Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasand la o parte Metrotehnica mai exista oameni de la care pot face o comanda?

Binenteles sa-mi ofere si un pret corect.

Set curele de distributie ducati monster 620 ie dark model 2002. Pret si durata.

 

Multam si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Andu.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc. stiam de el, dar nu ma ajuta germana deloc...

am avut ieri rabdare sa verific toate linkurile de pe toate paginile de la service/manuale..dar nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc. stiam de el, dar nu ma ajuta germana deloc...

am avut ieri rabdare sa verific toate linkurile de pe toate paginile de la service/manuale..dar nimic...

 

 

Ce manual...cel de utilizare?...ca cel de service nu l-am gasit nici eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am respect pt ducati, imi pare rau ca nu am avut ocazia sa imi cumpar dar daca voi avea o voi face, si mai ales ca daca stau sa imi aduc aminte DUCATI e cel mai bun V2 desigur a inceput sa fie si mai rau acum V4 si va fi pt mine cel mai frumos, cel mai atragator motor pt mine este DUCATI 916 batranul campion la SBK cu CARL FOGARTY ! respectele mele pt cei care au DUCATI !

Editat de NitrosOxide
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respectele mele pt cei care au DUCATI !

 

pentru ca mi-ai adus aminte de Carl ete

un tur de pista Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara ducatistilor,

 

de curand am intrat si eu in familia voastra(sper sa ma primiti).Mi-am luat un ST 2 de care m-am indragostit la primul drum.Sunt super incantat de L-twin desi aveam impresia ca este cam neprietenos.M-am inselat.Super tare cuplul ei.Fuckin unbelievable :)

Mai completati si voi ceva desprea ea ca sa afle si mandea cu ce se da.

 

In rest,

Sa conduceti bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

din decembrie am si eu un monster. nu am reusit sa-l inmatriculez decat de vreo saptmana si ceva. in principiu sunt multumit de el(e primul meu motor) si in afara de ducati nu ma intereseaza alceva. vreau sa pun si eu niste intrebari. monsterul meu e din 98 si e dark. ma intereseaza daca a pus cineva doua discuri de frana pe fata? si daca da, cum? si asi vrea sa pun un indicator de temperatura la ulei tinand cont ca bordul nu ma ajuta cu prea multe informatii. care e temperatura optima de functionare si care e cea maxima ? ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

din decembrie am si eu un monster. nu am reusit sa-l inmatriculez decat de vreo saptmana si ceva. in principiu sunt multumit de el(e primul meu motor) si in afara de ducati nu ma intereseaza alceva. vreau sa pun si eu niste intrebari. monsterul meu e din 98 si e dark. ma intereseaza daca a pus cineva doua discuri de frana pe fata? si daca da, cum? si asi vrea sa pun un indicator de temperatura la ulei tinand cont ca bordul nu ma ajuta cu prea multe informatii. care e temperatura optima de functionare si care e cea maxima ? ms mult

 

Sa-l stapanesti sanatos !

 

Nu am raspuns pt intrebarile tale, dar stiu niste baieti care se pricep mai bine, ia baga un ochi aici:

 

/index.php?showtopic=204258

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

RECOMAND

 

Poate intereseaza pe cineva un 750SS care se prezinta foarte bine la pretul de 3200e.

Detalii despre mobra aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am gasit un ducati 750 desmodue din 2001 20000 km,vreau sa il cumpar si as avea cateva intrebari

1. avand in vedere ca are doar un disc de frana pe fata franarea este eficienta tinand cont de faptul ca am 110 kg care adaugate motociletei .....?

2.la 190 si 110 kg pozitia in sa poate fi OK ?

3.ce posibilitati de inbunatatire a franei exista? se pot monta 2 discuri?

4.ce costuri ar fi pentru o revizie totala la ducati? filtre,placute frana,ulei,distributie,

5.de unde pot procura piese after market ?

Va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...incearca sa nu te panichezi,franarea de pe moto este super buna iar piesele sunt de calitate superioara(kitul brembo si furtunele sport fac diferenta)

1.nu necesita al2lea dsc montat(mai ales ca acest model nu depaseste 210km/h)

2.la fel sunt si eu..numai ca cu 20kg mai putin..e ok

3.pot fi montate dar nu merita investitia..decat daca sunt SH sau aftermarket

4.la fel ca si celelalte modele de japoneze.85E curea/filtru ulei 12E/placute frana brembo 30E

5.daca aflii spune ne si noua.

 

Ne auzim :(

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-16350-1216141809_thumb.jpg salut hai ajutatima si pe mine am 2 variante ambele 3300 euro

 

post-16350-1216141631_thumb.jpg

 

 

 

1. dukati 620 15700 km ne rulata in tara 2003 anul

 

2. ducati 750 desmodue 21000 km prima inscriere 2003 anul fabricatiei 2001

 

cine cunoaste modelele va rog datimi un sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ducati 620 15700 km ne rulata in tara 2003 anul

 

Pe aceasta am vazut-o pe net..nu ti pot spune decat ca ...motorul este mic si o sa vrei mai mult ulterior...+ ca imi da impresia ca,carenele au fost vopsite..intereseaza te de chestia asta..ce, cum si de ce.

Designul cu rosu nu ma incanta(cel putin pe mine nu)

 

2. ducati 750 desmodue 21000 km prima inscriere 2003 anul fabricatiei 2001

 

cine cunoaste modelele va rog datimi un sfat

Foarte important! daca are revizia de 20.000 facuta in acte cu garantie merita..mai ales ca din cate am obs.are si 2 discuri pe fata (ceea ce-ti si doreai).

 

Gandeste te si la cea pe care am aratat-o mai sus...parerea mea e ca merita..mai ales ca e unicul propietar

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazuto si pe cea propuse de tine dar pe mine ma intereseaza sa o cumpar cu factura daca nu se poate factura macar o factura pe suma de la un prieten ceva la valuarea ei cu ceva materiale de constructi sau prestari servicii,nu mai pot scoate bani din firma :kiss:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...