Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Ti-l recomand pe ANDU...stie ce face, se ocupa numai de Ducati

Pe Andu l-am cautat , din pacate nu am cum sa mai dau de el, mi-a mai lucrat la motor si anul trecut.

Daca stii cum sa dau de el zi si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din propria suferintza reusesc sa ridic doua dej'te in sus si sa-mi motivez actiunea.

verificati-va curelele de distributie bah ducatijdilor.

A mea si-a dat duhul spargand tot in cale.. piston bloc motor biela supape..etc.. scandal mare..

Le comandasem cu o luna inainte sa plec in grecia si nu au venit la timp sa le schimb, fatalitate.. in ziua in care tocmai ii faceam parastasul primesc telefon ca au venit curelele.. pam pam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din propria suferintza reusesc sa ridic doua dej'te in sus si sa-mi motivez actiunea.

verificati-va curelele de distributie bah ducatijdilor.

A mea si-a dat duhul spargand tot in cale.. piston bloc motor biela supape..etc.. scandal mare..

Le comandasem cu o luna inainte sa plec in grecia si nu au venit la timp sa le schimb, fatalitate.. in ziua in care tocmai ii faceam parastasul primesc telefon ca au venit curelele.. pam pam.

 

Adevarat graiesti....Bine, ideea e sa nu te feresti de curelele de distributie ci sa le schimbi la timp, adica sa le schimbi o data la 20.000km sau o data la 2-3 ani, sau cel putin sa le controlezi macar o data la 6 luni.

 

Bai sinner ia zi cand vi sa-ti iei curelele de la mine? :( oricum la urmatorul motor o sa ai nevoie de ele...apropo, si ecranul a venit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu le ia sinner si se potrivesc la trantorul meu 600 dark, le iau eu. radule, te pot suna bre?

 

Pai sinner le-a platit deja daca vrei vorbeste cu el sa ti le dea acum ca sa le poti schimba si el isi comanda el aletele, ca pana-si ia un motor mai trece ceva vreme.

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iauzi langa mine :(

m-am scos :ok:

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 12:37 -------------
ok, revin totusi cu o problema doar de competenta celor care se pricep la ducati...

de andu nu pot sa dau, unde altundeva ?

 

problema mea e ca bobina din spate la monster de 1000 din 2003 (e dubla, cu doua iesiri) nu mai da scanteie pe nici una din fise si nu e bobina de vina, am inlocuit-o cu alta bobina si tot nu da...e probabil altceva si nu imi pot da seama ce...

 

are cineva vreo idee ce sa fac sau unde sa ma duc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare . Vo prezint si pe mea. S a nascut in 2002, pe strazi din 2004 si a facut de atunci 18 000 km.Are tobe Remus si carbon . Cam am luato din germania am schimbat cauciucurile cu Pilot Road 2 , oglinzile( nu imi placea culoarea) si am dat jos abtibildurile alea.

 

As avea nevoie de urmatoarele:

1.ax roata fata

2. filtru de aer stock

3.curele

cine poate sa ma ajute ?

 

 

 

 

ESTE DE VANZARE.

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 14 Apr 2008 18:06 -------------
Pozele nu se incarca , inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ducatisti,

 

ieri mi-a venit motorul, e o nebunie... :bigstar:

monster 600, din 2000 la 22k km.

 

din cate am inteles andu e the best la ducati,

poate cineva sa-mi dea un pm contactele lui.

 

numai bine,

post-22678-1208208349_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VIND un set placute spate pentru Monster, Ferodo Platinum la 30 RON

 

 

..spune mi daca se potrivesc si la 750S din 2001

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatistilor!

Am cateva perechi de manusi de vanzare DAINESE DUCATI CORSE 2008.Marimea M,160 euro perechea.0720666609-Ciprian.

Numai bine si sper ca nu am deranjat pe nimeni!

 

SUOMY Spec-1R Extreme - Michel Fabrizio motoGP Replica -ABSOLUT NOUA.Marimea L.600 euro negociabil-are viziera iridium,pin lock.0720666609-Ciprian

post-9235-1209288245_thumb.jpg

post-9235-1209288286_thumb.jpg

post-9235-1209288315_thumb.jpg

post-9235-1209290255_thumb.jpg

post-9235-1209290263_thumb.jpg

post-9235-1209290271_thumb.jpg

post-9235-1209290281_thumb.jpg

post-9235-1209290299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca ti se par scumpe manusile nu te obliga nimeni sa le cumperi.Ma mir ca nu ai zis nimic de casca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir ca nu ai zis nimic de casca....

Pai ar fi de zis si acolo. La 1/2 din pret gasesti casti la fel de bune, dar cu 100gr mai grele.

Suta aia de grame conteaza cand stai toata ziua pe curbe pe circuit. Ori pe amckart se cam sta la terasa, cu toate ca e singurul circuit din Bucuresti. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi te rog ce casti noi si mai bune decat varful de gama de la SUOMY gasesti la 300 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi te rog ce casti noi si mai bune decat varful de gama de la SUOMY gasesti la 300 euro.

 

N-am zis frate mai bune, si nici n-am zis ca ceri mult pe ea. Eu personal nu as da 600 euro pe o casca, cand la 300 de euro se aduc din state ARAI RX7 si SHOEI RF1000. Fiecare cu aia masii, daca cineva simte nevoia sa dea 600 de euro pe o casca race-replica nu o sa ma pun eu contra, pana la urma tu m-ai zgandarit cu casca, eu am zis de manusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...