moare cineva, trebuie sa se gaseasca destepti dintr-astia care sa zica cate-n luna si-n soare despre cat sunt ei de motociclisti, in loc sa zica : "asa nu e bine", sau "nu se face asa, ci se face uite asa:" ...

 

Cu parere de rau spun ca dintre toate forumurile pe care activez, acesta, care culmea, se presupune a fi cel mai unit, este din pacate cel mai violent si mai plin de "experti" prea plini de sine, care nu fac altceva decat sa indurereze si mai mult sufletele celor lasati in urma de cate un motociclist mort.

Pacat! Mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 150 - 175 % cum ?

Adica masina de la 80 km/h franeaza in 67 m, iar motorul cu 150 % mai mult ?

 

Condoleante familiei si odihneasca-se in pace !

Adica motoru 100/0 in 41m cu frana fata spate .... adica 75% fata de masina

stie el .... la masina trebuie sa opreasca 1T nu 200kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica motoru 100/0 in 41m cu frana fata spate .... adica 75% fata de masina

stie el .... la masina trebuie sa opreasca 1T nu 200kg

 

sa nu ajungeti in situatia in care sa probati la maxim franele. involuntar. acolo nu franeaza motorul ci motociclistul. daca se pierde atunci franeaza motorul...si cand franeaza motorul nu e bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :angryfire: :P pentru bietul amarat sarac cu duhul. Pacat de tineretea lui, dar mai ales pacat de cei pe care ii lasa cu sufletul indurerat in urma. De fiecare data cand citesc asa ceva pe aici ma ingrozesc, mi se face pielea de gaina si ma gandesc cu groaza cum ar fi daca as fi eu in locul sarmanului. Si cand ma gandesc ca mai am si o nevasta si un baiat de 2 ani care ma asteapta acasa...imi vine sa merg cu maxi-taxi. Si din pacate, citesc din ce in ce mai des.

 

P.S. Apropo de casca...si eu am tot felul de prieteni care vor sa-i duc cu motorul ca pasageri, dar fara casca...si raman dezamagiti cand ii refuz CATEGORIC. E lege: la mine pe motor nu urca NIMENI fara sa aiba macar o casca in cap si sa fie LEGATA. Si daca nu am casca pentru pasager la mine, prefer sa o dau pe a mea pasagerului, si sa merg 1-2 km sa-i satisfac curiozitatea, fara casca, dar nu mai tare de 50-60 la ora.

Echipamentul, cat de sumar ar fi el, in limita posibilitatilor fiecaruia, zic eu ca face diferenta mare. HAIDETI SA PURTAM ECHIPAMENT!!! Ne poate scapa de multe belele...sau beliciuni( a se citi julituri :blbl: )

 

P.S.2 : De ce atata rautate pe acest forum? De ce atatia impresari care se cred motociclistii cei mai tari si se cred superiori celorlalti? Ei nu au fost incepatori niciodata? S-au nascut direct pe motor? De ce in loc sa-i injure, sa faca bascalie si sa-i tavaleasca prin noroi pe cei care gresesc, din prostie sau nu, nu le dau un sfat, o povata? De ce atata rautate in comunitatea moto? Ei nu au primit la randul lor sfaturi? Eu cred ca au primit, pentru ca daca nu le primeau, probabil ca acum erau ei subiectul acestui topic, sau a altor topicuri de la rubrica Accidente. De ce PE TOATE topicurile in care este accidentat cineva, sau moare cineva, trebuie sa se gaseasca destepti dintr-astia care sa zica cate-n luna si-n soare despre cat sunt ei de motociclisti, in loc sa zica : "asa nu e bine", sau "nu se face asa, ci se face uite asa:" ...

 

Cu parere de rau spun ca dintre toate forumurile pe care activez, acesta, care culmea, se presupune a fi cel mai unit, este din pacate cel mai violent si mai plin de "experti" prea plini de sine, care nu fac altceva decat sa indurereze si mai mult sufletele celor lasati in urma de cate un motociclist mort.

Pacat! Mare pacat!

 

nu te mai mira de rautatea lor ca o faci degeaba, am vazut ce inseamna sa fii unit intre motociclisti...e adevarat ca aia mai cu capul pe umeri stiu cand sa-ti fie alaturi si cand sa te traga de urechi, dar de regula nu prea se aplica la cei mai tineri, de o varsta cu mine, ei se cred deja mari experti in ale motorului si circularii cu el, in fine, romania ramane o tara dementa in care totul e posibil...odihna in pace celui ce a murit, deja se vede ca nu prea se stie sa se invete din greseli, eu la prima cazatura am jurat sa nu ma mai urc pana nu-mi vad geaca si genunchierele, desi scapasem fara nici o julitura, dar astia sunt prea de tot sa te dai cu peste 100 fara casca, ma intreb ce naiba mai vedea ca ti se izbesc toate de fata...asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va certati ca tatele la piata.!

Fie ca suntem carutasi,pietoni,biciclisti,motociclisti,conservari,aviatori,navigatori,marinari,pietrolieri,mineri,politisti,contabili,administratori, etc etc..... SUNTEM OAMENII! si ca oameni nu avem voie sa judecam alti oameni nu suntem in masura(dupa moartea unui om ma refer , nu ma luati cu judecatoria) ... nu inteleg de ce atata rautate , de ce atatea misto`uri la adresa user`ului Cocolino.. chiar nu inteleg... el doar incearca sa va spuna ce s-a intamplat..... chiar el a spus ca cea mai mare vina o are amicul lui... de ce trebuie sa fim rai ...cumva acuma in DEX la cuvantul oameni gasim echivalent cuvantul animale/besti? iar pentru cei ce va da-tii mari destepti,mari oameni ,mari motociclisti,mari (etc).... va las sa mai legati cu ata dictionarul ca sa spuneti 3-4 cuvinte corecte adresate omului care a murit,cuvinte precum : Sa-i fie tarana usoara. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...lista poate continua

aaa da si v-a vorbit un copil de 14 ani ,care se catalogheaza fiind un biciclist -vitezoman- si care in timpurile ce vin isi doreste o motocicleta...

si multumesc ca ati citit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai pretene ... in primul rand omu` nu era motociclist si punct. Nu stiu daca mai are rost sa continuam. Motociclist devii dupa 1 an dupa ce iti iei A-ul. Pana atunci esti doar o tentativa de ... acelasi lucru valabil si la celelalte categorii. Nu intereseaza pe nimeni aici ca omu mergea pe motor din burta lu` ma-sa si ca avea 600-le rezervat cand inca nici nu era conceput. Mai las-o ... a platit cu viata prostia din capu` lui. Si nu e nici primul si nici ultimul. Faptul ca acum e mort e singurul lucru pentru care il respect, pentru ca mortii trebuiesc respectati indiferent de ce au fost in viata. Poti sa intelegi tu? Iar daca incepi cu intrebari de genu cat de preventiv conduce careva de aici atunci du-te la gara si lasa-ne deoarece cu cat conduci mai preventiv cu atat ai mai multe sanse sa ajungi sa mai bagi un post pe forumul asta ...

 

off topic: Nu cred ca daca ai A'ul de un an te consideri motociclist. Cunosc persoane care au A-u de 15 ani si n-au facut 100 de km pe 2 roti in anii astia. E legat de multe variabile motociclismu' asta. Cel mai important este sa ramai in viata. Faptul ca unii au mai multi sau mai putini km sau ca unii au mai multa sau mai putina experienta tine de comportamentul lor in trafic. Nu poti sa-mi spui ca un incepator nu se poate abtine de la dat gaz. Oricum experienta se acumuleaza odata cu km parcursi.

on topic: Dzeu sa-l ierte, inconstienta l-a dus pe ultimul drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care un user va veni si va spune ceva de genu` "bunul meu frate xxx din cauza prostiei infernale ce zacea in capu` lui a murit azi ca nu purta casca ... R.I.P. te iubim etc. DAR MARE BOU AI FOST!" nu va fii luat la misto niciodata ... ideea este sa incercam sa prezentam obiectiv accidentele. Eu cand am facut asta am fost luat la pwla de juma de forum intr-un caz din cele peste cateva zeci in care imi bagasem nasu` si asta pt ca cineva a postat in locul meu ... si am fost luat de catre useri care din pacate acum infunda spitalele prin diverse orase ale tzarii...

 

Asa ca dragul meu KeeNnT, nu stiu cata experienta ai tu pe 2 roti sau pe 4 roti insa in momentul in care vei fii martorul unui accident vei simti ca esti plin de adrenalina si vei face tot posibilul ca sa faci lumea sa creada ce ai vazut tu nu ce s-a intamplat intr-adevar si care au fost cauzele principale si secundare adevarate. De la al 2lea, al 3lea accident incolo vei incepe sa realizezi ca lumea nu e chiar asa roza precum o credeai. Dar cum in general un om care nu are treaba cu astfel de evenimente in decursul unei vieti este martorul a maximum 10 din care 1 grav, putem spune ca sunt putini pe acest forum care intr-adevar isi pot expune parerea la rece.

 

Eu unul m-am saturat sa ajung la un accident si sa aud ca motociclistul e impecabil (sau cond. auto) si dupa 30 min sa-mi dau seama ca BOUL IMPECABIL a trecut pe rosu` sau nu are permis sau e baut sau orice alt caz care schimba complet turnura unui eveniment.

 

Ceea ce am spus mai sus este general valabil pt toti pushtanii din "cluburile" POKEMONII FORJATORI posesori de scutere KYMCO sau moto pana in 125cc care habar nu au in cate tipuri se impart intersectiile si ce se intampla intr-o intersectie unde exista doar semnul cedeaza trecerea si de asemenea pentru toti ceilalti participanti la trafic care nu stiu sa dea raspuns la cele 2 probleme de mai sus si se uita in carte.

 

off topic: Nu cred ca daca ai A'ul de un an te consideri motociclist. Cunosc persoane care au A-u de 15 ani si n-au facut 100 de km pe 2 roti in anii astia. E legat de multe variabile motociclismu' asta. Cel mai important este sa ramai in viata. Faptul ca unii au mai multi sau mai putini km sau ca unii au mai multa sau mai putina experienta tine de comportamentul lor in trafic. Nu poti sa-mi spui ca un incepator nu se poate abtine de la dat gaz. Oricum experienta se acumuleaza odata cu km parcursi.

on topic: Dzeu sa-l ierte, inconstienta l-a dus pe ultimul drum.

 

daca iti iei permisul pe care ai maxim 2 categorii (in general A si B ) se presupune ca il iei sa-l folosesti nu sa-l ti in vitrina. Cine are o categorie de 15 ani si nu a facut mai mult de 100km se poate duce sa dea reexaminarea. Exemplul tau este foarte prost in situatia de fata deoarece in 15 ani in care esti rupt de a conduce categoria de vehicul pt care esti atestat se poate schimba regulamentul de 4 ori (in ultimii 8 ani s-a schimbat de 3 ori....). Faptul ca unii au mai multa sau mai putina experienta conteaza enorm. Si da un incepator se abtine sa dea gaz. TREBUIE! De ce? Pt ca altfel o beleshte pe romaneste.

 

Experienta nu se acumuleaza cu km parcursi. Este total gresita conceptia ta si iti pot da 30 de contra-exemple. Este cea mai proasta linie de acumulare a experientiei. Experienta se acumuleaza in timpul petrecut in spatele volanului. Vrei sa-mi spui tu mie ca eu care am 35.000km facuti in tara si inca 15.000 facuti in afara in ultimul an jumate am mai putina experienta decat pustiul de la et.1 care face 1000km/luna DOAR pe Magheru?? Vrei sa-mi spui tu mie ca prietenul meu care are in ultimii 2 ani peste 150.000km fiind sofer de TIR international are mai putina experienta decat prostul de var-miu care a facut in ultimele 2 luni 15.000km si azi a facut accident ca nu a dat cedeaza, el avand carnet de 6 luni??

 

Experienta la volan sau la ghidon se presupune ca o acumulezi in acea perioada de timp cat trebuie sa tzi "lamaia" in geam. Mergem prin Bucuresti sa vedem cati incepatori o tin?? Pacat ca s-a sanctiunea de suspendare... pacat!

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Si pentru ca am experienta, km parcursi, decenta in trafic si bun simt, aseara m-a iertat nenea politistu :P Am scapat doar cu o mustrare (si de constiinta) si 2 puncte penalizare. M-am facut fata si mai cuminte :angryfire:

 

On topic: Dumnezeu sa-l ierte! Nu-mi mai tocesc unghiile pentru explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mo Weed... facem ma intr-un final topicu' ala de injuraturi? :angryfire:

Hai, uita, te las sa inviti toti zmeii care merg fara casca sa ma injure acolo, ce zici?

Vorbim cu Admin sa ne lase sa ne facem nitel de cap ... ce zici?

 

On topic... Faza ramane in continuare de rahat... fara casca, insa totusi atat de... expert! ha ha ha

 

Nu pot sa nu fiu dezgustat de cata energie dai dovada pe topicul unui OM mort. Bineinteles ca trebuie comentate anumite aspecte ca poate invata si altii ceva naibii. Dar! Vad ca tu jonglezi cu cuvintele si cu vietile oamenilor de parca bei o cola. Las-o dracu mai moale. Crezi ca tu nu poti sa ti-o furi maine? Vorba aia cu mortii nu se vorbesc de rau are si un rost. Poate cand o sa fii tu ala mort o sa-ti dai seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu fiu dezgustat de cata energie dai dovada pe topicul unui OM mort. Bineinteles ca trebuie comentate anumite aspecte ca poate invata si altii ceva naibii. Dar! Vad ca tu jonglezi cu cuvintele si cu vietile oamenilor de parca bei o cola. Las-o dracu mai moale. Crezi ca tu nu poti sa ti-o furi maine? Vorba aia cu mortii nu se vorbesc de rau are si un rost. Poate cand o sa fii tu ala mort o sa-ti dai seama.

 

Exact asta i-am transmis si eu acum cateva zile...omu se pare ca nu vrea sa inteleaga nimic...oricum activitatea lui principala se rezuma la criticat motociclistii implicati in accidente. El e motociclistul care nu greseste si nu ezita niciodata atunci cand conduce super motocicleta lui...cu 45-50 la ora ca sa evite accidentele....dupa care vine si arunca cu vorbele inspre prietenii celor decedati (in cazul de fata nu sunt eu).

Am o propunere pentru el: poti sa te duci la poarta cimitirului si sa te apuci sa ii mascaresti pe aia care isi cara sicriele celor apropiati...toti niste idioti ca isi plang mortii (indiferent ca nu a purtat o casca sau ca au scos sigurantele atunci cand au umblat pe la instalatia electrica prin casa)....astia care si-o fac cu mana lor ar trebui intodeauna comemorati prin vorbe grele pentru a ii invata pe restul care inca mai traiesc.

 

Un terminat parerea mea...dar omul stie germana fratilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Fugi mah de aici ca nu franeaza asa prost o motocicleta. In ultimul numar de UniversMoto se franeaza cu un tourer BMW de 1200 de la 100 km/h in 42 de metri cu o decelerare medie de 9 m/s2.

 

Vezi ca astia prin reviste auto-moto mai mananca si rahat, nu contest ca un modelul de mai sus nu franeaza in 42 metri dar am vazut multe ineptii scrise prin revistele de acest gen, drept urmare nu le mai cumpar de cativa ani buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

R.I.P. :blink: :blink: pentru bietul amarat sarac cu duhul. Pacat de tineretea lui, dar mai ales pacat de cei pe care ii lasa cu sufletul indurerat in urma. De fiecare data cand citesc asa ceva pe aici ma ingrozesc, mi se face pielea de gaina si ma gandesc cu groaza cum ar fi daca as fi eu in locul sarmanului. Si cand ma gandesc ca mai am si o nevasta si un baiat de 2 ani care ma asteapta acasa...imi vine sa merg cu maxi-taxi. Si din pacate, citesc din ce in ce mai des.

 

P.S. Apropo de casca...si eu am tot felul de prieteni care vor sa-i duc cu motorul ca pasageri, dar fara casca...si raman dezamagiti cand ii refuz CATEGORIC. E lege: la mine pe motor nu urca NIMENI fara sa aiba macar o casca in cap si sa fie LEGATA. Si daca nu am casca pentru pasager la mine, prefer sa o dau pe a mea pasagerului, si sa merg 1-2 km sa-i satisfac curiozitatea, fara casca, dar nu mai tare de 50-60 la ora.

Echipamentul, cat de sumar ar fi el, in limita posibilitatilor fiecaruia, zic eu ca face diferenta mare. HAIDETI SA PURTAM ECHIPAMENT!!! Ne poate scapa de multe belele...sau beliciuni( a se citi julituri :ph34r: )

 

P.S.2 : De ce atata rautate pe acest forum? De ce atatia impresari care se cred motociclistii cei mai tari si se cred superiori celorlalti? Ei nu au fost incepatori niciodata? S-au nascut direct pe motor? De ce in loc sa-i injure, sa faca bascalie si sa-i tavaleasca prin noroi pe cei care gresesc, din prostie sau nu, nu le dau un sfat, o povata? De ce atata rautate in comunitatea moto? Ei nu au primit la randul lor sfaturi? Eu cred ca au primit, pentru ca daca nu le primeau, probabil ca acum erau ei subiectul acestui topic, sau a altor topicuri de la rubrica Accidente. De ce PE TOATE topicurile in care este accidentat cineva, sau moare cineva, trebuie sa se gaseasca destepti dintr-astia care sa zica cate-n luna si-n soare despre cat sunt ei de motociclisti, in loc sa zica : "asa nu e bine", sau "nu se face asa, ci se face uite asa:" ...

 

Cu parere de rau spun ca dintre toate forumurile pe care activez, acesta, care culmea, se presupune a fi cel mai unit, este din pacate cel mai violent si mai plin de "experti" prea plini de sine, care nu fac altceva decat sa indurereze si mai mult sufletele celor lasati in urma de cate un motociclist mort.

Pacat! Mare pacat!

 

 

:baldy:

:ph34r: foarte bine spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ca multi dintre voi compatimeatzi calul.....

Nu pot sa cred ca declara cineva ca pana acum 2 ani motocicletele erau conduse de motociclisti nu de cocalari....

Faceti un topic cu definitia cocalarului,iar cei care participatzi la discutii sa precizati de ce voi nu suntetzi cocalari,sa spuneti de ce va iubeste dumnezeu numai pe voi,sa ne explicati de ce voi o sa ajungeti in rai,sa spuneti de ce voi sunteti mai destepti,mai curati,mai sanatosi,ce muzica scultati DA??

 

Cocalar este cel care condamna un mort!!!!!! Mie mi-ar fi frica sa nu ma bantuie baiatul ala fiindca m-am crezut mai BUN CA EL,sa nu imi apara noaptea in vis,sa nu mi se arate copiilor mei plin de sange,sa nu ma bantuie sa am si eu un accident si sa ma vada "langa el" EU ASA V-AS FACE!!!!Voi ati sta in pat in stanga nevestei si eu in dreapta ei si as ranji la ea!!!!!!!BLASTAMATZILOR

 

Cretinela atinge cote maxime.....

Auzi soro....cocalar....mi-e mila de cal.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ca multi dintre voi compatimeatzi calul.....

Nu pot sa cred ca declara cineva ca pana acum 2 ani motocicletele erau conduse de motociclisti nu de cocalari....

Faceti un topic cu definitia cocalarului,iar cei care participatzi la discutii sa precizati de ce voi nu suntetzi cocalari,sa spuneti de ce va iubeste dumnezeu numai pe voi,sa ne explicati de ce voi o sa ajungeti in rai,sa spuneti de ce voi sunteti mai destepti,mai curati,mai sanatosi,ce muzica scultati DA??

 

Cocalar este cel care condamna un mort!!!!!! Mie mi-ar fi frica sa nu ma bantuie baiatul ala fiindca m-am crezut mai BUN CA EL,sa nu imi apara noaptea in vis,sa nu mi se arate copiilor mei plin de sange,sa nu ma bantuie sa am si eu un accident si sa ma vada "langa el" EU ASA V-AS FACE!!!!Voi ati sta in pat in stanga nevestei si eu in dreapta ei si as ranji la ea!!!!!!!BLASTAMATZILOR

 

Cretinela atinge cote maxime.....

Auzi soro....cocalar....mi-e mila de cal.....

 

Trecand peste limbajul putin cam dur, bine zici ce zici.

 

Omul a gresit, a platit, insa la fel ca el o sa greseasca si altii, in mod cert nu va fi el ultimul. Si daca oarecine isi imagineaza ca prin critici aberante si inutile exprimate pe forum este "erou national" pt ca salveaza nenumarate vieti, eu zic sa se mai gandeasca putin.

 

Cine pricepe ce e de priceput, intelege din simpla descriere a accidentului, nu are nevoie de destepti care sa spuna ca de fapt persoana decedata e un cocalar prost, care, culmea, a si pus in pericol viata unui cal prin inconstienta lui, si numai dupa ce citeste asemenea "critici constructive", o persoana are revelatia "daaaaa, acum inteleg, de fapt, motociclistul a gresit, nu voi face si eu asa".

 

Hai sa fim seriosi, si sa nu dam pe-afara de destepti si corecti ce suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare are dreptul la opinie ...dar cei care si-o exprima fara lipsa de decenta fatza de un om care a murit si mai ales ca 99,99 % dintr voi nu ati avut nici o treaba cu el ....SUNT NISTE CRETINI CARE TREBUIE PUSI SA TRAGA CARUTELE <BATUTI CU PIETRE <ARUNCATI LA CAINI >>>>

 

 

 

baaaaaaiiiiii lasa-ti omul in pace ca a MURIT

 

 

 

 

RIP

Editat de sohei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cand cumperi un motor daca nu ii dai blana nu are rost sa dai banii pe ea, numai in a 6-a la turatie maxima iti arata daca merita banii :baldy:

 

Din experienta mea .... dai banu omului , si poti pleca cu ea in probe, iti place o iei, nu iti place primesti banii inapoi daca motoreta e in stara in care ai luat-o

Stii ?... ca la c#r^e ... banii inainte

 

 

RIP baiatului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ca multi dintre voi compatimeatzi calul.....

Nu pot sa cred ca declara cineva ca pana acum 2 ani motocicletele erau conduse de motociclisti nu de cocalari....

Faceti un topic cu definitia cocalarului,iar cei care participatzi la discutii sa precizati de ce voi nu suntetzi cocalari,sa spuneti de ce va iubeste dumnezeu numai pe voi,sa ne explicati de ce voi o sa ajungeti in rai,sa spuneti de ce voi sunteti mai destepti,mai curati,mai sanatosi,ce muzica scultati DA??

 

Cocalar este cel care condamna un mort!!!!!! Mie mi-ar fi frica sa nu ma bantuie baiatul ala fiindca m-am crezut mai BUN CA EL,sa nu imi apara noaptea in vis,sa nu mi se arate copiilor mei plin de sange,sa nu ma bantuie sa am si eu un accident si sa ma vada "langa el" EU ASA V-AS FACE!!!!Voi ati sta in pat in stanga nevestei si eu in dreapta ei si as ranji la ea!!!!!!!BLASTAMATZILOR

 

Cretinela atinge cote maxime.....

Auzi soro....cocalar....mi-e mila de cal.....

:kiss: :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...