Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

se vinde ducati 749, 2006, 1000 km, rosu, intact, stat in garaj degeaba, singurul proprietar de nou, inmatriculata de noua in Romania. 8000 euro, detalii pe PM.

 

scuza-ti-ma pentru reclama, dar ma gandeam ca voi sunteti mai cunoscatori in lumea "ducati". Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se vinde ducati 749, 2006, 1000 km, rosu, intact, stat in garaj degeaba, singurul proprietar de nou, inmatriculata de noua in Romania. 8000 euro, detalii pe PM.

 

scuza-ti-ma pentru reclama, dar ma gandeam ca voi sunteti mai cunoscatori in lumea "ducati". Asfalt uscat!

 

Stiu ca e aiurea sa comentezi asupra unui pret de vanzare. Fiind bunul omului, il vinde cu cat vrea. Totusi, arata-i vanzatorului chestia asta.

 

749 este o motocicleta foarte buna, 2006 este un an bun, iar 1000km este foarte putin. Dar daca poti sa cumperi sora mai mare in stare comparabila cu mai putini bani, cred ca alegerea potentialului cumparator va fi usoara.

 

Tot ca o indicatie, s-au vandut recent unele 749 pe la 3500 euro. Ceva mai vechi si cu mai multi km ce-i drept, dar e vorba totusi de un pret de doua ori si ceva mai mic. Bineinteles, intr-o tara cu o anumita cultura moto nu s-ar fi ajuns la asemenea preturi, dar avand in vedere situatia...

 

Ma rog, spune-i omului toate astea ca un sfat amical, si in nici un caz cu accent carcotas. Suntem destul de putini pe plaiurile mioritice si nu suntem aici sa ne sicanam ^_^

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti propun ca aceste curele sa le cumperi de la Ducati, chiar daca dai cu 20-30% mai mult.

 

Vei avea siguranta ca daca se intampla ceva ai cui sa i dai in cap cu ele. Stiu un preten care si a facut praf motorul de la un Renault din cauza curelelor aftermarket(culmea, nu se uita la bani).

Este o operatie pe care o faci odata la 3 ani, nu vad de ce sa nu le iei originale..

mersi mult. undeva la sfarsitu lu iulie vin acasa si vreau sa le schimb. am sa mi le comand din timp si am sa vin la bucuresti. intre timp cei de la Ducati Romania miau dat raspuns referitor la preturi.

 

Buna ziua,

 

Aveti mai jos preturile cerute, curelele nu se afla in stoc momentan si dureaza 2-3 saptamani pana ajung.

 

kit culele distributie: 229 RON (TVA inclus)

manopera: 4 ore x 148 Ron(TVA inclus) = 592 RON (TVA inclus)

 

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da. pretul curelelor nu mi se pare exagerat sau mare, ci chiar foarte mic. cat despre aceste 4 ore, intradevar e exagerat. (aici acopera ei cheltuiala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e aiurea sa comentezi asupra unui pret de vanzare. Fiind bunul omului, il vinde cu cat vrea. Totusi, arata-i vanzatorului chestia asta.

 

749 este o motocicleta foarte buna, 2006 este un an bun, iar 1000km este foarte putin. Dar daca poti sa cumperi sora mai mare in stare comparabila cu mai putini bani, cred ca alegerea potentialului cumparator va fi usoara.

 

Tot ca o indicatie, s-au vandut recent unele 749 pe la 3500 euro. Ceva mai vechi si cu mai multi km ce-i drept, dar e vorba totusi de un pret de doua ori si ceva mai mic. Bineinteles, intr-o tara cu o anumita cultura moto nu s-ar fi ajuns la asemenea preturi, dar avand in vedere situatia...

 

Ma rog, spune-i omului toate astea ca un sfat amical, si in nici un caz cu accent carcotas. Suntem destul de putini pe plaiurile mioritice si nu suntem aici sa ne sicanam ^_^

 

Mulumtesc pentru parere, intr-adevar pretul este destul de ridicat dar sunt sigur ca este gata de negocieri si sa accepte si unele oferte cat de cat bune. Mai are avantajul ca se gaseste in bucuresti, se paote vedea, acte tot tacamu, fata de italia transport + nervi cu acte cozi etc (asta in cazul in care nu cunoasteti pe cineva prin italia, si va este mai simplu). voi tine cont oricum de ideea ta, si-i voi transmite proprietarului mesajul.

In continuare daca are cineva vreo oferta, nu conteaza mare -mica-prea mica, este rugat sa-mi trimita PM. Stima si Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti ideie daca trebuie sa schimb si rolele? mam uitat la un clip pe net cum se schimba curelele. in mare parte nu e greu, ce mi sa parut mai greu a fost la intindere pt ca se ia dupa sunetul lor. am sa comand curelele iar cand ajung acasa in concediu am sa incerc sa le schimb eu. oricum pretul cerut de ducati pt schimb si timpul ala de 4ore e mult. nu cred ca ia mai mult de 2 ore mai ales ca ei au scule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum pretul cerut de ducati pt schimb si timpul ala de 4ore e mult. nu cred ca ia mai mult de 2 ore mai ales ca ei au scule.

 

Considera ca acele 2 ore iti dau linistea ca aceasta operatiune a fost facuta corect. Efectul placebo. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, dar e o chestie care pare a furt pe fata. as fi curios daca tear lasa sa stai acolo cand le schimba. doar asa de curiozitate daca dureaza chiar 4ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mare baieti, am o probleme mare mare de tot. Am nevoie urgent de de senzorul de aprindere din motor pentru Monster de 600 (an 1996-2001 cred) dar e bun si de pe mai mare; sau poate tot cu ambii senzori si cablaj. De unde pot sa-mi iau, indicat ar fi de la cineva care dezmembreaza dar daca stiti si de nou. Va multumesc mult. Vorba lu' Nastase "Va salut cu faru' "

 

Cu scuzele de rigoare pentru greseli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca pe Ebay, dar stiu ca vazusem pe Bikeshop acu ceva timp pe cineva care dezmembra.

 

iar la faza cu Nastase, cred ca ai incurcat oalele, Nastase a spus ca sa vina sa-i numere ouale

 

Tariceanu e baiatu ala cu motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersiez PzKpfW ca ai raspuns in locul meu, si inca o data Multumesc Mult pentru informatii si am luat legatura cu dealer de mi-a trimis senzorii cu cablaje cu tot (sper sa fie buni). Apropo...senzorii de pe cele cu injectie nu seamana cu alea de pe cele cu carburatoare, sper sa ajute pe cineva ca io am desfacut unu pe injectie..hehe..adica numai senzoru'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze atunci cu Nastase. eu nu stiu de unde sa fac rost de un capac de ambreiaj, dar modelul metalic si nedecupat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ducatisiti! Stiti ca se deschide in sfarsit un Showroom DUCATI in RO? se pare ca sambata va fi deschiderea oficiala! :) detalii pe ducatiromania

Cu toate ca sunt fan motoare mai cuminti, nu ma dau deoparte cand vine vorba de ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ducatisiti! Stiti ca se deschide in sfarsit un Showroom DUCATI in RO? se pare ca sambata va fi deschiderea oficiala! :) detalii pe ducatiromania

Cu toate ca sunt fan motoare mai cuminti, nu ma dau deoparte cand vine vorba de ducati.

 

Informal s-a deschis de ceva timp. S-au si vandut cateva motorete, se fac servisari, au fost prezenti si la salon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare posesorilor de Ducati!! Am de vanzare urmatoarele!

 

Etrieri+Furtune Racing+Pompa Frana Brembo

 

Eu am avut ansamblul montat pe o yamaha fzr 1000,dar din pacate a cedat un telescop si am schimbat furca cu una originala.

Pe telescoape scria NFI Forcelle

Pret 150e neg Ionut 0768342845 id mess: johndogaru mail:johndogaru@yahoo.com

Se pot proba in Buzau!!pot trimite si prin curier

 

 

post-14940-0-62082700-1308246291_thumb.jpg

post-14940-0-96435100-1308246314_thumb.jpg

post-14940-0-79580400-1308246328_thumb.jpg

post-14940-0-94666200-1308246336_thumb.jpg

post-14940-0-31387000-1308246345_thumb.jpg

post-14940-0-07019700-1308246354_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M'am apucat sa citesc intreg topicul asta in speranta ca o sa aflu ceva date despre urmatorul subiect - Ducati 750 SS . Dar pana ajung eu sa parcurg cele 77 de pagini as fi recunoscator daca cineva dintre cei care au avut sau au un astfel de motor mi'ar da cateva informatii legate despre acest model gen fiabilitate / consum / cum va descurcati cu piese & service in Romanica .. etc. Ma intereseaza subiectul pt ca de aproape 7-8-9luni de zile ma tot gandesc/razgandesc si ma tot invart in jurul lumii moto cu gandul sa'mi iau motor.

Echipament aproape complet am (lipsesc pantalonii) .. scoala de soferi am inceput'o acum vre'o 3 saptamani in Constanta.. si pe la inceputul lunii care vine o sa dau examen ... acum ramane sa ma hotarasc asupra motorului. Si uite asa am aflat ca miercuri o sa vina in oras un tip din Italia cu motorul asta suit pe remorca (il atasez imediat) . Voi care aveti mai mult sau mai putin ochiu format ..gasiti ceva in neregula uitandu'va la piesa asta ? Pretul ar fi cam 1500 e ..si mobra e de prin 2000. Din ce am rasfoit netu.. am aflat ca nu e nici vre'un mielusel din prisma unui incepator (1.85m si 100kg) si a primului motor dar nu e nici moartea cu coasa (aka R6 & co.) ..mai multe... D-zeu cu mila :)

post-47493-0-64016300-1308586473_thumb.jpg

post-47493-0-49523400-1308586478_thumb.jpg

post-47493-0-43160100-1308586482_thumb.jpg

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M'am apucat sa citesc intreg topicul asta in speranta ca o sa aflu ceva date despre urmatorul subiect - Ducati 750 SS . Dar pana ajung eu sa parcurg cele 77 de pagini as fi recunoscator daca cineva dintre cei care au avut sau au un astfel de motor mi'ar da cateva informatii legate despre acest model gen fiabilitate / consum / cum va descurcati cu piese & service in Romanica .. etc. Ma intereseaza subiectul pt ca de aproape 7-8-9luni de zile ma tot gandesc/razgandesc si ma tot invart in jurul lumii moto cu gandul sa'mi iau motor.

Echipament aproape complet am (lipsesc pantalonii) .. scoala de soferi am inceput'o acum vre'o 3 saptamani in Constanta.. si pe la inceputul lunii care vine o sa dau examen ... acum ramane sa ma hotarasc asupra motorului. Si uite asa am aflat ca miercuri o sa vina in oras un tip din Italia cu motorul asta suit pe remorca (il atasez imediat) . Voi care aveti mai mult sau mai putin ochiu format ..gasiti ceva in neregula uitandu'va la piesa asta ? Pretul ar fi cam 1500 e ..si mobra e de prin 2000. Din ce am rasfoit netu.. am aflat ca nu e nici vre'un mielusel din prisma unui incepator (1.85m si 100kg) si a primului motor dar nu e nici moartea cu coasa (aka R6 & co.) ..mai multe... D-zeu cu mila :)

ma ce sa iti zic, cred ca la banii astia e un motor super OK pt un incepator si mai ales pt inaltimea si Kg tale. acum depinde de starea lui in care se afla, dar in poze arata bine. per total e un motor mai mut decat suficient pt un incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu ca incepator fara carnet (ca si tne) am inceput pe acest model. Este o motoreta reusita pentru cineva care se initiaza in primul an, o consider 'iertatoare' la greselile pe care le faci in prmul an si un model fiabil. In 10.000 km (am vandut-o la 23.000) am fost nevoit sa i schimb pistonul de ambreaj dar acela a fost ghinion pentru ca nu se prea strica.

 

Din poze motoreta pare sa fie fabricata inainte de 99 si are caracteristicile unui 900 (bascula spate fiind din aluminiu), acum nu stiu daca au fost montate pe acest cadru si motoare de 750 in acel an. Cert este ca 750 nu a venit cu 2 discuri de frana fata dar asta e un lucru bun.

 

Nu stiu dar tind sa cred ca este un 900 si nu stie vanzatorul sau are un motor de 750 pus pe acest cadru.

Sapt. asta sunt in vama si poate ne auzm la un tel sa o si vedem impreuna.

 

La banii ceruti motoreta merita dar imediat dupa ce este cumparata trebuie trecuta prin mainile unui medic(Andu/Vali) ca sa fie pusa la punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...