Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

anu trecut cand am fost, aveam in plan sa plec sa vad muzeul si fabrica. dar cum dracu isi baga coada cand intri in biserica, m-a lasat releul de incarcare si nu am mai putut pleca. dar poate la anu ajung iar si sper ca il voi vizita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut colegi ducatisti. De curand am intrat si eu in randul posesorilor de Ducati. Vin si eu cu o intrebare/ rugaminte: Exista cineva cu posibilitatea de a-mi imprumuta o finala pentru un ducati 749 in vederea autenticitatii RAR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Sunt proaspatul detinator a unui Ducati 750 Sport 2002. Vreau sa stiu daca mai e cineva pe forum care are acest motor pentru eventuale intrebari, sfaturi. E primul meu moto si am cam rupt google-ul in doua cu nelamuririle :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt proaspatul detinator a unui Ducati 750 Sport 2002. Vreau sa stiu daca mai e cineva pe forum care are acest motor pentru eventuale intrebari, sfaturi. E primul meu moto si am cam rupt google-ul in doua cu nelamuririle :))

vezi la monster lounge

/index.php?/topic/204258-monster-lounge/page-623&do=findComment&comment=3372941

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

exista exista ...chiar la ploiesti ....este al unui strain il vad f rar si nu prea pot sa comunic cu el ca stie doar franceza si italiana si eu nu :)))...ma rog el are modelul fara carena sau a scos o ...ultima oara cand lam vazut a fost creca acum vreo 2 ani....nu stiu daca o mai fi pe zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista exista ...chiar la ploiesti ....este al unui strain il vad f rar si nu prea pot sa comunic cu el ca stie doar franceza si italiana si eu nu :)))...ma rog el are modelul fara carena sau a scos o ...ultima oara cand lam vazut a fost creca acum vreo 2 ani....nu stiu daca o mai fi pe zona...

 

L-am cunoscut anul trecut in Bikers Otopeni si am stat cu el cateva ore la bere. E francez si e delegat in Romania. Am mailul lui daca e cineva interesat :)

post-18773-0-19236500-1366811331_thumb.jpg

post-18773-0-72207600-1366811336_thumb.jpg

post-18773-0-51145800-1366811341_thumb.jpg

post-18773-0-92490100-1366811346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Poate sa imi dea cineva dimensiunile maxime pentru finala asta ?

post-18053-0-13453300-1370768900_thumb.jpg

748 sau 999. Vreau sa o adaptez pe alt motor si as vrea sa stiu daca spatiul pe care il am permite.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ebay gasesti de cumparat. poti sa intrebi vanzatorul sa-ti dea dimensiunile. daca nu ma insel, era un set si pe okazii.ro

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ebay gasesti de cumparat. poti sa intrebi vanzatorul sa-ti dea dimensiunile. daca nu ma insel, era un set si pe okazii.ro

Sansele sa imi dea cineva dimensiunile pe ebay sunt aceleasi cu sansele de a-mi da cineva dimensiunile aici ... in fine am sa vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup. daca vrei pot sa intreb pe Ebay. daca ii explici omului ca vrei setul de tobe pentru un proiect, iti poate da dimensiunile. ii zici ca sa-ti dea dimensiunile ca vrei sa faci un proiect, apoi sa licitezi.

 

pentru ce vrei sa le folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup. daca vrei pot sa intreb pe Ebay. daca ii explici omului ca vrei setul de tobe pentru un proiect, iti poate da dimensiunile. ii zici ca sa-ti dea dimensiunile ca vrei sa faci un proiect, apoi sa licitezi.

 

pentru ce vrei sa le folosesti?

Am gasit anuntul pe ocazii si utilizatorul care vindea toba avea f multe piese de ducati, mi-am adus aminte ca dafway aveau un topic cu f multe piese si le-am trimis PM in care i-am intrebat daca anuntul e al lor si daca pot sa imi dea dimensiunile tobei ... raspunsul a venit rapid dar a fost sec "Daca sunt interesat sa ma duc sa vad" raspund si zic ca nus in tara si chiar daca eram nu bateam drumul pentru o toba si sa constat posibil ca nu intra in spatiu care il am, apoi raspunsul a fost "Am inteles. Pretul este de 70e. Daca nu ti este buna mai ajustezi tu." Mai jos este link-ul cu anuntul in care pretul e 200 de lei adica un pic sub 50 de euro, nu ca pretul ar fi contat, oricum si la 70 de euro era ok, dar e vorba de seriozitate. http://www.okazii.ro/catalog/auto-moto/piese-accesorii-moto/piese-moto/evacuare-stoc-ducati-749-999-a58230698

Aveam o impresie mult mai buna despre acest service/magazin de piese, am ramas cu un gust foarte amar numai schimband 2 -3 PM-uri. Daca inainte as fi recomandat acest service tinand cont de imaginea creata pe forum si nu numai, acum nu pot sa zic decat ca mi se pare o treaba clasic romaneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...